» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
196 / 318
»»

perci ::

Samael, danes je prišla Sofirn uv lučka. Kar dost točkovno usmerjena pa tudi ne zdi se mi prav zelo močna.

Najbrž je to normalno?

V tisti točki, kamor svetis, se pa vidi res vse. Vsa nevidna umazanija na ploščicah, npr :).

gregc1 ::

barakus je izjavil:

Jaz imam se kako F1 viska, jo lahko zdilam naprej ce kdo rabi.

kupm

Samael ::

perci je izjavil:

Samael, danes je prišla Sofirn uv lučka. Kar dost točkovno usmerjena pa tudi ne zdi se mi prav zelo močna.

Najbrž je to normalno?

V tisti točki, kamor svetis, se pa vidi res vse. Vsa nevidna umazanija na ploščicah, npr :).

Verjetno je to to. Ne moreš UV niti približno primerjati s konvencionalnimi svetilkami.

dela ::

Če slučajno kdo spremlja in ve: po koliko (in kje) imajo dandanes najcenejše:

- crappy C8ke,
- crappy navadne "cevne" svetilke (nekaj v stilu convoy S2, samo bolj crappy),
- crappy zoomije,
- crappy klone kakšnega drugega zanimivega popularnega tipa?

(zanimajo me samo modeli z 1 x 18650 napajanjem)

Sem namreč vzel eno mrtvo laptop baterijo narazen in imam zdaj nekaj celic, zato bi nabavil eno ali več crappy poceni svetilk za spoznavanje, igračkanje in modificiranje, za resno uporabo jih tako ali tako ne rabim.

b4d ::

gregc1 je izjavil:

b4d je izjavil:

Tole v neutral white: http://www.thrunite.com/thrunite-charge...

Oz Zanflare F1, za 15 eur ji prav nic ne manjka.

ti to prodajas?


Zal je ze dobila novega lastnika.
b4d.sablun.org

Aar2rk ::

perci je izjavil:

Samael, danes je prišla Sofirn uv lučka. Kar dost točkovno usmerjena pa tudi ne zdi se mi prav zelo močna.

Najbrž je to normalno?

V tisti točki, kamor svetis, se pa vidi res vse. Vsa nevidna umazanija na ploščicah, npr :).


jaz imam že nekaj časa UV lučko in sem bil podobno "razočaran", ampak saj ni narejena za osvetljevanje. Sem bil potem pozoren tudi pri večjih uv lučeh, če sem jih kje videl in nobena ne osvetljuje.

Okapi ::

UV je načeloma neviden in tisto, kar "osvetljuje" je posledica tega, da sega deloma tudi v vidni del spekrta. Ampak vse, kar "osvetljuje", je v bistu motnja za tisto, kar bi hotel videti z UV lučjo.

b4d ::

Cisto nova Sofirn SP10S | 90 CRI NW LH351D isce novega lastnika. Vrhunska Samsung LED s cudovitim tintom.

Imam Zebro z isto ledico in tale bo samo prah nabirala :(

15 eur, prevzem v Lj.
b4d.sablun.org

perci ::

Okapi je izjavil:

UV je načeloma neviden in tisto, kar "osvetljuje" je posledica tega, da sega deloma tudi v vidni del spekrta. Ampak vse, kar "osvetljuje", je v bistu motnja za tisto, kar bi hotel videti z UV lučjo.

Ne vem če te prav razumem... Jaz vidim sicer nevidne packe na ploščicah, samo v zelo ozkem snopu lučke.

Okapi ::

Več kot vidiš vijolične svetlobe, težje vidiš tisto, kar naj bi se svetilo pod UV lučjo. Idealno bi bila čista tema, samo tisto, kar UV aktivira, bi se svetilo.

Vaseer ::

Imate že kaj nagledano za 11.11.? :D

b4d ::

Jaz sem vceraj ugotovil, da bi bilo zabavno imeti kaksen boljsi thrower kot je C8+. Prvic sem jo uporabljal v naravi in je zmanjka, kar se v mestu ne zgodi. Svetilka je sicer vrhunska a nikoli ni dovolj.

