» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
262 / 318
»»

perci ::

Najjača lučka ever, simpl, pocen, močna, brez stepdowna....primerna za samoobrambo. Svak mi jo je vzel :(.

Edin baterija je fail :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

matobeli ::

Baterija ob splavitvi ni bila fail, sam nas je Musk zjebal ker je začel 21700 furat.

Mrbit bi Convoy Simon lahko naredil en adapter za 21700. To bi blo kar sweet.

Je pa definitivno edini dostojen naslednik 2D Maglite :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

GupeM ::

perci je izjavil:

Svak mi jo je vzel :(.

Za samoobrambo ni dost sam lučka, jo je treba znat tudi uporabit :P

koyotee ::

matobeli je izjavil:

Baterija ob splavitvi ni bila fail, sam nas je Musk zjebal ker je začel 21700 furat.

Mrbit bi Convoy Simon lahko naredil en adapter za 21700. To bi blo kar sweet.

Je pa definitivno edini dostojen naslednik 2D Maglite :)



Verjetno ne bi plačal 20€ za 21700 tubo...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

V osnovi ne bi kupil samo tube... Naj začne L6 prodajat s tubo 21.700 pa je.

VIP58 ::

Meni je L6 čist OK z 26650 tubo. Je nekako pravo razmerje med tubo in reflektorjem (35mm-75mm).
Na L2 je 21700 že bolj sprejemljiva, tuba =28mm, reflektor =64.5mm.
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

Samael ::

Precej dobra cena, mogoče celo najboljša doslej, za barvni FT03, ki sta bili večino časa dražji.

Astrolux FT03 sst40 with Black Ring s kodo CBRIDgTec cca 27USD + poštnina
Astrolux FT03 xhp50 with Stainless Steel Ring s kodo CBRIDgTec cca 32USD + poštnina
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

koyotee je izjavil:

matobeli je izjavil:

Baterija ob splavitvi ni bila fail, sam nas je Musk zjebal ker je začel 21700 furat.

Mrbit bi Convoy Simon lahko naredil en adapter za 21700. To bi blo kar sweet.

Je pa definitivno edini dostojen naslednik 2D Maglite :)



Verjetno ne bi plačal 20€ za 21700 tubo...


Samo vmesni adapter bi mel, ki bi podaljšal cev za 1cm, debelina je super taka kot je. Ene 10eur bi še dal, 20 pa res ne :)

Samael ::

Tole je pa kar lepa cena za to extreme flood lučko. Mislim, da enih 50% off. Sicer ni vredna polne cene (US$129.00), ampak vseeno tole 4x LED od Nitecora dobiti pod 90 USD ... ko že za baterijo hočejo običajno nekih 20 USD oz. to z USB portom mogoče še več. Me mika :)

Nitecore E4K 4x XP-L2 V6 LEDs 4400lm US$59.00
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Nova lučka na obzorju...

WildTrail WT90 - SBT90.2 1800m+ throw 90mm 3x 21700 With Texas_Ace driver
torej razvita v sodelovanju z Texas_Ace

https://budgetlightforum.com/node/77478








ne bo pa ravno poceni:

he group buy price will be $150 + $15-$20 shipping.


LP

Gregor5816 ::

https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...

Baterija, ki pride zraven pri tej FT03, je za kaj? Kupujem za sorodnika, zaželel si je FT03 (ali nekaj podobnega), ko je videl kako to sveti. :))

Samael ::

Sam je nimam, ampak kolikor sem v preteklosti prebral, gre za povsem spodobo oz. uporabno OEM baterijo.
Samael != Samuel

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Če se prav spomnim, te tri ledice skupaj za cca 3000 - 3500lm turbo potegnejo tam cirka 10A, tako da bi šel jaz tu na ziher in vzel baterijo, ki zmore nekaj več, recimo Molicel INR21700-P42A 4000mAh - 45A za 5.45EUR (ki sicer zmore precej več) je v tem segmentu najbolj ugodna, pa tudi precej futureproof.

Pa zaradi poštnine vzemi raje kakšno več, ali pa če imaš lučke v 18650 formatu ali nekaj ... da ne plačuješ EUR8.63 poštnine za eno baterijo. Potem, ko boš kupil še kakšno lučko pa spet novo baterijo.



sem naročil kar 4 baterije. imam občutek da bo cena narastla. več ko sem dal baterji v košarico dražja je bila poštnina.

bi mogoče ta baterija poganjala tudi kakšno od astroluxa? eco1 al pa kej? mogoče še kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

Samael ::

Ja 21700 format baterije je idealen za EC01 in nekoliko manj idealen za FT03, dela pa.

