» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
191 / 319
»»

damirj79 ::

damirj79 je izjavil:

Jaz sem dobil, dostava čez en mesec


No moja BLF A6 je že prišla. Izgleda in deluje super

Samael ::

Super. Malo bo trajalo, da se navadiš na vse klike kot tudi "polklike", itd..
Precej konkretna svetilnost, za tako malo reč, a? :)

Navodil običajno ni zraven, tako da ti mogoče prav pride tole:



Samael je izjavil:


Če se boš lotil kaj ponastavljanja:

Mode regulation:

Group 1 7135 power FET power
Moon 0.8% 0
Low 8% 0
Med 1 43% 0
Med 2 100% 2.7%
High 1 100% 22%
High 2 100% 54%
Turbo 0 100%

Group 2 7135 power FET power
Low 8% 0
Med 90% 0
High 100% 35%
Turbo 0 100%


http://bazaar.launchpad.net/~toykeeper/...

b4d ::

Moja neuspesna saga s Convoyem se nadaljuje, narocil sem 3 svetilke. Prva je fasala security return in se potem zataknila na Kitajskem, uspesno refundirana. Druga je v security returnu, ki se je pojavil po tem ko je en mesec visela v Guanhzou. Tretja visi v Guanhzou. Ne vem a to samo jaz nimam srece al kaj :D
b4d.sablun.org

Samael ::

Hmmm, weird. Jaz tega sploh poznam ne (se mi še ni zgodilo), ob vseh stotih in nekaj lučk. Kje si pa kupoval - a Convoy store z alija, ali katera teh dveh, BG in GB, trgovin?

damirj79 ::

Samael je izjavil:

Super. Malo bo trajalo, da se navadiš na vse klike kot tudi "polklike", itd..
Precej konkretna svetilnost, za tako malo reč, a? :)

Navodil običajno ni zraven, tako da ti mogoče prav pride tole:



Samael je izjavil:


Če se boš lotil kaj ponastavljanja:

Mode regulation:

Group 1 7135 power FET power
Moon 0.8% 0
Low 8% 0
Med 1 43% 0
Med 2 100% 2.7%
High 1 100% 22%
High 2 100% 54%
Turbo 0 100%

Group 2 7135 power FET power
Low 8% 0
Med 90% 0
High 100% 35%
Turbo 0 100%


http://bazaar.launchpad.net/~toykeeper/...


Hvala za tole. Sveti za tako majhno zadevo kar v redu ja

FireSnake ::

Ima kdo za prodat 3 button top baterije (štajerski konec, danes grem pa tudi v LJ - zvečer)?
Kupil sem Sofirn SP36 in iz BLF Q8 vzel 3 baterije.

Ker sem obseden, da morajo biti v vseh svetilkah baterije, me to moti.

Kaj je narobe z mano? Če vse to prižgem, kar si lastim, tako ali tako pol Slovenije oslepi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

b4d ::

Samael je izjavil:

Hmmm, weird. Jaz tega sploh poznam ne (se mi še ni zgodilo), ob vseh stotih in nekaj lučk. Kje si pa kupoval - a Convoy store z alija, ali katera teh dveh, BG in GB, trgovin?


Vse tri so iz uradnega Convoy Alija, zato mi je pa cudno, skoda uglavnem, zgleda mi res ni usojen Convoy :D
b4d.sablun.org

Samael ::

b4d je izjavil:

Vse tri so iz uradnega Convoy Alija, zato mi je pa cudno, skoda uglavnem, zgleda mi res ni usojen Convoy :D

Ja, saj zato sem vprašal. Izgleda, da ima ta moment ta Convoy store kakšno delikatno poštno metodo in se zato nekje zaplete. Dvomim, da bi se ti pri BG ali GB zgodilo isto.

@FireSnake, moral boš imeti izredno srečo, da jih bo kdo tu imel viška. Najbrž je bolje, da se obrneš na nkon in bodo še najhitreje pri tebi. Tole je tisto, kar iščeš: https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...