Tako da raziskava sledi, potem pa upajmo na dobre cene.

Ostalo pa ne vem, ce bodo kaksni klasiki za dobro ceno za darila, mogoce FW1A.

Kaksen polnilec.

Uglavnem odprt sem za popuste :D
b4d.sablun.org

VIP58 ::

@b4d
Katero led imaš v C8+, imam Convoy C8+ SST40 2000 lm, pa se zunaj v naravi zelo dobro obnese. Nedavno sem dobil še Convoy M21A SST40 (C8+na 21700 baterijo), ki je še za spoznanje močnejša (2300 lm) na žalost je šla že naprej:8).

Na slikah C8+ in M21A


Too much of everything is just enough.

b4d ::

Convoy C8+ | Cree XPL HI U6 A3 5000K

A je SST40 res toliko mocnejsa? Tale moja naj bi imela ima nekih 1100 lm?

M21A izgleda zanimivo, mogoce je cas za skok v 21700...

Imam pa nesreco s Convoy store, 1 od 3 narocil je prislo...
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

VIP58 ::

SST 40 je kar konkretno močnejša od XPL-HI.
Jaz ne naročam več 18650 lučk, v glavnem 14500 in 21700. No morda kakšno res posebno >:D
Naroči na BG. Poiščeš ugodno ponudbo na BLForumu:
http://budgetlightforum.com/node/60338

Za primerjavo imam: (sem imel)
Too much of everything is just enough.

gregc1 ::

VIP58 je izjavil:

SST 40 je kar konkretno močnejša od XPL-HI.
Jaz ne naročam več 18650 lučk, v glavnem 14500 in 21700. No morda kakšno res posebno >:D
Naroči na BG. Poiščeš ugodno ponudbo na BLForumu:
http://budgetlightforum.com/node/60338

Za primerjavo imam: (sem imel)

zakaj ne naročaš več 18650 lučk? im pa kera je posebna?

Samael ::

Ker ima 21700 baterija večjo kapaciteto kot 18650, hkrati pa je zgolj malenkost večja? Poleg tega pa je, glede na to da gre za novejši format baterij, že po defaultu večina teh high drain.

Sam se sicer, ravno nasprotno, izogibam 21700 lučk iz drugega, recimo temu praktičnega vidika. Kljub potencialne superiornosti omenjene baterije napram 18650, ob vseh ostalih razširjenih formatih (10180/10440/14500/18650/26650/sem kaj pozabil?), ne želim dolgoročno imeti na lagerju in vzdrževati (na par let zamenjati) še en dodaten format baterij več.
Mogoče bom kdaj razmišljal drugače, ampak naprav na 18650 baterijo je še vedno neprimerljivo več.
Če bi začel od "začetka" oz. kupil/imel zgolj lučko, dve, pa bi se mogoče ozrl tudi za 21700 formatom. Tako pa ni rečeno, da mi ob vseh lučkah, ki jih imam zdaj, ne bi nova 21700 zgolj stala v predalu, medtem ko si želim imeti funkcionalno (ready-to-use) vsako lučko (ok, tu je še opcija adapterja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

b4d ::

Jaz sem nehal tripat na 14500 od kar imam Zebralight, skoraj nic ni vecja od Lumintop Tool AA 2.0, a neprimerno dlje sveti v vseh pogledih. Tako da jih vse razprodajam.

Mogoce ko se teh znebim odprem 21700 poglavje.

Isto sem bil rahlo skepticen do 18650, pa so postale pri meni primaren format :D
b4d.sablun.org

perci ::

katero zebralight imaš?

b4d ::

perci je izjavil:

katero zebralight imaš?


