» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
195 / 318
»»

gregc1 ::

gregc1 je izjavil:

Samael je izjavil:

gregc1 je izjavil:

dobre lučke. sam pa ni nobene primerne za mene. rad bi meu usb mini ali c priklop. da je zadi gumb za uklop in izklop. pa stroboskop. mas mogoce se kej druzga?

Čudno, glede na to da opisujes tocno to, kar te lucke ponujajo :) zadaj gumb za vklop/izkop, momentalni dosto do stroboskopa. No, mogoce ima katera magnetic usb filanje, to je pa tudi edina razlika.
Mogoče ti bo kdo drug nasel kaj "ustreznejsega" :)

hvala useeno mogoče se pa le odločim za kašno iz tega programa :)


ok. sm skor ceu internet pregledou pa ne najdem kar hočem. mi je pa v uč padla tale pa me res zanima tvoje mnenje kaj praviš za tole lučko?

b4d ::

Doticno ne poznam, se mi pa zdi za osnovno luc prevelika. Osebno me tudi samo izbira 6500K odvrne, raje kaj toplejsega.

Zacni raziskovat tukaj: https://www.reddit.com/r/flashlight/com...
Vse kar je na tem seznamu je ok, pa najdi kar ti ustreza.
b4d.sablun.org

Samael ::

gregc1 je izjavil:

ok. sm skor ceu internet pregledou pa ne najdem kar hočem. mi je pa v uč padla tale pa me res zanima tvoje mnenje kaj praviš za tole lučko?

S samo lučko ni na prvi pogled nič narobe (nisem šel v detajle) ampak a ni tale reč na 26650 baterijo nekoliko pretežka, predebela za airsoft oz. kakršno koli taktično udejstvovanje? Sploh, če jo boš kam namontiral.
Jaz bi na tvojem mestu vseeno iskal lučko na 18650 baterijo (torej na tisti dve bateriji, ki si ju že kupil).

@b4d ampak če mu je hud strobe za zaslepitev ena primarnih zahtev, hladna temperatura načeloma ni v minus :)

WaterBoy ::

http://www.lumintop.com/fw3a.html

Je ta vredna denarja?

Samael ::

Ne vemo kateri denar imaš v mislih.
Tistega popustniškega, ko je bil group buy gotovo.

gregc1 ::

Samael je izjavil:

gregc1 je izjavil:

ok. sm skor ceu internet pregledou pa ne najdem kar hočem. mi je pa v uč padla tale pa me res zanima tvoje mnenje kaj praviš za tole lučko?

S samo lučko ni na prvi pogled nič narobe (nisem šel v detajle) ampak a ni tale reč na 26650 baterijo nekoliko pretežka, predebela za airsoft oz. kakršno koli taktično udejstvovanje? Sploh, če jo boš kam namontiral.
Jaz bi na tvojem mestu vseeno iskal lučko na 18650 baterijo (torej na tisti dve bateriji, ki si ju že kupil).

@b4d ampak če mu je hud strobe za zaslepitev ena primarnih zahtev, hladna temperatura načeloma ni v minus :)


mas prou. ne vem kaj sem razmisljau :)

b4d je izjavil:

Doticno ne poznam, se mi pa zdi za osnovno luc prevelika. Osebno me tudi samo izbira 6500K odvrne, raje kaj toplejsega.

Zacni raziskovat tukaj: https://www.reddit.com/r/flashlight/com...
Vse kar je na tem seznamu je ok, pa najdi kar ti ustreza.


bom pa tud tle pregledou. hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

WaterBoy ::

Samael je izjavil:

Ne vemo kateri denar imaš v mislih.
Tistega popustniškega, ko je bil group buy gotovo.

Na BG je za 50. Ko sem zadnič gledal je bila malo ceneje

b4d ::

Tukaj je nekaj kuponov za 35,99$.

https://couponsfromchina.com/2019/07/17...
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Samael ::

Tule: https://www.nealsgadgets.com/products/t...
s kodo BLFFW3A za USD $35.20 USD - sem vnesel samo za prvo ledico z liste, mogoče je med njimi v ceni kaj razlike
(tu je bil group buy)

MKC00 ::

axi145 je izjavil:

Katere čelke se kaj priporoča za nek normalen denar (cca 30EUR). Namen za kakšen tek, ali pa hojo ponoči (tudi po gozdu)..se pravi, da ne sme biti pretežka...

