» »

Golden Orb - hot cpu ?!?

Golden Orb - hot cpu ?!?

undertaker ::

Nekajkrat sem že zasledil težavo z hladilnikom golden orb, saj se širijo govorice, da slabo hladi ... Ma takrat se mi je zdelo zelo smešno. Nedolgo še tega, ko sem si dotični hladilnik omislil tudi sam in glej ga zlomka temperatura cpu-ja v biosu navaja smešno visoko temperaturo - cca 91 C, z originalnim intelovim hladilnikom pa okoli 40 C. V zadevo sem se malenkost poglobil in ugotovil da Golden Orb hladi veliko bolje (cpu na cirka 32 C) vendar temperaturo prikazuje narobe !
Težave imam na ABIT BX133RAID + P3-733 (5.5x146FSB)
Če ima še kdo takšno težavo, ali jo je celo odpravil naj posta msg ...
Ja pa še to ... Isti cooler se sprobal na svoji drugi mašini .. no puncini (hehehe pa naj se javi junak katerega punca si sama sestavi mašino ...) no kje smo že ? --- ja na BX133RAID + C700, tam pa zadeva temperaturo kaže normalno ... Svašta a ?

msmiha ::

Updataj BIOS, ker druga ne vem kaj bi lahko blo narobe? Moj brat ma isto plato sam, da ma Inteljevega Copermina 866 pa se mu ne piše takih bedarij
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Space Surfer ::

Ja, probaj z updatanjem BIOSa. Drugac pa men Gorb ne dela problemov.
CAUTION! Overclocking is addictive!

undertaker ::

Bios že updatean na zadnjo verzijo ...

TESKAn ::

Hm, neumno vprašanje moje, a vendar. si odstranil zaščitni trak, ki je prek termalne paste?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

undertaker ::

TESKAn .. boljše kot to .. tist termaln trak al kero sranje je, sm odstranu, zbrusil hladilnik, da je raven kot šipa pa namazal s tapravo termalno pasto :):\

TESKAn ::

Urg...Pol je pa neki narobe z njim, vsaj po moje..
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Space Surfer ::

Se bojim, da ma TESKAn prav!:(

matevzm ::

OT, a ko smo ravno pri GOrbih. Meni je danes ocitno prisla nalepka na kablu za CDRom v ventilatorcek. Racunalnik se je pobral (w2k) in jaz sem normalno delal, verjetno 30 minut. Zadeva je prezivela, sem jo pa odkril po vonju (hudic je, da se mi napajalnik muci in sem mislil, da mi bo ta okrog padel), pa sem nasel MBMja, ko kaze 60 na zunanji sondi. :O Drugace pride do 54 poleti. Pro je pa c2 600@900 pri 1.9+.
Ne vem, zakaj so bili izklopljeni vsi alarmi, sedaj so priklopljeni. Tako da po moje GOrb kar dobro hladi, tega eksperimenta ne bi prezivel z navadnim hladilnickom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z procesorjem CELERON 1Gb na BX133 RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
111348 (1018) Mikeey
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411833 (1333) abcde7
»

Stik procesorja in hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181460 (1163) AntiC
»

Kaj na celerona?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311376 (1036) Dexxx
»

OC CII 633

Oddelek: Navijanje
101576 (1420) Jinxy

Več podobnih tem