» »

Apple poskuša patentirati metode za ugotavljanje istovetnosti uporabnika iOS

1
2
»

vorantz ::

To bo zabavno za gnjavit ljudi.
Se malo igračkaš z iOpremo pa bo fasal kolega policijo na dom. :D

techfreak :) ::

antonija je izjavil:

Ce hoces pogruntat da je srcni utrip trenutnega uporabnika drugacen od srcnega utripa "stalnega" upporabnika, da klice druge stevilke, etc., potem moras to redno merit, shranjevat, analizirat in za vsak podatek posebaj ugovtovit ali je od tapravega uporabnika ali ne. Al sem pa spet nekaj narobe razumel...

Ja, ampak shranjuje se minimalno podatkov. Za prstni odtis se shrani samo nekaj slik le tega, za srčni utrip pa povprečje v enem dnevu/tednu.

kalko ::

Moja svoboda je vredna precej več kot jebenih 699 eur ali koliko že stane iPanoptikon.

Nečesa večina sodelujočih v tej temi ne vidi. Najprej bo iSteve zadevo spromoviral kot ful kul, ker ti omogoči, da izslediš ukraden telefon. /Do zdaj me ni skrbelo, če mi bo kdo ukradel jebeni mobitel, ker pa sem kupil iTelefon, je to zdaj postala moja največja skrb./ Pišuka, zakaj bi sploh kupil telefon, zaradi katerega bom potem skozi živel v strahu. :8)

Ko bo zadeva enkrat množično sprejeta in bo postala samoumevna, se bo iSteve spomnil: Hej, ljudje, imamo novo, najboljšo storitev na svetu - biometrično prilagojene oglase! Vam je zrasla brada? Gilette ima novo super-duper britvico 243 v 1, ki obrije kot nobena britvica do zdaj. Ali pa: Zadnje dni imate povišan srčni utrip, najbrž ste pod stresom. Privoščite si dopust! Samo za vas in samo danes za 999,99 eur. Če kliknete v naslednje pol ure, dobite zraven še iPahljačo.

Resno. Sprašujem se, zakaj bi Apple sploh skrbel za to, da bi lastnik dobil nazaj ukraden iPhone. Za Apple je še bolje, če ga ne, saj bo uporabnik moral kupiti še en iTelefon. Edino logično razlago vidim v tem, da "zaščita pred krajo" služi samo kot PR za nekaj, kar se bo kasneje uporabljalo v povsem druge namene.

techfreak :) ::

Resno. Sprašujem se, zakaj bi Apple sploh skrbel za to, da bi lastnik dobil nazaj ukraden iPhone. Za Apple je še bolje, če ga ne, saj bo uporabnik moral kupiti še en iTelefon.

iPhone ni nikjer omenjen, ampak samo elektronske naprave (torej poleg iPoda, iPhone-a še iPad in MacBook). Apple samo želi ponuditi konkurenčno rešitev ostalim podjetjim s to razliko, da bo Applova programska oprema samodejno zaznala krajo.

Podobni sistemi so že zdaj pogosti pri avtomobilih in prenosnikih.

fireice ::

Funkcija samodejnega zaznavanja kraje je seveda nujna, saj uporabnik ponavadi sele po okoli enem tednu ugotovi da so mu ukradli mobitel...

lurker ::

Čez en mesec mu pa policist pove, da naj neha upat, da bodo našli njegovo napravo. Da je niti niso preveč iskali, ker oškodovanec ni policiji priskrbel niti ene uporabne sledi.

antonija ::

Vidis sej to je problem. Namesto da bi policija imela vse biometricno podartke o svojih drzavljanih (pa zdraven se njihovo rel-time lokacijo da jim oaljsa delo) just in case, se neki paranoiki usajajo in preprecujejo iIgraca userjem dostop do najnovejsega in najboljsega sistema proti kraji gizmotov: iStalker. V povezavi z iBigBrother bi zadeva delovala 100% in policaji bi ti lahko vrnili tvoj iDildo v manj kot eni uri (razen ce nebi bli glih na pavzi, pol bi trajalo uro in pol).

