» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
85 / 319
»»

gregor ::

za ta denar boš dobil kaj boljšega kot pa wuben ki ni ravno poznan med lučkarji
oz bolje rečeno, ni prva izbira med lučkarji, na forumih se zelo malo govori o tej firmi

raje poglej lumnitop, imalent, haikelite, jetbeam, acebeam, nitecore, eagle eye, klarus.... in seveda convoy
npr convoy l6 za 45 usd...

LP

Master_Yoda ::

Furbo je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Ravno opazil sem da to ni to! ha! Ja, potrebujem nekaj v stilu Eneloop. Če je, če ne bodo kar Eneloopke :)
Kaj priporočaš?

Mogoce kaj taksnega ? AA in AAA Li-ion - prvic vidim, tako da ne vem kako se obnesejo.

Te niso za polniti. Prednosti so dolg rok trajanja, delovanje tudi v orenk mrazu (-40 do 60), so pa za enkratno uporabo.



Ugh my bad, sem avtomatsko mislil da so Li-ion polnilne :P.

FireSnake ::

gregor je izjavil:

za ta denar boš dobil kaj boljšega kot pa wuben ki ni ravno poznan med lučkarji
oz bolje rečeno, ni prva izbira med lučkarji, na forumih se zelo malo govori o tej firmi

raje poglej lumnitop, imalent, haikelite, jetbeam, acebeam, nitecore, eagle eye, klarus.... in seveda convoy
npr convoy l6 za 45 usd...

LP


Hvala.

Bom malo spremljal akcije ... pa bomo še kako rekli na to temo.

Fino bi bilo (kot smo že govorili) če bi se dala filat preko USBja :)
(imam pa tudi polnilec tako, da ni nujno pogoj)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

knap ::

Nobena lučka ti ne bo tako kvalitetno napolnila baterijo kot namenski polnilec, poleg tega pa dodatna elektronika pomeni večjo in težjo lučko.

gregor ::

Novica dneva ;)

Convoy S9

https://www.aliexpress.com/store/produc...

Po zelo dolgem času, nova convoy lučka.

barakus ::

Ooooooo in to z integriranim polnilcem. Sicer je se malo predraga :)

Furbo ::

Bomo počakali na deal. 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gregor ::

kot vedno lahko simonu napišeš da si član BLF frouma in ti ceno zniža za 15%, ko kupiš ne smeš takoj plačat ampak mu pošlješ številko naročila in on popravi košarico , potem plačaš
seveda bi koda bila dobrodošla, ker pa gre za novo zadevo, bo morda na voljo šele čez nekaj tednov, mesecev...

to bo potrebno nabavit, tudi v lepi škatlici, primerna za darilo, kot s2+



nič pa še ne piše koliko lumnov ima ta zadeva

LP

Tomson ::

Nova Convoy S9 se že dobi tudi bolj ugodno, na GB recimo s kodo: GBFTS za 14EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Furbo ::

gregor je izjavil:

nič pa še ne piše koliko lumnov ima ta zadeva

Na GB je malo več specsov..
Emitters: Cree XM-L2
Lumens Range: 500-1000Lumens
Luminous Flux: 580LM
Circuitry: 1400mAh
Color Temperature: 6500K
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gregor ::

samo 580 lumnov, to pa ni ravno dosti, seveda je tudi pozitivna stran, bo dlje držala te lumne in bo step down prišel veliko kasneje ali pa ga sploh ne bo
ne bi bilo pa nič narobe če bi imela 1000 lumnov, to ima sedaj že tako rekoč vsaka svetilka

LP

Okapi ::

To je videti kot neposredni odgovor na F1. Očitno se je razvedelo, da se na veliko kupuje za darila (ali nadaljno prodajo), tudi zaradi lepe škatle.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gregor ::

Saj s2+ je v isti škatli ;)

Ni ravno odgovor, ker ima precej manj lumnov, pa višja cena itd. Ne bi pa imel nič proti če bi se jo dobilo za 10 usd.

barakus ::

Ja, samo še s ceno naj pride blizu. Drugače pa počakajmo na kakšen review.

