» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
247 / 318
»»

Samael ::

GupeM je izjavil:

Vsak ima svoj okus. Nekaterim sta tudi Fiat Multipla in Renault Thalia všeč :D

Ja, res je. Drugi, z okusom, pa preferiramo kaj lepšega, v stilu ... naprimer damascus ;-) Vsaj kar se rezil tiče, kot pravim, za lučki, kljub temu, da sta mi všeč, nisem pripravljen dati toliko.
Samael != Samuel

GupeM ::

Samael je izjavil:

GupeM je izjavil:

Vsak ima svoj okus. Nekaterim sta tudi Fiat Multipla in Renault Thalia všeč :D

Ja, res je. Drugi, z okusom, pa preferiramo kaj lepšega, v stilu ... naprimer damascus ;-) Vsaj kar se rezil tiče, kot pravim, za lučki, kljub temu, da sta mi všeč, nisem pripravljen dati toliko.

No, to kdo ima okus in kdo ne, je za kakšno drugo temo :) Oz. kot pravi že star rek: "O okusih se ne razpravlja." Lahko se pa pove mnenje :)

gregor ::

Astrolux FT03 MINI














Več slik pa je tukaj:

https://imgur.com/a/bjybvbX

Samael ::

Ko boš utegnil eno ob drugi z večjo FT03 - za primerjavo.
Samael != Samuel

gregor ::

bom, kmalu...

---------------------

nova lučka by Hank Wang (Emisar, Noctigon):

https://budgetlightforum.com/comment/17...

https://imgur.com/a/vniZPx9








Anruril 2, 21700, USB-C, dual channel, separate control, switch between two channels any time you want, RGB aux LED

To pa bo zanimiva zadeva. Očitno bo na voljo malo morje kombinacij različnih ledic...
Vprašanje je samo kakšna bo cena.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregc1 ::

gregor je izjavil:

Astrolux FT03 MINI














Več slik pa je tukaj:

https://imgur.com/a/bjybvbX

ali sveti dlje na hight ft03 kot eco01? moram tasta vprašati (on je dobil eno za darilo) kako njegova deluje. moja definitivno ne deluje dobro. sem bolj zadovoljen z zanflare f1.

gregor ::

to je mini verzija FT03, ima manjši reflektor, torej ne more svetiti dlje kot FT03
moja deluje BP
EC01 pa ni throw lučka, z SST40 sveti nekoli dlje kot z XHP50.2, vendar kot že rečeno, to ni lučka, ki je bila razvita za dolg in ozek snop
LP

GupeM ::

gregc1 je izjavil:

ali sveti dlje na hight ft03 kot eco01? moram tasta vprašati (on je dobil eno za darilo) kako njegova deluje. moja definitivno ne deluje dobro. sem bolj zadovoljen z zanflare f1.

Saj smo ti že povedali, da ta lučka ne more dolgo svetiti na high. Namesto na high jo daj na nižjo vrednost. Zanflare F1 pa ima samo 1200 lm, ne 3000+, tako kot EC01, in se zato toliko manj greje, zato dlje časa sveti na high preden se "pregreje"

In ja, za hodit je tudi meni bolj všeč Zanflare F1, ker ima bolj flood snop in bolj rumeno svetlobo. Za na daleč posvetit, je pa EC01 boljša.

gregor je izjavil:

to je mini verzija FT03, ima manjši reflektor, torej ne more svetiti dlje kot FT03
moja deluje BP
EC01 pa ni throw lučka, z SST40 sveti nekoli dlje kot z XHP50.2, vendar kot že rečeno, to ni lučka, ki je bila razvita za dolg in ozek snop
LP

Pod dlje je verjetno mislil dlje časa. gregc je ta, ki misli da te lučke na high svetijo kar v nedogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gregor ::

skoraj čisto vse lučke imajo t.i. "step down"
ko se temperature dvigne, lučka samodejno zmanjša svetilnost, da se ne stopi ;)
turbo opcija je samo za za zelo kratek čas

so tudi lučke ki nimajo vgrajene termalne zaščite, npr stare dobre convoy c8, s2+ itd

lučke z veliko maso tega sploh ne potrebujejo, npr BLF GT - lučka velikanka:
https://imgur.com/a/LJWHM

perci ::

Tudi L6 tega nima. Vrhunska luč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gregor ::

pa tudi noctigon K1, odlična metalka dolgega in ozkega snopa :)

Convoy L6
https://imgur.com/a/APPCj3i

Noctigon K1
https://imgur.com/a/P5mb8cH

mare85slo ::

Ni ravno lampa, je pa baterija.

