» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
175 / 319
»»

gregor ::

SmeskoSnezak je izjavil:

gregor je izjavil:

Perci, vse bo, samo mirno čakaj, do poletja jo dobiš ;)

Matobeli, ja so stare cca 30 let in čakajo na zamenjavo, že letos če bo vse po sreči

Zakaj menjava? Izgledajo full zakon.


zato ker na sliki ni cca 25% ploščic ki so razpadle, vrhnji sloj manjka, izpostavljena je rdeča glina oz ne vem kateri material je to...

sem mislil da bo tepih glavni, sedaj pa vidim, da so ploščice še bolj zanimive :));)

LP

knap ::

meni pa se tepih bolj dopade kot ploščice ;)
naj živi tepih in naj živijo naše lučke :D;)

gregor ::

odlična mala EDC lučka z stikalom ob strani
meni bolj všečna kot pa LT tool aa, ta gre dalje...

Lumnitop EDC05
https://imgur.com/a/0CgLtyk










več slik pa je na zgornjem linku :)

LP

kumer ::

super lučka za v žep, na ključe, za planine...
majhna in lahka

perci ::

Ja. Ma ni najbolj poceni.

gregor ::

to je res, se pa z kodo dobi za 22, 23 usd
tool aa pa za 15, 16 usd če se prav spomnim

za primerjavo:

Lumnitop Tool AA
https://imgur.com/a/5S1V51n

bmwwww ::

perci je izjavil:

Je tudi dvakrat dražji.


In je vreden svojega denarja

nanoleet ::

VIP58 je izjavil:

matobeli je izjavil:

C8+ za 17eur, če kdo še nima :)


Tole pa ne vem če ima kdo, temeljit upgrade: SST40 dioda, 15W, 2000 lm, range: 300 - 500 meters 8-O


A že ima kdo C8+ s SST40?
Se obnese?

Samael ::

Ja, seveda, zakaj pa ne :)
Jaz bi v kontekstu C8 v grobem rekel takole:
SST-40 je gotovo nadgradnja XM-L2, torej večji output, itd ... ni pa to še vedno nek thrower (čeprav zaradi outputa seže sorazmeroma daleč).

Če želiš C8 throwerja, boš še vedno posegel po starejši XPL HI ali pa s SST-40 ledice pazljivo izrezal kupolo (da bo dedomed). Potem bo throw primerljiv z XPL-hi + večji output.

Nisem gledal, če obstaja C8 v SST-20 verziji. Tu je output nekoliko manjši kot pri SST-40, vendar throw skorajda podoben XPL HI. SST-20 obstaja tudi v high CRI verziji.

(tu so še drugi dejavniki, tinta, itd ... ampak če koga to zanima, si bo poiskal že sam)

Osebno bi plačal 50% višjo ceno za C8+ SST-40 zgolj z ljubiteljskega stališča, sicer pa, dokler (če) jim cena ne pade ostal pri XML2 in XPL Hi (ki se ju tu pa tam dobi za nekih 11USD). Po drugi strani se mi pa tudi ne zdi, da je 17EUR za takšno lučko preveč, le pač ... cenejši alternativi sta še vedno povsem solidni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

pierch ::

Glede EDC05: sem jo hotel že nakaj časa nazaj nabaviti ampak potem naletel na temo na BLF glede driver/QC problemov (en primer) A se to še dogaja? Sem potem vzel raje Sofirn Sf10 za 1/4 cene in mi je OK, pogrešam pa magnet in side switch.
Pierch

gregor ::

Meni dela EDC05 brez problema.

Mogoče pa bo kaj iz te 14500 lučke by BLF :):

Sofirn SP10S "BLF edition" with Andúril
http://budgetlightforum.com/node/66910

perci ::

Zanimivo, kako je luckarska moda shiftnila v smer 14500 lučk.

gregor ::

Jutri še sledijo slike FT03, nato pa zaslužen dopust :D

Samael ::

perci je izjavil:

Zanimivo, kako je luckarska moda shiftnila v smer 14500 lučk.

