» »

HD 4870 vrm problemi z njih hlajenjem

HD 4870 vrm problemi z njih hlajenjem

Zero Wolf2 ::

Pozdravljeni,

Imam par vprašanj v zvezi z vrm-i dotične kartice in njih temperaturo, namreč pred kratkim sem kupil od nekoga rabljeno sapphire hd4870 512mb ddr5 z nameščenim accelero twin turbo hladilnikom, zravn sm dobil še embalažo hladilnika in heatsinke. Ta kartica je imaela nameščeno original rdečo kovinsko ploščo v navezi z omenjenim hladilnokom. Prodajalc te grafe mi je rekel da je to boljše zarad hlajenja. No kakorkoli že twin turbo mi je odlično hladil proc grafe vendar nekega večera sm ob igranju Napolen: toal war slučajno pogledal temperature (everest ultimate edition, gpu-z) in zasledil da mi je temperatura gpu vrm narasla na 115 stopinj. Potem sem se odločil da odstranim ploščo in namestim aluminjaste hetsinke, poleg tega sm zamnjal še termalno pasto na procu (artict silver 5). Procesor je imel takoj nižjo temperaturo:), medtem ko temperatura vrm-jev je ostala enaka, idle 60, load 110, zanimivo je da mi samo assassins creed 2 dvigne temperaturo največ do 75 vse ostalo pa čez tja do 110,(napolen total war, dirt 2, brothers in arms hell's highway) Proc grafe sm navil na 785, memory pa 950, vendar ni razlike če dam memory na stock, 900mhz, odvijanje se mi pa zdi brezveze. Hitrost ventilatorjaev twin turba pa sm naštimal na 50%

Original cooler oz ploščo sm shranil tok da jo lahko še vedno namestim vendar je tista bela pasta ki je hladila vrm na enem delu v malenkost slabšem stanju ostalo pa je vredu, študiral sm da bi na vrm in na memory chipe nanesel termalno pasto arctic silver 5, in na novo namestil rdečo ploščo sam ne vem če bo kaj pomagalo.
Študiral sm tudi da bi kupil bakrene heatsinke ali pa zalman zm-rhs90, sam bi ga moral rezat da pi pasal pod hladilnik twin turba pa sploh ne vem če se ga da v slo dobit.

Prosil bi vas če mi lahko priporočate kakšne dobre heatsinke, ki bodo opravili svoje delo, ali pa kakšno idejo z original ploščo, pač kakšno rešitev da bi temperature vrm spravil na normalno mejo.

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem:)

LP.

Xserces ::

edini problem aftermarket coolerjev... VRM in pa MEM hladit...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

blackmack ::

Ja VRM-ji so kr problem na 4870 karticah. Drugače pa preneso temperature do okrog 120 stopinj, tak da pri 110 se ti ni kaj za bat.

Xserces ::

blackmack je izjavil:

Ja VRM-ji so kr problem na 4870 karticah. Drugače pa preneso temperature do okrog 120 stopinj, tak da pri 110 se ti ni kaj za bat.


jst jih nebi pustu na 115 kej douh... samo moje mnenje :/ skoda grafe zard tega xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zero Wolf2 ::

Hvala za odgovore sam jst b rad vedu če kdo ve kako jih uspešno hladit. Je pa res da gre do 115 stopinj sam pol to drži konstantno dokler ne minimiram pol pa pade na 80 če pa pustim kakšnih 15 min pa na 60. Rad bi da bi blo pod obremenitvijo na ene 70-80 stopinj, to se mi zdi neka narmalna zgornja meja.

Tok da če ma kdo kakšno idejo naj kar pove:)

Hvala

Xserces ::

nimas nobenih heatsinkov gor?... drgac so tut tisti heatsinki blazu zegn... sm meu na 8800 ultra thermalate pa tiste tamale ficnke gor... jst ne zaupam tistmu mejhnmu jajcu...xD ce nimas lahko probas nek dobit
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zero Wolf2 ::

mam alu heatsinke k pridejo poleg accelero twin turbo gor sam ne opravljajo svojga dela.

Po mojem b rabu neki tacga d b dobro hladilo http://www.oc-lab.si/novice.php?n=814
sam ne vem kje v slo dobit pa po mojem je tam okol 21 evru kar je kar drago je pa vseeno bolje kot skurena grafa.

Xserces kaj praviš če bi namontiral stock cooler pa na tiste ram blazince nanesel termalno arctic cooling 5 za boljši stik, ravno tako na vrm-je in upal na najboljše?

Zero Wolf2 ::

Po mojem je ta heatsink edin sposobn normalno hladit vrm. Pa en 80 mm fan gor pa je red, mam doma enga na zalogi k je kar tih:). Če ne bo šlo drgač bo treba to kupt ker očitno ni alternative:( kukr sm bral po netu. Una rdeča stock plošča je pa tud že ene 2 leti stara in so po mojem termalne blazince in pasta že dokaj zanič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aftermarket hladilnik za Sapphire HD 5770 Vapor-X (Accelero L2 Pro)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
356335 (5546) Xserces
»

4870 VRM problem

Oddelek: Strojna oprema
51251 (1086) _Enterprise_
»

Kakšen hladilnik za Sapphire HD4870?

Oddelek: Kaj kupiti
81031 (947) LenartB
»

HD4870 GS hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61320 (1194) bleh
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717693 (5532) M-XXXX

Več podobnih tem