Button top baterij običajno nimamo prav dosti pri bajti. In če že, so to večinoma low amp protected, ne pa za ti dve lučki priporočljive high drain button top - torej te, ki jih na splošno, ni vedno lahko dobiti in za katere težim, da jih kupite, kadar je opcija/dober deal :P

b4d ::

Hehe, zato sem po prvem refundu na BG narocil eno S2+, ta itch je pac treba scratchat :D
b4d.sablun.org

FireSnake ::

Samael je izjavil:


@FireSnake, moral boš imeti izredno srečo, da jih bo kdo tu imel viška. Najbrž je bolje, da se obrneš na nkon in bodo še najhitreje pri tebi. Tole je tisto, kar iščeš: https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...


Jat, tako bom tudi naredil.
Hvala ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

b4d ::

b4d.sablun.org

perci ::

Za hvalit se in sminkirat.... Super.

Samael ::

Zakaj pa to zdaj? :)

Pa ravno ta, ki je videti res solidna, praktično uporabna (EDC form factor) in s $35 cenovno sprejemljiva.
Edina stvar, ki me odvrača od nakupa je nesnemljiv magnet v pokrovčku - ampak ja, trenutno ena bolj zanimivih žepnih lučk.

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Zakaj pa to zdaj? :)

Pa ravno ta, ki je videti res solidna, praktično uporabna (EDC form factor) in s $35 cenovno sprejemljiva.
Edina stvar, ki me odvrača od nakupa je nesnemljiv magnet v pokrovčku - ampak ja, trenutno ena bolj zanimivih žepnih lučk.


Lusna zadeva. Meni kar prakticna in nic motec magnetek. Mi je dostikrat prisel prav..razen ce imas to po zepih in se kljuci nabirajo :D

Vidim da je precej opcij :
available LEDs choice (at launch)
– XP-L HI 6500k (2800 Lumen / 200m )
– XP-L HI (5000k)
– SST20 4000k (~1700 Lumen )
– nichia 219C 4000k (~1600 Lumen )

KAtero bi vi izbrali..? Firbec.

b4d ::

Jaz se ogrevam za SST20 4000k, CRI podoben kot Nichia a boljsi izkoristek. Glede na to da bo EDC svetilka za bolj na blizu.
b4d.sablun.org

Samael ::

Predvidevam, da je Nichia v tej skupini nekoliko bolj floody (osvetli več okolice). SST20 ima podobne lastnosti kot Nichia, vendar ima tudi nekoliko daljši snop. Obe sta high CRI.
XP-L HI, kvalitetna, malenkost dražja ledica, gre kar se throwa tiče še korak dlje - še daljši, močnejši snop, ni pa high CRI (ne producira barv okolice optimalno/naravno), čeprav meni osebno 5000k povsem ustreza.

Tako, da na koncu ni boljše/slabše ampak samo stvar uporabe, osebnih preferenc.
Sam bi verjetno izbral Cree-jevo XP-L HI (5000k), čeprav priznavam, da bi bila tako Luminusova SST20 4000k, kot tudi Nichijina 219C najbrž bolj uravnoteženi izbiri, glede na to da ne gre za lučko, ki je dizajnirana za throw.

perci ::

Samael je izjavil:

Zakaj pa to zdaj? :)

Pa ravno ta, ki je videti res solidna, praktično uporabna (EDC form factor) in s $35 cenovno sprejemljiva.
Edina stvar, ki me odvrača od nakupa je nesnemljiv magnet v pokrovčku - ampak ja, trenutno ena bolj zanimivih žepnih lučk.

2800 lumnov?

Samael ::

Ah, to. Na to nisem bil niti pozoren. Ja, če jo kupiš zaradi tega, je res brezveze.
Ampak dokler si realističen in veš, da je to turbo (lučka ima tri ledice btw.) in da druge lučke v teh dimenzija svetijo na 500 - 1000lm, tale max turbo dokler ji astronomsko ne poviša cene, ni nek ovirajoč faktor, a?

