» »

Stik procesorja in hladilnika

Stik procesorja in hladilnika

Simeroni ::

Pred dnevi sem kupil novi procesor C800...vendar ima na sredini (kot verjetno vsi) na sredini priblizno 1x1 cm 'kvadratek', ki je izbocen...zaradi tega se golden orb ne prilega na procesor oziroma pokriva izredno malo povrsino procesorja...kaj storiti? s kaksnimi pastami? narediti utor v gorba? prosim za nasvet

Simeroni ::

...dodatno...kje kupiti termalni trak in pasto ter KATERE vrste?

asPeteR ::

Važno je da ima ta "kvadratek" dober stik s hladilnikom.

Veliko izbire glede termalnih past nimaš, pojdi v eno trgovino z elektronskim blagom pa kupi silikonsko pasto.

|O

Slide ::

Golden Orb je itak za en šit. Raje si kup en drug cooler za C800.

Slide

Allia iacta est!!

Hrček ::

DA...važno je da ima jedro procesorja (mali kvadratek) dober stik z hladilnikom..

kupi si hladilno pasto, ki je boljša kot termalni trak !8-)
!!! Minimal Rox !!!

Malecky ::

Najbolje je da odpičiš tisti tamal kvadratek pa bo.................:D:D:D:D:D

Za C800 je tist jajc od orba čist dost dober sam pasto dej vmes pa bo...

Simeroni ::

jajc od orba? hmmmmm...pred par meseci sem ga nabavil, ko ste ga kao tukaj hvalili na vse pretege...ja ni kaj...stvari se hitro spreminjajo...THX vsem za pomoc...aja...se to...a je kdo kdaj opazil kaksno izredno visoko temperaturo v BIOSU za procesor? takoj, ko prizgem racunalnik, mi izpise temperaturo procesorja okrog 75 do 80 stopinj...na ABIT BE6-2 plati...

_Tejc_ ::

VELIKO prevec... sam imam C733 pa mi tem pokaze od 39-55 C .. Tko naj bi blo kr dobr. Poglej ce si dobro pritrdil hladilnik in ce se ventilator vrti. Sam sem namrec narobe obrnu tisti konektor s katerim pritrdis hladilnik na podnozje in mi je plata (ABIT-ST6) tako zacela piskat da je blo za popizdit pol sm pa pogledu tem. 76-80 se je vrtela. Ce hoces dobro za procesor zmanjsaj temperaturo

alien-w ::

Simeroni: malo poglej pod clanke, kjer bos nasel clanek Izboljšava stika med procesorjem in hladilnikom. Tu si preberi kaj naresti, da bo večji stik. Čeprav s tem verjetno ne boš veliko naredil, ker se cII na plošči sploh ne grejejo in je kritičen le "kvadratek" oz. jedro.
Golden orb je OK hladilnik, še posebej če ga zbrusiš (glej odstavek o brušenju Gorba). Je pa res, da se sedaj v SLO dobijo tudi boljši coolerji (volcano2,5, cu,...) samo problem je v tem, da ce imas SLOT1 plato, ti lahko ta zadeva zasede 2 ali celo 3 slote za RAM. Pa tudi po mojih izkusnjah so malce glasnejsi od gorba. Razmisli, kaj potrebuješ in se na podlagi tega odloči.

Malecky ::

Ja Golden orb in Chrom orb in mini copper orb so totalna jajca sej boš videl če ti ne bo crknil v roku enega leta, bo pa ta čas slabo hladil.

Drugače pa nisem vedel da se traktorčki tako grejejo jest mam T-birda ki je zmeraj pod 38°C pri 700@870mhz. Z Volcano 5.

McHregec ::

Greš lepo v Conrad Electronics in kupiš Artic Silver 2 vmes vzameš še Dragon Orba ne pa teh klincev
Destroyer Of The Worlds.

Tomi ::

Termalni pasto imajo tudi v IC, imam jo sam, in moram reči, da ni slaba.
alien-w: ja, sam sem poskusil to ( imam Abit BX6, pa še slotket.. Samo kljub temu gre VolcanoII gor, če je le dovolj veliko ohišje..
metrodusa.blogspot.com

Simeroni ::

za _TEJC_a: tako veliko temperaturo izpise BIOS v PC Health statusu...z Sandro je temperatura okol 45C +-5 stopinj, kar se mi zdi, da ni prevec...tudi meni se je ob menjavi procesorja pojavilo nadlezno piskanje...enostavno sem disejblal to opcijo...sem pa v na abitovem HP bral o nekem bugu, ki izpisuje napacno temperatu in se da resit z novejsim biosom (upam)

AntiC ::

Od kdaj pa u Conradu prodajajo Artic Silver II pasto.8-O

krucymucy ::

Ja v conradu majo eno pasto - katero mam tud jaz - ampak do arctic silver bo mogla pa se ornk zrast!!!
navkjlub vsemu pa ni tok slaba - ce je vse drugo porihtan mocna sponka, brusenje... pa je kar kul!!!

AntiC ::

Sej jst sm tm tud kupu pasto pa uredu dela.:D

Hrček ::

a sploh veste zakaj se uporabla hladilna pasta ?? ?? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
!!! Minimal Rox !!!

SkIDiver ::

:D hrček ti sploh poznaš hladilne pa termalno prevodne paste. No jz poznam sam termalno prevodne in take mislm da vsi uporablamo:D, če maš pa ti kako hladilno pasto pa le povej kje si kupu:D

Jz sm kupu pasto v MegaHit-u neko titan pa je kr zadovoljiva sam je 25% kovine vmes pa 5% srebra tko da treba pazt kako pacaš. Dela pa OK

AntiC ::

P.... Hrčk ti si pa res en GNOJ!!!>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411839 (1339) abcde7
»

Kaj na celerona?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311381 (1041) Dexxx
»

hlajenje proca pa grafikulje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131155 (896) element
»

S cim odstraniti termalno pasto?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291794 (1536) Morpheus
»

Orb? Sux...Sem danes ugotovil...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161276 (1015) Huey P

Več podobnih tem