SC64c LE
b4d.sablun.org

VIP58 ::

@Gregc
Meni je 21700 en tak EDC format, ker jo imam večinoma za okol bajte in po vrtu, vedno je nekje pri roki. Trenutno sta to sicer še 18650 C8+ SST40 ne bo dolgo, samo da dobim novo M21A, in Astrolux EC01.
21700 format bo počasi prevladal, ne dosti večji od 18650, kapaciteta pa 26650, še Tesla3 ima 21700.

@Samael
Za okoli 2000 lumnov je dovolj 10A, ni nujno high drain. Jih je pa težko dobit, na Nkon je večina high drain, 5000 mAh pa ni, razen LGjeve 7.3A. Čakam na Samsung INR21700-50E 5000mAh - 10A, Menda pridejo čez kakšen mesec.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Saj je še nekaj mini 18650 lučk, ki so precej primerljive 14500 lučkam (OTR U16, DQG 18650 ...), ampak razlika, ki se pozna je običajno v žepu, ne v roki.

1/3 več teže, par mm debeline itd (že pri bateriji) se prav nič ne pozna v roki, prav nič v torbi, se pa pozna pri nošenju v žepu kot del EDC opreme.
Sam recimo večino časa nosim cargo hlače. Tudi najmanjše, najlažje 18650 lučke me opominjajo, da jih imam v stranskem žepu, medtem ko me 14500 zgolj redko, 10440 pa sploh ne.
Koliko časa sveti EDC lučka pa tako ali tako ni faktor. Če vem, da bom šel nekam, kjer bom potreboval več ur konkretno svetlobo, pač vzamem večjo lučko, medtem ko v večini EDC situacij prideš skozi že z EDC keychain light, pa da nebi s 10440/14500? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

V večini EDC situacij prideš čez s telefonom :).

Samael ::

Ja, to je res, ampak teh 800m s tistega hriba (saj veš kje ... ) med drevesi v popolni temi do ceste spodaj raje prepešačim z mini lučko, kot telefonom v roki :)

perci ::

Se strinjam in podpiram :).

Samael ::

s1m0n je izjavil:

Jaz pa iščem nekaj ranga Led Lenser P7R...
Torej, da se svetilko, da enostavno polnit, priklopit na polnilec ter, da ima ozek ali celo nastavljiv snop svetlobe. P7R mi je "odšla" po svoje :).

Z veseljem tudi močnejšo ter bolj "pametno".
Cenovni rang pa kaj vem tam nekje do 100€.


Tebe smo pa malo spregledali :)
Glede na budget in želje kaj v smislu:

NITECORE EC30 - običajno s popustom na BG $ 54.99
JETBeam PC20 XHP35 - običajno s popustom na BG $ 65.99

Prav ozek snop ne bo imela nobena teh dveh lučk. Throw lučke so bolj specializirane (večja glava, globok reflektor, throw ledica) in posledično bolj omejene/manj vsestranske. Ne bo pa vidljivost teh dveh v daljavo nič slabša od P7R že za voljo boljše ledice in večje svetilnosti.

KLARUS XT12S - s kodo MAP na fasttechu $65.70

Ta bo dala od sebe malenkost manj svetilnosti, kot omenjeni dve zgoraj, bo pa throw v daljavo praktično podvojen.

b4d ::

Samael je izjavil:


Sam recimo večino časa nosim cargo hlače. Tudi najmanjše, najlažje 18650 lučke me opominjajo, da jih imam v stranskem žepu, medtem ko me 14500 zgolj redko, 10440 pa sploh ne.
)


Malo offtopic: Moras probat 5.11 Stryke, ce se nisi, stranski zepi so odlicni, pa se dodatni zepi na normalnem mestu so primerni direkt za lucke. Potem bos lahko EDCjal 18650 brez tezav :) https://www.511tactical.com/stryke-pant...
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

gregc1 ::

kaj je pa razlika med temi dvemi baterijami? 21700 or 18650

Samael ::

