» »

Nadogradnja starejsega racunalnika (procesor)

Nadogradnja starejsega racunalnika (procesor)

oemdzi ::

Trenutna sestava:

plata: m2n-e,
procesor: amd x2 4600+
graficna: gigabyte ATI HD5570 1gb
ram: 3gb ddr2 800mhz
napajalnik: LCpower 550W


Zaenkrat sem popolnoma zadovoljen z to kisto, razen procesor zna obcasno bremzat zadevo, sj zadeva bi bila za odpis ampak ko mi je crknila pred letom stara 7950GT sem pac bil primoran kupiti novo. Tako,da me zanima ali bi se upgrade procesorja poznal ? Kolikor sem opazil maticna z novimi biosi podpira tudi AM2+\AM3 procesorje: http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM...

Torej ce ste mnenja da bi se novi procesor splacal mi prosim svetujte katerega, sam vec nisem na tekocem z novejso tehnologijo (odkar sem kupil ta racunalnik sem prenehal spremljat zadevo) in ne bi rad naredil nadgradnje za brezveze ali pa totalen overkill....

opeter ::

Nekaj bi morda pridobil na hitrosti ... če bi:

- RAM nadgradil na 4 GB (2x2) ali 8 GB (4x2), ker pa ne vem, kako imaš trenutno RAMe (imaš morda 3+1 GB ali pa 2x1 GB + 2x512 MB?), ti žal kaj pametnega ne morem napisat

- BIOS nadgradil in kupil CPU, katerega ti plata podpira (dejansko vse iz serije Athlon II ali Phenom II za AM3). Več tukaj.

Žal pa ne vem oz. poznam tvojih potreb. Vprašanje je, če je sploh smiselno to nadgradit in ne bi bilo pametneje investirat v novo matično in CPU. Recimo AMD-jevo Llano rešitev (procesorji serija A-xxxx in FM1 matična), če že vztrajaš pri AMD-ju. Ali pa kakšna poceni Intelova rešitev na Socketu 1155.

Še enkrat: vprašanje je, če to potrebuješ. Če ne, malo še potrpi in počakaj na naslednje leto, ko pride ven naslednik zdajšnjega AMD-jevega Llanoja in Buldožerjev ter seveda Intelov Ivy Bridge (procesorji serije Core Ix 3xxx).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

oemdzi ::

Gre se za to, da vbistvu ne potrebujem nicesar nujno, zato niti ne nameravam kupovati novega racunalnika vsaj se kaksni 2leti. Trenutno ga uporabljam za igranje pokra, kjer imam zraven se holdem manager ki uporablja mysql bazo in imam importanih par milijonov handov in zadeva zna na trenutke kar fejst trokirat, seveda obcasno rad odigram kaksno igro, sicer ne ravno najnovejsih ampak ker imam 26inchni ekran morem poganjat vse spile na najvisji resoluciji. Pac nemalokrat zalotim CPU nabit skoraj na 100%. Trenutno imam rame 1gb+1gb+512mb+512mb.

Vglavnem iscem najcenejso resitev po moznosti samo procesor, ce je pa res obcutno boljse (cena\preformance) sem pripravljen zamenjati tudi plato.

Še enkrat: vprašanje je, če to potrebuješ. Če ne, malo še potrpi in počakaj na naslednje leto, ko pride ven naslednik zdajšnjega AMD-jevega Llanoja in Buldožerjev ter seveda Intelov Ivy Bridge (procesorji serije Core Ix 3xxx).


To glede cakanja mislis za nadgradnjo ali za nov racunalnik ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

cojss ::

Največ kar plata dejansko podpira je Phenom ll 945 (95W). 955 in 965 sta 125 in 140W, kar je "preveč" za to plato in ju zabremza - zaklene multi na 4 in onemogoči spreminjanje napestosti. Jaz sem na m2n-sli deluxe to rešil z voltmodom. Performance boost iz athlona x2 3600 na phenoma 955 je bil pa ogromen. Delati bi morali tudi X6 procesorji, samo to je za tak sistem že nesmiselno.