Nitecore NU25, NU32 oz. celo NU20? Fenix HL32R, HL40R?

Hvala za mnenja.

Jaz imam NU32 (na novo). Uporabil na nekaj tekih. Sveti dobro. Je pa težka. Sem pa tja jo tudi v roki nosim.
Skilhunt H03 bi rekel, da mi bolj "paše" na glavo.

perci ::

H03 je še težja.

Aar2rk ::

Za majhno lahko čelko imam jaz NU10.
Skilhunt H03 je sicer super lučka, veliko uporabljam, sigurno je pa težja in bolj na glavi opletajoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

Tac20 ::

Imam NU10 in je kul ker je lahka, vidim da imajo še lažjo verzijo:https://www.banggood.com/Nitecore-NU05-...

ampak zal samo 1 uro sveti...

hunter01 ::

Zanflare F1 - je kakšen dodaten popust? Trenutno je flashsale 20USD, kar mi je preveč, glede na to, da je bila že po 10USD =)

Kaj primerljivega v istem razredu (18650, integriran polnilec, 10€-(max)15€).

b4d ::

hunter01 je izjavil:

Zanflare F1 - je kakšen dodaten popust? Trenutno je flashsale 20USD, kar mi je preveč, glede na to, da je bila že po 10USD =)

Kaj primerljivega v istem razredu (18650, integriran polnilec, 10EUR-(max)15EUR).


Par dni nazaj je mislim da Gregor nalepil kodo za 15,99$. Alternative pa ne poznam po taki ceni. Brez polnilca pa seveda S2+.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

MKC00 ::

perci je izjavil:

H03 je še težja.

Zdaj zvagano
H03 - 91g
NU32 - 99g

Sicer pa nisem omenjal katera je težja ampak katera mi bolj ustreza po občutku.

perci ::

Tole sem pa presenečen.

Samael ::

Edit: jaz sem tudi pričakoval, da je H03 z baterijo težja, ampak ima prav:

H03 (44g) z baterijo (47g)

Drugače pa ja, nu32 ima več ledic (običajna, high CRI, rdeča) tako da tudi to/elektronika doda nekaj gramov. Nu10 je pa po drugi strani pol lažja od obeh (46g). Škoda, da se jih ne dobi več za tako dobro ceno kot se je včasih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Obe s trakom?

Samael ::

Ne vem, nisem nič tehtal (itak nimam H03). Gledal sem uradne specifikacije.
Aja, pa še nekaj je. NU32 ima še integriran polnilec. Dodatnih par gramov.
Nitecore navaja za NU10 65g - to je najbrž s trakom (še vedno za tretjino lažja od obeh).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Evo, stehtal s trakovoma.

NU32 102g
H03 134g

Kako, da nimaš H03?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

MKC00 ::

Jaz sem obe s trakom tehtal.
Edit. Pri H03 pomaga dodaten trak pri "udobju" koliko ga sploh lahko je :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MKC00 ()

Samael ::

A si me kdaj videl? Ne? Ja, potem razumem vprašanje :))

Eno pogostejših vprašanj ne/znancev je, če igram bas v death metal bandu. Zakaj? Ker jim menda tako delujem ...
Kakorkoli pač že, ne igram ga, zagotavljam ti pa, da bi zelo smešen izgledal s čelko na glavi. Ene stvari v življenju so simply no-go.
(imam pa vseeno nekje NU10, ki mi deluje precej OK, ampak je nikoli nisem imel na glavi)
Čelke pač niso "my thing".

MKC00 ::

Jaz sem ga pihnil.
Spregledal sem, da v H03 ni baterije. Z baterijo pokaže 126g.

Samael ::

Nekaj ne štima :P
Baterija je pri tebi naredila razliko za 35g (prej 91g in zdaj z baterijo 126g?). Povprečna (zdrava, brand) 18650 baterija tehta med 44 - 48g :)
(izjema so nevarne "fake" china baterije tipa Ultrafire, ki so z nekajkrat manjšo kapaciteto lahko precej lažje)
Torej, če je bilo prej 91g (mogoče ni bilo?) bi zdaj z baterijo (46g) moralo pokazati okoli 137g.

