» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
233 / 319
»»

49106 ::

Nisi, najverjetneje je bilo namenjeno meni in drugim laikom.

gregor je izjavil:

Res je. In o tem je tudi že bilo govora, baterije so lahko različne.
Ker xhp50 pije več A kot sst40.

Kaj še lahko povemo tikitoki, Messiah, čim prej bežite iz te teme, da ne boste na koncu pristali z 28 lučkami v omari. :D;)


Če kdaj, potem je pravi čas za to zdaj, ko se dnevi krajšajo :P

perci ::

Preden boš ti lučke dobil, se bodo že daljšali :)

Sanches000 ::

Kateri polnilec in baterije se najbolj splača(18650 3,7V) kupiti?

49106 ::

perci je izjavil:

Preden boš ti lučke dobil, se bodo že daljšali :)


Upam, da dobim v roku 60-ih dni :P Tudi če ne, bo do spomladi še dovolj časa za lučkanje.

Verjetno moram računati še na 22% DDV +5 eur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

49106 je izjavil:

Verjetno moram računati še na 22% DDV +5 eur?

Redkokdaj, EU priority line (pri FT03 lučki zgolj cca 3USD dražje od navadne poštnine) pa menda pride skozi v vsakem primeru. Vsaj včasih je bilo tako.
Samael != Samuel

49106 ::

Hvala, lp.

hunter01 ::

Tisti, ki mate obe. Kako bi primerjali Lumintop Tool AA/14500 2.0 in Sofirn SP10S?
Lumintop ima zadaj switch, Sofirn ob strani - slednje mi je načeloma ljubše. Lumintop pride sicer s silikonskim difuzorjem, ki občasno pride prav :)

Pri nobeni od teh mi pa ni pretirano všeč UI =) Je kakšna 14500, ki podpira rampage mode? Bonus bi bil še side switch (zdej sem že zbirčen hehe)

Samael ::

Čeprav imam obe in četudi mi je načeloma ljubši sideswitch, ti na prvo vprašanje težko odgovorim, ker vseeno uporabljam predvsem Lumintop tool, ampak brez kakšnega specifičnega razloga, kot ta, da jih imam več kot Sofirn SP10S in da slednja (s tem, da sem že pred njo imel ene 3 ali 4 različne AA/14500 Sofirn lučke - mislim, da jih je Sofirn naredil enih 6 vsaj) enostavno nikoli ni prišla v res aktivno uporabo. Na splošno pa vse, kar vidim na SP10S pravi, da je to moj stil lučke :)

Glede drugega pa da ... ena je, ki ima oboje :P
Olight S1A baton ima (stopenjski) rampage in sideswitch. Nekateri imajo Olightov UI za enega boljših. Meni je precej ljuba (ljubša od omenjenih dveh zgoraj) jo boš pa težko dobil za neko spodobno ceno, tako da s tega stališča ni ravno nek p/p kot ostali dve omenjeni.
Samael != Samuel

Scaramouche1 ::

perci je izjavil:

Preden boš ti lučke dobil, se bodo že daljšali :)


Jebemti da imaš prav, naročil sem luč za bickl in čakam od 25 julija!

Celo razmišljam da bi uničil naročilo ker bi potem raje vzel navadno lučko ki bi šla v žep, ne vem še kaj...

firbec ::

gregor je izjavil:

Kaj še lahko povemo tikitoki, Messiah, čim prej bežite iz te teme, da ne boste na koncu pristali z 28 lučkami v omari. :D;)

Točno tako. mene so zastrupili ravno tako, ko sem spraševal za eno lučko, zdaj pa raje ne povem, koliko jih imam, odkar spremljam tole temo :))
jaz odkar so poševnooki podražili poštnino skoraj vedno izberem najcenejšo poštnino in ne pomnim, kdaj sem nazadnje prejel pošto od carine. Se pa čaka veliko dlje kot pri EU priority line

