» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
224 / 318
»»

matobeli ::

Glede baterij: ne sme se jih obremenjevat bolj kot pa je podano v specifikacijah, zaščite ki jih gor montirajo kutajci so namenjene točno temu: over current protection (in under voltage protection)

V najslabšem primeru pri slabi bateriji bi prišlo lahko tudi do eksplozije. načeloma pa se bo zgodilo samo to da se bo življenska doba baterije bistveno znižala, celica lahko tudi kar naenkrat odpove, stranski produkt bo tudi da se bo celica prekomerno segrevala, kar pa je v teh lučkah precej nezaželjeno.

VIP58 ::

Samael je izjavil:

bandidosss je izjavil:

Glede tega turba, kaj pa se bo zgodilo? Sploh ne bo preklopilo ali bo preklopilo in segrelo ter na hitro preobremenilo in uničilo baterijo na dolgi rok?

Nič opaznega se ne bo zgodilo. Lučka zgolj ne bo dosegla maksimalne turbo svetilnosti, ki bi jo s high drain baterijo. Ne bo dalo pri turbu za tiste pol minute od sebe kaj vem, recimo 3000lm ampak 2200lm (karikiram, nisem bral specifikacije).
Ampak turbo je itak na meji zmogljivosti lučke in traja zgolj en kratek čas. Lahko gledaš tudi z druge strani - na dolgo rok je pa zato večja možnost, da se lučka ne pokvari.

VIP58 je izjavil:

Uporaba Samsung INR18650-35E 3450mAh v EC01 je bolj zasilna, škoda matrat lučko in baterijo, ker slednja bo slej ko prej izdihnila.

Saj ne matra lučke, obratno je - manj jo bo matral, ane :)
Baterija, če jo že ima viška, bo pa po tistih 300 - 500 ciklih, v šestih, sedmih, osmih ... letih glih tako opešala kot vsaka druga. V predalu bi jo imel pa mogoče kakšno leto, leto pa pa pol dlje.



Samael, tule se ne morem strinjat s tabo. Baterija bo dala 15A, bo pa preobremenjena in se bo močno segrela. Seveda bo stepdown preprečil prekomerno pregrevanje lučke, vseeno pa bo gretje iz dveh strani, od LED in od baterije. Smiselna uporaba te baterije v EC01 je samo tako da ne uporabljaš turba.
Tole seveda ni zraslo na mojem zelniku, ampak je HKJ kriv za to:
https://lygte-info.dk/review/batteries2...

Bandidosss je že sam odgovoril na svoje vprašanje:
Glede tega turba, kaj pa se bo zgodilo? Sploh ne bo preklopilo ali bo preklopilo in segrelo ter na hitro preobremenilo in uničilo baterijo na dolgi rok?

Se bom pa jutri malo poigral z omenjeno konfiguracijo in bom videl kakšen bo rezultat, da ne bom samo teoretiziral :D
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

Samael ::

Grrr... pritisnem odgovori, pa sem bil odlogiran, pa je šel ves text :)

Hotel sem povedati, da ne pozabimo, da gre INR18650-35E še vedno tja do 10A continuous, medtem ko je omenjena lučka na high krepko, krepko pod tem limitom, medtem ko je turbo (kolikor se že ga sploh tu pa tam uporablja) zgolj kratkotrajen.
Če bo tu pa tam posvetil na turbo in bo baterija tisti kratek čas do padca turba vlekla okoli 10A oz. kolikor pač zmore tudi ne bi smelo biti nič hudega. Po eni strani s turbom zgolj posvetiš, ne pa dejansko svetiš (to v bistvu niti moreš, so padci prehitri), po drugi strani pa četudi baterija ni optimalna, je pa v tem primeru ta tista in ne lučka, ki postavi svoj limit. Pa še kakovostno ima - če to kaj pomeni.


