» »

Ali je receiver za to

Ali je receiver za to

zacetnik11 ::

Pozdravljeni

Ker nisem glih najbolj vešč v avdio tehniki, bi imel par vprašanj. Ker renoviram stanovanje, bi sedaj rad položil kable v se sobe kjer želim imet zočnike.
Sedaj me zanima kaj morem kupit da bom te zvočnike priklopil na eno zadevo (receiver),vse bom zvezal v dnevni sobi. Ali je receiver prava zadeva za to?
Vse bi rad priključil gor, to je: LCD televizija, Extrimer, Računalnik, Ipod. Rad bi še imel da lahko v dnevni sobi gledam film in imam zvok 5+1, istočasno pa v spalnici glasba iz računalnika, v kuhinji pa glasba iz iPoda.

Upam da sem vredu razložil moje želje in da ni to znanstvena fantastika?

Za vse informacije se vam že vnaprej zahvaljujem.

lp goran

delfinus ::

Reciver je za taksne namene ima dovolj prikljuckov za vse te starodobne in novodobne naprave. Razmisli o kanalih po katerih bos lahko tudi kasneje kable povlekel nazaj, jih zamnjal, ali pa kaksnega dodal. Skiciraj si, kako imas namen imeti postavitev v sobi potem pa se tako hitro pokaze kje bo kak zvocnik stal. Racunaj 2x prednji par, 2x zadnji par, center in pa subwoofer. Razmisli tudi kje bo stala TV in receiver. Vlekel bos se v drugo sobo. Torej rabis receiver, ki ima multi room. Moj Marantz SR6003 npr to ima. No pa tudi vecina ostalih to ima. No jaz imam kable pod parketom, kar je sicer dobro, da se jih ne vidi, ni pa dobro zato, ker jih ne morem nikoli zamenjati ali kaj dodati. Razmisli tudi o tem koliko vticnic rabis itn.

lp, d.

zacetnik11 ::

Hvala za hiter odgovor.
Predvsem me zanima, če vsi reciveri omogočajo, da vi treh razlićnih sobah poslušam glasbo iz treh različnih vhodnih enot(računalnik, televizija, iPod)?
Za kable bom pa vse vlekel v kanale in po stropu, ker imam spuščene strope in je 10cm prostora med stropom in knaufom.

Ali lahko kdo svetuje katerega kupit, nek srednji razred in da ima to zadevo za različno glasbo v različnih sobah:D

Mogoče še kakšen nasvet.


Hvala za pomoč.

delfinus ::

Hoj, ne vem koliko reciverjev podpira tri zone. Marantz SR5004 in SR6004 podpirata dve zoni. Pri gledanju manualov posameznih drugih recieverjev glej multi room ali pa multi zone funkcijo.

lp, d.

20sdfj093f ::

Pazi, ker na Zone2 pri Onkyu lahko spraviš samo analogni vir (nima svojega ADC-procesorja-DAC)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319384 (17094) car100
»

Ozvočenje kompletnega stanovanja

Oddelek: Zvok in slika
213514 (2374) Fun x
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310750 (7761) BigWhale
»

Kakšen receiver kupiti

Oddelek: Zvok in slika
192143 (1789) zacetnik11

Več podobnih tem