Scaramouche1
denar je tvoj, nimaš kaj čakat, odpri dispute, navedi da obljubljajo pošiljko v 20-35 delovnih dneh, danes pa je ????
Jaz jim vedno težim, k... jih gleda in ponavadi dobim kupnino nazaj, pa BG še pike za opravičilo skoraj vedno da.
Samo vztrajen moraš bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: firbec ()

Aar2rk ::

gregor je izjavil:

Kode:

https://www.1thedeals.com/?product_cat=...
najcenejša:

https://www.1thedeals.com/product/astro...

barvna z "stainless steel bezel":


Zdržal sem kar nekaj mesecev brez novih lučk (mogoče zato, ker ne grejo več v predal), ampak zdaj sem probal (saj bi samo probal...) zgornji link za najcenejšo, in pravi banggood da je koda neveljavna.

Magic1 ::

Enako, več verzij sem probal in je bilo vedno koda neveljavna, ali expired.
Magic

hunter01 ::

Samael je izjavil:

Glede drugega pa da ... ena je, ki ima oboje :P
Olight S1A baton ima (stopenjski) rampage in sideswitch. Nekateri imajo Olightov UI za enega boljših. Meni je precej ljuba (ljubša od omenjenih dveh zgoraj) jo boš pa težko dobil za neko spodobno ceno, tako da s tega stališča ni ravno nek p/p kot ostali dve omenjeni.


Uhh ja, Olight pa še nobene nimam. Jih sploh še kitajci kdaj prodajajo? Ali treba po "rednih" cenah kupit? Zgleda drugač top. Sam 50€ ... uff je malo čez budget za 14500 lučko! Tolk še za L6 nisem dal :D

Scaramouche1 ::

, pa BG še pike za opravičilo skoraj vedno da.
Imam aliexpress tako da nč od tega...

Prek frenda naročam...ne vem ali se denar nakaže na račun ali mora porabiti tam...

Zgodovina sprememb…

Samael ::

hunter01 je izjavil:

Samael je izjavil:

Glede drugega pa da ... ena je, ki ima oboje :P
Olight S1A baton ima (stopenjski) rampage in sideswitch. Nekateri imajo Olightov UI za enega boljših. Meni je precej ljuba (ljubša od omenjenih dveh zgoraj) jo boš pa težko dobil za neko spodobno ceno, tako da s tega stališča ni ravno nek p/p kot ostali dve omenjeni.


Uhh ja, Olight pa še nobene nimam. Jih sploh še kitajci kdaj prodajajo? Ali treba po "rednih" cenah kupit? Zgleda drugač top. Sam 50€ ... uff je malo čez budget za 14500 lučko! Tolk še za L6 nisem dal :D


Tole zna biti malce hecno, ampak najceneje (s popustom) sem jo lani dobil v ... Sloveniji! :)

Samael je izjavil:

Mimogrede, a pozna kdo https://www.365-plus.com trgovino?
Deluje kot slovenska trgovina s tujimi podružnicami ali pa tuja trgovina s slovensko podružnico ali nekaj takšnega.

Namreč prebrskal sem pol interneta, kje dobiti najceneje Olight S1A Baton (ki si jo že nekaj časa res res res želim) ... in zdajle zaprepadeno odkril, da se jo dobi najceneje V SLOVENIJI !!! Hecno :D Ne, ni reklama, po mojem že vsaj 20 let nisem kupil lučke v sloveniji in pred klikom na še vedno tuhtam če je to res to, kar vidim.

Shipping information
GLS (Slovenia) - 0,0 Kg - 3,46 EUR
Pošta Slovenije (Slovenia) - 0,0 Kg - 1,95 EUR


Product Price Vat Qty Amount
Olight S1A Baton
Olight S1A Baton
(11-S1A) 40,94 EUR (-45%)
22,52 EUR 22,0% 1 22,52EUR
Delivery: Pošta Slovenije (Slovenia) - 0,0 Kg 1,60EUR 22,0% 1 1,60EUR
Payment: Estimate (bank transfer) 0,00EUR 22,0% 1 0,00EUR
Total (Net): 24,12EUR
Vat 22,0%: 5,31EUR
Total: 29,42EUR

(ampak to ti žal zdajle ne bo nič pomagalo, je ne vidim več na njihovi strani)
Samael != Samuel

b4d ::

b4d je izjavil:

impre je izjavil:

Ima mogoče kdo LT Tool in pa Sofirn SP10S, pa da lahko primerja katera bolje/lepše sveti? 650 vs. 800lm na papirju...
Mogoče nabavim še LT, ker te 14500 lučke so mi res všeč.