Moon: 0.01A
Low(~100lm): 0.17A
Med(~600lm): 0.78A
High(~1900lm): 3.3A
Turbo(~3400lm): 14.8A (with Samsung 21700 40T)


Glede življenske dobe baterij sem bil pa sam svoj čas zelo picajzlast okoli tega, pazil, da so bile baterije na kar se da optimalni temperaturi, optimalno % napolnjenost za dolgotrajno shranjevanje, itd ... potem ščasoma pa človek pride k pameti in razume, da nobena teh baterij ne umre zaradi 300 - 500 ciklov polnjenja (še celo te v laptopih, ki jih lavfamo 24/7 pogosto ne) ampak jih enostavno načne zob časa. Jo bo pa zamenjal po recimo petih letih namesto sedmih, če bo lučka res v ne vem kakšni uporabi.

(izhajam pa iz tega, da to baterijo že ima, pa da mu sedem let v predalu prav nič ne koristi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Bandidosss je že sam odgovoril na svoje vprašanje:
Glede tega turba, kaj pa se bo zgodilo? Sploh ne bo preklopilo ali bo preklopilo in segrelo ter na hitro preobremenilo in uničilo baterijo na dolgi rok?

Se bom pa jutri malo poigral z omenjeno konfiguracijo in bom videl kakšen bo rezultat, da ne bom samo teoretiziral :D

Pa saj, a ni to vedno isto? :) Če ne potegnejo dovolj, je pač max (oz turbo) svetilnost nekoliko manjša.
No, poročaj, ko boš testiral :)

bmwwww ::

Sam povem :D probal manker u22ii z gt mini in convoy c8. Zmagovalec brez problema manker (v throwu)

https://imgur.com/a/heOWKxB

b4d ::

Flat white dela svoje :D

Sam bi imel tole 18650 verzijo, a kaj ko je tako grda:
http://www.mankerlight.com/manker-mc12-...


Tole zna bit tudi smesno zabavno, flat white v 14500:
http://www.mankerlight.com/manker-e05-p...
b4d.sablun.org

bandidosss ::

Hvala vsem za izčrpne odgovore glede Astrolux EC01. Upam, da bo dlje časa trajala kot moje dosedanje, npr. prvo sem naročil leta 2011 in je bila takrat res bomba (UltraFire 1000 Lumens CREE XM-L T6 LED Flashlight Torch + 18650 + Charger), potem sem naročil še eno na zunaj enako, ni pa niti slučajno tako svetila. Z obema so nastale težave, prekinjanje, menjavanje moči, ugašanje itd. Potem sem pol leta nazaj za finto kupil XANES 1301 T6, te dni šla po gobe (prej pa sicer odlična za moje potrebe). Bo pa Banggood vrnil nekaj denarja, kar je pozitivno, čeprav ni "nič" stala. Bistveno mi je, da jo lahko polnim kot telefon, da ne rabim baterije ven, v polnilec ... potem se tu izbor kar zoži (v tem cenovnem rangu).

Glede na to, da so te baterije res poceni, bom verjetno že iz firbca naročil 21700. Gre se samo za to, da dveh v 99% ne potrebujem in mi ni, da dobro Samsungovo 18650 za vedno pospravim med navlako. :) Sem pa torej prav predvideval, da bo razen v turbo načinu delala čisto normalno, da je problem pregrevanje na turbotu, da ne bo tako močno posvetila in seveda vedno obstaja majhna možno vžiga pri teh nezaščitenih Li-ion baterijah. Življenjska doba pa ja, pri teh par € mi je praktično vseeno, četudi traja 2 leti. :D

VIP58 ::

Danes naredil obljubljeni test z EC01 in različnimi baterijami.
5 minut na turbo, po tretji minuti zaradi stepdowna ponovno na turbo in po četrti minuti še enkrat. Izmeril temperaturo na najbolj vročem delu, tik pod inoxom. Lučka je bila za vsak poizkus ohlajena na 20°C.
Obe 18650 sta bili enakomerno segreti, obe 21700 pa pri plus polu višja temperatura, kar pomeni da sta se segreli zaradi ohišja.