Jaz mislim da je najbolj da se svi strinjamo z vgradnjo trackerjev direkt v lobanjo (ce bojo v roki so jih bo kdo se stran rezal...), edino na tak nacin bojo nase igrace varne in bo vsakdanji strah, stres in negotovost kdaj nam bo nepridiprav odvzel nase bistvo zivljenja le se slab spomin.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

Ne pretiravaj. Apple že tako lahko ima dostop do iPhone-a (če imaš Mobile Me), ampak ne smejo pogledati lokacije. Po novem boš pa lahko (če boš želel) rekel Applu da lahko dostopajo do določenih podatkov, ko ti bodo ukradli telefon.

antonija ::

Po novem boš pa lahko (če boš želel) rekel Applu da lahko dostopajo do določenih podatkov, ko ti bodo ukradli telefon.

En od naju narobe razume novico. Jaz jo razumem tako, da bis ti applu dovolil vpogled v vecino podatkov na tvojem telefonu _preventivno_ za primer ce bi ti slucajno (brez tvoje vednosti sklepam) ukradli telefon. Takrat bi applov server (ki spremlja vse podatke o sodelujocih uporabnikih) sam posredoval vnaprej dolocene podatke tebi (policiji?) da bos lazje rpisel nazaj do svojega gizmota. Ravno to preventivno zboranje in obdelava podatkov naj bi bila the shiznit tega patenta.

To da pa ti pogruntas da nimas vec mobitela in se ti zdi da je ukraden pa sele nato obvestis pristojne institucije to je pa so-non-apple-like da so ze morali pogruntat kaksno bolj clovesko varianto, racimo STASI style theft prevention.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

Jaz razumem patent kot da boš na telefonu/prenosniku imel program, ki bo primerjal določene podatke (face recognition, uporabo RAMa, drugačen srčni utrip, ...) s tistimi, ki jih ima od prej shranjene in ugotovil, če se je v tem času kaj spremenilo. Primerjanje teh podatkov se bo izvajalo izključno na tvoji napravi.

Če telefon sumi na krajo, potem bo samodejno kontaktiral Applov server in rekel, da je tvoj telefon mogoče ukraden. Takrat boš ti obveščen o tem in boš lahko dovolil Applu dostop do teh podatkov in posredovanje k policiji (kar že zdaj ponuja nekaj podjetij).

Torej Apple bo podatke dobil samo takrat, ko boš ti obvestil pristojne institucije in šele takrat šel do Appla, ki bo potem sodeloval s temi institucijami - enako kot podjetja delajo sedaj, vendar s to razliko, da te bo Apple obvestil o kraji.

antonija ::

Ce bo zadeva narejena tako da bi telefon shranjeval (kam ze??) periodicne fotografije, biometricne podatke, lokacijo (poleg vseh klicov, SMSjev, MMSjev, zgodovine brskanja, mailov, etc. Upam da ne bo treba dodatne kartice za vse to), potem jih bo se sproti primerjal (z nekim povprecjem za nazaj ki ga bo non-stop prilagajal tapravemu uporabniku in njegovim navadam), in ko bo zaznal drugega uporabnika (ce m,u bo slucajno ostalo se kaj baterije) javil alarm in ti dal moznost oddaljenega kopiranja podatkov (pomoznosti kriptanega; samo ne vem kdo bo placal prenos vseh slik (tvojih umetniskih in telefonovih periodicnih), podatkov o klicih, SMSov, mailov, zgodovine brskanja, biometricnih podatkov, vseh lokacij, nastavitev gizmota in vseh preferenc, etc.) za kasnejsi restore, pol bo to vredu.

Sam nekak dvomim da je to originalni plan, al so pa tile iPhoni res prave racunske zverine da bojo same periodicno gruntale al je mozakar ki drzi telefon en od mojih kolegov ki se vsake toliko z njim igrajo al pa neki random stranger ki mi ga je ukradel.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

vorantz ::

techfreak :) je izjavil:

Jaz razumem patent kot da boš na telefonu/prenosniku imel program, ki bo primerjal določene podatke (face recognition, uporabo RAMa, drugačen srčni utrip, ...) s tistimi, ki jih ima od prej shranjene in ugotovil, če se je v tem času kaj spremenilo. Primerjanje teh podatkov se bo izvajalo izključno na tvoji napravi.

Če telefon sumi na krajo, potem bo samodejno kontaktiral Applov server in rekel, da je tvoj telefon mogoče ukraden. Takrat boš ti obveščen o tem in boš lahko dovolil Applu dostop do teh podatkov in posredovanje k policiji (kar že zdaj ponuja nekaj podjetij).

Torej Apple bo podatke dobil samo takrat, ko boš ti obvestil pristojne institucije in šele takrat šel do Appla, ki bo potem sodeloval s temi institucijami - enako kot podjetja delajo sedaj, vendar s to razliko, da te bo Apple obvestil o kraji.