Meni se tudi zdi, da so litijeve baterije čedalje dražje namesto, da bi bile cenejše. Vedno več tega pokupi avtomobilska industrija, svoje je pa najbrž naredila tudi korona.
Čudno, da ti poštnina narašča s količino baterij v košarici. Ene tri tedne nazaj sem naročal in sta bili tam dve fiksni opciji, mislim da GLS za €8.63 eur, ter DPD za ene tri - štiri evre več. Bi pogledal kako je zdaj, pa sem ta moment prelen.
Samael != Samuel

GupeM ::

Zanimivo. Zdaj sem preveril, kako je s poštnino.
GLS, 1 baterija, 8,60 eur
GLS, 3 baterije, 8,61 eur
GLS, 5 baterij, 8,63 eur.

Za 2 in 4 baterije nisem gledal košarice, za več se mi pa tudi ne da :)

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Ja 21700 format baterije je idealen za EC01 in nekoliko manj idealen za FT03, dela pa.

Meni se tudi zdi, da so litijeve baterije čedalje dražje namesto, da bi bile cenejše. Vedno več tega pokupi avtomobilska industrija, svoje je pa najbrž naredila tudi korona.
Čudno, da ti poštnina narašča s količino baterij v košarici. Ene tri tedne nazaj sem naročal in sta bili tam dve fiksni opciji, mislim da GLS za €8.63 eur, ter DPD za ene tri - štiri evre več. Bi pogledal kako je zdaj, pa sem ta moment prelen.

jaz imam še tretjo opcijo. je pa res da naročam v avstrijo.

gregc1 ::

gregc1 je izjavil:

Samael je izjavil:

Ja 21700 format baterije je idealen za EC01 in nekoliko manj idealen za FT03, dela pa.

Meni se tudi zdi, da so litijeve baterije čedalje dražje namesto, da bi bile cenejše. Vedno več tega pokupi avtomobilska industrija, svoje je pa najbrž naredila tudi korona.
Čudno, da ti poštnina narašča s količino baterij v košarici. Ene tri tedne nazaj sem naročal in sta bili tam dve fiksni opciji, mislim da GLS za EUR8.63 eur, ter DPD za ene tri - štiri evre več. Bi pogledal kako je zdaj, pa sem ta moment prelen.

jaz imam še tretjo opcijo. je pa res da naročam v avstrijo.

pri nas v avstriji se je že dosti stvari podražilo. sedaj je na udaru les in pa stiropor. trenutno z lesom delajo kar je na zalogi, ker novega lesa skoraj da ne dobijo- ga ni

(danes mi šteka internet v avstrji. zelo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

gregor ::

"must have" :) 21700 lučka z kodo FINEC03 za 27 usd + poštnina

https://www.banggood.com/Astrolux-EC01-...

tri imam v omari, tri, štiri... pa so šle dalje :D

Samael ::

gregor je izjavil:

"must have" :) 21700 lučka z kodo FINEC03 za 27 usd + poštnina

https://www.banggood.com/Astrolux-EC01-...

tri imam v omari, tri, štiri... pa so šle dalje :D


Klikni raje na CZ.
Iz češkega skladišča je 22,92€ + poštnina brez kode, pa zraven dobiš gratis še eno brezvezno lučko.
Samael != Samuel

Grega3 ::

Lep pozdrav.
Naročil sem tole svetilko:
https://www.banggood.com/Sofirn-C8F-3x-...

Naročil sem še 2dodatni bateriji (imam namen naročinti še eno enako svetilko za sorodnika)
https://eu.nkon.nl/molicel-21700a-4200m...

No ker sem totalni laik v temu me zanima kateri polnilec moram kupiti da bom te baterije lahko polnil?

Hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grega3 ()

VIP58 ::

Grega3, polnilec za omenjene in še druge baterije izbiraj med Nitecore, Liitokala, Xtar, Miboxer, Astrolux in še kakšen bi se našel. Izogibaj se USB napajanju, polnilni tok naj ima vsaj 2A po kanalu, ustrezati mora 21700 bateriji. Tule boš našel podatke o polnilcih.
Too much of everything is just enough.

GupeM ::

Ker je ravno debata o polnilcih...

Je tole OK?

https://www.amazon.de/-/en/18650-batter...

Zna polnit samo eno baterijo?

Obstaja podoben z usb-c vhodom/izhodom?