LiitoKala Lii-35A 3500mAh _________T EC01 43°C __ T baterije 39°C
Samsung INR18650-35E 3450mAh __ T EC01 49°C __ T baterije 41°C
Samsung INR21700-50E 5000mAh __T EC01 55°C __ T baterije 35-40°C
Samsung INR21700-40T 4000mAh __T EC01 58°C __T baterije 35-42°C

Uporabljena sredstva:
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Hvala za test. Vse baterije so ostale pod max dovoljeno delovno temperaturo.

Kaj pa vizuelni test obeh 18650 baterij napram high drain baterije? Lumne je na oko skorajda nemogoče primerjati, mogoče pa svetilnost glede na razdaljo? A meniš, da INR18650-35E na turbo odda pri tej lučko od sebe 3000lm / 15A? (sam še vedno nekoliko dvomim - mislim, da bi za to morala biti precej bolj vroča).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

Svetilnost lahko ocenim le tako, ko sem med testom lučko usmeril v strop in ko sem pogledal gor, je bilo pri obeh 21700 nekoliko moteče gledat. Pri obeh 18650 pa se je dalo gledat za trenutek dlje.
Ko je bila na testu INR21700-40T, sem imel občutek da sem EC01 privedel v nevarno področje. Zelo vroča, je kar puhtelo od nje, ne moreš držat v roki.
Vse baterije so bile pred testom sveže napolnjene na 100%.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Solidni zadevi. XHP70.2 - velika, zelo svetla ledica. Praktično L6 na eno 21700 ali 26650 baterijo.

Convoy M21C XHP70.2 4000LM Powerful 21700 LED Flashlight,3000/4000/5000/6500K,Temperature Control - Sand color 5000K - cena $33.99 s kodo F6048

Convoy M21C XHP70.2 4000LM Powerful 21700 LED Flashlight,3000/4000/5000/6500K,Temperature Control - Sand color 5000K - cena $33.99 s kodo F6048

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Ko je bila na testu INR21700-40T, sem imel občutek da sem EC01 privedel v nevarno področje. Zelo vroča, je kar puhtelo od nje, ne moreš držat v roki.

Ja, to je pravi turbo. Za posvetiti, ne pa dejansko svetiti (uporabljati). Osebno bi mi bilo ljubše, če bi prodajalci lučke deklarirali na high, kot pa v t.i. turbo stanju na robu zmogljivosti, ampak trg žal narekuje drugače :) Mi to vemo, mainstream uporabniki lučk pa večinoma ne.
Saj pri manjših lučkah v bistvu ni nič drugače. Mala valjasta Convoy S2+ 7135 x 8 (ali pa celo 7135 x 6) ne bo nikoli lučka, ki jo je tudi približno ok uporabljati na 1000lm. Za neko normalno, varno, daljšo uporabo je 500lm max. Ampak lumni se prodajajo :)

VIP58 ::

Vsekakor M21C zmaga. Za XHP70.2 rabiš hlajenje, veliko hladilne površine in M21C jo ima, več kot M26C.
Too much of everything is just enough.

bandidosss ::

Odlično, hvala za podrobno analizo. Torej niti ni takšne razlike. 8-)

VIP58 je izjavil:

Danes naredil obljubljeni test z EC01 in različnimi baterijami.
5 minut na turbo, po tretji minuti zaradi stepdowna ponovno na turbo in po četrti minuti še enkrat. Izmeril temperaturo na najbolj vročem delu, tik pod inoxom. Lučka je bila za vsak poizkus ohlajena na 20°C.
Obe 18650 sta bili enakomerno segreti, obe 21700 pa pri plus polu višja temperatura, kar pomeni da sta se segreli zaradi ohišja.

LiitoKala Lii-35A 3500mAh _________T EC01 43°C __ T baterije 39°C
Samsung INR18650-35E 3450mAh __ T EC01 49°C __ T baterije 41°C
Samsung INR21700-50E 5000mAh __T EC01 55°C __ T baterije 35-40°C
Samsung INR21700-40T 4000mAh __T EC01 58°C __T baterije 35-42°C

Uporabljena sredstva:

hunter01 ::

Uff še dobro da zgornji M21C/M26C nimata side switcha :) Tako jih lahko spustim lažje. Čeprav M21C je kr simpatična.