Jaz sem se v tej temi pojavil z eksplicitno željo najti nekaj solidnega in ne predragega v AA/AAA formatu (pa so mi vsi rekli, da to pa ja ne gre več, kdo še uporablja to ... 18650 al pa nič!) ... no, pa sem ostal.
Zdaj imam en kup solidnih in ne predragih AAA/10440 & AA/14500 lučk ... ampak šele ko po tistem, ko sem si nabral kup ne ravno poceni 18650/26650 lučk :))

Drugače pa, 14500 lučke so mi res človeku prijazne in vsestransko uporabne. Output, ki ga dosežejo je do nekih 400/600/800 lm ... kar je zgolj cca 30% manj kot običajne 18650 lučke pri bistveno manjši dimenizji in teži. To so res "žepne" lučke. Edini razlog, da bom naokoli nosil s seboj 18650 lučko (če ni eksplicitna potreba po večjem outputu seveda) je daljši runtime.
Se pa pozna in najbrž je tudi to deloma razlog za naraščanje popularnosti 14500 lučk, da so z novimi tehnologijami, novo kemijo ... tudi 14500 baterije danes zmogljivejše. Razvoj in proizvodnja novih 14500 baterij sta povsem stagnirala več kot pet let, zdaj pa se je v letu, letu pa pol, standard kapacitete zvišal za nekih 30% več, kar ni zanemarljivo.

Mogoče bi tu še omenil, da so mi bolj kot ne zanimive tiste 10440/14500 lučke, ki zmorejo tudi klasično alkalno/NiMH AAA/AA baterijo. Ker imam pač izbiro in ne vidim razloga, da bi se tej opciji odrekel.

letmein ::

Kateri polnilec kupit za 18650 in polnilne AA baterije? Kako se odnese Liitokala Lii402..?

Samael ::

Povsem osnoven, ampak opravi svoje delo in polni oboje, kar si navedel. Le glej, da ga ne preplačaš. Običajno je cena le tega s popusti tam do 8 USD max.

perci ::

Samael, meni imajo 14500 premalo kapaciteto, čeprav si lastim nekaj 14500 lučk.

Po drugi strani obstajajo zelo solidne mini 18650 lučke, npr On the road U18, ki niso daleč od 14500 lučk.

Samael ::

Ja, saj, odvisno od potreb. Odvisno je tudi a z lučko hodiš "po svetu" (jo imaš kot EDC v torbi, žepu jakne, itd... da je nekaj solidnega pri roki, če se pokaže potreba) ali pa jo vzameš zgolj namensko itd. 14500 ali pa še manjša 10440 je v osnovi čisto ok za EDC potrebe, kjer kapaciteta večinoma ni faktor vsakršna dodatna teža in velikost v žepu pa sta.

Meni je večinoma (z izjemo kampinga/festivalov ali nočnih pohodov, kjer se opremim z lučko ali več njih "namensko") dovolj da nekaj posvetim, ali pa jo imam tistih 5 do 20 minut za pot pred seboj itd ... le redkokdaj (namensko - kot sem prej rekel) pa tudi več ur, ampak takrat se utrezno opremim (Nitecore EC21 FTW!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Astrolux FT03
https://imgur.com/a/9sq3DVH












več slik pa je na zgornjem linku

LP

gregor ::

Super throw lučka za cca 26 eur.

Samael oz ostali, kako ste zadvoljni z to igračo? :D

LP

perci ::

Ne bi vedu, ker je še vedno nimam.

gregor ::

kot že povedano, dobiš do poletja :D
nekatere lučke in ostalo...je prišlo po cca 2 mesecih
seveda upam, da dobiš prej ;)

Brainstorm ::

Sem imel naročeno FT03 NW, vendar ker po kašnem mescu jo še zmeraj niso odposlali, sem se naveličal in preklical naročilo, mogoče še kdaj naročim, ko bo dejansko NW on stock.
Itak pa že imam GT mini, tako da verjetno neke hudo opazne razlike ni med njima, razen da je gt mini dosti bolj žepna.

Zgleda da bomo počasi dočakali group buy za BLF FW3A.
https://www.nealsgadgets.com/products/t...

knap ::

ni lumnitop je pa wuben 14500 lučka

https://www.banggood.com/Wuben-E05-XPL-...

$ 23.99 code: BGYLKA



torej z baterijo + torbica + difuzor...

LP

perci ::

Imam. Nice lučka.

gregor ::

Končno...
http://budgetlightforum.com/comment/149...

Bo kdo nabavil? :D

barakus ::

Meni zelo zanimiva lucka, ja. Morda nabavim :)

knap ::

Ali se splača počakat na sst-20 95 cri ali je bolje vzeti hpl hi?

Samael ::

Pri sst-20 5000k vs XPL HI lučki za enako ceno ni dileme. sst-20 5000k nima nobene prednosti (razen, da je cenejša) pred XPL HI, zna pa potegniti nekoliko na zeleno. Torej je (če dobiš lučko za enako ceno) XPL HI logična izbira. Throw je pri obeh tam-tam.

