» »

zunanjemu disku ne določi črke pogona

zunanjemu disku ne določi črke pogona

mepa ::

Ima kdo kakšno rešitev? Ko priklopim zunanji disk ( brez dodatnega napajanja) 2,5 ali 3,5 z dodatnim napajanjem v zunanjem ohišju, je le ta viden v upravitelju naprav ni pa nikjer viden v upravitelju diskov v Computer Managementu, tako da mu ne morem določiti ali sprememniti črke pogona. Prav tako če v upravitelju naprav kliknem nanj in na lastnosti se ne zgodi nič in computer Mangement se neha odzivati ( reset ). Prav tako sem preveril napajanje preko USB portov in je OK. To se dogaja na vseh USB portih. Če v isti port vstavim USB ključ ( 4 GB ali 16 GB) le tega prepozna brez problemov in mu določi črko pogona. Delovanje diskov sem sprobal tudi na drugih računalnikih, kjer delujejo brez problemov. Mislil sem da bom problem rešil z nakupom dodatne PCI USB kartice,vendar se le to ni zgodilo saj so simptomi enaki, prav tako sem v upravitelju naprav odstranil vse pod Universal Serial Bus controllers, vendar se zadeva obesi ko priključim nato zunanji disk in prične prepoznavat novo strojno opremo, kjer postopka ne zaključi do konca in je potrebno računalnik resetirat. Če je zunanji disk priklopljen na računalnik ob novem zagonu pa ga prepozna in določi črko pogona in v računalniku deluje brez probelam. Sem že iskal odgovor na forumih vendar nikjer nisem našel odgovora s katerim bi lahko rešil težavo. Vem da bo kdo rekel. da pomaga ponovna inštalacija ampak le temu bi se rad izognil.
mepa

kixs ::

Probaj si instalirat programcek USB Safely Remove - je shareware, vendar test lahko vseeno naredis.

http://safelyremove.com/

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

mepa ::

Sem instaliral, vendar nič ne pomaga. Kot zgleda mi prepozna disk formatiran v FAT32 ne pa v NTFS.
mepa

Xserces ::

reformateri ga v NTFS...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

mepa ::

Tudi to sem že poskusil. Disk sem ponovno formatiral v NTFS in ga ne prepozna in sistem se obesi. Če pa je formatiran v FAT32 pa deluje brez problemov na vseh USB portih. Ima kdo kakšno rešitev??
mepa

DeeCoy ::

probaj formatirat s kakim drugimn osom, like ubuntu?

bral sem samo komentarje, tvojega opisa pa ne :D... še nekej, kir OS pa maš? xpje? mogoče so kaki driverji poškodovani, probaj si vse skupaj formatirat in postavit na novo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

mepa ::

Ja imam XP-je s servis pack 3. Vem da bi zadevo rešil s formatiranjem vendar bi se tega rad izognil ostalo programje....
mepa

Cold1 ::

Morda ti ne teče kakšen izmed servisov, ki so potrebni za delovanje Oken. Si jih kaj friziral oz. tweakal, morda imaš nameščeno programsko opremo, ki ti povzroča težave, si imel kakšne okužbe z virusi.

Najlažji način reševanja problema, če veš da je v Oknih in ne v strojni opremi, je reinštalacija.
Vse programe in nastvitve po reinštalaciji dobiš nazaj tako da si ustvariš kopije imenikov:
    - Documents and settings
    - Program Files
    - Windows

Ter iz registra izvoziš ključa:
    - HKeyLocalMachine\Software
    - HKeyCurrentUser\Software
Pri tem je dobro iz izvoženih .reg datotek pobrisati vnose, ki se začnejo z Microsoft...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

mepa ::

Kar se tiče okužbe je ni bilo, kar se pa tiče servisov sem pogledal in so vsi, ki so pomembni za delovanje Windowsov omogočeni.
mepa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z zaznavanjem zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
5752 (605) He-Man
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245491 (4362) Bye
»

Zunanji trdi disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
143159 (2970) yoco
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497415 (6249) Lyon
»

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
62109 (1980) klemen1

Več podobnih tem