» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
86 / 324
»»

daki1 ::

Samael je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Kaj svetujete za eno težko do fi 8 cm vendar zelo močno lampo, za v avto, ampak res tako, da se ustrašiš, ko jo prižgeš, kaj nabaviti ?


Če pogledaš pogledaš samo malce višje:

Samael je izjavil:


Jaz nisem pretirano ljubitelj velikih glomaznih svetilk, ki jih ne moreš spraviti v žep (Imalent DN70 lahko) ampak moram priznati, da mi je tu orjaška Convoy L6 ljubša.

.....

Prvi vtis glede L6 je ravno obraten. Nisem imel nekih velikih pričakovanj, oz. sem dobil točno to, kar sem pričakoval. V primeru, da se pojavi potreba po RES KONKRETNI svetilki, čeprav si je težko predstavljati tako ekstremno situacijo (mogoče v primeru kakšnih ekoloških katastrof, iskanju... ali pa če živiš kje odročno v "necivilizaciji" in te zanima zakaj je pes znorel) je to svetilka, na katero mislim, da bi se zanesel.
Se pa tu spet pojavi vprašanje smisla, ob precej lažji, manjši, nekajkrat cenejši, pa vseeno mogočni Convoy C8. XPL Hi verzija omenjene seže skoraj tako daleč kot L6. Ne s takšno močjo ampak vseeno ... mislim, da če se gre zgolj za uporabnost, da je C8 še vedno pravi odgovor.



Convoy C8 ob orjaški Convoy L6


Sam si lastim Convoy C8 in sem si zaželel manjše lučke in nabavil Convoj S2+ da je lahko v žepu. Ta L6 pa je res ogromna.
Sem pa z C8 zelo zadovoljen in jo veliko uporabljam. Si jo lastim že kar nekaj let in (razen tiste odpadle fedrce prejšnji teden - pa sem zrihtal) deluje super.

perci ::

Jah, to DN70 zdej že 14 dni nestrpno čakam, da jo sprobam. Sem kar mal žalosten, ko berem tvoj post :). Koliko časa pa zdrži baterija?

Pa še to, C8 ima svetilnosti tam nekje (oz. celo manj) kot recimo Zanflare F1, vsaj na papirju. Zakaj bi C8 potem toliko boljše razsvetljevala kot F1? Se pri F1 lažejo ali je stvar v velikosti in obliki parabole?

Perci si predstavljaš, da moraš fotru, ki ti zapleni BLF Q8 tole razložiti: http://budgetlightforum.com/comment/922... :)))

Ja, je imel težave z On the road u18, ker je treba dve sekundi držat gumb :). Sicer pa ga sumim, da bi mi znal izmaknit DN70, ko pride :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

matobeli ::

Tako je, reflektor je tisti poglavitni del ki ga C8 ima, F1 pa pač ne. Sploh v povezavi z throw ledico ti da kar lep domet. Če pa primerjaš samo svetilnost sta pa seveda podobni.

Pa C8 je že skoz dobavljiva za normalno ceno in se jo je dalo (se še vedno da) zelo lepo modat. Par let nazaj je bil convoy praktično edini ki so delal kvalitetne zadeve v krepko sub 20usd razredu.

Moja C8 nabavljena maja '14 za 17usd, kar je pomenilo dobrih 12eur, z cca 750lm je še vedno čisto konkurenčna, glede na uporabnost.

knap ::

L6 se lahko skrije pred BLF GT - lučko velikanko ;)

Astrulux S2 - C8 XP-L2 - Convoy L2 XP-L HI - Courui D01 XP-L HI - Convoy L2 with XHP35 HI - UF 1405 xhp35 HI - Convoy L6 xhp70 - BLF GT


seveda je L6 super lučka, nimam nič proti njej

Samael, torej če prav razumem tvoje komentarje, je test v 1 km temnem gozdu bil zelo uspešen?

knap ::

BLF GT- user manual, draft...
https://drive.google.com/file/d/1T8FK4n...