Samael ::

Ali pa če kupiš Eagle Eye X2R za kakšnih $14.
S9 ne ponuja prav nič novega, kot dobra stara X2R, ki je sicer v vseh pogledih skoraj identična S seriji.

kumer ::

tisti od vas ki sedaj naročate lučke iz kitajske za darila imate po moje zelo malo možnosti da jih dobite pred božičem
to vsekakor ni garantirano, morda boste imeli srečo, drugače pa med oz po praznikih
navala na trgovine je sigurno velik

LP

barakus ::

Jaz sem izbral Expedited shipping DHL(HK) 3 - 7 business days, bomo videli ali bo res :)

tictac ::

je tole prava izbira baterije za Convoy S2 ? https://www.aliexpress.com/store/produc...

kaj pa cena ?

kumer ::

je ok, te so zaščitene, lahko nabaviš tudi nezaščitene, convoy lučka že ima zaščito vgrajeno
LP

kumer ::

http://budgetlightforum.com/comment/123...



Convoy lučke, žal bolj rumena tinta, morda pa ima kdo rajši tako svetlobo....

gregor ::

nova HL lučka:

http://haikelite.top/product/html/?14.h...

Specification:

Emitter: 3x CREE XHP35 - Hi / 3x CREE XHP70.2
Material: 6061 Aluminum Alloy ; HAIII finish
Batteries: 4× 18650
Max Brightness: 7500 lumens on 35hi version / 15000 lumens on cree xhp70.2 version
Brightness mode: Low low>Low > Medium>High>Turbo + Stepless control
TA Driver , Current regulation on Low Low > Low> Medium>High ;
Size: 169mm length x 74mm x51 mm
Netweight: 550 gram



Samael ::

Samael je izjavil:

Ali pa če kupiš Eagle Eye X2R za kakšnih $14.
S9 ne ponuja prav nič novega, kot dobra stara X2R, ki je sicer v vseh pogledih skoraj identična S seriji.


Eagle Eye X2R 6000-6500K

Evo, koda GB11.11DEAL32 za 13eur s poštnino vred.
(Nova Convoy S9 je skoraj identična)

Koda za Convoy S9 na gearbestu je pa "CYS9" (cena 15,99USD + poštnina)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Ravnokar naročil že šesto Imalent HR20 - ta bo pa zame.

gregor ::

ko smo že pri čelkah
danes bi naj grk imel v akciji neko posebno čelko za super ceno, vsaj tako pravi
bomo videli če bo res kaj pametnega ;)

gregor ::

http://budgetlightforum.com/comment/123...

IMALENT HR20 LED Headlamp - BLACK
https://www.gearbest.com/headlights/pp_...
$ 23.99
bilakosXM41
cena GB: 50 usd






...

LP

barakus ::

Dobra cena? Odkar je bla skillhunt h02 na GB 17.99 se mi vse ostale zdijo drage :D

dejansan ::

Kje pa dobite kode za popust za te ponudbe od Grka?
dejansan

Tac20 ::

http://budgetlightforum.com/node/57247?...

Imam naroceno skillhunt HC30 pa bom kr se ta imalent H20 vzel :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

knap ::

dejansan je izjavil:

Kje pa dobite kode za popust za te ponudbe od Grka?


poglej nad slike, prvi link, ima temo na BLF

lp

barakus je izjavil:

Dobra cena? Odkar je bla skillhunt h02 na GB 17.99 se mi vse ostale zdijo drage :D

imalent je bolj napredna ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

FireSnake ::

Baterij ne pošiljajo k nam, ane?

