» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
223 / 318
»»

hunter01 ::

Nisem zdej razumel kje naj bi bila težava? Da aliexpress site ni sofirn official oz da so lucke fejk? Al dvom o sofirn na splošno?

Do zdej namreč imam tudi sam samo pozitivne izkušnje s sofirn lučkami, nekaj jih je bilo ravno iz te aliexpress trgovine.

Samael ::

Ni težave :) Če nisi ne vem kako domač z nekim brandom je v poplavi vseh raznoraznih generičnih OEM lučk komot tudi to zamenjati za ves ostal el cheapo plastic fantastic šrot z alija. Mislim, da je na to opozarjal @VIP58.

Dober primer je C8, ki je nek osnoven dizajn lučke, ki ga delajo "vsi", tako da imaš vse naokoli res crappy Ultrafire C8 s slabim vezjem, generično el cheapo ledico in slabo svetilnostjo, kot po drugi strani ogromno drugih, solidnih C8 (Convoy, Astrolux, KDlitker...) iz kvalitetnih komponent - in na zunaj so si vse podobne kot jajce jajcu.

Sofirnu govori v prid, da imajo za razliko mnogih drugih brandov, ki jih kupujemo, lastno proizvodnjo, sami delajo lučke, ki običajno sicer niso pretirano sofisticirane, so pa s komponentami (CREE, Nichia, Samsung led...) v koraku s časom, kar pa spet ni nekaj, kar bi zlasti na budget ceno vedel ravno vsakdo.
Meni je glede njih tudi zanimivo, kako preklemansko agresivni so postali v trženju svojih lučk na zahodu. Nič več niso odvisni zgolj od banggooda in alija, ampak so v 2019 odprli amazon store, ebay store, lasten webpage store ... Biznis lavfa :)

edit.
Ko smo že pri tem, ruknite me oz. objavite tu, ko/če bo Sofirn SP10S 90 CRI LH351D spet kdaj pod $12. To je za ta denar wau od lučke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

Kot sem že zapisal, zmotilo me je samo to, da ni nobenih oznak na lučki.
Je pa zadeva zanimiva, če si jo pobliže ogledaš, 2x SST40 dasta skupaj 1200 lumnov- 600 na vsako. Omenjena ledica zmore krepko čez 2000 (FT03 SST40- 2400lm). Moje razmišljanje bi šlo v smeri majhna obremenitev, malo gretja, pa še to se razporedi na dva reflektorja. Za čelko idealna kombinacija. SST40 ima nekoliko boljši izkoristek in deluje pri nižjih napetostih kot CREE ledice. Edini minus tukaj vidim standard CRI, kar pomeni okoli 70. Za čelko bi si želel nekoliko višji CRI, npr 2x SST20 4000K ali kakšna v tem rangu bi bila skoraj idealna.
Too much of everything is just enough.

koyotee ::

Pa sej ledice se verjetno da dokaj preprosto zamenjati, če nista na samem tiskanem vezju.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VIP58 ::

Nedvomno bo tudi moja želja kmalu v ponudbi :D
Saj ta trenutek pa morda res ne rabim še pete čelke :P
Too much of everything is just enough.

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Moje razmišljanje bi šlo v smeri majhna obremenitev, malo gretja, pa še to se razporedi na dva reflektorja

Ja, točno to - sem razmišljal enako. Samo po sebi ni nobene potrebe po dveh takšnih ledicah za doseganje 1000lm, ampak pri čelki bo ne glede na to, kakšna poraba je oz. kateri tip ledice je, to neugodno vroče. Pri dveh ledicah, kjer da vsaka polovico tega, je obremenitev/ogrevanje manjše. 500 - 600lm na ledico je ravno nekako max, kot bi si sam še želel nositi.
Komu zna biti ok tudi to, da ima integriran polnilec, čeprav bi sam, če bi uporabljal čelke, raje videl brez (pa po potrebi dal kakšno ekstra baterijo raje v žep).
Nastavek, pri katerem se da lučko sneti (kar samo po sebi ni nujno minus) se mi zdi potencialno šibka točka te lučke. Fino je, da se da regulirati položaj lučke, se mi pa zdi, da bi se znalo to ščasoma zrahljati - ali pač ne? Vglavnem pa je cena tisti faktor, zakaj sem jo sploh omenil tu. Običajno sorodne zadeve stanejo $25 - $35.

hunter01 ::

Meni je tudi integriran polnilec odveč na čelkah - sicer majhna ampak čist nepotrebna dodatna teža na glavi, pri lučkah, ki nimajo integrirane baterije.