Samael ::

Ne vem če se lahko skrije pred BLF GT, v vsakem primeru se pa lahko skrije za njo :P

Ne vem kaj točno misliš s tem uspešen :) Meni je najljubša v tem kontekstu mala Nitecore EC21 :) Na kraj pameti mi ne pade, da bi z L6 hodil v službo in nazaj :)
(gozda ja precej več, kar mislim s km je moja vsakodnevna Pot na Grad ... ki je čista divjina. Ne samo srne, tudi gospoda medvedka sem že srečal ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

knap ::

ker si že pisal, da imaš do službe črn gozd, sem pač mislil, da si jo tam testiral:)

Samael ::

Ne, ne - v primeru L6 to mislim, da ne bi imelo smisla. Thrower in drevo pri drevesu ... :) Strešna terasa je tu zame za hiter preskus najboljša opcija. Vsaj dokler se ne preselim kam "na kmete" :) Verjetno za koga 500m stran deluje to moje firbcanje in preskušanje kot marsovci :)))

gregor ::

zanimiva tema, torbe... za GT:

http://budgetlightforum.com/node/55821

ta zaboj se mi najbolj dopade :)

Samael ::

Kaj pa nekaj v tem smislu https://www.mimovrste.com/skatle/rotho-... :)

Okapi ::

Za doma en model zabojnika, samo bi moral biti malo večji od tega.;)

Samael ::

Okapi je izjavil:

Za doma en model zabojnika, samo bi moral biti malo večji od tega.;)


Evo ;-)

gregor ::

velika lučka potrebuje velik zabojnik oz veliko torbo...;)
če sem prav prebral, bi jih naj začeli pošiljat prihodnji teden
vsekakor dobava v prihodnjem letu

sedaj pa moram še na fitnes, da jo bom lahko nosil 3 ure in več ;)

koyotee ::

Ramenski pas bo obvezen.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Pa nezgodno zavarovanje. A si predstavljaš, da ti ta reč izpolzi iz rok! ;-)

gregor ::

in pade na prste na nogi, vse črno, vrtanje nohtov ipd :D

ne vem ali bo ta pas že zraven lučke ali bo potrebno ločeno nabavit?

aka :)


gregor ::

sem čisto pozabil, včeraj sem imel popolnoma zabasan nabiralnik, prispeli so 3 paketi iz kitajske :)
vse brez carine

najbolj me zanima BD06 vendar bo še nekaj časa čakala na LK 26650 beterijo, ki je še na poti

res škoda da GB ne pošilja v slo baterij, vsak dan so dobre akcije...



LP

Samael ::

gregor je izjavil:

sem čisto pozabil, včeraj sem imel popolnoma zabasan nabiralnik, prispeli so 3 paketi iz kitajske :)
vse brez carine

najbolj me zanima BD06 vendar bo še nekaj časa čakala na LK 26650 beterijo, ki je še na poti

res škoda da GB ne pošilja v slo baterij, vsak dan so dobre akcije...



LP

Dve svetilki na USB filanje + dodatno trije polnilci. Kako, za božjo voljo, ti gre pa to skupaj?! :P


    (saj se hecam ... ;-)

perci ::

A mi lahko nekdo razloži praktične razlike med temi diodami.

Recimo XPL H1 imaš variante U6, V1, V2, potem imaš 1A, 3A? Wtf so te razlike.

Pri XM-L2 imaš pa recimo U2 1A pa T6 4C,

WTF? :)

gregor ::

različni projetki, to ne paše skupaj, so še druge stvari na poti, nekaj je že prispelo npr s2+ itd...

ali kdo rabi F1?

grk mi je ravnokar poslal sporočilo da bo danes koda za F1 - 13 usd
če vas zanima, bo objavil čez cca 15-20 min
hitro nabavite, verjetno bo količina precej omejena

http://budgetlightforum.com/node/57247

LP

Samael ::

Mislim da jo je Trevi že danes objavil. V bistvu je tole 12.99 USD že kar stalnica.



perci je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži praktične razlike med temi diodami.