MKC00 ::

Da. Tehtal z rdečo 34g Ultrafire (prva baterija). Liitokala zelena pa 50g.

MKC00 ::

Tac20 je izjavil:

Imam NU10 in je kul ker je lahka, vidim da imajo še lažjo verzijo:https://www.banggood.com/Nitecore-NU05-...

ampak zal samo 1 uro sveti...

Imam tudi NU05 in je za moje pojme zelo za silo oz. primerna, da si viden ostalim. Bela osvetli približno ravno toliko, da se ne spotakneš ob kaj.

firbec ::

jest perciju ne verjamem, po moje je imel v H03 polno baterijo, v NU32 pa prazno, je pa H03 vseeno za nekaj g težja

perci ::

Hehe, lepa :)

Samael ::

MKC00 je izjavil:

Da. Tehtal z rdečo 34g Ultrafire (prva baterija). Liitokala zelena pa 50g.

Fair enough.

(predlagam, da rdečo zavržeš - to ni "normalna" teža litijeve 18650 baterije in je brez vgrajenih kakršnih koli mehanizmov zaščite potencialno nevarna, v končni fazi pa tudi dejanska kapaciteta te baterije ni vredna omembe)

perci ::

Mimogrede, a je kakšna pametna akcija 18650 baterij na AE. Počasi mi zaloga kopni, ko senkavam lučke kolegom.

Samael ::

Ne vem, če se ta moment sploh še izplača kupovati 18650 baterije na AE. Še vedno imaš tam na voljo kakšne liitokala, ki je čisto solidna OEM baterija, ampak ne ravno high drain in podobno.

Recimo tale LG INR18650-M36 3600mAh - 5A (ki ima v resnici minimalno 5A, nekateri jo tržijo kot 10A) je na nkonu zgolj EUR 3.39 / kos (in nekaj malega poštnine), pa hkrati skoraj oz. precej enakovredna baterijama Sanyo NCR18650GA 3350mAh - 10A in Samsung INR18650-35E 3450mAh - 10A (ki se ju sicer trži kot 3500mAh).
Štiri, vključno s poštnino, pridejo 16.30EUR, pa imaš jih v tednu dni.
Za razdajati naokoli pa lahko izbereš še kaj cenejšega v 2800 - 3000mAh kapaciteti, napr. LG INR18650-M29 2850mAh - 10A / EUR 2.45 ali pa Panasonic NCR18650A 3100mAh - 6.2A / EUR 2.99, pa bo tudi ok.
Mogoče boš na aliju prihranil nekaj malega, ampak bodo baterije gotovo slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Samael, hvala. Bom nabavu M36.

Pa sej za standardne 1000 lumenske lučke je 5A, dovolj, ane?

Samael ::

Ja, pa še kar nekaj rezerve je.
Recimo Convoy s2+ s tremi 7135 čipi oz. regulatorji na max potegne 1050mA, ta z osmimi (ki se na max že prekleto segreva) pa max 2800mA.

Sploh pa naj bi imela M36 še nekoliko več max discharge current tolerance kot 5A - sprva je bilo navedeno 10A. Tukaj je videti, kot da ga je LG malce pobiksal. V datasheetu prej je bilo 10A, zdaj je pa 5A.

Test: https://lygte-info.dk/review/batteries2...
The battery can deliver up to about 10A. The capacity do not match the rating, but then I do not discharge to 2.5V.
I am a bit surprised that the cells do not match perfectly, usual they do from the big brands.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

axi145 ::

Hvala za mnenja o čelkah.

Nu32 mi po prebranem in pogledanem na youtube izgleda malo švoh. Bolj se nagibam k Skilhunt H03, ali pa mogoče Sofirn SP40, ki ima še adapter za 18350 baterijo. Edino škoda, da nima TIR, da lepše razprši svetlobo.

 Sofirn SP40

Sofirn SP40

b4d ::

A bi kdo imel kaj od nastetega?

