» »

Visa Electron za mladoletne?

Visa Electron za mladoletne?

Domnini ::

Torej, je tudi za mladoletne?

bluefish ::

Vsaj na stran Abanke bi lahko šel.

guest #44 ::

A visa Electron je le za trgovine ki z njo omogočajo? Kaj pa za tiste strani, ki piše samo VISA, za te ne velja?

z3ro ::

visa electron je izklučno sam za plačevanje preko spleta..tak so meni rekli ko sm si šou po njo.takrat sm biu mladoletn. Pri banki celje jo je mogoče dobit če maš dijaški račun na banki...morš pa met mislim da 80EUR priliva vsak mesec (vsaj tak je blo takrat)

#000000 ::

Visa electron debetna kartica je ista kot vsaka druga kartica, lahko plačuješ po spletu, dviguješ gotovino na bankomatih pri nas in v tujini, lahko plačuješ v fizičnih trgovinah in povsod kjer vidiš spodnji logo.
Se pa debetna razlikuje od kreditne po tem da lahko porabiš samo tolko kot je gor oziroma si položil, nima limita nima kredita nima ničesar.

guest #44 ::

#000000 je izjavil:

Visa electron debetna kartica je ista kot vsaka druga kartica, lahko plačuješ po spletu, dviguješ gotovino na bankomatih pri nas in v tujini, lahko plačuješ v fizičnih trgovinah in povsod kjer vidiš spodnji logo.
Se pa debetna razlikuje od kreditne po tem da lahko porabiš samo tolko kot je gor oziroma si položil, nima limita nima kredita nima ničesar.



Awesome! Ampak ni mi še čist jasno, če npr ima spletna stran gor narisan samo ta logo

 ??

??



Lahko z visa electron vseen plačam?

#000000 ::

Ja, ne vem sicer če povsod, ampak jest sem že plačal tudi na taki online trgovini ki je mela samo ta visa znak

guest #44 ::

#000000 je izjavil:

Ja, ne vem sicer če povsod, ampak jest sem že plačal tudi na taki online trgovini ki je mela samo ta visa znak


Aha, kul.

Sam neki me še zanima, koliko ti vzame banka provizije za vzdrževanje računa itd... Če sem prav razumel, ti bremenijo kartico ko kej nakažeš gor?

Skratka, zanima me kolk bi preplačal zaradi raznih provizij, če bi kupoval preko paypala z viso electron izdelek vreden 100EU?

Domnini ::

bluefish je izjavil:

Vsaj na stran Abanke bi lahko šel.


Sem že šel ok? Sam nič ne piše.

Bananovec ::

z3ro je izjavil:

visa electron je izklučno sam za plačevanje preko spleta..tak so meni rekli ko sm si šou po njo.takrat sm biu mladoletn. Pri banki celje jo je mogoče dobit če maš dijaški račun na banki...morš pa met mislim da 80EUR priliva vsak mesec (vsaj tak je blo takrat)



>>> >>> >> > >> > Abanka
Ali lahko zaprosim za debetno kartico Visa Electron, čeprav nimam rednega mesečnega priliva?

Debetna kartica Visa Electron je namenjena prav vsem, saj ni vezana na redni mesečni dohodek. Od vaših finančnih zmožnosti je odvisno, koliko boste položili na račun kartice in to nato potrošili. Sprotna bremenitev računa omogoča natančen pregled nad porabo sredstev. Za debetno Visa Electron kartico ni letne članarine.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

amigo_no1 ::

Ni provizije banke pri posamezni transakciji.
Abanka ti računa samo stroške vodenja računa (sam imam "Aračun elektronski"), odprtega pri njih (s katerim je tvoja Visa tudi linkana) - strošek znaša 0,95 EUR / mesec.
Ceneje je ne boš nikjer dobil.

Skratka, zanima me kolk bi preplačal zaradi raznih provizij, če bi kupoval preko paypala z viso electron izdelek vreden 100EU?