Recimo XPL H1 imaš variante U6, V1, V2, potem imaš 1A, 3A? Wtf so te razlike.

Pri XM-L2 imaš pa recimo U2 1A pa T6 4C,

WTF? :)


XM-L2 T6 3B
XM-L2 = this is the emitter, Cree offer several types and gens of emitter. Older lights tend to use the XM-L rather than XM-L2.
T6 = This is the brightness bin. Cree group emitters into different categories or bins rated on their output. If you want the most lumens you want the highest bin. But sometimes you get nicer tints in other brightness bins.
3B = This would be the tint. Again Cree group emitters based on tint. Some makers may simply say neutral or cool white. But that's vague. Convoy let you pick from a selection of actual tints. Which is much better. Remember the tint you'll see everytime you use the torch on any mode. And the best tints are not normally the highest brightness bin. I would advice buying a better tint, as visually you won't notice the ever so slight drop in lumen output.


Vir: http://www.candlepowerforums.com/vb/sho...

"Brightness bin" tabele: http://flashlightwiki.com/Brightness_Bi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

barakus ::

Jaz še vedno čakam preostale F1 iz Novembra :(

Ali kdo ve po koliko časa lahko smatram pakete kot izgubljene in grem težit na GB?

perci ::

Samael je izjavil:

Mislim da jo je Trevi že danes objavil. V bistvu je tole 12.99 USD že kar stalnica.



perci je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži praktične razlike med temi diodami.

Recimo XPL H1 imaš variante U6, V1, V2, potem imaš 1A, 3A? Wtf so te razlike.

Pri XM-L2 imaš pa recimo U2 1A pa T6 4C,

WTF? :)


XM-L2 T6 3B
XM-L2 = this is the emitter, Cree offer several types and gens of emitter. Older lights tend to use the XM-L rather than XM-L2.
T6 = This is the brightness bin. Cree group emitters into different categories or bins rated on their output. If you want the most lumens you want the highest bin. But sometimes you get nicer tints in other brightness bins.
3B = This would be the tint. Again Cree group emitters based on tint. Some makers may simply say neutral or cool white. But that's vague. Convoy let you pick from a selection of actual tints. Which is much better. Remember the tint you'll see everytime you use the torch on any mode. And the best tints are not normally the highest brightness bin. I would advice buying a better tint, as visually you won't notice the ever so slight drop in lumen output.


Vir: http://www.candlepowerforums.com/vb/sho...


Samael, hvala. Kaj pa praktična primerjava XM-L2 in XPL-H1? Tvoje izkušnje?

FireSnake ::

gregor je izjavil:


ali kdo rabi F1?


Jaz bi jo rabil (čeprav je ena na poti)


Edit: eno F1 sem lahko naročil, pri drugi je bila koda pa že expired ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

perci ::

gregor, zanima me katero verzijo BD06 si nabavil in zakaj?

Samael ::

perci je izjavil:


Samael, hvala. Kaj pa praktična primerjava XM-L2 in XPL-H1? Tvoje izkušnje?


Po mojem (naj me nekdo popravi, če se motim) gre pri XPL-H1 za napako v zapisu in je mišljeno XPL-HI.
XM-L2 odda več lumnov kot XPL-HI, zato pa slednji (XPL-HI) "nese" v teoriji tudi do 150% dlje. Pa tudi nekoliko dražji je.

