» »

Nadgraditev ali komplet zamenjava

Nadgraditev ali komplet zamenjava

djordjevic ::

Spoštovani znalci!

Imam eno teoretično vprašanje glede osvežitve oz. zamenjave sistema. Trenutno imam Athlona X2 5600+, 3 GB 800 Mhz rama, Asus M2N-E plato, 500 GB 16MB pp 7200 o/min disk, grafično pa Ati 3850. Poganjam 32-bitno Visto, v njej pa at any time Chroma z 5-10 zavihki, kak Acrobat Reader, ASP32 slovarji in pa VMware virtualne XP-je, znotraj katerih teče relativno enostaven program za obdelavo videoposnetkov (nad XP-ji ni podprt). Razmišljam o dveh opcijah. Prva je, da bi mašino skušal prodati za kakih 150-200 evrov (če je to sploh realno), potem pa nabavil kakšno srednje zmogljivo i5 ali Phenom II mašino. Druga pa je, da bi vdel na matično še kakšen kos rama in za sistemski disk namestil kak SSD pogon. Zanima me predvsem možnost s SSD pogonom, ker imam občutek, da je pogosto najožje grlo trenutnega sistema ravno disk, ker računalnik za svoja tri leta drugače še kar solidno deluje. Okej, s predlogi na dan, lepo prosim. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Meizu ::

Razen za VmWare ne vidim razloga zakaj bi potreboval štirijedrnika. Navij obstoječi procesor kolikor pač gre (hladilnik stane 20EUR), ter dokupi kakšen SSD pogon pa boš še najbolj zadovoljen. IMO.

djordjevic ::

Meizu je izjavil:

Razen za VmWare ne vidim razloga zakaj bi potreboval štirijedrnika.

Ravno zato sprašujem. ;) Sicer pa hvala za mnenje. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

jan01 ::

Bios nadgradi (5001), pa matična podpira nove athlon x4, phenom II procesorje http://usa.asus.com/Product.aspx?P_ID=N...

Pa razmisli raje o windows 7 64

brodul ::

Jst ne vidim razloga da bi jo menjal, bolj je vprašanje zakaj menjati, kaj te moti? Plata je še precej aktualna, kupi ram če ti manjka.

SSD je IMO overrated.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

BALAST ::

Ni potrebe po menjavi.

djordjevic ::

brodul je izjavil:

Jst ne vidim razloga da bi jo menjal, bolj je vprašanje zakaj menjati, kaj te moti? Plata je še precej aktualna, kupi ram če ti manjka.

SSD je IMO overrated.

Za kišto preživim 10+ ur na dan, zato mi odzivnost veliko pomeni, pri tej konfiguraciji pa na trenutke že opažam znake pešanja. Zadnje čase se mi velikokrat zgodi, da mi for no apparent reason šrota po 30-60s, medtem ne morem narediti čisto nič - lahko grem dejansko na sendvič, nato pa se vrnem pa deluje naprej. Pozna se tudi pri zaganjanju in ustavljanju screenshotov v VMware in še kaj bi se našlo. Skratka, kot rečeno, zbiram teoretične podatke, odločil pa se bom po dopustu. Dodaten razlog za osvežitev je vsekakor tudi dejstvo, da je mašina že letela iz amortizacije in bi bilo treba počasi spet dati kaj v stroške. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Meizu ::

brodul je izjavil:

Jst ne vidim razloga da bi jo menjal, bolj je vprašanje zakaj menjati, kaj te moti? Plata je še precej aktualna, kupi ram če ti manjka.

SSD je IMO overrated.


Ni overrated, problem je samo da so tapravi ssdji zaenkrat svinjsko dragi. Treba počakat da še bolj padejo cene dol. Komaj čakam dobo, ko bojo SSDji izpodrinili HDDje btw :)

djordjevic ::

Ma, ajde, recimo da sem pripravljen dati kakšnih 150-200 evrov za 80GB dobrega intelovega SSD.
No grave is deep enough to keep us in chains.

zee ::

Za nekaj več kot 100 EUR dobiš Intelovo serijo V, ki je velika 40 GB, kar relativno dovolj za sistemski disk. Podatke imaš na starem disku.

Osebno bi ptedlagal nadgradnjo pomnilnika na 4 GB in 64-bitno verzijo Windows 7.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

djordjevic ::

Malo se še lovim glede 32- vs. 64-bit. Kaj je potem s programi, ki so načeloma pisani za 32-bitne OS, kot so recimo slovarji ASP, če grem dejansko na 64-bitne Windowse? In ko smo že pri tem, je precej smotrno kupiti zraven še potrebne komponente, da lahko Windowse kupim DSP, ne pa na suho (računalnik je na firmo, zato razne travnik variante itak odpadejo).
No grave is deep enough to keep us in chains.

brodul ::

djordjevic:

Meni se zdi da imaš bolj software problem kot da ti (zelo soliden) HW nagaja.
Ne vem, kakšen video editing software lavfaš, priporočam da si najdeš alternativo, ker to so take stvari, ki jih načeloma nočeš poganjati virtualno.

Če maš v firmi preveč denarja raje investiraj v boljši monitor, zvočnike, nov stol .

32 programi bi morali delati na 64 windowsih brez problema.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Okapi ::

Jaz bi tudi rekel, da daš gor 64-bitne W7 in povečaš RAM, recimo na 6 ali 8 GB. Imam 64bitne in tudi vsi stari programi delajo OK.

W7 stanejo 100/130 evrov z DDV (home premium/pro), nisem prepričan, da se ti zato splača kupovati nov procesor in plato.

Če bi rad zapravljal denar, raje kupi SSD, še kakšen disk za backup (ali raid) ali kaj podobnega.

O.

svetetko ::

V primeru nakupa ssd-ja, bi priporočil tole: http://www.mylemon.at/artikel,nr,294753...
relativno poceni, dovolj velik ter seveda SF kontroler.

djordjevic ::

brodul je izjavil:

Ne vem, kakšen video editing software lavfaš, priporočam da si najdeš alternativo, ker to so take stvari, ki jih načeloma nočeš poganjati virtualno.

To je žal the 'next best thing'. Program uporablja največji poslovni partner in si tu žal ne morem zmišljevat po svoje, programerji pa so očitno preleni, da bi spisali primeren popravek za vista/7. Don't get me started. :)

brodul je izjavil:

Če maš v firmi preveč denarja raje investiraj v boljši monitor, zvočnike, nov stol.

There can be never enough money. :) Šalo na stran, za te reči je že poskrbljeno. V planu je mogoče še en 24" monitor.

brodul je izjavil:

32 programi bi morali delati na 64 windowsih brez problema.

Odlično.

@okapi: Jap, kaže, da se bom res odločil za opcijo SSD + 64-bit polkne. Hvala vsem za info.
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15433658 (25797) krneki0001
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193892 (2953) slitkx
»

xp ali win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
212813 (2436) CoreySteel
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396764 (5872) Blisk
»

Nov procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547292 (5906) PNG

Več podobnih tem