Zdej bom bolj v lovu za seznamom 14500tk od Samaela :)

Samael ::

S tistega seznama ne kupiti:
UltraFire UF-A3
AKOray K-106 CREE Q5-WC

Imata zgolj zbirateljsko oz. sentimentalno vrednost :P

3dpt ::

bandidosss je izjavil:

Odlično, hvala za info. EC01 (6500k) dobim iz EU Banggood skladišča za 22€ s poštnino vred. C8 mi je prevelika za v žep, sem imel že takšne oblike dve noname svetilki leta nazaj.
Glede tega turba, kaj pa se bo zgodilo? Sploh ne bo preklopilo ali bo preklopilo in segrelo ter na hitro preobremenilo in uničilo baterijo na dolgi rok?


Lahko prosim za link za 22€ iz eu.
Mene ocitno banggood nateguje za ec01. Narocil sem jo 02.02.2020 pa jo se vedno nimam. Na supportu vidijo da se je nekako nekam vrnila in kljub temu, da sem zelel da vrnejo se izgovarjajo “saj bo”. Zanjo sem dal 27$.
2x sem na supportu tezil in so mi rekli daj na lokalni posti preverim in na podlagi sledenja paketu pravijo, da ta paket ni prisel v slovenijo. Je la bil tr. number viden po sledenju pošte slovenije. Seveda par dni po tem na supportu se je status spet mal spremenil a spet od 19.04 se nikamor ne premakne. To je edina slaba izkusnja z BG, ostale stvari se vedno prisle.

bandidosss ::

Jaz si vedno pomagam s to stranjo:
https://couponsfromchina.com/astrolux-e...

Imaš kupon za CZ, je pa malo več kot sem napisal, sam sem dal tiste moje točke (580).


3dpt je izjavil:

bandidosss je izjavil:

Odlično, hvala za info. EC01 (6500k) dobim iz EU Banggood skladišča za 22€ s poštnino vred. C8 mi je prevelika za v žep, sem imel že takšne oblike dve noname svetilki leta nazaj.
Glede tega turba, kaj pa se bo zgodilo? Sploh ne bo preklopilo ali bo preklopilo in segrelo ter na hitro preobremenilo in uničilo baterijo na dolgi rok?


Lahko prosim za link za 22€ iz eu.
Mene ocitno banggood nateguje za ec01. Narocil sem jo 02.02.2020 pa jo se vedno nimam. Na supportu vidijo da se je nekako nekam vrnila in kljub temu, da sem zelel da vrnejo se izgovarjajo “saj bo”. Zanjo sem dal 27$.
2x sem na supportu tezil in so mi rekli daj na lokalni posti preverim in na podlagi sledenja paketu pravijo, da ta paket ni prisel v slovenijo. Je la bil tr. number viden po sledenju pošte slovenije. Seveda par dni po tem na supportu se je status spet mal spremenil a spet od 19.04 se nikamor ne premakne. To je edina slaba izkusnja z BG, ostale stvari se vedno prisle.

RockyS ::

Čez vikend bom naročil iz nkon.nl , če si kdo želi deliti poštnino naj se javi v zs. Sem iz Maribora.

Samael ::

bandidosss je izjavil:

Jaz si vedno pomagam s to stranjo:
https://couponsfromchina.com/astrolux-e...

Imaš kupon za CZ, je pa malo več kot sem napisal, sam sem dal tiste moje točke (580).