Samael je izjavil:


Vzemiva za primer:
C8 z XM-L2
C8 z XP-L HI

XM-L2 ima silikonsko kupolo (dome) čez ledico. To pomeni, da odda od sebe nekoliko več lm svetlobe, kot XP-L HI, ki je brez omenjene kupole (dedomed), osvetli boljše neposredno okolico, ima pa zato slednja (XP-L HI) za tako malo, poceni svetilko, neverjeten throw. Snop svetlobe pri XP-L HI je bolj intenziven in seže neprimerljivo dlje kot pri XM-L2, pa tudi kot pri marsikateri precej dražji svetilki. Zato ljudje za to ceno (cca 15 usd) preprosto obožujemo C8 svetilke.

Že če tu vprašaš kaj je bolje, je težko odgovoriti. C8 XM-L2 ponuja skoraj popolno razmerje med osvetlitvijo okolice in daljave. XP-L HI pa seže dlje, veliko dlje, vendar precej manj osvetli okolico.


Kaj je boljše, kaj slabše je stvar osebne perspektive, potreb. XPL-HI je popularnejši, ljudje se pač palijo na dolg koncentriran snop, ampak ker mi tu govorimo o svetilkah, ki oddajo po 1000 lumnov in več, meni osebno tudi XM-L2 ki ponuja balans med osvetlitvijo okolice, daljave in ceno ni nujno slabši.

Zelo komot to primerjaš pri C8 svetilkah, kjer sta oba modela občasno v akciji. XM-L2 C8 je bila nazadnje cca 9USD, XPL-HI C8 pa 12USD. Imam obe, pa nimam občutka, da pri malenkost cenejši XM-L2 kaj izgubljam.

impre ::

barakus je izjavil:

Jaz še vedno čakam preostale F1 iz Novembra :(

Ali kdo ve po koliko časa lahko smatram pakete kot izgubljene in grem težit na GB?

Sva na istem... Pa kolikor sem gledal tracking info je šele 16.11. šla od tam (če je seveda to sploh kaj točno). Se pravi je 8 dni čakala na kontejner:)
Danes prejel USB Xiaomi lučko po 50ih dneh iz BG... Tako da se znamo se načakat.

perci ::

Mimogrede, kako je kaj s kompatibilnostjo AA in AAA NIMH polnilnikov s temi litijevimi akumulatorji? Recimo, imam tisti Hoferjev polnilnik, ki je občasno v akciji. Sej vem, da so ti polnilnik poceni in da bi bilo najboljše enga kupit ampak res sovražim vso to kramo.

FireSnake ::

Kaj se zgodi, če klikneš "dispatch faster" na gearbest?
Verjetno nič :D

Kot sem zgoraj omenil: eno F1 sem naročil, pa sem hotel še eno (za očeta), pa koda že ni bila več valid.

Edit: in EVO MENE .... zaradi te teme so na poti dve F1 ena Convoy S2+ in en LiitoKala Lii - 100 Smart Universal Battery Charger.
Počasi bom moral nehat zahajat v to temo ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Meni je zdajle kodo sprejelo, morda moraš odpreti še kak račun za večkratno uporabo iste kode..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

gregor ::

FireSnake je izjavil:

gregor je izjavil:


ali kdo rabi F1?


Jaz bi jo rabil (čeprav je ena na poti)


Edit: eno F1 sem lahko naročil, pri drugi je bila koda pa že expired ....


Lahko samo 1 naročiš

FireSnake ::

Aha, samo enkrat lahko kodo uporabiš. hvala za info.

Hja nič, pol pa naslednjič ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Furbo ::

Odpri še kak račun, pa bo. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

FireSnake ::

Mah ... ne napeljuj :)) (bi se znalo še res zgoditi)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tac20 ::

Pa sej imate trackinge in vidite kje je, pri meni je vse v slo že 4 dni pa sem dobil samo F1 včeraj, ostalo še čakam

Okapi ::

Varčni ne doplačujemo za sledenje.;)

Tac20 ::

Nikjer nisem dal trackinga posebej (bil je free ship in mam za vse track), grem pa še preverit :)

od petih je bila res postnina pri treh (0.92$) obedve F1 imata tracking in je bil free ship

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

FireSnake ::

Jaz sem jim zatežil.
Tracking numbers so, ko pa hočeš trackat, pa ni podatkov.

