» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
174 / 318
»»

gregor ::

nitecore 2019 lučka

Nitecore P18

https://www.bmengineer.com/2019/04/new-...



čuden format...

koyotee ::

Ja šekar neprivlačno zgleda.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

gregor je izjavil:

Samael je izjavil:

Lahko ti nabijejo DDV (je preko 22 eur al koliko je že meja?) + stroške postopka (ker ne bo označena prava vrednost) ampak tako ti bom rekel. Od kaj vem ... recimo cca 100 lučk, ki sem jih naročil v dveh letih so mi zaračunali vse to samo za eno samo - Convoy L6. Predvidevam, da ni šla skozi zaradi velikosti in teže. Pa še ta je, pri večini, ki jo ima v tej temi šla skozi. Jaz sem imel pač tu smolo.


mi smo izbrali priority line :)

Ne, pa ne :) Ti si samo pozno posegel po L6 :p

Opcija uporabe priority line v tej temi je stvar meseca - dveh :) Prej smo vse naročevali preko navadne/free poštnine. Pred menoj je imel L6 od aktivnejših tu vsaj @matobeli, če ne že kdo drugi. Kmalu za tem pa tudi @perci, pa še kdo :) Ne vem, če je kdo od nas leto ali več nazaj za večje lučke uporabljal priority line. Ali pa bi moral zapisati do pred meseca, dveh nazaj? :)
Fajn je vedeti za to opcijo zdaj ko je preizkušena in očitno deluje, ni pa nekaj, kar bi dejansko vplivalo na to, da v še bližnji preteklosti za več sto lučk skupaj nismo plačali niti centa pribitka :)

gregor ::

Morda se motim ampak ta opcija je prišla na BG iz GB, GB jo ima že dolgo.
BG pa sedaj posnema GB.

LP

matobeli ::

Ja tako nekak je to, "early adopters" smo plačal carju tacarjevo, če bi danes kupoval bi lahko še s11 v enak budget spravil:)

Meni je všeč tale novi nitecore, majhen package pa še rdečo ima.

Edin počas sem naveličan 1001 funkcije, nikol točno ne veš kaj bo ven prišlo ko pritisneš.

Okapi ::

Kateri bi bila najboljša 18650 (ali 14500) svetilka z zumom. Iščem nekaj, kar ima lahko tudi zelo usmerjen snop.

Imam tole, ki je za silo OK, ampak bi imel tudi kaj boljšega, če obstaja.
https://www.gearbest.com/led-flashlight...

Imam tudi tole, ki je bolj boga.
https://www.banggood.com/XANES-WT518-T6...

Alternativa bi bila svetilka, ki ima samo zelo usmerjen snop.

matobeli ::

Men pride na misel samo led lenser.

Ampak za to ceno lahko kupiš dva convoya in kilo baterij.

koyotee ::

Okapi je izjavil:

Kateri bi bila najboljša 18650 (ali 14500) svetilka z zumom. Iščem nekaj, kar ima lahko tudi zelo usmerjen snop.

Imam tole, ki je za silo OK, ampak bi imel tudi kaj boljšega, če obstaja.
https://www.gearbest.com/led-flashlight...

Imam tudi tole, ki je bolj boga.
https://www.banggood.com/XANES-WT518-T6...

Alternativa bi bila svetilka, ki ima samo zelo usmerjen snop.



Če te zanima Sunwayman t25c z zamenjanim driverjem Lexel 22mm Bistro OTSM driver FET+1 in xpl-hi ledico je tvoja za 40EUR :) brez praske, in mogoče rabljena vsega skupaj 10min. Imam tudi škatlo in zaščitni pouch.



P.s. samo driver je 13EUR :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

VIP58 ::

Danes prišla tudi moja FT03 NW



Sem takoj naredil dnevno primerjavo z L6, levo L6



Svetilke za primerjavo zvečer:



Baterije na voljo:

Too much of everything is just enough.

gregor ::

Lepa kolekcija. :)

Javi kako se je obnesla nova lučka.

