» »

Slo-Tech app

Slo-Tech app

knesz ::

Je kdo razmišljal da bi tudi ST imel podobno aplikacijo za android platformo? Imamo kakšnega android programerja tukaj, ki bi bil sposoben spisati kaj podobnega? Odprtokodno in (ali vsaj) brezplačno seveda, kot se za ST spodobi :)

LuGi ::

+1

Lahko tudi placljiva za neko provizorično ceno..1EUR 8-)

CoolBits ::

Najprej mora forum podpirat tapatalk pol pa ni problema. :)

Gost ::

Delati android aplikacijo in podpirati ... kaj ... 0,002% uporabnikov, ki ima slučajno telefon na Android platformi? Potem bi bilo dobro še kaj za iPhone, Windows Mobile, Black Berry-je in nasploh prilagoditi stran tudi za majhne brskalnike - opera mini in ostale.

krop ::

Tapatalk is a mobile solution for online communities, empowering discussion forums with mobile access since 2009. Tapatalk works for iPhone, Android, webOS, Windows Phone 7 and BlackBerry. Are you a community owner? Try it now to see why so many forums adopted it to complement or replace their existing HTML-based mobile skin.
Tapatalk je zastonj za lastnike forumov.
Za lastnike telefonov pa delno zastonj.



Slo-tech prosim, da nam omogočite Tapatalk

Mavrik ::

O Tapatalku smo že razmišljali, samo je problem ker hočejo res goro denarja za to, da se lahko z njimi povežeš. Ali pa je sama aplikacija plačljiva, kar pomeni da je (tudi glede na trenutno število Android uporabnikov strani) premetati precejšenj kos strani za tak (z obeh strani plačljiv) servis, ki ga bo uporabljalo samo nekaj ljudi.

Trenutno bomo se raje potrudili prilagoditi stran za mobilne brskalnike, tako da bo dobro berljiva, ker nimamo lih dovolj razvijalskega časa za razvoj mobilnega APIja :)

(DISCLAIMER: Te stvari se lahko v prihodnje spremenijo, ne nas držat za besedo. To ni uradna najava ;) )
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

krop ::

Hvala za odgovor in vas čist razumem ampak na njihovi strani piše slednje:
Q: How much does it cost?

A: As a forum owner you are free to activate Tapatalk in your forum, and you are free to remove/deactivate it anytime you want to.

Lp

Mavrik ::

krop: Seveda, samo to pomeni da morajo kupiti uporabniki plačljivo Tapatalk aplikacijo, kar v Sloveniji na Androidu uradno sploh ni možno.

Tapatalk pač omogoča dve opciji:
- Plača forum in dobi aplikacijo, ki jo potem sam razpečuje (kar je opcija o kateri smo (še) premišljevali)
- Forum ne plača nič, a morajo uporabniki kupiti aplikacijo (kar za nas ni sprejemljiva opcija :) )
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

M-XXXX ::

Hmm, ne morete bit krivi, če uporabniki dobijo aplikacijo iz alternativnih virov^^

krop ::

Mislim, če vas nič ne stane zakaj ne.
50 uporabnikov bo kupilo aplikacijo
Ene sto uporabnikov se bi sigurno znajdlo(applanet za Ifone pa nevem)
Ko se zadeva razširi pa, bo čez pol leta najmanj 500 uporabnikov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

JayKay ::

cenej bo če naredite fino mobilno stran html 5 in jo zapakirate v aplikacijo (phonegap) ali pa kakšen mobile framework (jqtouch, jquery mobiel ali pa senscha

krop ::

Zastonj je že Tapatalk! uporabniki se naj pa znajdejo!

Gandalfar ::

Taptalk je zastonj, ce uporabljas kaksnega out of the box pluginov za klasicne forume ala phpBB. Za s-t, ki je custom forum s fancy features kot je rdeca crta, moje teme itd. pa to pomeni, da moramo razviti API, se z njimi pogovarjat da dolocene stvari doprogramirajo na mobile clientu, da bo izkusnja sploh podobna.

krop ::

To pa zadevo čist obrne.

hojnikb ::

sej slotech zgleda na Opera Mobile za android cist ok, nwm zaka bi mogl kej spreminjat.Je pa res da so še druge platforme za ktere ne vem kak se obnese st gor.
#brezpodpisa

BladE_ ::

Aplikacijo za forum bi z veseljem kupil... vsak dan uporabljam Slotech in mi nebi bilo težko odšteti 2-3€ za aplikacijo!
Akcija - Reakcija

Lonsarg ::

Imam android, pa vseeno raje uporabljam browser, tudi za tiste forume, ki imajo tapatalk.