Ve kdo vzrok?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

koyotee ::

Vzrok je nevaren litij.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

L6 je pa res konkretna zverina :)
Carinska pošta pa tudi ... :P ddv + postopek 17,50€
(mislim pa da je, kar se tiče svetilk, to prva, da so me "oglobili", tako da se ne pritožujem)

Okapi ::

To je kot loterija;) L6 sem dobil pred dvema dnevoma, brez davka. Je pa res velika.;)

perci ::

Pa je tudi uporabna ali je bolj zbirateljska zadeva?

Okapi ::

Za peš nosit okoli ni uporabna. Za na barko je v redu, čeprav tudi tam bi mirno shajal s pol manjšo, tudi za iskanje boj v Telašćici. Mogoče, če bi ponoči kdo v morje padel, da bi si zaželel nekaj tako konkretnega. Uporabna je kot premični žaromet v avtu, mogoče za na vikend, da ponoči gledaš divje svinje. Ali da jo nekam pritrdiš in ti osvetli stezo za balinanje.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

A misliš, da je bolj svetilna kot Imalent DN70, glede na to, da so tech spechs tam tam. Ali je pač bolj fora, da lahko dlje svetiš na full?

Okapi ::

Bi rekel, da je bolj to, da lahko dlje na polno svetiš. Imalent še čakam, obe, 70 in 35, bom poročal, ko prideta.

koyotee ::

Raje blf q8 kot dn70.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

daki1 ::

gregor je izjavil:

http://budgetlightforum.com/comment/123...

IMALENT HR20 LED Headlamp - BLACK
https://www.gearbest.com/headlights/pp_...
$ 23.99
bilakosXM41
cena GB: 50 usd






...

Poštnina Slovenia Via Unregistered Air Mail(no tracking information) ali kaj drugega, da je čim manj možnosti za naše inkasante.
LP

Samael ::

perci je izjavil:

A misliš, da je bolj svetilna kot Imalent DN70, glede na to, da so tech spechs tam tam. Ali je pač bolj fora, da lahko dlje svetiš na full?


Jaz nisem pretirano ljubitelj velikih glomaznih svetilk, ki jih ne moreš spraviti v žep (Imalent DN70 lahko) ampak moram priznati, da mi je tu orjaška Convoy L6 ljubša.

Od DN70 sem imel velika pričakovanja, mogoče prevelika, pa se mi zdaj zdi da ni "ne tič ne miš". Pri Convoy L6 dobiš točno to kar obljublja, robustno orjaško svetilko, ki dela (pa še kako!) in da točno to kar ponuja. V osnovi je precej preprosta svetilka, ki enostavno dela.
Imalent DN70 nasprotno, naredi zelo premium vtis, ampak me določene stvari tako motijo, da je po mojem ne bom nikoli dejansko uporabljal (kar je za ne pretirano veliko svetilko tega potenciala prav škoda).
Nekaj o tem sem že pisal. Tisti cheap gumjasti pokrovček nad usb portom se mi je po pričakovanju že izpulil (ali pa strgal - nisem si povsem na jasnem, ker sicer še vedno lepo prekrije USB port, ampak ga bom pri kakršni koli večji uporabi izgubil), na hitro se segreje do stopnje, ko pri kratkem držalu že konkretno čutiš vročino, 26650 baterijo požre na ena, dva, tri ... in moja največja zamera, v temi se prav konkretno zafrkavaš, da najdeš gumjasti gumb za vklop (na eni strani je guma od gumba, na drugi guma od usb porta - oboje skorajda v isti liniji kot ohišje, pa se zdaj zajebavaj...) medtem, ko z rokavicami sploh nimaš šans, da jo boš v temi vklopil.
Za Imalent DN70 bi rekel da je luštna v smislu kot "novelty", mi pa ne vliva zaupanja kot svetilka, na katero bi se človek resno zanašal. Sveti pa, za tako malo zadevo, neverjetno močno. To ji pa dam :)

Mogoče ji delam krivico, ne vem ... saj pri hitrem testu v sobi deluje super, mega, fino, sama uporaba (ja, tu sem presodil pri dejanski uporabi) pa, ne vem no... bo še Okapi povedal, ko jo dobi.