Sem jo naročil danes tudi sam (je še nisem imel :)
Pobralo mi je 522 točk (-4,86€), za ceno 22,67€
Kaj bistveno ceneje (mislim, da okoli 23USD) ni bila niti prej s kitajske. Pa s Češke, mislim da kljub trenutni situaciji ne bi smelo potovati prav dolgo - razen če mora tja šele priti.

perci ::

Katere 21700 baterije se te dni kupuje na nkon? Recimo za ec01?

matobeli ::

Molicel P42A, Sammy T40, Sammy 50E (če ti je 10A dovolj)

valdo ::

RockyS je izjavil:

Čez vikend bom naročil iz nkon.nl , če si kdo želi deliti poštnino naj se javi v zs. Sem iz Maribora.

koliko pa je poštnina za 4x 14500 batery?
Lp

hunter01 ::

perci je izjavil:

Katere 21700 baterije se te dni kupuje na nkon? Recimo za ec01?


Jaz sem te vzel za EC01, ravno danes sem dobil obvestilo z Nkon da je bilo odposlano.
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

perci ::

Thx.

Tele zadnje mi niso všec zaradi kapacitete.

A je 10a dovolj za ec01? Vem, samael bi rekel, da je :).

Samael ::

To pa že ni res. Malce pobrskaj za nazaj :) Če kupuješ novo ne bi rekel, da je.
Rekel bi pa da je ok, če bi vprašal, če lahko to baterijo, ki jo imaš slučajno viška, uporabiš v tej lučki :)

Drugače pa sem jaz vedno predlagal Molicel INR21700-P42A 4000mAh - 45A in Samsung INR21700-40T 4000mAh - 35A (odvisno katera je v določenem momentu cenejša), ki sta v vsakem pogledu najbolj smiselna nakupa v sklopu 21700 baterij in ki ju imam tudi sam.

Samsung INR21700-50E 5000mAh - 10A ima sicer večjo kapaciteto, vendar je v tem formatu vedno več lučk, ki za turbo svetilnost želi high drain baterijo, tudi ec01 lučka - kar pa seveda ne pomeni, da 10A baterija ne bo delala ali kakorkoli onemogočala normalno dolgotrajno uporabo lučke na high/mid/low (le turbo bo omejen na nizjo svetilnost).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

*oz. bo baterija, iz katere bo lučka pri turbo vlekla na max kot baterija zmore, bolj obremenjena (sem še hotel dodati tamv oklepaju)

hunter01 ::

perci je izjavil:

Thx.
Tele zadnje mi niso všec zaradi kapacitete.


Kupiš pa še eno ekstra :)

Ladjar ::

Jst je izjavil:

Pozdrav!

Ker se vsak dan s psom, preden greva spat, okoli enajste do polnoči, sprehajava, potrebujem novo ročno svetilko.

Do sedaj sem imel Led Lenser T7 a mi je šel k vragu. Zadeva je kar v redu za svojih 70EUR, kolikor stane.

Kupil bi pa nekaj podobnega, cenovno do 100EUR. Danes sem v Hoferju kupil eno svetilko za 9.99EUR, ki je na prvi pogled čista kopija Led Lenser-ja. Sveti, vsaj na prvi pogled - ponoči jo očitno še nisem uporabljal - povprečno. Kupil sem jo zaradi dveh razlogov: 1. Nujno rabim svetilko. Ta je bila smešno poceni. 2. Preden bom našel kvalitetno, jo naročil in dobil, bo trajalo. No, pa še dobro je imeti pri hiši eno rezervo.

Torej, zanimajo me vaši predlogi. Mora imeti fokus: 1. Da vidim pred seboj ~5 metrov. 2. Ker ima psa spuščenega, mora imeti dobro fokusiran snop, da ga vidim tudi dlje.

Če dela na Rechargeable Ni-Mh baterije, toliko bolje. Seveda pa mora biti relativno lahka.

Poznate kje kakšno stran, ki se ubada s svetili in podobno opremo?

Ena stran za "lov, ribolov in prosti čas" je: kostevc.si

Lahko (najbrž bom) naročim iz tujine.

Vsak link, ideja, opis/izkupnje svetilke lastnika dobrodošle, ker se sam ne spoznam najbolje na tehnologijo žarnic, ki se uporabljajo v današnjih ročnih svetilkah.

(Včasih je MagLite pomenil dokaj v redu zadevo za majhen denar. Na Led Lenserja sem pa naletel bolj kot ne po naključju.)


lp,
./m


Ste pomislili na oljno svetilko-lanterno?

perci ::

Samael, ja vem, joke je bil :).

