» »

Nov rekord...

Nov rekord...

«
1
2

tejo ::

Zdejle ko imam že eno uro prižgan računalnik in sem na internetu je temperatura procesorja kar 58 stopinj C!!! :'(:'(:'(

ChiefThunder ::

Ja, ja ti kar prakticiraj :D
Ne, resno, to je preveč za neobremenjen proc. Malo ga odvij.

tejo ::

Mimogrede, moj procesor sploh ni navit. Pa še CromeOrb-a imam na njem.

ChiefThunder ::

Dej ti mal povej za ker proc sploh gre(najbrž za TB), ker tole je hudo preveč. Pomoje stik med procom in orbom ni dober. Sej naj bi AMD procesorji zdržali tja do 90 stopinj, sam vseen.

tejo ::

Pa če verjameš, al pa ne, gre za D800.

miguell ::

a ti mislis rekord glde temperature? Duron do 70 °C zdrzi 100%, vem iz lastnih izkusenj. Trnutno mam takole stanje v mbm: curent 59 °C, low 44 °C, hi 65 °C, avarage 60 °C, pa sm nazadnje resetiro PC pred kakim tednom. AJA, vse skozi 100% obremenjen!

tejo ::

No, kar hudo. Mogoče naj še omenim temperaturo v moji sobi. Zdajle je neverjetnih 25.9 stopinj C. In to pri odprtem oknu!

frudi ::

tejo_no1, a veš tista ročka, ko je na zgornji cevi, ki vodi v radiator? no, zavrti jo malo v desno, lahko kr do konca - presenečen boš nad učinkom tega enostavnega dejanja na sobno temperaturo :D8-O:D;)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MaverickT ::

NO ja fantje, moj duron 700 je dosgu temp. 80°C pa še kr dela, tko da se ne bat
Želim obvladovati neobvladljivo... toda obvladovanje je iluzija!

whatson ::

MOj C600 dela tudi na kar precej visoki temperaturi - 45-55°C

Tomi ::

Računalnik imam prižgan že od desetih zjutraj, pa moj C400@450 dela pri nekje 50 C...
Sicer pa Abitka BX6 2.0 ima po defaultu warning pri 70 C, ker več ppnavadi ne dosežeš...
tejo_no1: zapri radiator, pa odpri malo kišto.. Potem bo bolje:\
metrodusa.blogspot.com

||_^_|| ::

tejo tle more bit neki kr fejst narobe:)

jst mam d700@927 pa ni šou nikol več kokr 53 stopinj!

prever stik med orbom pa procesorjem

OZZY ::

Lahko ti narobe kaže senzor. Najbl je, da sprobaš kolk je orb vroč. Če ma proc okol 50 stopinj se to na orbu kar lepo čut. Jast mam d700 na 42 stopinj obremenjen z 4 venti ki mi pihajo (2 not 2 ven). Pri navitem na 823Mhz pa je okol 46 stopinj (pa povišana voltaža na 1,75V). Lahko maš tako temperaturo samo, če nimaš dodatnih ventov v ohišju, ki bi ti topel zrak pihal ven. Tko je pri men npr. pokazu d700 brez vklučenih 4 ventov -po uri igranja kar 49-50 stopinj. To pa je kar velik. Zdej lahko bi mi tud na d823 pokazal kakih 60 stopinj če bi bili izključeni.

Stripy ::

Jaz sem imel najprej chrome orba z originalno termalno ploscico gor, pa je sel procesor (nenavit D800) do 58st.C. Zdaj sem pa tisto stvar dol pobrisal in dal termalno pasto gor, pa gre najvec do 43st. C.

Caboose ::

Kake temeprature ne. Jaz se že žerem če mam kaj več ko 30!!!
Drugače pa mam idle 18-20 load pa največ 30!
Kak pa vi pridete do 50 pa mi ni jasno!8-O
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

tejo ::

Radiator imam odprt samo za 2 mm. No, rečt hočem, da je sporaj zaprt.

tejo ::

Mimogrede, mi pridemo tud do 60 stopinj C.

tejo ::

Ugotovil sem, kakšna bo temperatura mojega procesorja poleti.
To bo nekje med 58 in 60 stopinj C. Kako sem ugotovil? Zdajle imam tempetaruro v sobi točno 27.9 stopinj C pri skoraj zaprtem radiatorju in verjeli ali ni, pri odprtem oknu. Naj še omenim, da sem imel v poletju 2000 temperaturo (v sobi) zmeraj med 20 in 26 stopinj C.

Cr00k ::

jst bi pogleu ce se ChromOrb dobr drzi proca...termalna pasta pa to...:)...k to je pa res mal velik...:)...mogoce je se nalepka na chromu :))

tejo ::

CromeOrd se dobto drži procesorje/plate. Termale paste ni prav velik, nalepke pa tudi ni gor.