Sem naročil za sprobat :) za 15.99$ bo dobra, če ne drugo za backup =) Me zanima kdaj bo to prišlo v Slovenijo. Če bo pred junijem ali ne? :)

VIP58 ::

Tale tema je zamrla zadnje dni...
Če vas kdo vpraša zakaj kupujete lučke, odgovor spodaj :))
 zato

zato



Kopirano iz FB skupine Convoy Flashlight Fans
Too much of everything is just enough.

Magic1 ::

Itak je zamrla, če ne veš ali boš zadevo dobil čez mesec ali tri ali pa kar nikoli. Brez poceni kitajskih lučk ne bo hoardanja, itak pa jih imamo že povečini preveč.
Magic

RockyS ::

Bo kdo kaj naročal iz nkon.nl pa je iz Maribora? Si lahko delimo poštnino.

Lp

knap ::

Za to lučko je sedaj na voljo group buy:

https://www.banggood.com/MEOTE-FM1-LH35...

cena 39,90 + 6,64 poštnina



https://www.banggood.com/MEOTE-FM1-LH35...

cena 34,99 + 5,98 poštnina



Ali kdo pozna to ledico: LH351D
Je boljša od SST40?

Ali bo kdo od vas nabavil to zadevo?

Hvala

LP

Samael ::

Verjetno si mislil sst20 ne sst40? Ni boljša/slabša, le drugačna, ane :)

SST20 ima daljši throw in običajno lepšo tinto, mislim pa da je pri tej lučki Samsungova LH351D vseeno boljša izbira, ker gre za (CRI90+) verzijo te ledice, nima pa nobenega omembe vrednega throwa.

Tu je opcija še XP-L HI :P Več svetlobe, najdaljši domet, manj pregrevanja. Minus, veliki minus je zu precej hladna svetloba, tako da ja, neopredeljenim predlagam LH351D, če je ta res CRI90+.

Sam za lučko sicer nisem zainteresiran. Pa ne, da bi bilo kaj z njo narobe, le nič na njej mi ne naredi "klika".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

RockyS ::

Ker lučka uporablja 4x18650 iščem DIY ohišje, ki bi služilo kot polnilec in powerbank hkrati, torej da se zlahka odpre in zapre, imate kakšne predloge?

Iščem kar se da čim manjšo in lahko zadevo, torej ni potrebe po naprednih displayih. Če ima usb c input/output toliko bolje, ni pa pogoj.
Nekaj podobnega temu,ali pa celo ta če ima kdo izkušnje?

https://a.aliexpress.com/_d64jOeG

Samael ::

Ja, Tomote tu poznamo kar dobro :)
Problem pri teh DIY powerbankih sta običajno krepko prezgoden cut-off in pa power drain, ko ni v uporabi, baterije pa ostanejo notri.

Sam uporabljam XTAR PB2, ki zaradi dveh slotov zate ne pride v poštev, nas je pa kar nekaj iz te teme kakšno leto, dve nazaj nabavila TOMO T4, ki je recimo relativno ok, ampak tudi ta ima cut-off že pri 3,4V (kar je zelo zelo slabo). Verjetno je pa še vseeno že iz varnostnega stališča bolje kot kakšen no name plastic fantastic el cheapo ebay DIY powebank, tako da ja - če ga dobiš pod 15USD.
Takrat so bile na voljo tri verzije, ki se glede na črko/številko v imenu razlikovale zgolj po tipu konektorja. Vsaka baterija ima svoj kanal, kar pomeni, da se lahko nafila ali pa uporabi za filanje poljubno število baterij (ni treba celega kompleta štirih).