Jaz jo vidim kot kompaktno, fajn narejeno, kakovostno lučko všečnih dimenzij ... medtem, ko se za lumni niti oziral nisem, glede na to da je group buy cena dokaj realistična in je ne preplačaš zgolj zavoljo več turbo lumnov (kar sicer tu pa tam naredimo :)

FW3A je glede na form factor, kvalitetno izdelavo, materiale ... za ceno s katero je bila na voljo trenutno ena boljših lučk na trgu. Tole je pa zgolj izvedba FW3A lučke za tiste, ki imamo raje stransko stikalo. Enaka lučka v malce drugačni, nekaterim (stvar osebnih preferenc) všečnejši preobleki.
Se pa strinjam, da je bedarija tole kupovati zgolj zaradu lumnov. Ampak sam res nisem šel za tem, glede na to da je to "običajna" žepna lučka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Ne vidim, kaj je tako zelo uporabnega pri tej lampi, česar pri drugih cenejših edc lučkah nimaš, da upraviči višjo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

A se gremo res to zdaj?

Ne vem zakaj si potem kupil +20 različnih lamp. Cenejših/dražjih/boljših/slabših/bolj/manj uporabnih. Saj nimaš toliko rok, da z vsemi svetiš?
Lučka je povsem ok. Vsaj 50%, ki si jih kupil je bolj "brezveznih", kakšna pa najbrž boljša. Pač, to imaš rad, te stvari te zanimajo, občasno pa tudi prav pridejo.
S to lučko ni nič narobe. Je solidna, komot ti postane fave lučka. Ali pač ne. Tudi cena je čisto ok. Par dni nazaj si spraševal po enkrat dražji lučki od te ker ti "ustreza gumb". Fino. Imamo vsak svojo optimalno lučko in temo lahko zapremo, a?

Samael ::

perci je izjavil:

Ne vidim, kaj je tako zelo uporabnega pri tej lampi, česar pri drugih cenejših edc lučkah nimaš, da upraviči višjo ceno.


Smooth ali pa stopenjski (po želji - kot si nastaviš) ramping (mislim, da nimaš nobene lučke v tem formatu, ki ima opcijo smooth ali/in stopenjskega rampinga, a?), high CRI ledica (tudi teh nimaš prav veliko, a?), majhen form factor za to svetilnost, precej lahka (zgolj 53g), aestetika, battery check, Andúril UI (trenutno mislim da ni boljšega, bolj prilagodljivega na trgu) ...

Ni nujno, da ti je karkoli od tega pomembno (oz. pričakujem, da boš rekel, da ti ni) ampak pač, ko ravno sprašuješ ... po drugi strani pa evo, ti je všeč enkrat dražja lučka zaradi UI/gumba (meni je tudi btw.) - torej povsem istega razloga (zgolj enega samega), zaradi katerega bi bila lahko komu všeč lučka zgoraj.

Precej bolj brezveznih, manj koristnih, pogosto pa tudi dražjih lučk smo že kupili, medtem, ko je ta res solidna. Pa kot ponavljam s 35USD niti ni tako preklemansko draga glede na vse kar ponuja in komot med množico drugih lučk, komu postane najljubša. Ali pač ne. Ampak saj nam dovoliš izbiro, a? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Samael, relax. Samo svoje mnenje sem povedal, ni treba navalit ko mutav na telefon.

Samael ::

No, saj sem se v drugem postu potrudil in ti odgovoril konkretno na to, kar si vprašal :)

perci ::

Ja, ma dobro, jst je ne bom kupil, ostali komot. Me tudi ne moti, če ti našteti razlogi prevagajo, vse ok. Bolj me je zmotila neka užaljenost, ko sem ene stvari po kritiziral. Sej za to je tema, da povemo mnenje, right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

Sure, ampak kaj je bilo pa tole, ko je nekdo izrazil veselja nad sicer povsem solidno lučko.

perci je izjavil:

Za hvalit se in sminkirat.... Super.


A je res treba tega? :) Saj prav, da se človeka opozori, kadar bi z nakupom naredil kakšno neumnost, ampak v tem primeru?
Fajn, da debatiramo ampak tole ni bila debata, ni bilo argumentirano, še manj upravičeno in zato, zgolj zato sem se odzval.
Precej precej lučk, ki jih kupujemo bistveno bolj ustreza temu opisu, pa si ne mečemo naprej tega med seboj, ker imamo te stvari pač radi in marsikdaj kupimo kakšno (še dražjo) lučko, ki je potem več ali manj v predalu.
No, saj sem končal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Ja, sorry ampak ne stekam, zakaj je dobro, da ima lampa 3 xpl hi ledice, če jih ne moreš realno koristit?