Sicer pa bom najbrž vzel kar oboje (za vsak slučaj :)) in videl kaj mi bolj ustreza.

Ladja, od kje si se pa ti vzel, da na 10 let stare poste odgovarjaš? No, sej odgovor izgleda pa 100 let star. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gregor ::

Samael je izjavil:

bandidosss je izjavil:

Jaz si vedno pomagam s to stranjo:
https://couponsfromchina.com/astrolux-e...

Imaš kupon za CZ, je pa malo več kot sem napisal, sam sem dal tiste moje točke (580).


Sem jo naročil danes tudi sam (je še nisem imel :)
Pobralo mi je 522 točk (-4,86€), za ceno 22,67€
Kaj bistveno ceneje (mislim, da okoli 23USD) ni bila niti prej s kitajske. Pa s Češke, mislim da kljub trenutni situaciji ne bi smelo potovati prav dolgo - razen če mora tja šele priti.


Če se prav spomnim je bila najnižja cena 24 USD, koda za to ceno še deluje (FTEC01), problem je sedaj poštnina 2,5 USD. :'(

hunter01 ::

Ladjar je mogoče mislil, da že 370+ strani in 10 let iščemo primerno lučko za odpiralca te teme in je pač ponudil alternativo =)

bmwwww ::

Ladjar je izjavil:

Jst je izjavil:

Pozdrav!

Ker se vsak dan s psom, preden greva spat, okoli enajste do polnoči, sprehajava, potrebujem novo ročno svetilko.

Do sedaj sem imel Led Lenser T7 a mi je šel k vragu. Zadeva je kar v redu za svojih 70EUR, kolikor stane.

Kupil bi pa nekaj podobnega, cenovno do 100EUR. Danes sem v Hoferju kupil eno svetilko za 9.99EUR, ki je na prvi pogled čista kopija Led Lenser-ja. Sveti, vsaj na prvi pogled - ponoči jo očitno še nisem uporabljal - povprečno. Kupil sem jo zaradi dveh razlogov: 1. Nujno rabim svetilko. Ta je bila smešno poceni. 2. Preden bom našel kvalitetno, jo naročil in dobil, bo trajalo. No, pa še dobro je imeti pri hiši eno rezervo.

Torej, zanimajo me vaši predlogi. Mora imeti fokus: 1. Da vidim pred seboj ~5 metrov. 2. Ker ima psa spuščenega, mora imeti dobro fokusiran snop, da ga vidim tudi dlje.

Če dela na Rechargeable Ni-Mh baterije, toliko bolje. Seveda pa mora biti relativno lahka.

Poznate kje kakšno stran, ki se ubada s svetili in podobno opremo?

Ena stran za "lov, ribolov in prosti čas" je: kostevc.si

Lahko (najbrž bom) naročim iz tujine.

Vsak link, ideja, opis/izkupnje svetilke lastnika dobrodošle, ker se sam ne spoznam najbolje na tehnologijo žarnic, ki se uporabljajo v današnjih ročnih svetilkah.

(Včasih je MagLite pomenil dokaj v redu zadevo za majhen denar. Na Led Lenserja sem pa naletel bolj kot ne po naključju.)


lp,
./m


Ste pomislili na oljno svetilko-lanterno?


A si pomislil, da odgovarjaš na skoraj 10 let star post?

Ladjar ::

bmwwww je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Jst je izjavil:

Pozdrav!

Ker se vsak dan s psom, preden greva spat, okoli enajste do polnoči, sprehajava, potrebujem novo ročno svetilko.

Do sedaj sem imel Led Lenser T7 a mi je šel k vragu. Zadeva je kar v redu za svojih 70EUR, kolikor stane.