T4 ima TypeC vhod in microUSB konektor
S4 ima microUSB, typeC in Lightning konektor
M4 ima microUSB konektor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

RockyS ::

Lahko izmeris pb2 in tistega od tomota? Hvala

Mogoče dva nabavim. Ker power draina si ne morem privoščiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Samael ::

Izmerim kaj? :) Dimenzije ali parasitic drain?
Slednje še nekaj časa verjetno ne bo možno, moj multimeter je v Trbovljah medtem ko sem jaz do nadaljnega v LJ.
Drugače je pa zdajle že novejši XTAR PB2C zunaj, tako da ne vem, če ima pb2 sploh smisel kupiti, razen če ga dobiš za kakšnih 10USD.

Če pogooglaš kaj v smislu "tomo powebank parasitic drain" mislim, da boš našel kar nekaj rezultatov, ne vem pa kako je z xtarom. Saj načeloma to spet ni nek bav-bav, če baterije nafilaš napr. teden pred dopustom. Razliko naredi kvečjemu, če želiš imeti dolgoročno na lagerju poln powerbank, čeprav v tem primeru načeloma ni težko imeti baterije zunaj.
No pa v ekstremnem primeru dolgoročnega hranjenja baterij znotraj te zadeve je lahko tudi problem, če preveč izprazne baterijo in se ne da več polniti :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

RockyS ::

Mislil sem dimenzije ja, ker v spletnih trgovina ima vsaka svoje mere :) ampak hvala za informacijo glede PB2C, bom kar naročil.

matobeli ::

Že nekaj časa je zunaj tudi PB2S, ki je naslednik PB2, mejčken večji ker podpira tudi 21700 celice, dobi se ga pa po precej ugodni ceni v nkon.nl https://eu.nkon.nl/xtar-pb2s-powerbank-...

Jaz ga mam in je zakon, tako kot polnilec ali kot PB.

perci ::

Huge mofo.

Magic1 ::

Out of stock
Magic

Cange ::

1.5kW ledica:

gregor ::

Po zelo "popularni" EC01 lučki, je sedaj na vrsti:

http://budgetlightforum.com/node/72521

ASTROLUX EC03 6700lm EDC 21700 Rechargeable Flashlight
Emitter: 3*CREE XHP50B-3V
Brightness: 6700 lumens
Color Temperature: 5000K / 6500k
Body color: black
Battery Type: 1* 21700/ 18650

Če bo cena ugodna, bi znala biti zanimiva zadeva.

LP

b4d ::

Ce bi se kdo razveselil med korono, zaradi selitve prodajam:

Lumintop Tool AA 2.0 Black | Cree XP-L HD + GITD difusor + magnetic tailcap + DC-FIX - 10 eur
Lumintop EDC18 SST20 4000K + green GITD glow gasket + GITD difusor - 35 eur
Astrolux FT03 | Luminus SST-40W + HLY 26650 5000mAh 3C (25A) + Holster - 35 eur
4x HK LiitoKala Lii-35A 18650 3500mAh + extra clear wrap - 10 eur
2x Keeppower 14500 1000mAh (protected) 1A, plastic box - 10 eur
4x 21700 double plastic box - podarim
2x 26650 double plastic box - podarim

Prevzem v Lj, vse skoraj nerabljeno, baterije imajo max 10 ciklov.
b4d.sablun.org

WaterBoy ::

JE možno dobiti Lumintop Tool AA 2.0 Black?