Samael ::

OK je in seveda lahko polni samo eno baterijo. Mislim, da sta dvokanalna 2 x 2A slota, kar pomeni, da eno ali dve bateriji lahko polniš na max 2A, pri štirih se pa razdeli na max 1A (kar je imho čisto dovolj - itak ne spraviš noter sočasno štiri debele 26650 baterije, pa tudi za 21700 ni sigurno).

Verjetno je zdaj že kar nekaj type-c polnilcev, eden teh, ki mi pade na misel, je že XTAR PB2C in pa astroluxova powerbank/polnilca na 2 slota za cca $10USD (čeprav tu si omejen na 18650/21700 format), ampak saj tole z direktnim priklopom na 230V omrežje ni nikakor slabo.
Samael != Samuel

GupeM ::

Aja, pozabil sem omenit. Podpirati mora AA, in AAA baterije.

Sicer je res, da priklop direktno na 230 V ni slabo, bolj gre za to, ker je tako praktično imeti vse na USB-C. Če bi imel še USB-C output, bi bilo pa že kičasto. Všeč mi je tudi, da lahko dela kot powerbank. Ni ravno za nosit s sabo v hribe, za kakšno kampiranje je pa super.

lubej1 ::

Ima morda kdo EC01, EC03? ;)

Bike Light Holder For Astrolux EC01 EC03 Lumintop B01 LED Flashlight 360° Rotatable Bicycle Front Lamp Clip Light Stand Mount Portable Torch Bracket

https://www.banggood.com/Bike-Light-Hol...

knap ::

Manker E05Ti Titanium Flashlight Versions
https://zeroair.org/2021/04/30/manker-e...

barakus ::

Se kdo spozna na laser pointerje? Iščem zelenega na 18650 baterijo, katerega se splača vzet?

koyotee ::

Zakaj zelen?
They describe one $15 green laser pointer that actually emits ten times more infrared than green light. ... "This is a serious hazard, since humans or animals may incur significant eye damage by exposure to invisible light before they become aware of it," they say. And the problem appears to be widespread.

Kvalitetne diode dobiš tukaj, če si malo DIY in si laser pointer narediš sam. https://sites.google.com/site/dtrslaser...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

barakus ::

Za kazat zvezde po nebu, hja lahko je tudi rdeč, zelen mi je všeč ker je bolj eksotičen. Ne bi pa sam sestavljal...

koyotee ::

Drugače na eno 18650 verjetno ne bo šlo, ker so driverji ponavadi 6-9v, torej 2x18350, če bi rad bolj kompaktno ohišje.
Sem imel 445nm(vijola) 3w laser v maglitki 2D s katerim si lahko komot kaj zažgal, ampak sem ga prodal.

Ti svetujem, da odklikaš na laserpointerforums.com in si malo prebereš.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Okapi ::

Na ebayu poglej za laser 303, ni kaj dosti za komplicirati.

VIP58 ::

Jaz sem tovrstne laserje najceneje in najhitreje dobil tule.
Lani naročil iz španije, prišlo v dveh tednih.
Too much of everything is just enough.

mare85slo ::

Danes sem dobil Skilhunt E2A - AA/14500. 200lm na AA in 600lm na 14500 max. Ledica je High CRI neutral white.

Velikost ravno prava, svetilnost za po bajt ok, barva pa svetovna! Edino knof zadaj je (še) malce trd za stiskat, sam ni hudo.

Zdej bo pa res treba vzet še kakšno 14500 baterijo.

VIP58 ::

mare85slo, a pri tvoji Skilhunt E2A tudi ven pade stikalo in vzmetna podložka, ko odviješ zadnji pokrovček? pri moji se to dogaja :|

Too much of everything is just enough.

mare85slo ::

VIP58: Zadnjega dela sploh ne morem odviti! Sem najprej brez branja navodil probal (po logiki) odviti zadaj in se pokrovček ne premakne nikamor. Nato sem probal spredaj in je šlo brez kakšnega problema.

V navodilih piše da se da baterijo od zgoraj, nikjer ni navedeno da se da zadnji del odvit. Mam občutek da so navoj zadaj "zabetonirali", bom pa probal dobit narazen.

koyotee ::

VIP58 je izjavil:

mare85slo, a pri tvoji Skilhunt E2A tudi ven pade stikalo in vzmetna podložka, ko odviješ zadnji pokrovček? pri moji se to dogaja :|



Ima un medeninast kos navoj ali ne? Po anglesko bi to bil retaining ring, navoj pa je levi in ne desni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VIP58 ::

Ne, koyotee, nima navoja, je navadna vzmetna podložka, debela cca 0.6mm.
Verjetno je bolje če se držim navodil;(( in lučko odpiram spredaj.
Too much of everything is just enough.

koyotee ::

To že, ampak vseeno je videti navoj, tam v pokrovčku. Še v vsaki taki lučki je bil kos, ki si ga uvil in je držal stikalo na mestu. Če mene vprašaš, so ga pozabili dodati.