In Slo-tech je zelo dobro optimiziran za mobilne naprave, zdele tekom par let je ful napredovalo, recimo kako leto nazaj je bilo težko klikati linke od tem, se je link prekrival z linkom od profila posta, zdaj dela iz nule. Pa tale dinamična širina rocks, malo strani/forumov se lahko z tem pohvali.

Bor H ::

se strinjam z Azgardom, ST dela zelo lepo na mobilnih napravah, sploh ne vem kaj bi lahko popravili, mogoče eno m.slo-tech.com stran, ki bi bila brez razne navlake, to bi bilo precej hitro izvedljivo glede na to, da je že zdaj ST zelo minimalistično postavljen, sam kake avatarje vn vržete in mogoče levi meni na vrh vržete.

btree ::

slo-android deluje na tapatalk, predlagam da se ST prikljucite, saj ima vec uporabnikov kot SA.
edit; se opravicujem, sem spregledal text gandalfarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

knesz ::

Sicer sem to mislil napisati kasneje, ko bi bilo dokončano in objavljeno, ampak žal do tega ne bo prišlo.
Mogoče bo pa kak devel na ST povzel idejo.

V hiši občasno spišemo tudi kako aplikacijo, večinoma po naročilu, kakšna pa pride tudi v javnost (npr. novice). Zato smo rekli da se bomo malo poigrali z ST.
Zadevo smo rešili z parsanjem strani in deluje odlično (neki bug v zvezi obračanja zaslona je še, ampak nič nerešljivega). Ker pa smo želeli vso stvar optimizirati, kar se tiče prenosa podatkov, smo probali, kako bi izgledal parsing in obdelava podatkov preko našega strežnika na način, kot to uporablja app novice in nekaj zaprtih naročniških aplikacij. Rešitev je izvedljiva, napisano je nekje 2/3 kode.
Problem pa je, ker sem se včeraj odločil, da ne bom več sodeloval na tem forumu, zaradi slabega moderiranja. Pač forum ni več to, kar je bil par let nazaj.
Aplikacija gre tako v arhiv, upam pa, da sem komu dal idejo, kako spravit forum na android.

lp

LapD ::

androidovci, kateri browser uporabljate za brskanje po slo-techu? V dolphinu namreč levi stolpec vedno prekriva vsebino ... je z opero kaj boljše?
web&motion designer

BlaY0 ::

Gandalfar je izjavil:

Taptalk je zastonj, ce uporabljas kaksnega out of the box pluginov za klasicne forume ala phpBB. Za s-t, ki je custom forum s fancy features kot je rdeca crta, moje teme itd. pa to pomeni, da moramo razviti API, se z njimi pogovarjat da dolocene stvari doprogramirajo na mobile clientu, da bo izkusnja sploh podobna.

To sem enkrat že predlagal... a ne bi bilo možno uporabiti kakšnega od obstoječih pluginov in zadevo wrappat? BTW Tapatalk se da zdaj tudi v Sloveniji nabavit. Cena sitnica... €1,99.

flameir ::

Mene zanima če bo kej z Tapatalkom? lp

trnvpeti ::

tudi mene zanima, kaj bo z tapatalk

da je treba placat, da bo premalo uporabnikov ipd razlogi niso na mestu

pitastrudl ::

edino kar je treba placat je aplikacija. forum neke druge strani smo povezali z tapatalkom zastonj, samo app je treba kupit. trenutno pa mislim da je stevilo android uporabnikom zelo narastlo, forum pregledovati na telefonu, kot da bi bil na desktopu pa ni nekam prakticno, se posebej ce imas majhen ekran

LapD ::

hja, eno je povezat opensource forum s tapatalkom... predvidevam da ga je veliko težje povezat s custom forumom kot je slotech
web&motion designer

flameir ::

seveda, da je slo tech težko povezat s tapatalkom zaradi bonbončkov, ki jih ima.
ampak človek bi pričakoval da bo forum tanga slo-tech v koraku s časom. sploh pa ker je tehnološki forum in vsak drug uporabnik verjetno veliko visi na smart telefonih. tudi jaz.
moderatorji, bo kak odgovor mogoče? (:

Looooooka ::

Jst bi pricakoval, da so uporabniki takega foruma v koraku s casom in imajo telefon s full blown browserjem.
Namenske aplikacije, ki se povezujejo na spletne strani, ki so napisane v HTML-ju in delujejo brez javascripta pac ni treba pisati.
Sej nismo leta 1990.
Ce se pa ze nekaj napise pa ni nobenega razloga, da se spet podpira nekoga, ki zeli na racun povezovanja zasluziti.
Ce bi blo slo-techu v interesu se jim bolj splaca lepo nardit nek webservice/api pa nardit aplikacijo samo za slo-tech.
Skoda razvoj temeljiti na necem, kjer ti ne garantirajo cene v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Na firefoxu za android forum čist super dela.