Lp

VIP58 ::

Sem bil nekoliko skeptičen, ampak zmogljivosti so kot deklarirane.
Sosednji hrib, ki je oddaljen 650-900m lepo osvetli. L6 doseže do dna doline,
C8 z XPL HI pa tudi ni od muh, za svojo velikost dobro osvetli.
Skratka FT03, lučka za manj kot 30€ je vredna nakupa.
Too much of everything is just enough.

OZZY ::

gregor je izjavil:


LP

OZZY je izjavil:

huh. moja prva FT03 je že v sloveniji.. zdej pa da vidim, če je EU priority res brez carine.
Druga pa verjento v roku 3-4 dni..


in kako si zadovoljen, je spremenila noč v dan :)
vse ok?
LP


Včeraj sem dobiš še NW varjanto. Ima zelo ozek hot spot. Ramping je po eni strani kar ok a je max na 50%. Ko daš na turbo je throw kar dober. Pogrešam kako nastavitev na 75%. Izdelava zaenkrat OK. Ni bilo videti nobenih ostankov, navoji so bili malo slabše namazani, kar ni problem, saj imam samo "mast" za to. Nastavitev alternativnih možnosti svetenja pa se mi zdi tukaj kar kompliciran. Upam na kak video o tem. Alternativno je sicer ena svetilnost 60% nato gre na 100% (uporablja pa se klasično s kliki in ne "ramping"). Zaenkrat za cc 27 eur se mi zdi zelo dober nakup.
Go with the flow.

FireSnake ::

VIP58 je izjavil:

Sem bil nekoliko skeptičen, ampak zmogljivosti so kot deklarirane.
Sosednji hrib, ki je oddaljen 650-900m lepo osvetli. L6 doseže do dna doline,
C8 z XPL HI pa tudi ni od muh, za svojo velikost dobro osvetli.
Skratka FT03, lučka za manj kot 30€ je vredna nakupa.


USB Type C polnjenje. Zanimivo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

perci ::

Jst jo bom izgleda dobil zadnji :(.

gregor ::

Sva že dva :D oz bolje :'(

Bova pa zato dobila izboljšano varianto z svetilnostjjo 8.000 lm brez step down. :))

gregor ::

VIP58, ali LK črna 26650 baterija paše v FT03?
Ker imam samo to na zalogi.

Hvala

LP

OZZY ::

gregor je izjavil:

VIP58, ali LK črna 26650 baterija paše v FT03?
Ker imam samo to na zalogi.

Hvala

LP


Meni LK modra paše notri če kaj pomaga. Varicore protected pa ne.
Go with the flow.

VIP58 ::

Gregor, vse kar gre v L6, bo šlo tudi v FT03.
Preveril in premeril danes, vse baterije na moji sliki nekaj postov nazaj, pašejo not.
V FT03 je premer ležišča za baterijo 27.3mm, L6 ima premer 26.8mm.
Too much of everything is just enough.

VIP58 ::

Pri FT03 dobiš zraven tudi adapter za 18650...

OZZY, a Varicore imaš te:
https://www.aliexpress.com/store/produc...

Za FT03 je lahko preslabotna, po nekaterih podatkih SST40-W pije 3-5 amperov, tako da s samo 4A bi znale biti težave.
Too much of everything is just enough.

gregor ::

Super, potem bo črna LK v moji FT03.
Ko jo poštar prinese...

OZZY ::

VIP58 je izjavil:


OZZY, a Varicore imaš te:
https://www.aliexpress.com/store/produc...


Ja tele mam. 4 na zalogi pa za nič uporabit ker so predebele. Tko da se jih moram znebit. Sem pa prejšnji teden dobi nove shockli 26650 črne -5500mah
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

VIP58 ::

VIP58 je izjavil:



Za FT03 je lahko preslabotna, po nekaterih podatkih SST40-W pije 3-5 amperov, tako da s samo 4A bi znale biti težave.



Dopolnitev: v navodilih je predlagano 10A.
Nekaj več informacij:
http://budgetlightforum.com/node/58900
http://budgetlightforum.com/comment/133...
Too much of everything is just enough.