Caboose ::

KUPI PASTO!!!! (ca 200sit v HTE) in jo napocaj gor!!! Samo ne preveč !!:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

tejo ::

Smem vprašat, kaj pomeni HTE?:|

MadMax ::

High Tech Elementi

kralj Matjaž ::

jaz mam Tbirda 650 pa pri polni obremenitvi ( igranje Q3 za približno 7 ur ) dosežem T= 42 C

anxieux ::

jst mam d650@750 s chrome orbom, pa mi gre max. do 40C
k sm ga meu pa na 940 je zlezu pa do 63C
moj frend ma pa d800 nenavitga pr idlanju na 60C!?8-O8-O
~Let The HammerFall~

ABX ::

To je samo zaradi tega ker nimaš paste med procom in Chrom-orb. Una pasta ki je priložena zraven smrdi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Filo ::

Pomoje radiator sploh ni važen ampak rac, ki trenutno ogreva sobo LOL

Jest mam pIII450@558 pa mi temperatura ne gre na 32 stopinj
Gorb+ 3 fan + napajanje-fan. Mam se 20 stopinj fore za navijat al pa se vec.:D:D

tejo ::

Računalnik mi sobo segreje samo za 3 stopinje C. Sem naredu test. Zjutraj sem imel v sobi 17 stopinj C. Cel dan smo nabijal igrice. Sam jih seveda ne bi mogel, zato smo delali izmene, vmes pa je bil še nekajkrat 3d mark pognan. Zvečer je bila temperatura 20 stopinj C. Seveda se zaprl radiator in kot ponavadi sem imel odprto okno.

Na procesor sem napacal kup termalne paste, tako da je sedaj temperatura pri polni polni obremenitvi 51 stopinj C.

Mate ::

hmm folks, nekam visoke temperature mate. Jest mam zdele 40°C na procu, s tem da je ta 100% obremenjen - seti. Drgac pa ce ga idlam, pa ga tko pustim kasne dve uri pride ene 3-4 stopinje nad sobno temp. to je 26°C. Aja proc je PIII600 @ 800, 1,75V

omejc ::

Jej, jej zakaj maš pa kišto tko bliz RADIATORJA !?!:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

Muflon1 ::

kok majo celeroni v bistvu mejo kjer se lahko unicijo temp seveda

TESKAn ::

se mi zdi da ene 80°C...ma raje ne probavat:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

tejo ::

Sedaj imam na procesorju več termalne paste, tako da temperatura pri polni obremenitvi procesorja ne preseže 53 stopinj C.

Bungee- ::

Rajs zamnjsaj kolicino paste in poravnaj hladilnik, pa se spoliraj ga po moznosti. Seveda pa ne bi skodilo ce bi se ventilator preveril ce ti dela normalno, ker ce nima zraka, potem je kriza. Aja tko BTW pasta je predvsem zato da na neravninah tudi prevaja toploto in ne zato da bi hladila!! 8-)
Pa se to, a si mogoce pomislil da si pravzaprav ti segrel sobo za 3°C in ne PC, najboljsi test za to bi bil ce bi dal SETI gor potem pa se vrnas cez neki casa, tko da je res samo PC v sobi ...
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Loki ::

Sam se zmerej je vecja sansa, da jo je radiator.

Ce mam jest tisto sobo, v kateri mam comp zaprto, radiator pa przgan, se tut ful segreje, ce je pa ugasnjen, pa sokraj nic (1-2 stopinji)
I left my wallet in El Segundo

kayot ::

Če se vam procesor greje bi si jest umislil vodno hlajenje!!!!!!!!!!!!!

McHregec ::

Loh ti tud MBM z napačnega senzorja odčitava podatke, prvo poglej v biosu kok je tam temperatura pa povej kok senzorjev ti MBM zazna.

jRk0 ::

Jaz mam d700@770 pa sem mel največjo temp. 35°C.Chrom orb je gor,ki ima kar neko bedno rumeno stvar odspodaj (nisem ga prvic sam gor deval, tak da ne vem kaj je). Pr idlanju pa mam temp. okoli 25°C. Pa se en ventilator mam odzadi nasraufan na ohisju, da topli zrak malo ven vlece. (8x8 vent.)

