» »

AMD osvežuje nabor procesorjev

AMD osvežuje nabor procesorjev

Koliko takšnih osvežitev bomo še deležni do nove arhitekture?

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - Obdobje pred začetkom šole je pogosto čas, ko proizvajalci strojne opreme vsaj nekoliko osvežijo svoj nabor izdelkov oz. predstavijo kar nove serije. Tukaj ni izjema tudi AMD, ki za back-to-school obdobje predstavlja četverico novih procesorjev. Trije od njih so v svoji družini najzmogljivejši, medtem ko novi šestjedrnik, Phenom II X6 1075T, tako po hitrosti kot ceni še vedno pade pod najzmogljivejši Phenom II X6 1090T Black Edition. Od slednjega je počasnejši za 200 MHz, saj teče pri 3 GHz. V Turbo načinu, ko so uporabljena največ 3 jedra, se mu frekvenca dvigne na 3,5 GHz, 100 MHz manj od najdražjega 1090T BE.

Na področju štirijedrnikov bo po novem glavni Phenom II X4 970, katerega frekvenca znaša 3,5 GHz, 100 MHz več od Phenom II X4 965. Novinec bo najverjetneje del ponudbe Black Edition, v kateri procesorji nimajo zaklenjenega množilnika. V tem smislu bo podoben Phenom II X2 565, kjer se ponavlja še zgodba s skokom v frekvenci. Od X2 555 je namreč s 3,3 GHz za 100 MHz hitrejši. Malih dvigov frekvence še ni konec, saj bo, kakšno presenečenje, tudi Athlon II X4 645 za 100 MHz hitrejši od starejšega X4 640 - njegova frekvenca bo znašala 3,1 GHz.

Ostali podatki se niso spreminjali, saj bodo Phenomi imeli 9, 8 oz. 7 MB predpomnilnika v primeru šest-, štiri- oz. dvojedrnika, prav tako, kot ima za Athlon II X4 običajna 2 MB drugonivojskega predpomnilnika Athlon II X4 645. Cena slednjega naj bi se gibala okrog 100 ameriških dolarjev na kos, verjetno v količinah nad 1000. V isti cenovni razred spada tudi dvojedrni Phenom II X2 565, medtem ko naj bi Phenom II X4 970 stal pod 200 ameriškimi zelenci. Šestjedrnik bo jasno nekoliko dražji, njegova cena naj bi se gibala med 230 in 240 ameriškimi dolarji. Višja cena je smiselna, saj je v aplikacijah, ki izkoriščajo do 3 jedra, šestjedrnik zaradi samodejnega navijanja enako hiter, kot Phenom II X4 970. Dodana vrednost pride v obliki dodatnih jeder.

19 komentarjev

Dr_M ::

Na zapadu nista novo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filip007 ::

AMD je premalo resen, to je samo nategovanje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Blinder ::

Nebi dali ven sempron x1 280 in sedanjega 270 pocenili na 25EUR rajši
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Machiavelli ::

2011 q2 spremembe :)
Nigaaazz

Xserces ::

cant wait SANDY BRIDGE in BULDOZER :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BALAST ::

Razvoj je hiter, ampak more biti še dobičkonosen, zato šele na 3-5let prenavljajo strukturo procesorjev.

Riff ::

AMD je zakon, mam še vedno AMD Athlon X2 3800+ ( socket 939) pa vse lafua gor :D

squngy ::

@Riff
Nisi edini :D

Mi pa zmankuje rama... ne mislim dati denarja za DDR1

Machiavelli ::

ja rami so kar kritični nekako standard je 2x2gb samo kaj ko so cene zeloo čudne...
Nigaaazz

Xserces ::

Ali mogoče vete kaj pomeni to pri AMD Buldozer (Quad-Channel capable) je to čist novo kot npr. tripple channel al kej druzga? xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

PrimozR ::

Ne, štiri kanale anslavlja, ne samo treh :P

Machiavelli ::

Pač meu boš 4 kanale za ram ampak ko boš dau recimo 4x1gb ali 4x2gb bo delovalo v super intervalu posledično hitrejše delovanje in hitrejši pretok...
(Quad-Channel capable) Jasno pove da bodo procesori zmožni quada in duala DDR3 torej bo delalo na 8xx chipsetu in magoče celo na 7xx samo da je dd3...za 8xx je bilo govora za 7xx pa ni ziher...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

PrimozR je izjavil:

Ne, štiri kanale anslavlja, ne samo treh :P


xD PIPI to vem samo sm preobrnu ze cez GOOGLE pa nism najdu nc o tem :) pa se mi je cudno zdel...
ves kaj me se zanima :D koliksen dvig performanca bo biu pri pretoku podatkov zardi DDR3-1866 podpore?? se bo sploh kej poznalo? ker intel ima DDR3-1333
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

kmetek ::

Machiavelli je izjavil:

ja rami so kar kritični nekako standard je 2x2gb samo kaj ko so cene zeloo čudne...


sej je imel folk lani priliko, ko so bili 2gb ddr2 po 25€, pa so še jamral....bi pa si nakupil zalogo, a ne.

opeter ::

Jaz sem si. Za 73 evrov (zaračunan DDV) sem si kupil 8 GB DDR2 RAMa.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Riff ::

squngy je izjavil:

@Riff
Nisi edini :D

Mi pa zmankuje rama... ne mislim dati denarja za DDR1



ja saj je ddr1 rablen kar pocen :)

Jst ::

Jaz sem pa upal, da bodo Bobcat predstavili. Vsaj AMDjev plan naj bi bil, da Bobcat predstavijo letos, Bulldozer pa v 2011.

Moj bsd router hoče Bobcata!!!


edit: A ve kdo, kdaj pa pride Bobcat sploh ven?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

PrimozR ::

Q4 2010...

Jst ::

Res jim z vsem srcem privoščim, da Bobcat pelje scat Atoma. Vse več low cost naprav (tableti, Something-that-isn't-a-phone-and-not-a-tablet naprave) potrebuje močne procesorje, zato zelo močno upal, da bo AMD vsaj tu uspel. Marketinško, seveda. Novi Phenomi so v redu, ampak folk vidi samo i7, za kar poskrbi marteting.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadogradnja starejsega racunalnika (procesor)

Oddelek: Kaj kupiti
12942 (781) jest10
»

AMD ponovno osvežuje linijo Phenomov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7617250 (14259) gruntfürmich
»

Trojica novih AMD-jevih procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
123264 (2532) Jst
»

AMD vs Intel CPU (overclock)

Oddelek: Navijanje
283937 (3440) ncc2000
»

Potrjeno odklepanje AMD-jevih šestjedrnikov

Oddelek: Novice / Procesorji
294637 (3333) jRk0

Več podobnih tem