Kupil bi pa nekaj podobnega, cenovno do 100EUR. Danes sem v Hoferju kupil eno svetilko za 9.99EUR, ki je na prvi pogled čista kopija Led Lenser-ja. Sveti, vsaj na prvi pogled - ponoči jo očitno še nisem uporabljal - povprečno. Kupil sem jo zaradi dveh razlogov: 1. Nujno rabim svetilko. Ta je bila smešno poceni. 2. Preden bom našel kvalitetno, jo naročil in dobil, bo trajalo. No, pa še dobro je imeti pri hiši eno rezervo.

Torej, zanimajo me vaši predlogi. Mora imeti fokus: 1. Da vidim pred seboj ~5 metrov. 2. Ker ima psa spuščenega, mora imeti dobro fokusiran snop, da ga vidim tudi dlje.

Če dela na Rechargeable Ni-Mh baterije, toliko bolje. Seveda pa mora biti relativno lahka.

Poznate kje kakšno stran, ki se ubada s svetili in podobno opremo?

Ena stran za "lov, ribolov in prosti čas" je: kostevc.si

Lahko (najbrž bom) naročim iz tujine.

Vsak link, ideja, opis/izkupnje svetilke lastnika dobrodošle, ker se sam ne spoznam najbolje na tehnologijo žarnic, ki se uporabljajo v današnjih ročnih svetilkah.

(Včasih je MagLite pomenil dokaj v redu zadevo za majhen denar. Na Led Lenserja sem pa naletel bolj kot ne po naključju.)


lp,
./m


Ste pomislili na oljno svetilko-lanterno?


A si pomislil, da odgovarjaš na skoraj 10 let star post?


Ne. Ampak tudi dandanes še vedno mnogi zvečer vodijo pse na povodcih in gledajo kako bodo razsvetlili temo in morda tudi ti berejo stare teme. Lanternca pa lahko še vedno tako sveti kot je pred več kot desetimi leti.

matobeli ::

A ti resno misliš da bi izumil lanterno če bi imel dostop do 21700 in ec01?

Hja, mogoče bi pa res. Le kako bi drugač v srednjem veku imel tolk požarov kot so jih imeli.

Ladjar ::

matobeli je izjavil:

A ti resno misliš da bi izumil lanterno če bi imel dostop do 21700 in ec01?

Hja, mogoče bi pa res. Le kako bi drugač v srednjem veku imel tolk požarov kot so jih imeli.


Položnic za štrom pa baterij pa le niso potrebovali...

bmwwww ::

če nimaš kake sveže glede kake lučke se izklopi iz te debate.

Nevem če je kdo zasledil, ampak Manker u22ii je TOP 8-) Hvala Samael za predlog pred časom :D

Ladjar ::

bmwwww je izjavil:

če nimaš kake sveže glede kake lučke se izklopi iz te debate.

Nevem če je kdo zasledil, ampak Manker u22ii je TOP 8-) Hvala Samael za predlog pred časom :D


Imam:
Opis
Lahko se uporablja kot lanterna. Sveča ni priložena.
Maksimalna količina olja: 130 ml. VIR: https://www.vivre.si/p-587125/oljna_sve...
Vi se pa lahko tudi upihnete iz debate vam nihče v "fris" ne sveti, da ne bi našli izhoda iz "teme".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Samael ::

Ne ozirajte se nanj al pa boh ne daj, da bi ga kdo jemal resno :)
Če na hitro preletite njegove druge poste zadnjih nekaj dni po forumu, boste opazili, da je ta tip neke vrste Damjan Murko na steroidih in da se mu koleščki ne vrtijo povsem v pravo smer ... ampak nima veze.
Naj razvija svoje misli in monologe, če tako rad bere sam za seboj, naša debata pa naj teče naprej, kot da ga ni tu.

Ladjar ::

To pa ni lepo, da bi GA ignorirali, kot da GA ni tu.

Samael ::

bmwwww je izjavil:

Nevem če je kdo zasledil, ampak Manker u22ii je TOP 8-) Hvala Samael za predlog pred časom :D

Me veseli, da ti je kul. Ja, saj je s stališča mega throwa s takšno mini dimenzijo res preklemansko huda lučka.
Sem jo že imel v košarici in se že videl, kako jo imam (oz. jo bom imel) pa po preteku kitajskega novega leta z vsem ostalim cirkusom potem nisem nikoli naredil koraka in jo naročil. Ampak bom!