PO pošti, jaz ti pa nakažem?

weasel ::

Ravnokar prejel LUMINTOP EDC Mini Flashlight Tool AA 2.0 (aliexpress, 20Eur) skupaj z 14500. Top stvar, moja prva 8-)

bmwwww ::

Uuuu pa sem jo dobil. Manker u22 II


 Manker U22 II

Manker U22 II



 Manker U22 II vs Klarus xt12gt

Manker U22 II vs Klarus xt12gt



 Manker U22 II vs Klarus xt12gt

Manker U22 II vs Klarus xt12gt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

Samael ::

@Weasel - luštna, a? :)

@bmwwww
Z daljšo 21700 baterijo celo nekaj krajša od Klaruske - nice.
Poročaj, ko jo preizkusiš v temi. Splošen vtis in pa, a je osvetlitev na oko res videti tako ozko usmerjena, ali pa...? :)

bmwwww ::

Na hitro je malo tezja (brez baterije) kot klaruska (po obcutku). Tud stikalo za on off je kot na astroluxih, samo z manj vhoda in ni cez gume, v glsvnem zanimivo. Zvcer probam se kolko sveti

bmwwww ::

Doma nimam druge throw lučke kot nedelujoče Klarus-ke. S2+ in Astrolux eC01 ne morem primerjat z Mankerjevo. Snop svetlobe je res lepo usmerjen, hkrati pa osvetli okolico (probal iz balkona). Snop svetlobe gladko presegel 500 metrov (po google maps), morem pa probat še kje, da bom v popolni temi. V službi imam še c8, gt mini in Ft03 sst40, pa bom primerjal, katera je najdaljša :D

Za 1x mi ni zal 50EUR (+20 eur carine).

 Manker

Manker

Samael ::

DDV si fasal? auč.
Jaz mislim, da bo zmagala kar tale :)

bmwwww ::

Ja direct iz firme narocil, ker je bila se vseeno ob upostevanju davka cenejsa kotniz nemcije. Skatla je bila malo prevelika, pa so jo pogledali :)

Bolt ::

Vem da se naslov teme ravno ne ujema z mojo prošnjo samo jaz preko iskalnika ne najdem nič. Sigurno pa ste tukaj strokovnjaki ki boste vedeli. Če ne pa mi podajte link do ustrezne teme ali naj moderator prestavi moj komentar.
Torej iščem baterijsko-akumulatorsko ali stropno luč ali reflektor za v garažni prostor kjer ni elektrike. Kar se vidnosti tiče bi še raje "stropno luč" kot reflektor, ki projekcira svetlobo več al manj na točno določeno mesto,potrebujem samo začasno rešitev, ki bi delovala največ kakšno uro nič kaj posebnega. Gledal sem nekaj podobnega samo ne vem koliko naj bo močno,
https://www.ledica.si/trgovina/led-refl...
10W je verjetno premalo, če bo kdaj treba zvrtat kakšno luknjo li kaj podobnega. Ali bi bila recimo 20W dovolj. Mogoče kakšen linka za kaj podobnega kot rečeno najboljše za najmanj denarja recmo tam do 50€.

hunter01 ::

Odvisno koliko je velika garaža in koliko svetlobe potrebuješ. Jaz imam npr za svojo klet, fiksno montirano lučko, ki je usmerjena proti stropu. Od stropa se toliko svetlobe odbije (strop je bele barve), da mi zadošča, tudi če kaj več časa v kleti delam.

Bolt ::

Manjša garaža 5x ne vem, ravno toliko da vrata odpreš od avta. Nimam notri avta le šaro kot so gume, str. kovček eno majhno mizco da gor kaj naredim. So nam odklopili elektriko zaradi določenih porabnikov ki so na skupni štrom priklapljali razne skrinje in imeli not "male obrti" sedaj se raziskuje kdo naj bi to bil in to zna trajati.
Okna ni.
Z temi malimiročnimi baterijami si ne morem kaj dosti pomagat. so samo za tisto nujo ko prideš not in kaj vzameš. Zato bi za prvo silo potreboval kot rečeno nek reflektor ali stensko-stropno luč. Ne bom sedaj notri nekaj delal toda včasih je kakšna malenkost za odrezat,zvrtat in podobne stvari pa za to niso primerne te ročne svetilke.
Ker nimam izkušenj koliko mora bit močna sem se tukaj obrnil za nasvet.