In ja, tukaj gledamo tudi da so lučke kvalitetne in poceni, nihče ne kupuje led lenser.

Kljub vsemu nimam nič proti, da si jo folk nabavi, sam pravim, da spet ni tok hud deal.

Primerjava cene z xt12s je imo povsem neupravičena.

Mimogrede, razen klaruske nisem kupil nobene 18650 lučke za več kot 25 eur. Vsaj ne spomnim se. Je pa res, da sem kupil vsaj 5 klarusov, pa zgolj zato, ker so mi jih kolegi vse pobrali. In zdaj sem brez. Ni pa dvojni gumb glavni razlog za nakup, zgolj nice feature.


Spet pa ne bi dal vec kot 60 eur zanjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

matobeli ::

Btw a za klarusko še koda velja? Ima kdo pri roki?

perci ::

Na BG jih ni... So na fasttechu (povedal Samael) in menda deluje koda MAP, nisem probal. Mi je še vseeno malo drago :).

matobeli ::

Vidim ja, zgleda da gre model počas ven.

Njena bolj krepka sestrica xt21s deluje na 21700 in ima enako 70.2 ledico kot je v L6.
4000lm v taktični lučki 8-O

No, to pa je show-off. Škoda ker je čez 100usd.

barakus ::

perci je izjavil:

Ja, sorry ampak ne stekam, zakaj je dobro, da ima lampa 3 xpl hi ledice, če jih ne moreš realno koristit?


Več emitterjev kot svetilka ima, bolj učinkovito (z manj gretja) lahko proizvaja tisti XXX lumnov.

Jaz gledam samo še multi-emitter high CRI svetilke.

hunter01 ::

Toliko govora o tej lučki, da me bo še zamikala :-)

perci ::

Sej to je bil ves čas Samaelov in moj namen - da se ustvari nek virtualen kreg zaradi katerega folk potem nabavi :).

hunter01 ::

... kot da bi na srečanje anonimnih odvisnikov od lučk prinesla novo lučko :D

schrack ::

SkillHunt M200 1200lm LED ročna svetilka, je vredna 22€?

https://www.gearbest.com/led-flashlight...

perci ::

Za 22 EUR se mi zdi OK, jo kar hvalijo. Edino ne vem, ali je 22 s poštnino ali moraš prišteti še 4,63 usd.

mailer ::

Kje najdete mnenja o svetilkah, ki vas zanimajo?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

perci ::

Budget Light forum

Samael ::

hunter01 je izjavil:

Toliko govora o tej lučki, da me bo še zamikala :-)

Danes je prišla group buy $35 koda :p


mailer je izjavil:

Kje najdete mnenja o svetilkah, ki vas zanimajo?

http://budgetlightforum.com
https://www.candlepowerforums.com
http://theflashlightforum.com
https://www.taschenlampen-forum.de (če ti gre nemščina od rok oz. z jezika)

b4d ::

Samael je izjavil:


Danes je prišla group buy $35 koda :p


Upam da jih kmalu zacnejo tudi posiljat :)
b4d.sablun.org

raptor700 ::

Pozdravljeni.

Iščem lučko, ki bi jo montiral na cross motor. Neko bicikl lučko na baterije, ki mora biti čim močnejša in snemljiva z nosilca.
Kaj priporočate?

Hvala

knap ::

Ali je kdo že naročil LT EDC018, koda za 35 usd je že na voljo.
LP

b4d ::

knap je izjavil:

Ali je kdo že naročil LT EDC018, koda za 35 usd je že na voljo.
LP


Jaz, SST20 4000K.
b4d.sablun.org

raptor700 ::

knap je izjavil:

Ali je kdo že naročil LT EDC018, koda za 35 usd je že na voljo.
LP

Kje pa se da to dobiti?
Hvala

b4d ::

raptor700 je izjavil:

knap je izjavil:

Ali je kdo že naročil LT EDC018, koda za 35 usd je že na voljo.
LP

Kje pa se da to dobiti?
Hvala

https://m4dm4x.com/lumintop-edc18-group...
b4d.sablun.org

raptor700 ::

b4d je izjavil:

knap je izjavil:

Ali je kdo že naročil LT EDC018, koda za 35 usd je že na voljo.
LP


Jaz, SST20 4000K.