Se pravi, ko boš zalaufal novo aplikacijo, ki žre ful rama; doživel nesrečo s poškodbami obraza; imel zelo stresen teden v službi; nasplošno nekaj drugače kot ponavadi, ti bo apple non stop gnjavu, da so ti ukradli telefon dokler se stvar ne bo navadla na novost...

techfreak :) ::

Mislim, da si malo zamešal. Applovi produkti ne tečnarijo. Je dovolj, da enkrat rečeš "Ne" in te bo telefon/računalnik pustil pri miru.

vorantz ::

Aha...naslednji dan pa ti nekdo res ukrade telefon pa si zadeva ne bo upala tečnarit :>

PJani ::

jst pa bom pa patentiral matematično operacijo +.
patenti na software so bedarija...
C/C++

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PJani ()

Gregor P ::

Sam niti nisem več toliko presenečen, kako so Applovi uporabniki sposobni sprejeti od te ameriške korporacije dobesedno karkoli odprtih rok:8) ...in kar je še hujše, začnejo kar sami od sebe prepričevati še vse ostale, kako je to dobro in nasploh potrebno;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

Oltarčki delujejo zgleda...
:)

Gregor P ::

... in to ne samo na Japonskem:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

Darn... Jaz sem pa bil prepričan, da le na japonskem to deluje. Saj veš, zaradi ogromne razlike v kulturi in te bedarije...
:))

Gregor P ::

Očitno so pri "totalitarnih pogledih" na reševanje zadev te razlike dosti manjše:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

A bejž no...:))

Gregor P ::

... vem da bo to verjetno nekaj novega zate, ampak tudi na Japonskem so imeli totalitarni režim ... in trpljenje in zavedenost ljudi ni bilo tako druagačno kot v naših krajih navkljub kulturnim razlikam :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

Svašta... :))

Se pravi se Apple izdelki najbolje prodajajo v državah, kjer je totalitarni režim vladal dolga leta... :))

A potem oltarčki delujejo le v bivših totalitarnih državah? :))

Daj še kaj s svojih potovanj in raziskovanj daljnih kultur napiši. Je zelo zanimivo branje. :))

Gregor P ::

... ni mi povsem jasno, kako si prišel do tega sklepa:8) ... sam govorim namreč o vzorcih totalitarnega razmišljanja; ti se lahko pojavijo vedno znova v katerikoli državi (korporaciji etc.) na svetu:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Limit-sky ::

:))
...in kakšno zvezo ima to s patentiranjem v ZDA ali bilokje drugje?

Daj še kakšno napiši o vzorcih totalitarnega razmišljanja. Da bomo vsi, ki nismo tako podkovani v tej tematiki lažje sprevideli te vzorce že prej, da se nam zopet ne zgodi holokavst... :))

antonija ::

Limit-sky... grow up. Pa ne delat se vecjega bedaka iz sebe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gregor P ::

... verjetno si naredil kakšno šolo v življenju, ali si mar vse prespal LOL;(( ... če pa še hodiš v šolo te bodo pa že tam naučili osnov totalitarnega in podobnega razmišljanja in boš lahko nato v nadaljnjem šolanju tudi sam prišel do vseh potrebnih informacij (ki so mimogrede vse tudi na spletu; če si že zamudil leta obiskovanja knjižnic v mladosti) ;)

... samo patentiranje, da se vrnemo nazaj na temo, je pa že prav absurdno:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

techfreak :) ::

samo patentiranje, da se vrnemo nazaj na temo, je pa že prav absurdno

Najboljše, da potem še trademarke odpravi, a ne?

Seveda ne bi bilo slabo, če bi imeli bolj stroge zakone za patentiranje, da se ne more patentirati stvari tako na splošno kot je npr. pri tem patentu, ampak patenti so lahko tudi dobri in se jih še nekaj časa ne bomo znebili.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vstop v Linux zadostuje 70 sekund

Oddelek: Novice / Varnost
258721 (5522) Spiky28
»

iPhone 5S in A7 pod drobnogledom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6920973 (16045) blackbfm
»

O identifikaciji internetnih piscev

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
277561 (5491) jype
»

Identifikacija naprav z branjem pokvarjenih celic

Oddelek: Novice / Zasebnost
133510 (2848) fiction
»

Elektronske osebne izkaznice v Nemčiji

Oddelek: Novice / Zasebnost
1112682 (11547) JanK

Več podobnih tem