Pri sst-20 95 CRI je pa malce drugače in predvsem stvar osebne preference. Če te ne moti 4000k oz. je to tvoja preferenca, vzemi sst-20 95 CRI in ti bo najbrž OK. Če imaš raje kaj v smislu 5000k, se ti pa zna zdeti sst-20 95 CRI nekoliko rumenkasta. Oz. eni pravijo, da zna tudi nekoliko potegniti na zeleno.
XPL HI (ki je tudi v tem primeru nekoliko dražja) ima nekoliko daljši throw kot sst-20 95 CRI (kar je glede na to, da je druga high CRI, logično).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Ah, spet dolgovezim :)

Torej:
- XPL HI je dražja, 5000k in ima malenkost daljši throw
- sst-20 95 CRI je cenejša, 4000k, plus je to da je high CRI, minus pa to, da zna potegniti nekoliko na zelenkasto
... torej samo stvar osebne preference :)

knap ::

Hvala, bom kar XPL-HI naročil.

Samael ::

Jaz se tudi poigravam s to mislijo, ampak se še nisem odlocil. Mail za dve rezervirani (davno pozabljeno) sem prejel včeraj.
Majhna je, kakovostno narejena, pa se unbranded (kar mi je za kakovostno/zbirateljsko zadevo lepo - sploh ce bo tako samo prvotna, originalna verzija, potem pa zna pisati lumintop), me pa ne impresionirajo tisti mega lumni, ki ne zgolj v turbo mode, ampak na splosno mocno mocno presegajo neko uporabno/varno zmogljivost tako male lucke. Mislim 2800lm no :)

Mimogrede, če si dobil mail, si najbrž opazil, da sta na voljo dve XPL HI ledice - 3D(NW 5000K) in 7A(WW 3300K).

Brainstorm ::

Naročena 3D, je pa poleg še 3 usd poštnine.

r0b3rt ::

Zdravo,
razmišlam o nakupu Skilhunt S2 PRO. Jo ima kdo?
Kašna je razlika med CREE XPL HD in HI?

Samael ::

CREE XPL HD razprši svetlobo bolj naokoli, vidiš več okoli sebe (koristno npr. v gozdu ali v zaprtem prostoru), CREE XPL HI ima bolj koncentriran, usmerjen snop, vidiš dlje (koristno napr. na cesti ali površini kot je polje, brez ovir).

V obeh primerih minus enega ali drugega v večini primerov ni nek resen hendikep, ker gre v vsakem primeru za lučki z litijevo baterijo in sodobno ledico, ki svetita konkretno močno in daleč ne glede na verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

r0b3rt ::

Hvala za odgovor!
Trenutno mam Skilhunt H03 pa iščem neki bol primernga za v hribe.

VIP58 ::

r0b3rt, zakaj misliš da bi bila S2 PRO primernejša od H03 za v hribe?
Pri H03 imaš proste roke za palice, oprijem vej, kamnov...

Too much of everything is just enough.

r0b3rt ::

Potem pa ne? Hvala za mnenje!

Samael ::

Pač stvar potreb, navad. Osebno imam raje eno solidno vsestransko ročno svetilko, kot pa čelko (če moram izbirati med tema dvema).
Se mi pa zdi Skilhunt S2 PRO kar draga, ampak predvidevam, da je v igri kakšna koda s solidnim popustom. Če ni, bi vsekakor bilo za pogledati Klarusove pa Nitecore lučke.

r0b3rt ::

Lahko prosim za kšn konkretn model?

Samael ::

Nekaj v smislu teh https://www.banggood.com/collection-207... tu.
Recimo Klarus XT12S XHP35 HI, Klarus XT2CR XHP35 HD, Wuben TO46R (ki je cenejša) itd.
Nisem pa zadnje čase kaj dosti sledil, da bi imel nove 30% off kode, čeprav sem prepričan, da za večino teh lučk obstajajo. Mogoče jih ima kdo drugi tu?

r0b3rt ::

Kolkr gledam na BG so v podobnem cenovnem rangu...brez kod

matobeli ::

Ej katero čelno ledico bi mi svetovali za službene namene? Da se lepo vsede na čelado ali glavo ima NW ledico ki se čimbolj razprši (za throw ni potreb)

r0b3rt ::

Samael je izjavil:

Nekaj v smislu teh https://www.banggood.com/collection-207... tu.
Recimo Klarus XT12S XHP35 HI, Klarus XT2CR XHP35 HD, Wuben TO46R (ki je cenejša) itd.
Nisem pa zadnje čase kaj dosti sledil, da bi imel nove 30% off kode, čeprav sem prepričan, da za večino teh lučk obstajajo. Mogoče jih ima kdo drugi tu?