Nabavljene poleti, skoraj nerabljene, ker sem nasel alternative:
- Lumintop Tool AA 2.0 crna (trakec, difuzor) 10€
- Lumintop Tool AA 2.0 bela (trakec, difuzor) 10€
- Zanflare F1 4000K (Celoten paket, prilozim pa se LiitoKala NCR18650B 3.7V 3400mah) 15€

Poleg teh novih se starejsa Led Lenser T7, odlicno ohranjena, 5€. Ce vzames zgornje tri dobis tole gratis :)

Prevzem v Lj.
b4d.sablun.org

hunter01 ::

b4d je izjavil:

A bi kdo imel kaj od nastetega?
- Zanflare F1 4000K (Celoten paket, prilozim pa se LiitoKala NCR18650B 3.7V 3400mah) 15€


Jst ti Zenflare F1 odkupim. Poglej ZS

WaterBoy ::

Lumintop Tool AA 2.0 za mene :)

poglej ZS

Samael ::

Precej OK deal (če ima pa kdo amazon.de prime oz. zastonj poštnino pa sploh). Meni je sama lučka bolj všeč, kot naprimer Zanflare F1, nima pa integriranega polnilca.

ThorFire TK15 Single Side Switch 18650 flashlight: https://www.amazon.de/dp/B074H29LY3?ref...
Original Price: $ 21.99
Deal Price: $9.99 (v bistvu je eur ne usd)

Poštnina je cca 5 eur. Pri eni lučki deal ni ne vem kakšen, pri dveh, treh... se pa že precej pozna.

s1m0n ::

Jaz pa iščem nekaj ranga Led Lenser P7R...
Torej, da se svetilko, da enostavno polnit, priklopit na polnilec ter, da ima ozek ali celo nastavljiv snop svetlobe. P7R mi je "odšla" po svoje :).

Z veseljem tudi močnejšo ter bolj "pametno".
Cenovni rang pa kaj vem tam nekje do 100€.

b4d ::

Tole v neutral white: http://www.thrunite.com/thrunite-charge...

Oz Zanflare F1, za 15 eur ji prav nic ne manjka.
b4d.sablun.org

VIP58 ::

Iščem laserski modul za žago, za žaganje hlodov. Dobro mora biti viden tudi na soncu, rdeče ali zelene barve. nekaj testov sem naredil z 5mW laserji, pa so bolj ali manj neuporabni.
Ne vem kako močnega naj nabavim, ali bo 200mW dovolj za cca 5m dolgo črto.
Našel sem nekaj na BG, verjetno bi rabil še dodatno hlajenje za dolgotrajno uporabo.
Ima kdo kaj več znanja o tovrstnih laserjih?

https://www.banggood.com/MTOLASER-200mW...
Too much of everything is just enough.

profii ::

Da ne boš na koncu hloda zažgal z premočnim laserjem :) Ali pa oči uporabnika.

s1m0n ::

Dokler ti ga na carini ne zasežejo :)

6151 ::

Bo kdo iz LJ/okolice kaj naročal z nkona, za kakšno deljenje poštnine v naslednjih 2 tednih? Bi najraje z GLSom, z njihovim standardom imam slabe izkušnje (1 mesec), pa se mi samemu ne splača dat 9€ za shipping.

b4d ::

6151 je izjavil:

Bo kdo iz LJ/okolice kaj naročal z nkona, za kakšno deljenje poštnine v naslednjih 2 tednih? Bi najraje z GLSom, z njihovim standardom imam slabe izkušnje (1 mesec), pa se mi samemu ne splača dat 9€ za shipping.


Pa kaksna baterija nebi skodila, placam v naprej pa osebno pridem iskat kamorkoli po Lj. Kdaj bos klikal?
b4d.sablun.org

6151 ::

b4d je izjavil:

6151 je izjavil:

Bo kdo iz LJ/okolice kaj naročal z nkona, za kakšno deljenje poštnine v naslednjih 2 tednih? Bi najraje z GLSom, z njihovim standardom imam slabe izkušnje (1 mesec), pa se mi samemu ne splača dat 9€ za shipping.


Pa kaksna baterija nebi skodila, placam v naprej pa osebno pridem iskat kamorkoli po Lj. Kdaj bos klikal?


Naslednji teden, ponedeljek ali torek

b4d ::

Odlicno, imas PM.
b4d.sablun.org

gregc1 ::

b4d je izjavil:

Tole v neutral white: http://www.thrunite.com/thrunite-charge...

Oz Zanflare F1, za 15 eur ji prav nic ne manjka.

ti to prodajas?

barakus ::

Jaz imam se kako F1 viska, jo lahko zdilam naprej ce kdo rabi.
««
195 / 318
»»