Primoz ::

če hoče kdo konstruktivno sodelovat, si poglejte https://m.st.si
There can be no real freedom without the freedom to fail.

flameir ::

@Looooooka
Ubistvu se strinjam v vsem, razen s tem, da je browser ok. Sej dela lepo, ampak aplikacija mi je bla vseen še vedno ljubša za kero kol stvar. Tapatalk pa je sploh super stvar.

knesz ::

Enkrat, ne tako dolgo nazaj, smo se že poigravali z mislijo, da bi naredili tak ST android app. Projekt je bil pripeljan tako daleč, da je že funkcioniral in bi bila samo še potrebna dodelava na grafični strani.
Potem so pa nastopili prepotentni moderatorji in nam je vse skupaj dol padlo :)

RockyS ::

Primoz je izjavil:

če hoče kdo konstruktivno sodelovat, si poglejte https://m.st.si


Prijava ne deluje.

Bor H ::

Tudi tudi pri meni ne, imam pa WP7.5, error loading page pri prijavi ne glede na to a laufam v desktop al mobile načinu IEja

monaco ::

Tapatalk HD za tablice trenutno free,ker je (popolnoma delujoča) beta,na koncu bo na voljo za simbolično ceno za obstoječe uporabnike https://play.google.com/store/apps/deta...

Je pa tako da ko se razvadiš z tapatalk kar problem odpirat sterani z browserjem. Vsekakor pa ne maram opcije kjer moraš imet za vsak forum svojo aplikacijo...
www.ramsak.si

JayKay ::

Met app je so 2011. Eno uporabno responsive stran pa bo dovolj. Minimal maintenance.

VoidRay ::

Meni je slo tech na operi mini super :-) ne nic menjat
Work can't kill you, but why take a chance?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krispe ()

s51as ::

Meni na windows phone 7.5 slo tech ne deluje dobro, kar naprej so neka opozorila glede varnosti...
It's just me myself and I

LuGi ::

s51as je izjavil:

Meni na windows phone 7.5 slo tech ne deluje dobro, kar naprej so neka opozorila glede varnosti...


https://slo-tech.com/forum/t485844/p365...

s51as ::

Hvala LuGi :)
It's just me myself and I

boogie_xlr ::

HTML5 is the way to go.

monaco ::

Kako naj na chrome za Android naredim, da bom vedno prijavjen in se ne bo potrebno vsakič znova logirat. Drugače se mi stran kar ok odpira, toda ni ga čez kamot :-)
www.ramsak.si

VoidRay ::

https://m.st.si/forum
To je vase? Ker afaik je slotech .com in ne .si
Work can't kill you, but why take a chance?

Primoz ::

To je naše.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Bor H ::

Prijava še vedno ne dela? Ko kliknem prijava mi vrne error "error loading page", gre pa za IE na WP7.5.

Apple ::

Gandalfar je izjavil:

Taptalk je zastonj, ce uporabljas kaksnega out of the box pluginov za klasicne forume ala phpBB. Za s-t, ki je custom forum s fancy features kot je rdeca crta, moje teme itd. pa to pomeni, da moramo razviti API, se z njimi pogovarjat da dolocene stvari doprogramirajo na mobile clientu, da bo izkusnja sploh podobna.


A ste mogoče že kaj razmišljali, da bi začeli z zbiranjem donacij? Na vidno mesto daste kakšen gumb s povezavo na PayPal, pa potem omogočite še seznam donatorjev, etc...
LP, Apple

jan_g ::

Tudi meni prijava ne deluje - Error loading page. Nexus 4, chrome browser. Drugače pa dober page, pregleden in uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo tech in tapatalk

Oddelek: Mobilne tehnologije
101666 (883) Invictus
»

Slo-Tech od sedaj tudi na Instant Articles (Facebook)

Oddelek: Novice / Obvestila
317914 (5567) Alexius Heristalski
»

mobilni slo-tech

Oddelek: Slo-Tech
304243 (2864) wbla
»

Slo-Tech app

Oddelek: Slo-Tech
202966 (2281) 5er-->
»

CyanogenMod s pol milijona uporabniki

Oddelek: Novice / Android
338409 (6693) Blisk

Več podobnih tem