Če je izdelek na online trgovini, kjer je cena 1000 €; ti imaš tudi € na bančnem računu, potem ti PP odtegne 1000€.
Če je izdelek v kaki drugi valuti, potem PP najprej pretvori po svojem tečaju in ravno toliko odtegne s tvoje VISE. Če imaš že nekaj gor na PP, potem seveda prvo vzame obstoječe s PP računa, in manjkajočo razliko s kartice.

Zgodovina sprememb…

z3ro ::

Bananovec je izjavil:

z3ro je izjavil:

visa electron je izklučno sam za plačevanje preko spleta..tak so meni rekli ko sm si šou po njo.takrat sm biu mladoletn. Pri banki celje jo je mogoče dobit če maš dijaški račun na banki...morš pa met mislim da 80EUR priliva vsak mesec (vsaj tak je blo takrat)



>>> >>> >> > >> > Abanka
Ali lahko zaprosim za debetno kartico Visa Electron, čeprav nimam rednega mesečnega priliva?

Debetna kartica Visa Electron je namenjena prav vsem, saj ni vezana na redni mesečni dohodek. Od vaših finančnih zmožnosti je odvisno, koliko boste položili na račun kartice in to nato potrošili. Sprotna bremenitev računa omogoča natančen pregled nad porabo sredstev. Za debetno Visa Electron kartico ni letne članarine.

pred pribl. tremi leti mi je gospa rekla oz tudi preverila če imam redne prilive..ker imam štipendijo je rekla da je vredu;) kk je pa zdaj pa nevem..
edit: govorim za banko celje;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

Adrijan0 ::

Eh, zaprosi kar za navadno viso/mastercard, jo mam že od 15 al 16 leta tko da nevem zakaj jo nebi dali tud tebi.. Naj ti dajo nižji limit, pa je problem rešen in še mama naj ti podpiše, da če boš mal preveč porabu, da bo ona odgovarjala :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Good Guy ::

Adrijan0 je izjavil:

Eh, zaprosi kar za navadno viso/mastercard, jo mam že od 15 al 16 leta tko da nevem zakaj jo nebi dali tud tebi..


ja limita bo meu pa 50€...

Adrijan0 ::

rovtar, pa ne no... mam jz xx X 50, že od takrat.. pomoje se lahko zmeni, tako kot sem napisal.. Drugače sem pa jz pri NKBM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

#000000 ::

Kdo bo dobil brez rednega priliva viso ali katerokoli drugo kreditno kartico naj javi

Adrijan0 ::

#000000 je izjavil:

Kdo bo dobil brez rednega priliva viso ali katerokoli drugo kreditno kartico naj javi

Nevem kaj je zate redni priliv, ampak jaz sem jo dobil.

#000000 ::

Dobil si kreditno kartico ? Redni priliv je recimo plača, pokojnina, štipendija, mesečna renta, skratka nekaj kar redno vsak mesec dobivaš na račun.

Good Guy ::

Adrijan0 je izjavil:

rovtar, pa ne no... mam jz xx X 50, že od takrat.. pomoje se lahko zmeni, tako kot sem napisal.. Drugače sem pa jz pri NKBM.


brez rednega priliva ne boš dobil kreditne kartice pa če se na glavo postaviš(razn če ti mt dela v banki, pa še to dvomim)

mogoče je blo včasih drugač, sam tut to dvomim

amigo_no1 ::

#000000 je izjavil:

Kdo bo dobil brez rednega priliva viso ali katerokoli drugo kreditno kartico naj javi

Hint: Abanka

V tem času, ki si ga zapravil za trolanje v tej temi, bi lahko že 10x preveril na njihovi strani in/ali počakal do jutri in se oglasil na banki.

http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M...

Zgodovina sprememb…

McHusch ::

Visa Electron ni kreditna kartica!

#000000 ::

amigo_no1 je izjavil:

#000000 je izjavil:

Kdo bo dobil brez rednega priliva viso ali katerokoli drugo kreditno kartico naj javi

Hint: Abanka

V tem času, ki si ga zapravil za trolanje v tej temi, bi lahko že 10x preveril na njihovi strani in/ali počakal do jutri in se oglasil na banki.

http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M...


ajej a nis prebral cele teme, mene ne zanima ta kartica, jest jo imam.