Bungee- ::

Mojo sobo tud radiator greje :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

ANLASER ::

mam tb 1000 @ 1350 temp.62°c.ne navit pa 59-60°c vent.cromorb;(

3LeR. ::

mam tb800@800(6x133) pa mam max temp. 53 pr polni obrmenitvi pri 1.75V

btw: ker se mel prej toko ene probleme s segrevanjem tud do 65 dtopinj sem odprl ohišje in ugotovil de je sam še slabše
i shit you not! +3 stopinje pol k sem odprl
mam sam en dodaten SEB

zdele mam
ohišje 26
proc 33
sweet!
lp

anxieux ::

hmm, trenutno mam d650@750 pa se mi greje max.41C
ena huda zadeva tale D&tb kar se gretja tiče.
btw. kišto mam zraven okna (zaprtga)
~Let The HammerFall~

Blue3D ::

duron 700@700 '' 35 proc & 31 ohisje
moram malo navit mam pa gor majesti s 2 ventilatorjema hhaha

zizi ::

Jst mam trenutno 700 TB navit na 980 temp. pa 38stopinj ventilator je pe malce spremenjen Chrome orb. Tvoj se mi zdi ful prevroč na 58 stopinj poglej če je stik med CPUjem in hladinikom vredu.:):):):):)

VASkO ::

ce delate vse prav pa mate take visoke temp., potem se napiste, kere plate imate, ker je znano, da imajo ene plate termalno diodo v stiku s procesorjem, druge pa spet ne. Mogoce pa je v tem problem! Sam imam Epox 8kta+, nima stika s procom, pa imam d700@850 pri 1,75v pa max 41°C.

SandMan ::

Jst mam ABITovo plato KT7a Raid, tb900 (nenavit) , gor pa cooler master. Temperatura se mi zdi pa kr visoka. Ob obremenitvi doseze okoli 58°C.
A ni to (mal) prevec ??, Ma gdo kako idejo kak to znizat ?
Aja pa se to, skoz ohisje mam tud ventilator, in notranja temperatura je okol 34°C
Sleep with one eye open ...

VASkO ::

temp je previsoka, ker hladilnik ni dovolj pritisnjen na procesor. Ne vem glih, kaksen pritisk (v kilah) AMD priporoca, samo je zelo velik. Tega pa sponka na enem drekavem coolermasterju ziher ni zmozna. Probaj malo zvit sponko, da bo bolj stisnila hladilnik na procesor( direkt tam, kjer je jedro, se naj sponka naslanja na hladilnik) ali pa kupi boljsi hladilnik (ce si si lahko privosco tako plato in procesor, to ne bo problem). Priporocam ti VOLCANO 2, zdaj ga imam sam, pa mi procesor gre max do 37°C (prej do 41°C z Orbom).

Muflon1 ::

Hehe
Fantje inu dekliči..
stvar je takale mam plato Abit SE6 in CII 700 navitega na 950 temperatura je maksimalno 42°C :D. Prej sm mel isti procesor na isti plati navit do 874 pa je bila temperatura nad 55°C problem je bil v tem da če orba večkrat gor pa dol s procesorja devaš se ti tista vodila od orba sploščijo. V glavnem najpogostejši vzrok za visoke temperature procesorjev so nepravilno nameščeni hladilniki na njih.

zile ::

Ok, and thats my story. Imam Duron 600, ki se je pr odprti kišti in polni obremenitvi (Prime 95) in napetosti 1,6V segrel do 29 stopinj. Ko sem ga navil na 1000 MHz, pri napetosti 1,85V, se je temperatura dvignila na 44-45 stopinj. S prvo modifikacijo voltaže na plošči (voltažo sem lahko dvignil na 2,12V), sem durona spravil na 1060 MHz (2,12v). Temperatura je pri polni obremenitvi narastla na 52 stopinj. Z drugo modifikacijo na plošči (BTW, ni jo čez Abitko, razen novejše Abitke), sem voltažo lahko dvignil na 2,39V. S to voltažo sem svojega AMD Durona 600 (BTW nanj sem zelo ponosen ) uspel uspešno naviti (brez sesuvanja) na 1113 MHz. Temperatura procesorja je narasla na 59 stopinj. Vse temperature in voltaže so bile merjenje z Via Hardware monitorjem (progi, ki ga dobiš zraven Abit matične plošče) in pri odprti kišti. Za hlajenje uporabljam modificiranega Golden orba (dodatna bakrena ploščica) +home made blower(80mm vent.) narejen iz kartona :), ki je nameščem na GOrba.
PS: S to konfiguracijo sem zmagal na tekmovanju, ki se je nedavno odvijalo v Portorožu. Tukaj moram pa še posebej pohvalit vse organizatorje in udeležence tekmovanja. Bilo je SUPER.

VASkO ::

tako je bizi, to dejstvo tudi jaz hocem 'dopovedati' nekaterim, ki imajo tezave z "vrocimi" AMDji. (btw. moj sploh ni vroc, max 37°C@850mhz)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura duron1000

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311582 (1213) krucymucy
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411830 (1330) abcde7
»

Sobni ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61493 (1374) tejo
»

Hladni procesorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301877 (1498) S-T-M
»

Duron temparatura (drugič)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141658 (1509) ||_^_||

Več podobnih tem