Prvi vtis glede L6 je ravno obraten. Nisem imel nekih velikih pričakovanj, oz. sem dobil točno to, kar sem pričakoval. V primeru, da se pojavi potreba po RES KONKRETNI svetilki, čeprav si je težko predstavljati tako ekstremno situacijo (mogoče v primeru kakšnih ekoloških katastrof, iskanju... ali pa če živiš kje odročno v "necivilizaciji" in te zanima zakaj je pes znorel) je to svetilka, na katero mislim, da bi se zanesel.
Se pa tu spet pojavi vprašanje smisla, ob precej lažji, manjši, nekajkrat cenejši, pa vseeno mogočni Convoy C8. XPL Hi verzija omenjene seže skoraj tako daleč kot L6. Ne s takšno močjo ampak vseeno ... mislim, da če se gre zgolj za uporabnost, da je C8 še vedno pravi odgovor.

Samael ::

koyotee je izjavil:

Raje blf q8 kot dn70.

Kakor za koga. Meni osebno so polkilske 4 x 18650 piksne fajne ... za ogledati si jih na sliki :) Dvomim, da bom še kdaj v življenju kupil kakšno.

Če mi pa kdo še kakšen narsil UI omeni, si je pa tudi iz rok ne upam dati.
Perci si predstavljaš, da moraš fotru, ki ti zapleni BLF Q8 tole razložiti: http://budgetlightforum.com/comment/922... :)))

daki1 ::

Pa še to me zanima, kakšne imate izkušnje težavo, ki jo opiše in prikaže tukaj na 29:36 minute
ali je res tako moteče. Saj vem, da ne bom namenoma tako migal z glavo, kaj pa med hojo ali tekom, ali se tudi tako samosvoje spremeni smer osvetlitve?

Katera svetloba je naboljša za te lučke. Skilhunt ima več na izbiro imalent pa je bolj hladna bela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

koyotee ::

Samael je izjavil:

koyotee je izjavil:

Raje blf q8 kot dn70.

Kakor za koga. Meni osebno so polkilske 4 x 18650 piksne fajne ... za ogledati si jih na sliki :) Dvomim, da bom še kdaj v življenju kupil kakšno.

Če mi pa kdo še kakšen narsil UI omeni, si je pa tudi iz rok ne upam dati.
Perci si predstavljaš, da moraš fotru, ki ti zapleni BLF Q8 tole razložiti: http://budgetlightforum.com/comment/922... :)))


Fotr rabi samo:
1. klik za vklop
2. Klik za jakost po želji
3. 2x klik za turbo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

koyotee je izjavil:

Samael je izjavil:

koyotee je izjavil:

Raje blf q8 kot dn70.

Kakor za koga. Meni osebno so polkilske 4 x 18650 piksne fajne ... za ogledati si jih na sliki :) Dvomim, da bom še kdaj v življenju kupil kakšno.

Če mi pa kdo še kakšen narsil UI omeni, si je pa tudi iz rok ne upam dati.
Perci si predstavljaš, da moraš fotru, ki ti zapleni BLF Q8 tole razložiti: http://budgetlightforum.com/comment/922... :)))


Fotr rabi samo:
1. klik za vklop
2. Klik za jakost po želji
3. 2x klik za turbo


1. klik za vklop
2. Klik za jakost po želji
3. 2x klik za turbo
4. Pa stroga zabičati, da se ne bi kaj igral z njo, jo kaj preveč po roki vlačil, kakšno sekundo predolgo kakšen gumb držal, klikal ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mat xxl ::

Kaj svetujete za eno težko do fi 8 cm vendar zelo močno lampo, za v avto, ampak res tako, da se ustrašiš, ko jo prižgeš, kaj nabaviti ?