VIP58 ::

Convoy S2+, obesiš pod strop in usmeriš svetlobo kjer jo rabiš.
Ima dovolj razpršeno svetlobo da ti osvetli celo mizo, z dobro baterijo ali dvema je pa tudi avtonomije dovolj.
Ko ne rabiš več daš v žep in greš :D


https://www.aliexpress.com/item/1614328...
Too much of everything is just enough.

Zimonem ::

Povečini imajo izdelovalci baterijskega orodja v programu tudi luč.

matobeli ::

ja, ampak je slabša od ene s2+

Zimonem ::

To pa zihr, s2 je rezvetjila svet.

hunter01 ::

Glede na trenutno razpoložljivost baterij na Nkon me zanima če je moj izbor OK. Iščem predvsem "univerzalne" baterije, ki že imajo ali pa še nimajo ciljne lučke:

21700 (trenutno za Astrolux EC01 + za kakšno v prihodnosti):
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

18650:
Tukaj je najtežja izbira, ker je preveč vsega - nekaj univerzalnega. V uporabi so čelke, EDC lučke + takšne, ki so na "strateških" mestih in so parkrat na leto v uporabi. Do zdej imam večinoma litokala 3400mAh button top.
Kaj takega v akciji: https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

14500 - Vapcell sem imel do sedaj 1000mAh 3A vendar niso na zalogi (potreba za npr Lumintop tool AA 2.0 / Wuben e05):
mogoče kaj takega:
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...


Mimogrede na Litokala Store, od koder sem nekajkrat naročil 18650 ima sedaj napisano shiping do slovenije: US $42.11 (edina opcija).

Samael ::

Prva izbira je ok.


Druge ne bi vzel nikoli. Če gledaš izključno ceno:
Zelena Sony / Murata US18650VTC6 3000mAh - 30A ki je znatno boljša baterija je zgolj 1 eur več, Samsung INR18650-35E 3450mAh - 8A zgolj 50 centov več (evo, to bi jaz vzel, sicer pa je ta baterija itak 10A), LG INR18650-M36 3600mAh - 5A je enih 40 centov več, LG INR18650-MJ1 3500mAh - 10A cca 80 centov več, itd ...

Medtem ko imajo na nkonu nekaj novih top baterij iz razstavljenih powerpackov (zato piše refurbished) za enako ceno, med drugim Sanyo NCR18650GA 3350mAh - 10A - Refurbished (še vedno ena najboljši 18650 baterij), Samsung INR18650-35E 3450mAh - 8A - refurbished, LG INR18650-MJ1 3500mAh - 10A - refurbished ... in je vsaka znatno boljša od omenjene baterije zgoraj.


Do tretje sem neopredeljen pa tudi težje je najti kaj pametnega v tem formatu, pa da bo pasalo na vse lučke.
Sam bi raje iskal buttontop baterijo v 14500 formatu (vsaka AA baterija na katero te lučke tudi delajo ima button, torej na button načeloma delajo, za flattop pa ni ziher oz. če se prav spomnim je vsaj Wuben e05 precej izbirčna).
Recimo rumene Soshine (star, preizkušen brand) na fasttechu niso bogve kaj, so pa poceni in na njih načeloma dela večina 14500 lučk. Bo pa trajalo sto let (oz. dva meseca vsaj) da pride to v slovenijo.

perci ::

Po mojih izkušnjah skoraj nobena 14500 lučka ne dela na flattop.

Bolt ::

VIP58 je izjavil:

Convoy S2+, obesiš pod strop in usmeriš svetlobo kjer jo rabiš.
Ima dovolj razpršeno svetlobo da ti osvetli celo mizo, z dobro baterijo ali dvema je pa tudi avtonomije dovolj.
Ko ne rabiš več daš v žep in greš :D


https://www.aliexpress.com/item/1614328...

Še vedno bi raje stropno stensko luč ali reflektor. Hvala.

matobeli ::

glede na moje izkušnje boš pri svetlobi iz enega vira imel probleme zaradi sence ki jo boš ustvarjal z lastnim telesom.

