» »

Novi rami

Novi rami

JebatGa ::

Trenutno imam v računalniku 2x1gb ramov. Kupil bi še dodatne 2x1gb. Je kaj narobe če so rami od druge firme. In še katere bi vi priporočali tam do maksimalno 55 evrov?

jablana ::

bolj kot firma so važne latence, frekvence delovanja in pa seveda da ne mešaš DDR2 z DDR3

JebatGa ::

Saj sem gledal ddr2 in jih je povsod polno in ne vem kateri rami do 55 evrov bi bili najboljši. Kakšni predlogi?

Hvala

jablana ::

Kakšne rame pa imaš?
Matična?
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jablana ()

JebatGa ::

Da nadaljujem. Dokupil nove rame in sicer Kingston PC2-6400 1024MB 800 MHz DDR II 2x. Matična plošča pa je Gigabyte ep31-ds3l. Podpira do 4gb in dual način. Rame sem vstavil, vendar ko sem prižgal računalnik mi jih zazna samo 2 giga. Vem da 32 bitni sistem zazna 3 in še nekaj giga tako da kaj bi lahko bilo narobe. Ali kdo ve. Bi jih morda moral rame vstaviti kako drugače, ali če bi nadgradil operacijski sitem na 64-bitno sedemko bi zaznalo vseh 4 giga ramov. Anyone?

69charger ::

Probaj samo z novimi rami in vzemi stare ven,če boš dobil samo temo ko boš prižgal pc,ne laufajo.

JebatGa ::

69charger je izjavil:

Probaj samo z novimi rami in vzemi stare ven,če boš dobil samo temo ko boš prižgal pc,ne laufajo.

Sem to naredil najprej da sem videl če delajo in so delali lepo. Nato dal še stare rame zraven, je začel računalnik piskat, sem videl da sem enega narobe obrnil, ga prav obrnil in ko sem prižgal ponovno je še vedno zaznalo samo 2 giga ramov. Bi bilo mogoče da sem kaj uničil takrat ko je začelo piskat?

69charger ::

Možno da si ga uničil ker ga sploh narobe ne moreš obrnit rama :S Možnost je tudi,da si uničil slot na matični ko si porinil ram pretrdo noter in narobe.

JebatGa ::

Sprobal čisto vse. Nove v en slot, nato v drug slot vse lepo dela. Dal stare rame v en slot nato v drug slot vse lepo dela. Seveda sem dal v slote iste barve. Toda ko dam vse skupaj notri mi zazna samo 2 giga ramov. Saj morda ni možno da matična plošča ne zmore 4x1 giga ramov, čeprav podpira 4 giga ramov?

dzinks63 ::

Ta tvoja plošča dela z 4 rami samo če so SS=Single-Sided, z DS=Double-Sided 4 rami ne dela, prav tako ne dela z 2xSS + 2xDS. Z 2xDS pa dela bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

JebatGa ::

dzinks63 je izjavil:

Ta tvoja plošča dela z 4 rami samo če so SS=Single-Sided, z DS=Double-Sided 4 rami ne dela, prav tako ne dela z 2xSS + 2xDS. Z 2xDS pa dela bp.

Ok hvala za tole.

bender rodri ::

Zdravo!
Nebi nove teme odpiral in bi kar tukajle vprašal.
Imam gigabyte motherboard GA-EP45C-DS3R, ram pa Transcend 2x2Gb 1066Mhz DDR2.
Menjal bi, pa ne vem kaj se mi najboljše splača - mel bi pa ravno tako na koncu cca 4Gb ali več rama (nekak se mi splača glede na to da mam 64bit OS).

Glede rama me zanima predvsem katerega proizvajalca naj ne jemljem (če so že splošno kake slabe izkušnje); koliko boljši je npr DDR3 od DDR2 in višja frekvenca (se mi splača, glede na to da sem nek povprečen uporabnik??)

Lepa hvala za odgovor.
guez

69charger ::

DDR3 ramov ne moreš uporabljat ker jih plata ne podpira. Ram imaš dober,razen če hočeš dodat še kakšen gb ali 2.

bender rodri ::

plata jih podpira, sem preveril... se mi pa računalnik sesuva in glede na bluescreen error je kriv RAM. Tak da ram ni več dober :P Zato vprašanje :P

thx :)

lp
guez

69charger ::

Ah,to je ena tistih ki ma DDR2 in 3. Potem kupi npr. 1066mhz DDR3 rame,katerekoli,če pa hočeš hitrejše pa 1333 ali 1600mhz.

bender rodri ::

Se pravi firma ne igra nobene vloge?
guez


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GA-P35T-DS3P

Oddelek: Strojna oprema
252404 (2127) SuperVeloce
»

Nadgradnja pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
152511 (2189) Bobr123
»

Ocena sestavljenega racunalnika (pomoc prosim)

Oddelek: Pomoč in nasveti
221774 (1384) itak37
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565497 (4259) mera
»

RAMI

Oddelek: Kaj kupiti
5971 (803) d3k0

Več podobnih tem