Imam oziroma sem imel vse tri variante (Tool Cree, Tool Nichia in SP10S Samsung LH351D).

Najboljse (zame) sveti SP10S, ker je tale LH351D vsaj meni trenutno najljubsi emiter. Kar mi ni bilo vsec je UI, dolg pritisk za OFF in pa stikalo, ki je blo podpovprecno, nasploh ima Lumintop boljso izdelavo. Ce te veselijo 14500 lucke kar veselo naroci, ker tega Samsunga preprosto mora imeti vsak luckar.

Trenutno imam oba Toola. Nichia ima tezave iz tovarne s fokusom, ker je isti reflektor kot za Cree, pa se je treba malo igrati, da nimas v sredini crne pike (dejansko jo v normalni uporabi ne opazis, ampak na zidu ja, pri meni je bila sploh izrazita). Tale mi je sedaj najljubsa 14500. Nazalost ni moc dobiti OP reflektor in sem gor dal dc-fix folijo. Za na blizu ima sedaj tak mehek snop da se ti kar sline pocedijo. Minusi so klip, ki je zanic, pa nikakrsnega mesecinskega nacina ne premore in je sploh na litiju malce premocna.

Cree razlicica je zabavna, a zame prehladna, ce nebi bila prva, ki sem jo narocil, dvomim da bi jo spet. Toda ce CRI ne igra vloge in ti pase hladna barva, je super svetilka. Seveda sem tudi nanjo napopal dc-fix, ker ga imam prevec :D.

Se glede lumnov, razlika med njimi ni prevec opazna, je pa tako kot je napisal VIP58, Sofirn bolj masiven in s tem dlje sveti na maksimalni izhodni moci.


Se vedel da sem to ze enkrat pisal :D
b4d.sablun.org

b4d ::

b4d je izjavil:


Ideje za 2020:
- nova celka
- nekaj z Osram flat white
- FW3A purple, Nichia ali pa kar Cree, pa zelen glow gasket (Day of the tentacle homage)
- spet bi imel nek pocket thrower kot je C8+, a s stranskim gumbom
- nad tem da bi bolj poenotil formate baterij sem pa skoraj da ze obupal :D


Vidim da sem enkrat zelje napisal, realiziral sem kar precej v enem susu:
-Nabava Osram flat white C8+ in prodaja FT03 je izpolnila drugo, cetrto in peto zeljo :D
b4d.sablun.org

firbec ::

Scaramouche1 je izjavil:

, pa BG še pike za opravičilo skoraj vedno da.
Imam aliexpress tako da nč od tega...

Prek frenda naročam...ne vem ali se denar nakaže na račun ali mora porabiti tam...


AE zelo hitro zrihta dispute zadeve, še skoraj prej, kot paypal
samo odpreti ga moraš ali pa ga naj ga odpre tvoj frend, priložiš tracking link, da lahko sami vidijo, da paket ni prispel do tebe.
Par dni nazaj je moj shipment enega paketa nenadoma postal cancelled
Kupec,po moje šmuglar se je zgovarjal da je poslal nov paket, 2 krat sem ga prosil za nov tracking number, mi ga ni poslal, zato sem odprl dispute
v 2 dneh so mi vrnili kupnino, čeprav imajo v pravilih 3-20 delovnih dni. Jaz imam zelo dobre izkušnje z AE, kar se disputa tiče.