Naj zrihtajo ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

overload ::

Naročil sem F1 in danes dobim na trackingu tole...Kaj bi pomenilo?
The delivery of the item was unsuccessful
Receive item at delivery office (Inb)

Pač pošiljka je bil 11€ in ne bi smel bit problem s poštnino. Zakaj jo bi zadržali? A se da kaj naredit?

Furbo ::

Ni nujno, da je na carini.
Prišla je v državo, od tu naprej verjetno ne bo sledenja, če nisi doplačal, ti bo pa poštar prinesel kmalu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

OZZY ::

FireSnake je izjavil:

Jaz sem jim zatežil.
Tracking numbers so, ko pa hočeš trackat, pa ni podatkov.

Naj zrihtajo ...


Mater a je težko pogleda tracking na :
https://www.17track.net/en ali pa https://www.trackingmore.com

Tisto na GB strani kar pozabi... se skoraj nikoli ne updejta..
Go with the flow.

FireSnake ::

Na tej strani, ki si jo podal, sem dobil info samo 1/4
Pa še tisto je samo napisalo, da je poslano.

Čudno je tole.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

gregor ::

perci je izjavil:

gregor, zanima me katero verzijo BD06 si nabavil in zakaj?


točno to:

https://www.gearbest.com/led-flashlight...

za 18 usd z kodo

zakaj, ker še nimam lučke z 26650 baterijo in convoy je ena izmed cenejših, morda celo najcenejša 26650 lučka, pa še polnjenje ima
poleg s2+ in c8 bo to moja tretja convoy lučka

v akciji tudi F2

http://budgetlightforum.com/comment/123...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

perci je izjavil:

Mimogrede, kako je kaj s kompatibilnostjo AA in AAA NIMH polnilnikov s temi litijevimi akumulatorji? Recimo, imam tisti Hoferjev polnilnik, ki je občasno v akciji. Sej vem, da so ti polnilnik poceni in da bi bilo najboljše enga kupit ampak res sovražim vso to kramo.

Če je zgolj NiMH polnilnik, polni samo NiMH baterije. Niti poskušaj ne polniti Li-Ionove. NiMH polnilniki nimajo nobene varnostne elektronike (voltaža, tok, pregrevanje, prekinitev...) potrebne za polnjenje Li-Ion baterij.

Precej teh poceni kombiniranih polnilcev dandanes kot sta Lii-100 in Lii-202 polnijo oba tipa baterij.

perci ::

Verjetno se bom omehčal in enega vseeno kupil :).

gregor, thx. Imaš morda še kodo za bd06?

Tomson ::

Trenutno je za Convoy BD06 edina delujoča koda: GBFTS iz 23€ na 20€ ... Bile so še kode: CBDCW, GB3RFIN31, FIN17BDC, BLACKFRIDAY19 ampak so že pretekle.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

Piši Grku če lahko spet dobi kodo...
Je kar odziven.

Samael ::

Ena lepših in novejših svetilk iz Convoy S2+ serije z XPL-HI ledico (in škatlo z dodatki) s kodo CGIFT ta moment samo 8,50EUR. To je krepko najnižja cena za ta model S2+ svetilke.
In da, ta ima kovinsko stikalo :)

barakus ::

Dobra cena, škoda ker je samo cool white

Samael ::

Kako smo različni :) Mogoče bi mi bil tu ideal res 3A, ampak če niham med poscano rumeno 7A in hladno belo 1A ne razmišljam niti sekundo kaj vzamem. In če je to XPL HI verzija namesto običajne XM-L2 še toliko bolj.

XPL HI V2 - 1A: 6500 - 7000K
XPL HI U6 - 3A: 5000 - 5200K
XPL HI U6 - 4C: 4300 - 4500K
XPL HI U4 - 7A: 3000 - 3200K
««
86 / 324
»»