V resnic bi najceneje in z največ svetlobe peišel skoz z dvema S2+. eno daš na sredino garaže, drugo pa montiraš na eno tako roko kot jih imajo klasične luči za na delavno mizo.

Če znaš povezat par kablov si pa komot narediš 12V "napeljavo" in uporabiš LED trakove. Enega po sredini, drugega nad mizo. Cenovno niti ni tako zelo neugodno, trakovi so poceni, kabel tudi. je pa nekaj več dela. 12V svinčene akumulatorje (AGM, gel, važno da je "deep cycle") imajo dost ugodno na nkon.nl in vsakič vzameš samo akumulator sabo. Če imaš avto blizu pa lahko kar iz avtomobila potegneš "podaljšek"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

bandidosss ::

Pozdravljeni,

razmišljam o naročilu Astrolux(R) EC01. Nekvalitetna "kitajka" je crknila, ostala mi je praktično nova Samsung INR18650-35E 3450mAh - 8A. Ali jo lahko uporabim? Če prav razumem, je problem samo Turbo, ostalo bo delovalo?

Moon: 0.01A
Low(~100lm): 0.17A
Med(~600lm): 0.78A
High(~1900lm): 3.3A
Turbo(~3400lm): 14.8A (with Samsung 21700 40T)

Samael ::

Vse, kar si napisal, drži.
Lahko jo uporabiš. Svetilnost, kot si ugotovil, ne bo prišla do turba, ampak s tem načeloma ni nič narobe.
(osebno bi sicer v tem primeru raje kupil kakšno solidno cenejšo lučko na 18650 baterijo, naprimer Convoy C8 XPL-HI, ampak tudi s tvojo odločitvijo ni nič narobe)

bandidosss ::

Odlično, hvala za info. EC01 (6500k) dobim iz EU Banggood skladišča za 22€ s poštnino vred. C8 mi je prevelika za v žep, sem imel že takšne oblike dve noname svetilki leta nazaj.
Glede tega turba, kaj pa se bo zgodilo? Sploh ne bo preklopilo ali bo preklopilo in segrelo ter na hitro preobremenilo in uničilo baterijo na dolgi rok?

hunter01 ::

Samael je izjavil:

Prva izbira je ok.


Druge ne bi vzel nikoli. Če gledaš izključno ceno:
Zelena Sony / Murata US18650VTC6 3000mAh - 30A ki je znatno boljša baterija je zgolj 1 eur več, Samsung INR18650-35E 3450mAh - 8A zgolj 50 centov več (evo, to bi jaz vzel, sicer pa je ta baterija itak 10A), LG INR18650-M36 3600mAh - 5A je enih 40 centov več, LG INR18650-MJ1 3500mAh - 10A cca 80 centov več, itd ...

Medtem ko imajo na nkonu nekaj novih top baterij iz razstavljenih powerpackov (zato piše refurbished) za enako ceno, med drugim Sanyo NCR18650GA 3350mAh - 10A - Refurbished (še vedno ena najboljši 18650 baterij), Samsung INR18650-35E 3450mAh - 8A - refurbished, LG INR18650-MJ1 3500mAh - 10A - refurbished ... in je vsaka znatno boljša od omenjene baterije zgoraj.


Do tretje sem neopredeljen pa tudi težje je najti kaj pametnega v tem formatu, pa da bo pasalo na vse lučke.
Sam bi raje iskal buttontop baterijo v 14500 formatu (vsaka AA baterija na katero te lučke tudi delajo ima button, torej na button načeloma delajo, za flattop pa ni ziher oz. če se prav spomnim je vsaj Wuben e05 precej izbirčna).
Recimo rumene Soshine (star, preizkušen brand) na fasttechu niso bogve kaj, so pa poceni in na njih načeloma dela večina 14500 lučk. Bo pa trajalo sto let (oz. dva meseca vsaj) da pride to v slovenijo.


Hvala! Naročil Samsung + Soshine.