Okapi ::

daki1 je izjavil:

Saj vem, da ne bom namenoma tako migal z glavo, kaj pa med hojo ali tekom, ali se tudi tako samosvoje spremeni smer osvetlitve?
Moja Imalent se ne premika.

daki1 ::

Okapi je izjavil:

daki1 je izjavil:

Saj vem, da ne bom namenoma tako migal z glavo, kaj pa med hojo ali tekom, ali se tudi tako samosvoje spremeni smer osvetlitve?
Moja Imalent se ne premika.

Imalent mi je všeč predvsem zaradi brezstopenjskega nastavljanja moči.
Bi jo kar vzel. Ali kdo ve kako dolgo bo veljavna koda, ali se lahko pričakuje še kaj nižja cena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

Samael ::

mat xxl je izjavil:

Kaj svetujete za eno težko do fi 8 cm vendar zelo močno lampo, za v avto, ampak res tako, da se ustrašiš, ko jo prižgeš, kaj nabaviti ?


Če pogledaš pogledaš samo malce višje:

Samael je izjavil:


Jaz nisem pretirano ljubitelj velikih glomaznih svetilk, ki jih ne moreš spraviti v žep (Imalent DN70 lahko) ampak moram priznati, da mi je tu orjaška Convoy L6 ljubša.

.....

Prvi vtis glede L6 je ravno obraten. Nisem imel nekih velikih pričakovanj, oz. sem dobil točno to, kar sem pričakoval. V primeru, da se pojavi potreba po RES KONKRETNI svetilki, čeprav si je težko predstavljati tako ekstremno situacijo (mogoče v primeru kakšnih ekoloških katastrof, iskanju... ali pa če živiš kje odročno v "necivilizaciji" in te zanima zakaj je pes znorel) je to svetilka, na katero mislim, da bi se zanesel.
Se pa tu spet pojavi vprašanje smisla, ob precej lažji, manjši, nekajkrat cenejši, pa vseeno mogočni Convoy C8. XPL Hi verzija omenjene seže skoraj tako daleč kot L6. Ne s takšno močjo ampak vseeno ... mislim, da če se gre zgolj za uporabnost, da je C8 še vedno pravi odgovor.



Convoy C8 ob orjaški Convoy L6

matobeli ::

mat xxl je izjavil:

Kaj svetujete za eno težko do fi 8 cm vendar zelo močno lampo, za v avto, ampak res tako, da se ustrašiš, ko jo prižgeš, kaj nabaviti ?


Convoy L6. Če jo uporabljaš kot searchlight je ni problem zataknit za pas, pa tudi v glovebox rajš pašejo dolge in tanjše svetilke kot pa debele in kratke, kjer bo, zaradi velike glave in dolgega trupa, tudi ostala. Pomojem bi celo pasala v rinkico za na pas, tako kot policaji nosijo maglite.

Je pa po mojem mišljenju dober kombo ena svetilka tipa Skilhunt h02 ali h03(naglavna, 90stopinj in z magnetnim pokrovčkom) in L6. Torej nekaj utility majhnega in nekaj večjega namenskega.

Imam tudi C8, ki ima veliko stvarj L6 in veliko stvari manjših svetilk. Ampak včasih kompromisi niso najboljša rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Tomson ::

mat xxl je izjavil:

Kaj svetujete za eno težko do fi 8 cm vendar zelo močno lampo, za v avto, ampak res tako, da se ustrašiš, ko jo prižgeš, kaj nabaviti ?


Tole beštijo - HaikeLite MT03 2 sem kakšen mesec nazaj sam nabavil. Sicer moja prva tovrstna svetilka, tako da nisem neka huda referenca, ampak še zdaj mi vsakič, ko jo prižgem na polno, privabi nasmešek na obraz. Ne morem namreč verjet, da lahko taka "zadevica" bistveno močneje osvetli dnevni prostor kot 3 100W žarnice. Ali pa je fora v temperaturi svetlobe. Ponoči zunaj se pa itak dan naredi! ... Noro! :)) Testi: klik, klik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()
««
85 / 319
»»