Kaj pa Convoy M2?

Samael ::

r0b3rt je izjavil:

Samael je izjavil:

Nekaj v smislu teh https://www.banggood.com/collection-207... tu.
Recimo Klarus XT12S XHP35 HI, Klarus XT2CR XHP35 HD, Wuben TO46R (ki je cenejša) itd.
Nisem pa zadnje čase kaj dosti sledil, da bi imel nove 30% off kode, čeprav sem prepričan, da za večino teh lučk obstajajo. Mogoče jih ima kdo drugi tu?


Kaj pa Convoy M2?

Preprosta lučka, ki pa bo seveda delala ok. Jaz zanjo ne bi dal več kot nekih 15USD (kar pa ne pomeni, da je z njo karkoli narobe).
Nekaj kod tu bi moralo še delovati (gearbestove hitro potečejo, bangoodove pa delujejo dlje časa):
http://budgetlightforum.com/node/52547
http://budgetlightforum.com/node/60338

Samael ::

Pomagalo bi, če bi vedeli, v kakšnem cenovnem rangu iščeš in pa če mora imeti polnjenje integirano ali pa imaš polnilec. Moji predlogi bazirajo na tvoji prvotno omenjeni Skilhunt S2 PRO, čeprav dobiš povem solidno lučko že za 15USD (razne Convoy, sofirn, thorfire...) seveda pa niso v enakem kakovostnem rangu, kot predohodno omenejene. Še dva predloga:

Nitecore EC23 cca 43USD s kodo CFNKL (precej ok za to ceno, nima pa integriranega polnjenja)

On The Road U18 28USD s kodo 488c23 (fajna za to ceno, ena najmanjših 18650 lučk, kar jih imam, ima integrirano polnjenje, v temi je kdaj težko najti gumb za vklop oz. se ga zamenja za gumjast povrovček, ki prekriva usb vhod za filanje na drugi strani)

r0b3rt ::

Sm naroču S2 PRO (HD). Na BG sm dobiu kupon za -14€.
Ne vem pa kašna je temperatura :$
Hvala za nasvete,mnenja,obrazlage!

Samael ::

A je že koga premagala radovednost in naročil znamenito "XPE-Q5" v 101 (UltraFire, Meco, noname, itd...) izvedbi? :) Ali pa mogoče v zgodnjih lučkarskih letih? :)

Jaz sem pred tedni tri Meco XPE-Q5 za ceno $5.97 skupaj ($1.99/kos) in danes prejel točno to, kar sem pričakoval. Celo tisti znameniti podaljšan zoom s kvadratnim snopom ima :)

Jo bom dejansko uporabljal? No way ... ob vseh konkretno boljših lučkah, ki jih imam na voljo, ni razloga, da bi dal v žep tole.
Je pa fajna za posoditi jo oz. dati jo naprej (z alkalno AA baterijo seveda) komu, ki mu prav pride ... kjer veš, da je ne boš nikoli nazaj dobil. Recimo julija, ko bom tistih 7 dni na Metaldaysu v Tolminu in se bodo moje poti spet križale z ljudmi, ki jih vidim enkrat (točno ta teden) na leto ... :D Dixi-ji v nočnih urah so hudič ... Kdo si je sploh zamislil prenosne skrete brez luči? :p

Pač, kar želim povedati, lučka dela po pričakovnaju. Ni nek biser, vendar sveti zadostno, da recimo vidiš pred seboj pot ... pa še kakšnih 15m dalje. V primeru želje/potrebe, da iztisneš še malce več iz nje, je pa ne bo skurilo niti na litijevo 14500 baterijo (kar je lahko en velik plus pri tako poceni lučki).

Če kdo ne ve, o čem govorim, tole je ta reč: http://budgetlightforum.com/node/35042

Aja, pa deklariranih 600lm na banggood strani je močno pretiranih. Na litijevo baterijo bi dal od oka 200max. Na alkalno/NiMH pa nisem niti poskusil.

gregor ::

Mene ni premagala radovednost
Vrhunska lučka za malo denarja :))

Sem pa naročil "nemško" lučko :D

kumer ::

««
175 / 319
»»