@b4d
Poznam 5.11 Tactical brand, čeprav ne točno tega modela hlač. Saj ne pravim, da se ne da, človek lahko vlači s seboj, kar mu srce poželi, ampak pač, stvari se nabere... pa hlače hitro postanejo "težke" oz. čutiš zadeve (denarnica, pipc, ključi z obeskom, sončna očala, lučka...) po žepih. Pa ajde, denarnica, pa ključi... ne pa prav vsega ostalega. Vedno gre za kompromise med enim in drugim na osnovi lastnih preferenc in potreb :)

@gregc1
Ime označuje format/dimenzijo baterije. Napr:

14 450 = 14mm široka, 45mm dolga
18 650 = 18mm široka, 65mm dolga
21 700 = 21mm široka, 70mm dolga
26 650 = 26mm široka, 65mm dolga

Večja je baterija, večjo kapaciteto ima.
Torej 21700, ki je komaj kaj večja od 18650, ima pa zgolj malenkost manjšo kapaciteto kot debele 26650 baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregc1 ::

Samael je izjavil:

@b4d
Poznam 5.11 Tactical brand, čeprav ne točno tega modela hlač. Saj ne pravim, da se ne da, človek lahko vlači s seboj, kar mu srce poželi, ampak pač, stvari se nabere... pa hlače hitro postanejo "težke" oz. čutiš zadeve (denarnica, pipc, ključi z obeskom, sončna očala, lučka...) po žepih. Pa ajde, denarnica, pa ključi... ne pa prav vsega ostalega. Vedno gre za kompromise med enim in drugim na osnovi lastnih preferenc in potreb :)

@gregc1
Ime označuje format/dimenzijo baterije. Napr:

14 450 = 14mm široka, 45mm dolga
18 650 = 18mm široka, 65mm dolga
21 700 = 21mm široka, 70mm dolga
26 650 = 26mm široka, 65mm dolga

Večja je baterija, večjo kapaciteto ima.
Torej 21700, ki je komaj kaj večja od 18650, ima pa zgolj malenkost manjšo kapaciteto kot debele 26650 baterije.
ž

ok. hvala.

b4d ::

 Lumintop EDC18

Lumintop EDC18



NLD: Lumintop EDC18 SST-20 4000K

Iteracija opevane FW3A v klasicni preobleki, s stranskim gumbom in magnetnim koncem.

+ Super in globoka zaponka za pas
+ Barva LEDic je odlicna, zgleda da res dobi Lumintop nekaj premium izbire, ali pa je to samo slucajno
+ Logotip zajcka na gumbu sveti v temi, mislim noro
+ Bezel je zgolj privijacen na svetilko (cakam vmesni clen, ki sveti v temi - glow gasket)
+ Anduril in vsi njegovi bonboncki
+ Odlicna in nizka svetilnost na najmanjsi moci
+ Difuzor
+ Lumintop ima se vedno eno izmed boljsih anodizacij, cudovita crna mat barva
+ Ceprav je gumb precej izbocen, je tudi dokaj trd, tako da dvomim da se bi slucajno prizgala v zepu, vseeno pa je mozen zakelp z odvijanjem glave oz elektronsko s kliki, kar priporocam pri shranjevanju in neuporabi.

- Plasticna optika
- Precej se greje ce jo gonimo, za pozimi je sicer to plus
- Odpira se pri glavi, potem imas pa neporavnan tisti zatic kjer gre trakec skozi
- Velikost, priznam da sem razvajen in mi proti Zebri izgleda vse 18650 veliko, pa kar precej sem pricakoval od EDC18. Niti ne toliko pri glavi, kjer je logicno da 3 LEDice zavzamejo vec prostora, ampak tako v celoti je zadeva bajsasta.
- Oprijem je cuden, ceprav je dobra velikost za v roko
- Pri odpiranju moras zaponko za pas vlec navzven, da se ne zatika ob glavo ko vrtis vse skupaj
- Moc na 10A baterijo me ni navdusila oziroma bolje receno za mojo uporabno ne pride do izraza. Cakam mocnejso baterijo :)