OZZY ::

Glede na to, da so varicore LK bi lahko samo zaščito odstranil pa bi blo ok. Verjento tukaj pri varicor zaščita bremza.
Go with the flow.

bmwwww ::

Jaz za test v ft03 dal kr neko 18650 baterijo. Poleg je adapter da pase kot mora. V tor.ponoci primerjam z klarusom

bmwwww ::

Se kdo to opazil,ko je lucka na off je stikalo kot da je v delovanju (sveti zeleno). Ko je luc prizgana je stikalo na off.



perci ::

Kot pri q8.

bmwwww ::

perci je izjavil:

Kot pri q8.

Ja ma mi je čudno, pomeni, če dela indikator, da troši baterijo. Pol sem še parkrat stisnil ON OFF in se je vgasnil. Čudno.

Samael ::

To je zanemarljivo. Podobno kot parasitic drain pri nekaterih ugasnjenih lučkah - ni optimalno vendar traja mesece oz. leta predno porabi kakšno znatno kapaciteto baterije.
Tudi meni osebno so ti indikatorji odveč, imajo pa uporaben namen, recimo da najdeš lučko v popolni temi. V kakšnih izrednih situacijah zna priti prav. Je pa res, da te izredne situacije ne pridejo v poštev za večino ljudi v mestu.

Okapi ::

Meni se pa to zdi zelo koristno. Tudi v mestu. Če ponoči zmanjka elektrike, zna biti trda tema in je koristno, če lahko hitro najdeš lučko. Pe tudi sicer je priročno, da takoj vidiš, kje je gumb za vklop.

m3k ::

Gearbest / APP only / Nitecore TINI CREE XP - G2 S3 LED Keychain Flashlight - Golden, za 15,54 EUR

Mirko tipka na radirko ////

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

Samael ::

Okapi je izjavil:

Meni se pa to zdi zelo koristno. Tudi v mestu. Če ponoči zmanjka elektrike, zna biti trda tema in je koristno, če lahko hitro najdeš lučko. Pe tudi sicer je priročno, da takoj vidiš, kje je gumb za vklop.

Čeprav, resnici na ljubo, je to tip lučke, ki jo bo imela najbrž večina v škatli ne na nočni omarici oz. v bližnjem predalu "for emergency situations" :) Jaz imam naokoli na "stand-by" cel kup AAA/10440/AA/14500 lučk, pa še kakšna manjša 18650 se najde, za splošno uporabo, te ta večje pa večinoma vzamem iz škatle in ... vrnem v škatlo :) Ni to nekaj optimalnega za zaprti prostor, je pa lahko skozi čas fajn nabiralec prahu na polici. Pač tko iskreno povedano :)
Jaz si to bolj predstavljam kot nekaj, kar imate vi, ki jadrate, nekje na barki in v primeru potrebe posežete po tem brez, da bi, kot praviš v trdi temi, tipali naokoli kje je ...
(izključno moja osebna predstava, ki ne odraža nujno potreb in navad drugih)


Mimogrede, a kdo uporablja na lučkah difuzor? Meni je to res uporabna zadeva. V prostoru še manjše 14500 lučke običajno nimam na max, tako lepo/konkretno razprši ta reč svetlobo.

Samael ::

m3k je izjavil:

Gearbest / APP only / Nitecore TINI CREE XP - G2 S3 LED Keychain Flashlight - Golden, za 15,54 EUR


Tole se mi zdi pa precej dober deal za Nitecore TINI.

Okapi ::

Samael je izjavil:

Okapi je izjavil:

Meni se pa to zdi zelo koristno. Tudi v mestu. Če ponoči zmanjka elektrike, zna biti trda tema in je koristno, če lahko hitro najdeš lučko. Pe tudi sicer je priročno, da takoj vidiš, kje je gumb za vklop.