Ti pa predlagam, da si nabaviš visa predplačniško kartico, nato si odpreš paypal račun in ne boš potreboval frienda za nakupe.
Tudi če še nisi polnoleten, jo lahko dobiš, le enega od staršev prosi, naj ti pomaga, da jo dobiš. Se pa da.
In tudi veliko manjša možnost je, da denarja ne dobiš nazaj, če kakšen paket ne prispe na tvoj naslov, ker lahko vedno odpreš dispute, če nakazuješ preko paypala.
Je pa res, da ko enkrat viso imaš, potem € kar gredo z računa ;(

gregor ::

Ali se je kaj spremenilo glede časa dobave?
Ker jaz sem še poleti lučke dobil v cca. 3 tednih iz BG?

---------------

Če kode za FT03 ne delujejo, lahko pogledate tukaj:

http://budgetlightforum.com/node/60338

Pozor, na zgornjem linku je velikooooo lučk. :D

Če kode ne delujejo, lahko napišete v zgornji temi in Fin17 vam bo morda dal novo kodo.

Morda pa se sedaj čaka na 11.11. ..., ne vem.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

kumer ::

Tukaj so tudi kode za FT03:

http://budgetlightforum.com/node/69049

Morda so iste, kot že zgoraj navedene...

Če vam je FT03 prevelika, lahko pogledate manjšega brata FT03 Mini (18650)

http://budgetlightforum.com/node/72906
http://budgetlightforum.com/node/74336




LP

lubej1 ::

Čas je za nabavo novih lučk. :D

Če boste v novembru opazili kakne dobre akcije (kode), prosim napišite v tej temi, da še ostali nabavimo.

Hvala

LP

hunter01 ::

Hvala Samael, tudi jaz sem jo sicer najcenejšo našel v Sloveniji (https://swat.si/izdelek/olight-s1-baton).
Sem si pri sebi nekako rekel da tam nekje do 30€ bi šel, potem pa vidim da si jo za toliko ti v akciji dobil :)

b4d: ja tudi meni ni bilo všeč, ko sem videl da ima Sofirn dolg pritisk za off. Nekako mi je to najmanj priljubljena varianta, ker pozabim in potem vedno preklapljam namesto izklopim. Eno Lumintop Tool imam doma (bele barve) in mi je ta beli premaz zelo neprijeten, tak grob, tudi stikalo zadaj se mi zdi zelo občutljivo - se mi zdi, da včasih ob izklopu še za 1 stopnjo spremenim svetilnost (+to, da je zadaj). Testiral sem še kako deluje on/off z vrtenjem spredaj - tisto je pa cela zgodba zase, meni popolnoma nerazumljivo :D

Ko/Če bodo akcije bom kar obe naročil, če ne drugo bosta obe odlično darilo za koga :)

b4d ::

Vem kaj mislis pri otipu bele... Crna je normalna, ne povzroca "skominov" ali kako se ze rece. S stikali pa na nobeni izmet Toolov nisem opazil tezav.

Vse lucke na AA so super darila, ker ni komplikacij s polnilci in vsem ostalim, hitro lahko likvidiras :)
b4d.sablun.org

perci ::

Drgač je Astrolux EC01 tudi super (in poceni) lučka, tako za začetnika kot tudi za izkušenega zbiratelja :).

Samael ::

Tudi grafitno siva Tool 2.0 ni na otip tako zoprna kot bela, ampak najbolj na ziher gres, kot je ze b4d povedal, s crno (normalna anodizirana povrsina) pa se opcijo z dodatnim magnetnim pokrovckom imas pri crni.
Pokrovcek na kovinski povrsini vzdrzi tezo te svetilke, se pa lucka, ker zadaj tako ni stikala, spremeni v twisty lucko.
Samael != Samuel

perci ::

Za wow faktor pa EC03, čeprav to je res bolj neuporabno-

firbec ::

gregor je izjavil:

Ali se je kaj spremenilo glede časa dobave?
Ker jaz sem še poleti lučke dobil v cca. 3 tednih iz BG?