Naceloma bi priporocal nakup, impresivna igraca, ce zelis CRI vzames SST-20, za hlacke odtrgat pa XPL in tistih 2800lm.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Weyoun ::

b4d je izjavil:


- Moc na 10A baterijo me ni navdusila oziroma bolje receno za mojo uporabno ne pride do izraza. Cakam mocnejso baterijo :)


Kaj pomeni to, da na 10 ampov ne pride do izraza? Nisem poznavalec ampak meni se to kar praviš ne zdi realno :)

Kok si pa dal za to lampo? V drugi rubriki vidim, da jo že prodajaš za 40€.

b4d ::

Toliko hajpa je okrog teh FW3* in podobnih svetilk, da pricakujes veliko, mogoce prevec. Potem pa med uporabo vidis, da nekatere lucke z enojno LED cisto zadovoljivo osvetlijo okolico. Zato upam, ceprav verjetno bolj utopicno, da bo s high-drain baterijo vsaj malo mocnejsa, pa ceprav je step-down s turbo nacina pri taksni velikosti kar hiter. Zavedam se da je merjenje lumnov nesmiselno, ampak pricakoval sem vecji wow efekt.
b4d.sablun.org

perci ::

Od 1500 lumnov naprej ni več wow efekta.

gregc1 ::

bi delala zanflare F1 lucka na tele baterije?

https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...

dobil sem tele baterije, nism dubu pa se luck. sofrin sp40 sm narocu. pa bi meu se ksno tako kot je f1 (ni pa nujno da je ta), da dela na te baterije.

Samael ::

Da, dela :)

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Da, dela :)



kul. predvidevam da je uredu. ker nisi napisou nobenga komentarja in pa kera je bolsa :):):)


https://www.ebay.de/itm/Original-Zanfla...

tale je taprava? se bojim da ni kasn slab ponaredek
https://www.ebay.de/itm/Original-Zanfla...

je taprava?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

Samael ::

Je taprava :)
Cena pa kakšen EUR gor, dol ... ja nekako okoli 16USD se suče zadnje čase, tako da je tudi ok, guess.
Trenutno tudi Sofirn nima kakšnih posebnih popustov, da bi s kakšno podobno lučko cenovno konkuriral tej.

b4d ::

Pa pri Zanflare F1 priporocam ta toplejso varianto 4500K. Presenetljivo lep tint ima.
b4d.sablun.org

gregc1 ::

b4d je izjavil:

Pa pri Zanflare F1 priporocam ta toplejso varianto 4500K. Presenetljivo lep tint ima.

na linku zgoraj ne morem oz. ne znam zbrati, ne vem pa tudi kje piše koliko k ima....

Samael ::

Ne. To so lumni.
Verjetno tam na ebayu ne moreš izbirati oz. niti sami ne vedo temperature (obe opciji sta v opisu, ni pa nikjer za izbrati), sicer pa ni zdaj da je eno boljše, drugo slabše ampak čisto stvar osebnih preferenc. Mislim, da če nimaš vraslih nekih osebnih preferenc, da je popolnoma vseeno in boš imel veselje z bilo katero.

Na kratko, 6000k bo bolj bela, dala bo vtis močnejše svetlobe, lažje boš impresioniral prijatelje (wow efekt), 4500K bo bolj rumenkasta, očem in zadevam v okolici prijaznejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregc1 ::

a zdej vidim kje to pise. ne ni tablet prjeu. odprli so se dodatni detajli, prej se niso. zgleda da se stran ni do konca nalozila pa mam ze vec kot 30 min odprt :)

Samael je izjavil:

Ne. To so lumni.
Verjetno tam na ebayu ne moreš izbirati oz. niti sami ne vedo temperature (obe opciji sta v opisu, ni pa nikjer za izbrati), sicer pa ni zdaj da je eno boljše, drugo slabše ampak čisto stvar osebnih preferenc. Mislim, da če nimaš vraslih nekih osebnih preferenc, da je popolnoma vseeno in boš imel veselje z bilo katero.