Čeprav, resnici na ljubo, je to tip lučke, ki jo bo imela najbrž večina v škatli ne na nočni omarici oz. v bližnjem predalu "for emergency situations" :)
Jaz sem imel Q8 ravno na nočni omarici (oziroma poleg postelje, ker nočne omarice ni bilo), na vikendu, ker poleg ni bilo nočne lučke, niti stikala za stropno. Lepo stoji pokonci, gor sem dal razpršilec svetlobe (od bliskavice), in tisti svetleči gumb je v temi prišel zelo prav. Skratka, zelo praktično.

matobeli ::

Samael je izjavil:

Mimogrede, a kdo uporablja na lučkah difuzor? Meni je to res uporabna zadeva. V prostoru še manjše 14500 lučke običajno nimam na max, tako lepo/konkretno razprši ta reč svetlobo.


Ravno včeraj dobil belega in rdečega za moj daily driver (BLF A6). AE je rabil 2 mesca!

Drugač pa ugodno in na prvi pogleda ne zgledal slabo:
EUR 1,67 | JIGUOOR Max inner diameter 24.5mm LED Flashlight White/Yellow/Red Diffuser For Convoy S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 Flashlight Lamp Cover
https://s.click.aliexpress.com/e/8nWn7Nq

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

m3k ::

Samael je izjavil:

...Mimogrede, a kdo uporablja na lučkah difuzor?...

Convoy S2 difuzor (plastični)

Convoy C8 difuzor (2kom. silikonski)
Difuzor se zelo tesno prilega lučki, bolje bi bilo, če bi bil izdelan iz plastike - razprši svetlobo bolj enakomerno.
Mirko tipka na radirko ////

Samael ::

Jaz imam tudi podobnega, kot je na zgornji sliki, s premerom 24.5mm iz trde plastike (naročil sem enega v Convoy store na aliju za $3.83, prejel pa dva) in pa nekaj ožjih silikonskih (v glavnem od lumintop lučk), ki pašejo na večino AAA/10440 in AA/14500 lučk.
Moram si umisliti še nekaj podobnega univerzalnega (s premerom cca 4cm), kot imaš na drugi sliki.

gregor ::

Ali se na FT03 ne da izklopit osvetlitev gumba, ker na Q8 se lahko izklopi.
LP

chacha ::

Svečo? :D

perci ::

Meni je ta gumb na Q8 top.

matobeli ::

C8+ za 17eur, če kdo še nima :)
https://slo-tech.com/forum/t719943/p630...

VIP58 ::

matobeli je izjavil:

C8+ za 17eur, če kdo še nima :)


Tole pa ne vem če ima kdo, temeljit upgrade: SST40 dioda, 15W, 2000 lm, range: 300 - 500 meters 8-O
Too much of everything is just enough.

bmwwww ::

Na hitro kaj sem opazil zvečer pri uporabi Klarus xt12gt v primerjavi z FT03. Klarus se mi na oko zdi da ima malenkost močnejši snop, na neki razdalji 100 metrov. Ko sem pa probal posvetiti nek objekt v daljavi, pa je FT03 boljše opravil delo. če potegnem črto, mi je Klarus še vedno TOP za vsakodnevno uporabo

perci ::

Je tudi dvakrat dražji.

gregor ::

Predstavljam lučko, pardon, predstavljam legendarni tepih :))

https://imgur.com/a/Nwd9jdl







Včeraj sem dobil FT03 lučko, še nisem imel časa preizkusti. :'(

LP

perci ::

Jebenti, edini še nisem dobil lučke. Pa vem, da je nisem zadnji naroču. Ni pošteno - šmrc.

matobeli ::

gregor je izjavil:





Kul ploščice.

gregor ::

Perci, vse bo, samo mirno čakaj, do poletja jo dobiš ;)

Matobeli, ja so stare cca 30 let in čakajo na zamenjavo, že letos če bo vse po sreči

SmeskoSnezak ::

gregor je izjavil:

Perci, vse bo, samo mirno čakaj, do poletja jo dobiš ;)

Matobeli, ja so stare cca 30 let in čakajo na zamenjavo, že letos če bo vse po sreči

Zakaj menjava? Izgledajo full zakon.
@ Pusti soncu v srce... @

gregor ::

še to...

prihaja novi NC TIP 2 z stikali ob strani:

https://www.instagram.com/p/Bweqx3wBWAr...

perci ::

Lajkam.
««
174 / 318
»»