Ker so bile Soshine tako ugodne sem kar dva paketka vzel :) Torej... Kakšna 14500 lučka? Samael, ti imaš kolekcijo "ta malih" :) Imam samo Wuben e05 in Lumintop tool aa2.0 (belo). Še kaj takega? Je kje Lumintop tool aa2.0 črna v akciji?

VIP58 ::

Uporaba Samsung INR18650-35E 3450mAh v EC01 je bolj zasilna, škoda matrat lučko in baterijo, ker slednja bo slej ko prej izdihnila. Če boš nabavil EC01, vsekakor nabavi še primerno baterijo zanjo, obstoječa naj bo pa za rezervo in jo uporabljaš brez vključevanja turbine:D


15A is definitly too high current for this cell. The cell temperature is above 75°C (25°C ambient + 50°C temperature raise). Logfile says 87°C for A cell.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

bandidosss je izjavil:

Glede tega turba, kaj pa se bo zgodilo? Sploh ne bo preklopilo ali bo preklopilo in segrelo ter na hitro preobremenilo in uničilo baterijo na dolgi rok?

Nič opaznega se ne bo zgodilo. Lučka zgolj ne bo dosegla maksimalne turbo svetilnosti, ki bi jo s high drain baterijo. Ne bo dalo pri turbu za tiste pol minute od sebe kaj vem, recimo 3000lm ampak 2200lm (karikiram, nisem bral specifikacije).
Ampak turbo je itak na meji zmogljivosti lučke in traja zgolj en kratek čas. Lahko gledaš tudi z druge strani - na dolgo rok je pa zato večja možnost, da se lučka ne pokvari.

VIP58 je izjavil:

Uporaba Samsung INR18650-35E 3450mAh v EC01 je bolj zasilna, škoda matrat lučko in baterijo, ker slednja bo slej ko prej izdihnila.

Saj ne matra lučke, obratno je - manj jo bo matral, ane :)
Baterija, če jo že ima viška, bo pa po tistih 300 - 500 ciklih, v šestih, sedmih, osmih ... letih glih tako opešala kot vsaka druga. V predalu bi jo imel pa mogoče kakšno leto, leto pa pa pol dlje.

Samael ::

hunter01 je izjavil:

Samael, ti imaš kolekcijo "ta malih" :) Imam samo Wuben e05 in Lumintop tool aa2.0 (belo). Še kaj takega? Je kje Lumintop tool aa2.0 črna v akciji?


Ja, teh imam res enih par :P
Akcij ta moment ne spremljam, ker banggood zaradi trenutnih razmer nima normalne poštnine, kaj drugega pa tudi ta moment ne rabim pod nujno :)

Evo 14500 :P (zdaj jih imam sicer nekoliko več :P)

Samael je izjavil:





UltraFire UF-A3
AKOray K-106 CREE Q5-WC
Sofirn SF10 XP-G2 AA/14500
Sofirn SF14 V2.0 AA/14500 CREE XP-G2
Sofirn SP10 V2.0 AA/14500 CREE XP-G2
BlitzWolf(R) BW-ET1 XP-L V6
JETBeam JET-I MK XP-G2
LUMINTOP Tool AA 2.0 white
LUMINTOP Tool AA 2.0 gray
LUMINTOP Tool AA 2.0 black
Olight S1A Baton
Wuben E05 XPL
KLARUS Mi7 - Cree XP-L HI V3
Utorch UT01 Cree XP-L


Samael je izjavil:


S p/p stališča je najbž Sofirn SP10 V2.0 AA oz. zdaj že naslednja (četrta) verzija te lučke Sofirn SP10s (cca $12.99 na aliexpressu). Če potrebuješ solidno, sodobno lučko (s Samsungovo 90CRI ledico), brez da stran vržeš kup denarja, je to to.
Tudi LUMINTOP Tool AA 2.0 za nekih $16USD ni slab deal. Po možnosti črna, kjer dobiš zraven še dodatni magnetni pokrovček.
Ti dve bi recimo priporočal.


Torej s Sofirn SP10s (če jo dobiš pod $14) ne moreš narediti narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()
««
223 / 318
»»