Ja se je, free poštnine iz BG, GB skoraj ni več, EU Priority Line pa je okoli 5 €, kar zelo podraži zadevo pa še čakaš dlje na paket
Predvsem ko pride na našo celino, gre vse skupaj n ajbrž zarado korone veliko počasneje do Slovenije, skupaj tam okoli 50 dni
je pa zanimivo, da so izjeme, pri katerih dobiš paket v 14 dneh ne glede na svetovno korona sranje
so pa dostikrat nateguni, ker prodajajo kao iz CZ stock, pošljejo pa iz CN.
In v takih primerih jih je treba jebat z disputom, ker obljubljajo 3-7 dni, čakaš pa 2 meseca.
Meni je za začetnika bomba lučka Zanflare F1, samo ne vem, če se jo sploh še kje dobi. Kje so cajti, ko je bila manj kot 11€ na dom :P
ena se prodaja na bolhi https://www.bolha.com/ostala-kamping-op...

grega, je pa ta tema skoraj izginila predvsem ker ni od nikoder tvojega tepiha s kaknš novo lučko, Daj no poskrbi, da se to ne ponovi ;)

GupeM ::

Ja, jaz sem svojo zanflare f1 kupil na GB s poštnino vred za 14 €. Pa mi je res špica, kolikor jo jaz rabim. Zaenkrat tudi edina, ki jo imam.

Zdaj bi rabil samo še nekaj podobno močnega in s podobnim snopom za na glavo, da lahko s palicami hodim v hrib. Mogoče je snop lahko celo malenkost bolj razpršen. Kakšna ideja?

Aja, pa fajn je, da je polnilna. Zanflare se polni direkt, tako da nimam polnilca, razen nekaj od Varte za polnilne AAA in AA baterije. Tako da opcija je tudi da ni polnilna, če lahko uporabljam polnilne AAA/AA baterije.

koyotee ::

Mocno na AA baterije za na glavo pozabi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GupeM ::

Ok, potem pa, če je možno, neko polnilno.

Aja... U bistvu sem se zdaj spomnil, da je lahko tudi nepolnilna 18650. Ko bo treba, jo lahko nafilam v zenflarki, dokler ne kupim polnilca :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gregor ::

@firbec, tepih bo kmalu, obljubim. :)

F1 se je prodajala za 10 USD, kje so že ti časi.
Ogromno poceni lučk, veliko kod.

Neverjetno a resnično, v omari imam še dve F1.
Dve, tri sem podaril.

LP

Aar2rk ::

@GupeM
Nitecore HC65 je čelka na 18650 baterijo s polnilcem (mikro usb), ampak poceni pa vsekakor ni.
Nitecore NU10 je vsaj 3x cenejša in samo 2x bolj švoh ;-) in je samo polnilna, sploh ne prideš do baterije, enako na mikro usb.
Polnilci pa tudi niso tako zelo dragi... in potem je še polno drugih lučk.
Jaz sem še vedno s Skilhunt H03 zelo zadovoljen.

impre ::

https://www.gearbest.com/headlights/pp_...
To sem dobra 3 leta nazaj dobil za okoli 10$ in za uporabo okoli hiše ni slaba...

F1 sem pa eno dobil zastonj (so mi vmes že refundali, ker sem čakal kot kar nekaj uporabnikov tu na forumu par mesecev), drugo pa plačal. Obe 10$ tako da je bil res dober deal takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: impre ()

GupeM ::

Hvala za predloge. Kaj pa mnenje o tej?

https://m.aliexpress.com/item/400071999...

V komentarjih piše, da ni SST40, ampak xml2. Kaj to pomeni. Je (dosti) slabše?

gregor ::

meni tvoj link ne deluje, ne vem...?

XML2 je stara ledica, nič kaj posebnega. Imajo jo vse cenejše lučke.

SST40 je novejša, modernejša ledica. Bolj flood varianta. SST20 pa je bolj throw.

GupeM ::

Link še enkrat:

https://www.aliexpress.com/item/4000719...