Nekak takega

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

VIP58 ::

Imaš prav, tega obročka ni bilo zraven, ko sem odvil, je padlo narazen 8-O
Bom pa spredaj odpiral.
Čas za reklamacijo je pa že zdavnaj potekel.

Aja, ti obročki nimajo vsi levih navojev, zanesljivo ga imajo convoy S2+, medtem ko pri S21/M21a je desni navoj.
Too much of everything is just enough.

koyotee ::

Lahko da je pac ravno zaradi tega treba baterijo vstaviti z vrha, ampak to je samo šparanje proizvajalca, slab dizajn.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mare85slo ::

Razmišljam, da bi za darilo kupil Astrolux EC01 SST40 (5000K). Ali bi bila Vapcellova 21700 30A dovolj za EC01?

Hkrati bi vzel še 14500 od Vapcella, sedaj baje spet pošiljajo baterije v SLO.

koyotee ::

Ec01 rabi manj kot 10A, vec kot dovolj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Vapcellova 21700 30A je sicer prepakirana Samsung 40T 21700 baterija.
(zgolj informativno - da kupiš tam, kjer je zate ugodneje)
Samael != Samuel

mare85slo ::

koyotee in Samael: Skupaj s poštnino iz Vapcell Aliexpress štacune 10,30 €, kar se mi zdi kul. Piše pa zgoraj da gre za repacked Molicel P42A?

Za 14500 Vapcell je poštnina free, pa vzel sem še posebej Nitecore silikonsko mast, pa bo kul.

Čakam pa še OnTheRoad 311, RCR123A svetilko. Za frenda sm naroču RC123A iz Nkon, kjer so sicer sodeč po pakungi poslali prave, znotraj pakunge so pa bile napačne. Nkon ni želel da jih vrnem, so pa naknadno poslali prave, tako da sta mi ostali dve "napačni" RCR123A, pa sm vzel 311. Ma kdo kak predlog? Trenutno sm našel eno stransko svetlečo, Thrunite H01 (stranska/naglavna).

Vuli ::

Gregor5816 je izjavil:

https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...

Baterija, ki pride zraven pri tej FT03, je za kaj? Kupujem za sorodnika, zaželel si je FT03 (ali nekaj podobnega), ko je videl kako to sveti. :))


Tole sem jaz vzel. Naj bi bila pa 5000mAh, za to luč je čist dobra.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Samael ::

mare85slo je izjavil:

Piše pa zgoraj da gre za repacked Molicel P42A?

Potem so zamenjali oz. verjetno v batchih uporabijo tisto, ki jim je v določenih okvirih trenutno dobavljiva ali cenejša, ampak saj je skoraj "isto" oz. sta si enakovredni.
Ko je Mooch delal test (klik.), je bil to repack Samsungove 40T.
Ampak ja, v vsakem primeru, če dobiš omenjeno Vapcellovo ceneje, kot bi z nkona s poštnino vred omenjeno Samsungovo ali Molicelovo in ti čas dostave ni faktor, vsekakor. Baterija je OK.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

Ima še kdo kakšen predlog, nabavljam eno konkretnejšo lučko. Nekaj v stilu Astrolux® MF02S V2 SBT90.2
Tudi v tem cenovnem rangu. Thrower z SBT90.2. LEP mi ni všeč.
Takšna velikost mi je največ še sprejemljiva. Razne GT in podobno odpade.
Too much of everything is just enough.

matobeli ::

Če rabiš workhorse direkt iz škatle vzameš Convoy L6, če pa sam mal za posvetit pa takrat wow, pa lahko tud BLF Q8 pa jo mal našponaš.

koyotee ::

Zakaj pa je L6 tako superiorna napram Q8, daj razloži.
Jaz ne vidim prav nobene prednosti, prej nasprotno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VIP58 ::

L6 XHP70.2 imam, namesto Q8 imam EC03, obe EC01, obe FT03, nekaj Convoy M21A, pa še kaj bi se našlo.
Imel bi pa en superthrower... saj ni da ga nujno rabim, ampak >:D
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()
««
262 / 318
»»