» »

hlajenje pc-ja

hlajenje pc-ja

bronco40 ::

Prosim za nasvet,moja mašina postaja čedalje bolj topla in mi meče ven(blue scren).Imam od AMD-ja PC kišto in bi moral imeti boljše hlajenje, sploh pa , ko dol vlečem.Kaj se da naredit? Morda dotatni ventilator?Sedaj se vrti na 4200RPM, CPU je pa 60°C, osn. plošča pa 45°C.So morda krive konfiguracije,gonilniki, posodobitev? PROSIM ZA NASVET
HVALAAAAA

BALAST ::

Daj napiši točneje kater procesor, matično in katero ohišje imaš. Najbolj univerzalen odgovor je seveda kupi drug hladilnik za procesor. Npr. Arctic Cooler Freezer 64pro, ali Cooler master Hyper 212+.

Xserces ::

najprej nej spuca komp...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

axee ::

Xserces je izjavil:

najprej nej spuca komp...


tako je: spucaj komp (kompresor, ne sesalc), če ne pomaga prilimaj točen opis komponent in pa nujno sliko notranjosti

DeeCoy ::

+1 za Xserces
Pol pa pač nared zračn tok čez računalnik.. npr. na eni strani piha ventilator not, na drugi vn..

klinker ::

Pri 60°C pa res ni pregret,halo. Blue screen je tu sigurno zaradi kake druge napake. Jst ga se nisem dozivel zaradi pregrevanja pa sem gonu cpu ze do 85°C...seveda testno :)
kodo ki ti jo pri blue screenu izpise napisi v google pa je.

69charger ::

Pri AMD procesorjih še na 100 stopinjah laufa vse brez BSOD. Daj kakšno sliko od BSODa ali pa formatiraj disk,ponovno vse naloži.

Rias Gremory ::

če maš komp v kakšni "računalniški mizi" ti predlagam da ga daš ven, ker bo potem lahko hladen zrak not prhaju. in tako kot je reku Xserces, spucat ventilatorje, vsa hladilna rebra. In za začetk je najbolš d maš spredaj en ventilator ki piha not zadaj pa ventilator ki piha iz ohišja. to za začetk.
pol pa še seveda tako kot je reku 69charger prilepi sliko BSODa in strica googla še kej uprašaš.
ampak načeloma tukaj ni pregrevanje.
Lp
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

KTr1sk ::

Rad bi obudil temo, da "slišim" mnenje drugih katera opcija hlajenja je najboljša.
Jaz imam tako nastavljene ventilatorje:
zgoraj imam dva ventilatorja kot je na sliki, spredaj pa imam samo enega malo večjega



tako pa priproča nekdo na youtubu,da je ta ki je obkrožil najboljša možnost hlajenja


še posnetek


bom pa v kratkem imel grafično z blower ventilatorjem, ki ni najboljša glede hlajenja, ampak sem gledal pa ne greje tako v ohišje.
Povejte če je ta možnost ki priporoča na youtubu res najboljša, verjetno se pa najmanj praha nabere, če vse ven piha :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

DeeCoy ::

Jaz sem imel na starem ohišju št. 3. Je kar dobro funkcioniralo. Ne gleda se best result samo za cpu. Ker cpu je redko 100% kot na tem testu.. Pomembno je tudi hlajenje diska in svež zrak za grafično..

Horas ::

a ni blue screen je večinoma zarad ramov?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

KTr1sk ::

DeeCoy je izjavil:

Jaz sem imel na starem ohišju št. 3. Je kar dobro funkcioniralo. Ne gleda se best result samo za cpu. Ker cpu je redko 100% kot na tem testu.. Pomembno je tudi hlajenje diska in svež zrak za grafično..

Ja pomoje ima večina št.3, no jaz imam cpu hladilnik
noctua nh-d15
in ta teden bom ga očistil in zgoraj obrnil ventilatorja


čeprav ko sem sestavljal, sem to zato tako naredil, da kroži zrak in cpu ven
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
32949803 (8513) ZandorV2
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830419 (24581) BorutK-73
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736528 (4644) care20
»

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302544 (1637) Dejancek

Več podobnih tem