Aja pa visa electron je kreditna kartica, visa electron debetna pa ni
, tko btw za info. Ni pa to en in isti šmorn.

amigo_no1 ::

Res je a ne čisto, namreč za Viso electron pri Banki Koper imaš po defaltu nekaj kredita (60 EUR ?, pišem na pamet), trgajo pa vsakega 20 v mesecu (nekaj takega).

In kot je že nekdo napisal, kreditne kartice ti nihče ne bo dal na lepe oči.

#000000 ::

Ja samo visa electron ni isto kot visa electron debetna, prva je KLIK druga je KLIK Jest sem striktno zahteval da nimam na tej kartici nobebega limita-kredita ipd. ker pol bi v bistvu lahko uporabil master card ali amex, ampak nisi s tem nič naredil. Ta kartica je priročna ravno zato da če ti nekdo zlorabi kartico, da ne more pobrat dol več kot imaš, kar pri kreditni ni noben problem.

edit: aja še to debetno dobiš kadarkoli in kdorkoli, kreditno pa ne brez rednega priliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

SlimDeluxe ::

Pri Banki Koper lahko dobiš tudi kreditno, samo poroka moraš imet.
Samo ne vem zakaj bi nekdo to delal... Visa Electron je čisto zadosti, amazon, paypal, vse dela :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

#000000 ::

Ja sej porok pa mora imet redne prilive, in to dovolj visoke za znesek tvojega limita. Če imaš dobrega poroka ni problema boš tud 100.000.000 evrov kredita dobil kjerkoli :)

fosil ::

Kreditne kartice so danes preživeta stvar, vsaj za dobro informiranega potrošnika oziroma za tistega, ki ni rad zapufan. So relikt iz bivših časov, ko še ni bilo pos terminalov.

Debetne imajo precej prednosti:
+dobi jo lahko vsak
+praktično neomejen limit
+vedno veš koliko si zapravil in koliko še imaš
+ob pametni uporabi tudi ob kraji/zlorabi ne zgubiš praktično nič
+cenejši oziroma brezplačni dvigi gotovine (pri kreditni ti pri dvigih zaračunajo mastno provizijo)
+so cenejše, oziroma zastonj (nobenih stroškov "članarine")
+včasih nižja cena kot pri plačilu s kreditno

Zakaj bi si torej želel kreditno kartico?
Tako je!

#000000 ::

@fosil
Ma ne vem za vpogled kolk je gor in dvig 70 evrov gotovine vzet skor evro je tudi precej mastna provizija, glede na to da ni nobenega limita-kredita in dviguješ svoj predhodno položeni denar za katerega si tudi plačal 2.5 evra provizije. Se prav skor 4 evre za pasji K :)
Ne vem ampak mislm da ima unicredit banka dvig gotovine brez provizije.

Zdej pa zračuni kok nas teli cigani od bankirjev dnevno oropajo, ker to dejansko je rop in to pr zavesti :)

fosil ::

Jaz sem primerjal debetne in kreditne kartice in tudi tema je o tem.
Koliko banke računajo za svoje storitve je pa stvar za drugo temo. Dejstvo pa je, da pri debetnih karticah zaračunajo manj.
Tako je!

Adrijan0 ::

Dobro, študentski servis + kar sem še dajal gor. In ja.. naj mu mama podpiše, da bo ona odgovarjala če nebo EUR in bo kartico dobil. Tisti ki pa sam sebi verjame da se je ne da dobit, naj pa vrjame u to naprej.. Nepotrebno je imeti še pri eni banki račun.

#000000, pri unicreditu mislim da se plača ene 2EUR, pa so dvigi povsod zastonj. Drugače pa pri nkbm je za študente skor use zastonj.. Sploh nevem kaj je treba plačat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106828 (33875) PINki
»

Paypal, Visa Electron (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513708 (5979) Hajznberg
»

Odprtje PayPall accounta na firmo...

Oddelek: Loža
378698 (8026) c00L3r
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256784 (5950) rakun24
»

Mnenje o kreditnih karticah!

Oddelek: Loža
385360 (3794) flipflop

Več podobnih tem