» »

Stojalo za fotoaparat

Stojalo za fotoaparat

Drekcpekc ::

Pozdravljeni,

Začel sem se bolj resno ukvarjati s fotografiranjem in bi si kupil stojalo.
Zdaj me pa zanima, ali bi bilo tole spodaj v redu?

Fotoaparat imam Canon Powershot SX20 is, če kaj pomaga pri odločitvi. Nebi pa rad zapravil bogastva za to.


http://www.mimovrste.com/artikel/201002...



Hvala

Lp

#000000 ::

Če boš tega kupil je enako kot bi kupil tistega ki jih imajo v Leclercu za mislm da 20 evrov, jest sem ga že lani vzel tam in kokr vidim je isti (podoben) kot moj HAMA, pa še cca 15 evrov pršparaš. Je pa tko to so osnovni modeli stativov, bolj za hoby fotografe, je pa treba (če bi snemal kak filmček) na sredini obesit kako vrečko in notr dat kako kilo al pa dve magar krompirja :) zato ker pol pa res stoji kot treba in se ne trese ko premikaš glavo.

edit: če maš tist bon leclerc kartico te pride cca 50% cenej kot na mimovrste pa še poštnine ni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

Sem ravno v soboto kupil stativ v Leclercu, tistega od Hame za 17,61EUR. Za to ceno enostavno ne moreš zgrešit. Moj prvi vtis je zelo dober, v vsakem primeru je bolje, kot dolge osvetlitve iz roke slikat. Bi pa rekel, da ga je kje na terenu dobro obtežit z dodatno utežjo, ima v ta namen kavelj spodaj. Imam pa prav tako Canon SX20 is.

LP

Jože

St235 ::

Za ta denar je definitivno best buy. Samo če imaš namen menjat na DSLR potem ni najboljša izbira, ker vreče krompirja glih ne nosiš sabo vsak dan :) Drugače pa bi mene pri tem stojalu motila edino višina, ker 160 cm je pač premalo za moj okus.

Tisti na mimovrste je bolj igračka saj z max višino 145cm najboljše da pručko sabo nosiš da se boš lahko usedel zraven.

#000000 ::

Ne sej obtežitev nucaš samo ko snemaš ka film in recimo rabiš premaknit kader, takrat malo potrese če ni dodatno obtežen.

Good Guy ::

škoda dnarja za tale šrot...

kupi stojalo za 5x ceno tegale pa imaš mir, za zmeraj, tut če kupiš DSLR

Drekcpekc ::

Hvala vsem za odgovore.

Bom šel potem v Leclerc pogledat, verjetno bom kar tega vzel, ki sta ga omenila @000000 in barbarpapa1.

@rovtar: Kot sem rekel, nebi rad zapravil neke velike vsote za tole, ker ga toliko ne bom uporabljal in se mi potem ne splača.

@Lakotnik29: Koliko bi pa bilo dovolj visoko za tebe?
Ker jaz si predstavljam, če je človek visok 180, 185 cm, mislim, da je 160cm stativ čisto dovolj.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Sam imam občutek, da je zame (sem visok 184cm) tale Hamin po višini ravno prav. Pa hčera, ki je za kako glavo nižja od mene, ga lahko prav tako uporablja, pač sredinski del nižje "nakurbla". Ko pridem domov, ga pom postavil, nanj namestil fotoaparat in zmeril višino od sredine objektiva do tal....

LP

Jože

Drekcpekc ::

barbarpapa1 je izjavil:

Pozdrav

Sam imam občutek, da je zame (sem visok 184cm) tale Hamin po višini ravno prav. Pa hčera, ki je za kako glavo nižja od mene, ga lahko prav tako uporablja, pač sredinski del nižje "nakurbla". Ko pridem domov, ga pom postavil, nanj namestil fotoaparat in zmeril višino od sredine objektiva do tal....

LP

Jože



Bi lahko mogoče še kakšno sliko pokazal, ko si uporabljal stativ? Samo da vidim razliko, ko imava ravno isti fotoaparat.

St235 ::

Jaz osebno uporaljam 190 max, seveda pa je velika večina slik narejena nižje, nekje 170cm-175cm. 165cm bo za večino sprejemljivo, 145 je pa občutno prenizko.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Kot sem obljubil, sem raztegnil stativ do skrajnosti in nanj privijačil svojga Canona SX20 is. Vse postavljeno v "vaservago". Meter pravi, da je od sredine objektiva pa do tal 162cm. S svojimi 184 cm višine moram malo skloniti glavo za pogled skozi iskalo, delo z LCD zaslonom pa itak ni problematično (si ga zavrtiš, kot ti paše...). Mislim, da bo zadeva OK, bom pa več vedel povedati, ko ga bom malo po terenu vlačil...

Slik pa na žalost (še) ne morem pokazati, še nisem nič resnega slikal s stativa....

LP

Jože

Drekcpekc ::

barbarpapa1 je izjavil:

Pozdrav

Kot sem obljubil, sem raztegnil stativ do skrajnosti in nanj privijačil svojga Canona SX20 is. Vse postavljeno v "vaservago". Meter pravi, da je od sredine objektiva pa do tal 162cm. S svojimi 184 cm višine moram malo skloniti glavo za pogled skozi iskalo, delo z LCD zaslonom pa itak ni problematično (si ga zavrtiš, kot ti paše...). Mislim, da bo zadeva OK, bom pa več vedel povedati, ko ga bom malo po terenu vlačil...

Slik pa na žalost (še) ne morem pokazati, še nisem nič resnega slikal s stativa....

LP

Jože



Hvala lepa za tole, ga grem jutri kar iskat v Leclerc.
Sem tudi visok okoli 183 cm, tako da bo v redu.

Lp

Drekcpekc ::

Evo, samo da pokažem, sem kupil danes, hvala za pomoč @000000 in @barbarpapa1 in seveda ostali.

Zgodovina sprememb…

Domnini ::

Kaj pa ta ? http://www.mimovrste.com/artikel/201002...

Bi bil vredu? Pravtako imam Canona SX 20 IS.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Ali ni malo nizek? Če prav vidim, je raztegnjen visok samo 106,5cm. Tisti, ki je bil na voljo v Leclercu za praktično isto ceno, je v bistvu Hama Star62.

LP

Jože

Domnini ::

Aha. Vidim.

Ok.

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spet nakup fotoaparata -Canon

Oddelek: Zvok in slika
143294 (2298) Tadys
»

Nicon coolpix p500

Oddelek: Zvok in slika
211348 (1076) sokel
»

Od česa je odvisen DOF pri fotoaparatu?

Oddelek: Loža
91673 (1521) DonMatejo
»

Uporabna vrednost zooma preko 10x ?

Oddelek: Kaj kupiti
81158 (932) dmk
»

Zakaj gledanje čez ''view finder''?

Oddelek: Loža
333335 (2532) Martin Krpan

Več podobnih tem