Tale Manker E14 II mi je tudi (odkar je na clearance sale) zelo zelo zanimiva z EDC vidika.
4 x HIGH CRI Nichia (ali pa 4x CREE XP-G3) ledice + vgrajen polnilec na način, kot ga ima ena meni ljubših starih lumintopovih (edc25) lučk, torej pravi waterproof polnilec v navoju brez tistega brezveznega gumjastega pokrovčka, ki ga sam tako zelo ne maram. High drain baterija vključena.

Samael ::

Zgolj kot zanimivost, ene lepših lučk, kar sem jih videl:

https://www.reylight.net/product/reylig...
https://www.reylight.net/product/reylig...
https://www.reylight.net/product/anodiz...

Huda na pogled, čeprav ne po mojem okusu:
https://www.reylight.net/product/mokume...

Ima pa ta moment na "sale" tudi nekaj cenovno sprejemljivejših zadev:
https://www.reylight.net/product/reylig...
https://www.reylight.net/product/copper...
https://www.reylight.net/product/reylig...
https://www.reylight.net/product/reylig... (hudič se skriva v detajlih, Nichia 219B ledica - ena najlepših tint, ki se jih danes ne dobi skoraj nikjer več).

Osebno me sicer masivne bakrene in medeninaste ne pritegnejo preveč, rad imam titanijeve, medtem ko so mi tiste iz damascusove zlitine na drugem linku zgoraj na videz pa sploh popolne.
Pri večini njegovih lučk se skorajda spodobi dodatno investirati tudi v Tritium cevke.

hunter01 ::

Pri ta zadnji imaš note:

NOTE: Nichia LED is out of stock. Only SST20 LED available.

b4d ::

Podarim novo, v kompletu, ce pride kdo iskat v Lj-Trnovo:

4x 21700 double plastic box - clear
2x 26650 double plastic box - clear
b4d.sablun.org

matobeli ::

A mamo kakšno lučko za na kolo ogledano? Bolj mišljeno da bo pozicijska in ne za dejansko za furat po temi, nekaj takega: https://www.aliexpress.com/item/3300508... sam da bi blo malbolj prijazno denarnici in nekaj da je beli svetlobi tudi za spredaj.

matobeli ::

Oziroma kot cheapshit alternativa bi ble take https://www.aliexpress.com/item/4000395... če slučajno ima kdo in lahko pove a bodo crknile po dveh furah.

RockyS ::

Navadne luči za kolo kupi v hofer/lidl, so dovolj dobre, z garancijo in vsem.

Sedaj sem 10min iskal, obstaja kabel, ki gre iz USB v 3x type c?
Nekaj takega kot je ta http://www.baseus.com/product-109 , samo da bi imel 3x type c in ne IP+Micro+Type-C

matobeli ::

Ja, ampak res ne bi rad imel navadne, tista iz prvega linka ima pospeškomer za brakelight in senzor svetlobe za auto on/off

Vaseer ::

Predlog - plastik fantastik ohišje, okvir na katerem so ledice je kovinski in dobro hladi/odvaja toploto. Sveti presenetljivo svetlo in za enkrat še obe delujeta (od lanske jeseni).
Omenjena alternativa je še večji plastik fantastik, ampak tudi ok. Imam 2 rdeči in 1 belo. Ena ima probleme z on/off tipko, ampak še vedno dela. Druga ima polomljene plastične kljukice za gumico (2 od 4). Tretja še brez hib. Trenutno so na polici, smo jih pa ~2 leti uporabljali na otroškem vozičku in so dela marsikaj čez. Od jeseni do pomladi je zgledalo, kot da novoletno jelko vozim naokoli :))

bmwwww ::

Jaz imam to na kolesu in opravlja nalogo vsc kot odlično
https://a.aliexpress.com/_d6AWdc9
««
224 / 318
»»