Drugače pa D25S headlamp.

firbec ::

Ta trgovina ima dobro oceno, tudi lučka ima zelo dboro oceno, me je pa zmotilo par zadev pri reviewih, ki so jih napisali lastniki
lučka se pregreva, pa še veliko plastike je tam, kjer naj bi se odvajala toploto
slabo tesni, ker nima gumic, kar pomeni, da če švicaš ali pa te dobi dež, vlaga hitreje pride v notranjost, potem si pa lahko misliš, kaj se zgodi
trak za okoli glave naj pri nekaterih ne bi bil dobre kvalitete
pri najmanjši svetilnosti še vedno sveti 70 lumnov, kar je enim preveč

cena je ugodna ali pa tudi ne, kakor pogledaš, če ti crkne v enem letu, potem ne boš prišparal
če pa v startu vzameš, kot ti predlagajo zgoraj kakšno Skilhunt, Nitecore ali pa Convoy, pa jo boš imel morda veliko dlje časa.
Vedno pobrskaj po netu za kuponi, skoraj za vsako se najde kak popust.

Da se boš pa lažje odločil, pa počakaj še na Samaela, on ti bo ziher prav svetoval ;)

Samael ::

gregor je izjavil:

XML2 je stara ledica, nič kaj posebnega. Imajo jo vse cenejše lučke.

To krivo vero širim jaz :)

S Cree XML2 ledico ni prav nič narobe, daje precej ok svetilnost itd, je že kar nekaj časa na trgu, vendar prihaja v vedno novih verzijah (ni dejansko zastarela) zato jo vidimo tudi v novih lučkah.
Mislim, da gre tu (vsaj z moje strani) bolj naveličanost, ker je oz. imamo precej lučk s to ledico, ne pa da bi bilo dejansko z njo kaj narobe. Pa za čelko sploh ni tako napačna - dobi se namreč v veliko različnih (toplejših) temperaturah, pa še lepo razprši svetlobo. Soliden flood vendar brez kakšnega hudega throwa.
Z ostalim napisanim glede sst40 in sst20 se pa strinjam :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

https://eu.nkon.nl/zaklampen/brands/arm...
S tole bi bil sigurno zadovoljen

S popustom in poštnino 57€. Koda za popust je na njihovi strani.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Samael ::

Nekje zgoraj omenjena solidna in cenovno ugodna Nitecore NU10 je najbrž discontinued, se pa dobi recimo Nitecore NU17 s kodo NTECNU17 za cca 19USD + poštnina, kar je čisto ok cena, če človek ne potrebuje res neko izjemno močno lučko za kakšno bolj specializirano uporabo.
Samael != Samuel

koyotee ::

Rabi jo za v hribe, in s 130lumni boš hitro pristal v kaki globeli :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Ja, pred 20 leti smo s takratnimi svetilkami, ki so imele mogoče 50 lumnov, če so bile dobre, zvečer in ponoči množično padali v globeli. Da jamarjev s karbidkami niti ne omenjam. Čudež, da je kdo sploh preživel.>:D

GupeM ::

koyotee je izjavil:

https://eu.nkon.nl/zaklampen/brands/arm...
S tole bi bil sigurno zadovoljen

S popustom in poštnino 57EUR. Koda za popust je na njihovi strani.

Verjamem, da bi bil zadovoljen z njo, ampak je kar draga :D bom raje vzel neko cenejšo, če mi ne bo v redu, bom manj "razočaran" :D

Sicer pa ne vem če jo bom sploh rabil. Bo JJ kmalu rekel, da od sončnega zahoda do vzhoda nimamo kaj počet zunaj, bomo loh samo še z balkona k sosedom svetili z njimi :D

Drugače pa eno generično že imam (neka firma jih je dala na srečelov al pa za novo leto). Za silo je, se da z njo hodit, sam je treba počasi pa včasih dobro pogledat, a je samo korenina, al je kakšna senca čudna. Pa še to le, če so baterije polne. Ugl... Ni to to.