Je pa zanimiv Athlon ll X4 640. Dejansko je to Phenom ll brez L3 cache-a, je 95W in naj bi delal brez problemov na teh platah.

edit: spregledal zadnji post

/*Ram pa imaš najverjetneje 2+1GB. Jaz bi enostavno pogledal male oglase - tu na st je tega dosti in dokupil še enkrat 2+1GB. Tako imaš potem 6 giga v dual channel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

joze28 ::

Imam AMD Athlon X2 7450, če te zanima.

oemdzi ::

@cojss: Aha torej lahko bi nabavil Procesor AMD Athlon II X4 640 BOX AM3 . Glede rama pa ne vem ali ga res potrebujem 6gb ? Torej ce bi ram nadgradil vrzem 2 palcki 512mb ven in kupim 2 palcki po 2 gb ?

@joze28: Bom videl kaj bodo svetovali, sam se nekako bojim da tvoj procesor ni nevem kaksen napredek. Ali pac ?


edit:
Kaj pa glede 2jedernih procesorjev? Sprasujem zato, ker nevem kako je z 4jederniki oziroma koliko jeder se dejansko izkoristi ?
Torej pri dinokomp sem malce gledal tale dva:

AMD Athlon II X4 645 (3,10Ghz, 2MB) BOX 95W 96.00 EUR
AMD Phenom II X2 560 (3,30Ghz, 7MB) BOX Black Edition 80W 88.80 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

DarwiN ::

Kaj mu te norite z ramom. Tip za svoje potrebe lahko še kak giga ven vzame, ne pa da bi dokupil še 3Gb..

Tvoja plošča očitno podpira procesorje do phenoma x4 970, ki po nekem merodajnem testu dosega 4300 teh točk, medtem ko jih tvoj trenutni cpu 1365, tko da bi tole bila zelo smiselna nadgradnja.. In ker je phenom 970 za 20€ dražji od 965, sta pa praktično identična, je tole najbrž idealna rešitev zate.

Kupiš pa itak quad core, vsaka druga nadgradnja izgubi smisel, pa tut razlika v ceni ni bistveno velika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

cojss ::

Podpira že 970, kako, je pa drugo vprašanje. oemdzi, ti samo glej da je procesor revizija C3 in da ima TDP 95W ali manj (omejitev nForce 570 chipseta).

Ram je pa ok tako kot maš.

oemdzi ::

Je tale ustrezen ? Kar se tice W je ok, ni mi pa jasno kaj mislis glede c3 revizije ? http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Prej vidim si napisal da je x4 640 okej, 645 se verjetno ne razlikuje in glede na to da je samo 3eur drazji...

jest10 ::

Vzemi X4 640/645. Karkoli drugega se ti ne splača kupovati.

cojss ::

Ta bi moral biti OK. C3 je pa revizija jedra. Athlon ll 64x je zagotovo C3, nekateri phenomi ll so pa še C2 in tisti načeloma ne delajo z AM2 platami.

oemdzi ::

Okej najlepsa hvala, torej narocim 645 (seveda prej flasham bios, da ne narocam procesor za cegu :D ) in porocam kako deluje, ce se bo slucajno kdo kaj podobnega lotil.

Edit: NA seznamu supportanih najdem samo 640 (645 ni nikjer) + kaj tocno morem odstranit (pise na desni) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

jest10 ::

Nič ti ni treba odstranjevati. To ti piše, kaj manjka v novem BIOSu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja računalnika za 150€

Oddelek: Kaj kupiti
183576 (2987) m0LN4r
»

Kakšne komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
327146 (6470) klinker
»

PC + monitor do 600 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
222925 (2522) snela
»

Intel vs. AMD

Oddelek: Kaj kupiti
243484 (2814) 69charger
»

Zamenjava procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
11865 (724) jest10

Več podobnih tem