Kaksne pa so razlike med

Nichia 219C 4000K
SST20 4000K
XP-L HI 5000K
XP-L HI 6500K
?
Hvala

Samael ::

Se mi zdi, da je samo par dni minilo od zadnje razprave o tem :) Pobrskaj stran nazaj!

Ni boljše, slabše, ampak povsem stvar osebnih preferenc/potreb. Takole nekako gre:

Če imaš raje bolj toplo (rumenkasto) svetlobo, hkrati pa želiš prostor bolj "zapolniti" s svetlobo, izberi Nichia 219C 4000K.
Če imaš raje bolj toplo (rumenkasto) svetlobo, pa želiš, da je snop vseeno malce bolj koncentriran, izberi SST20 4000K.

Če imaš raje bolj hladno (belkasto svetlobo), hkrati pa želiš da lučka nese maksimalno daleč v močnejšem koncentriranem snopu, izberi XP-L HI 5000K.
Če imaš raje konkretno hladno svetlobo (belkasta ki vleče proti modri), hkrati pa želiš da lučka nese maksimalno daleč v močnejšem koncentriranem snopu, izberi XP-L HI 6500K.

Moje osebna izbira iz prvega sklopa bi bila SST20 4000K iz drugega pa XP-L HI 5000K.

Prvi dve lučki sta High CRI (imata bolj naravno reproduciranje barv predmetov v okolici), z drugima dvema boš na kolege naredil večji vtis (precej konkreten koncentriran snop daleč v daljavo).

b4d ::

FW1A je zunaj https://www.reddit.com/r/flashlight/com...
Vse enako kot FW3A, ampak z eno LED in potencialno daljsim dometom.


Posta Slovenije pa mi je gladko ukradla/izgubila Sofirn C01S BLF SST20 4000K, po trackingu sodec je prisel v Ljubljano, potem se mu pa izgubi vsaka sled. Ze dva meseca nisem dobil nic, tako da se moja neuspesna saga nadaljuje :D


Spoštovani,
Obveščamo Vas, da smo opravili vse preveritve po Vaši pošiljki, vendar žal neuspešno.
Pošiljka je res prispela na izmenjalno pošto v Ljubljani. V kolikor je niste prejeli brez podpisa z vložitvijo v hišni predalčnik, vam svetujemo da obvestite pošiljatelja o nevročitvi.
Pošiljatelj bo moral narediti mednarodno poizvednico CN08. Povrniti vam mora stroške za pošiljko oziroma vam poslati novo na vašo željo.
Za nastalo situacijo se vam iskreno opravičujemo.

Lep pozdrav/kind regards
X
Customer service Agent
b4d.sablun.org

Okapi ::

V bistvu so jo ukradli pošiljatelju, ne tebi. On bo dobil odškodnino za izgubljeno pošiljko, tebi mora pa vrnit kupnino.

gregor ::

Jaz pa ne vem če bom naročil EDC018.
Zakaj? Zato ker že imam 2x Emisar D4 in D4V2, pa FW3A in še kup drugih malih lučk.
We will see. :D

firbec ::

jaz pa sem izvisel za Wuben E05 XPL in to za super 13€ ceno, po kateri danes seveda več ne dobiš te lučke 8-O
Tisti dan sem dobil več paketov na dom, ravno te lučke pa ne, zanimivo pa, da sem po trackingu podpisal prevzem, kar pa se ni zgodilo.
Sicer sem kitajcem pisal, a brez uspeha, od pošte pa ne bom terjal nič (so mi hoteli vrniti kar Eure, pa nisem nič sitnaril in jih tudi nisem hotel vzeti), ker pri taki količini pošiljk ali jo je poštar izgubil ali pa napačno dostavil, sunil pa paketa ni, v to sem prepričan, ga osebno poznam in bi lahko kaj takega naredil že večkrat, pa ni. Ne bo me konec za teh nekaj €, bi naročil nov kos, vendar ne po zdajšnji ceni.
««
191 / 319
»»