Na kratko, 6000k bo bolj bela, dala bo vtis močnejše svetlobe, lažje boš impresioniral prijatelje (wow efekt), 4500K bo bolj rumenkasta, očem in zadevam v okolici prijaznejša.


ok. bom narocu tole pa naj bo kar hoce. mi je pa bol usec rumenkasta. sam bo ze :)

sem pa narediu prvo naročilo pred enim mesecem na banggood. lucko bi mogl ze poslat pa jo se niso. pise na nimajo na zalogi. sedaj je ista lucka se cenejsa. naj pisem email? klicem? prekinem narocilo? ali pocakam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

FireSnake ::

Prekliči, pa kupi po nižji ceni.

Klicat? Na Kitajsko? Zakaj že? :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gregc1 ::

FireSnake je izjavil:

Prekliči, pa kupi po nižji ceni.

Klicat? Na Kitajsko? Zakaj že? :D

dobr no. pac tko se napise :)

a mislis da bodo prej poslal? a je to normalno da tok traja? 8.10. naj bi poslal naprej.

ce prekinem pa se enkat narocim. kaj pridobom razn to da prsparad 3 €. pomeni da spet cakat 2mesca?

VIP58 ::

Prekliči naročilo in ponovno naroči samo če je "in stock" če ne poišči drugo.
Za čakat bo kakšen mesec z navadno poštnino, če doplačaš priority line zna priti prej kot v dveh tednih.
Too much of everything is just enough.

gregc1 ::

VIP58 je izjavil:

Prekliči naročilo in ponovno naroči samo če je "in stock" če ne poišči drugo.
Za čakat bo kakšen mesec z navadno poštnino, če doplačaš priority line zna priti prej kot v dveh tednih.

ok. sm dau da mi vrnejo dnar v 7ih dnec, v primeru da ne posljejo. tko da 7 dni majo se cajta.

b4d ::

Nekaj tehtanja svetilk z baterijami:

Zebralight SC64c LE 87g
Lumintop EDC18 121g
Convoy S2+ 123g

Sofirn SP10s 61g
Lumintop Tool AA 2.0 46g
b4d.sablun.org

VIP58 ::

b4d je izjavil:

Toliko hajpa je okrog teh FW3* in podobnih svetilk, da pricakujes veliko, mogoce prevec. Potem pa med uporabo vidis, da nekatere lucke z enojno LED cisto zadovoljivo osvetlijo okolico. Zato upam, ceprav verjetno bolj utopicno, da bo s high-drain baterijo vsaj malo mocnejsa, pa ceprav je step-down s turbo nacina pri taksni velikosti kar hiter. Zavedam se da je merjenje lumnov nesmiselno, ampak pricakoval sem vecji wow efekt.


Malo verjetno da bo high-drain baterija kaj pomagala, 3xSST20 daje okoli 2400 lumnov. Zato pa potrebuje 6-7 amperov iz baterije, kar mora vsaka 10A baterija zagotoviti brez težav.
Lumintopova elektronika je glede na njihov cenovni rang morda še varčnejša.
Pri taki količini lumnov bi moral biti throw reflektor, da bi pozročil wow efekt.
Nedavno sem kolegu dal v roke L6 in C8+ SST40, pri prvi je bil komentar "kul", pri drugi pa "wooow" :))
Too much of everything is just enough.

b4d ::

 TurboGlow

TurboGlow



Zelen turbo glow, dobro izgleda skupaj z zelenim zajcem.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

gregor ::

Dober večer

Zaradi bolezni sem bil zadnja 2 meseca odsoten na tem forumu in drugih...

Moram še prebrat zadnjih 5, 6 strani...

Zanima pa me ali se je v tem času kaj pomembnega zgodilo na področju lučk.

Je kakšna nova lučka, ki je "must buy"?

Vsekakor bom nabavil še zeleno FT03 + SS + XHP 50.2 za 35 USD.

Hvala

LP
««
196 / 318
»»