Z Zanflare komot hodim tudi hitreje, sam je problem, da ne morem zraven pohodnih palic uporabljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GupeM ::

Okapi je izjavil:

Ja, pred 20 leti smo s takratnimi svetilkami, ki so imele mogoče 50 lumnov, če so bile dobre, zvečer in ponoči množično padali v globeli. Da jamarjev s karbidkami niti ne omenjam. Čudež, da je kdo sploh preživel.>:D

Ne vem zakaj bi se mučil, če se da za manj denarja dobiti močnejšo luč.

matobeli ::

Mogoče kakšna Convoy H1?
Sem imel v taki obliki Skilhunt H02 in je hitro prišla na pozicijo primarne svetilke (dokler je ni driver izdal).

In še eno NU17 za redundanco, pa si fertik.

GupeM ::

Takšne sem tudi gledal ja, ampak se mi nekako zdi da ni najboljše, ker sveti od strani. Mogoče (verjetno?) se motim, ampak me je to nekako odvračalo od takšnega tipa.

VIP58 ::

gregor je izjavil:


SST40 je novejša, modernejša ledica. Bolj flood varianta. SST20 pa je bolj throw.


Ta trditev se mi ne zdi čisto na mestu. Imam kar nekaj lučk z sst40, pa so vse, razen D25S izraziti throwerji.
Še celo S2+ je z SST40 čisto druga lučka kot z XML2, je pa res da je reflektor drugačen, OP vs SMO.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

koyotee je izjavil:

Rabi jo za v hribe, in s 130lumni boš hitro pristal v kaki globeli :))

To se ti samo zdi. V tej pogovorni temi smo nekoliko izgubili perspektivo, kar se lumnov tiče. Če imaš kakšno Nitecore TUBE (40 lumnov max) jo enkrat za hec prižgi na prostem v popolni temi. Jaz vidim z njo nekako 40 metrov poti pred seboj, pa tudi ti ne boš nič manj. Ni idealno, vidiš pa dovolj, da stopaš varno.
S SingFire SF - 348 (cenejša šibkejša verzija BLF-348) s tistimi 150lm vidim na Igu, v območju brez kakršne koli umetne svetlobe, še predno se zdani, srne kakšnih 80m stran.

Vsaka navadna el cheapo AA/AAA čelka, ki jih prodajajo v Hervisu ali Decathlonu nima vsega skupaj 100lm, pa vseeno ravno tako služijo ljudem pri kolesarjenju, v hribih itd.
Mislim, kdo pri zdravi pameti pa dejanko šopa na glavi 1000lm? Mogoče do 500lm če imaš lučko, ki to zmore, pa če te glih zebe v glavo :P
Samael != Samuel

Samael ::

VIP58 je izjavil:

gregor je izjavil:


SST40 je novejša, modernejša ledica. Bolj flood varianta. SST20 pa je bolj throw.


Ta trditev se mi ne zdi čisto na mestu. Imam kar nekaj lučk z sst40, pa so vse, razen D25S izraziti throwerji.
Še celo S2+ je z SST40 čisto druga lučka kot z XML2, je pa res da je reflektor drugačen, OP vs SMO.


Meni se pa ne zdi tako :)
sst40 throw izhaja predvsem iz svetilnosti (in dizajna nekaterih lučk, v katerih ga najdemo), medtem ko sama ledica (4.95 x 4.95 mm - torej relativno velika) ni thrower. Že res, da jo najdemo v lučki, kot je FT03, ki je recimo dokaj throw dizajna, ampak celo pri tej snop, kljub temu da doseže konkretno razdaljno, ni izrazito intenziven in skoncentriran. Pa tudi ne more biti, glede na to, da ta relativno široka ledica ni dedomed (ima silikonsko kupolo, kot večina flood ledic).
Domet ima podoben kot XPL-HI ledica, le da za to, da to doseže, vleče iz baterije vsaj enkrat več kot XPL-HI (1000lm max), hkrati pa je snop širši, bolj razlit.
V sami osnovi je res zgolj XML2 upgrade - z večjo svetilnostjo in učinkovitostjo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

(ne morem več popraviti, dopolniti posta zgoraj)
Tudi XML2 je v C8 videti povsem drugačna kot v S2+
Samael != Samuel
««
233 / 319
»»