Do zdaj mi ni bilo znano, da obstaja 1,5V LI-Ion baterija.

Mogoče je to korak naprej od Ni-mh?

https://ebatt.si/si/5v-li-ion/9995-aa-1...

Še draga ni, vsaj pri nas.

matobeli ::

Sej ne obstaja. V resnic je to navadna li-ion baterija z stepdown čipom. To smo pa že vidli.

Pa tud kapaciteta ni neki baš, Eneloop imajo 2.88Wh, tale pa 3Wh.

Cena je pa skor za 4-pack Ikejinih Eneloopk.



So pa zanimive primarne Lithium 1.5V baterije (Energizer ima najboljše), mislim da imajo 5.1Wh kapacitete. Za zadeve kjer ne menjaš po nekaj let baterij super zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mare85slo ::

Se strinjam za primarne Lithium. Mam GP-Lithium 4x AAA v Led Lenser T7 (pred tem doživel alkaleak) in 2x AA za eno Logitech brezžično miško in občasno star "trotlziher" film aparat.

Primarne Olight lithium so v S2A zdržale zelo dolgo.

gregor ::

Samael, nekaj za tebe.

Tokrat brez tepiha :) in slike narejene z tel.






Ostalo pa tukaj:

https://imgur.com/a/S54EfXB

Samael ::

Kar konkretna razlika v dimenzijah. Sem mislil, da bo vseeno obseg manjše nekoliko večji, kot je videti na slikah.
Hvala.
Samael != Samuel

gregor ::

ja, convoy c8 na steroidih :)

kumer ::

convoy L6 z novo ledico, moram priznati, da še nisem slišal za GT

https://www.gt-led.com/





https://budgetlightforum.com/node/64374

Master_Yoda ::

Kdo kaj narocal iz nkon.nl v zadnjem casu ? Ze 1 mesec cakam na ene baterije.
Dovie'andi se tovya sagain.

49106 ::

49106 je izjavil:

VIP58 je izjavil:

Nkon je ukinil cenejši economic truck route shipping :(
Ostala sta samo še bistveno dražja GLS in DPD.
Poleti sem plačal za 2x 18650 in 2x 21700 okoli 4€ za cel paket.


Ja, več kot mesec dni sem čakal baterije, nažalost zaman. Pošiljke namenjene v Slovenijo so vrnili nazaj na Nizozemsko, bojda zato, ker pošta po novem potuje z letali.


Baterije sem nadavno dobil, ponovno so jih poslali, tokrat z GLS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Master_Yoda ::

Pa si moral kaj doplacati ? Jaz sem narocil 25.11, in se do zdaj niso prisle - sem jim napisal prejsnji teden, pa so rekli da naj se en teden pocakam.
Dovie'andi se tovya sagain.

49106 ::

Ne, nisem doplačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

mare85slo ::

Nove Astrolux throw lampe:

WP1

WP2

Predrage zame :/

Sem opazil, da na BG-ju potekajo popusti na določene svetilke, verjetno bom vzel kakšno na 18650 baterijo.

koyotee ::

Master_Yoda je izjavil:

Pa si moral kaj doplacati ? Jaz sem narocil 25.11, in se do zdaj niso prisle - sem jim napisal prejsnji teden, pa so rekli da naj se en teden pocakam.


Jaz tudi 25.11. in jih še ni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

A takrat je še bila opcija normalne/cenejše pošte, ali pa ste že naročevali z eno teh dveh kurirskih 8/12 eur opcij?
Samael != Samuel

firbec ::

gregor, pa ne mi rečt, da si se končno odločil za MI10 :))

GupeM ::

Master_Yoda je izjavil:

Kdo kaj narocal iz nkon.nl v zadnjem casu ? Ze 1 mesec cakam na ene baterije.

Jaz sem jih 5 naročil 12. decembra, pa so danes prišle z GLS. Ena je že poslana naprej enemu članu tega foruma.

koyotee ::

Samael je izjavil:

A takrat je še bila opcija normalne/cenejše pošte, ali pa ste že naročevali z eno teh dveh kurirskih 8/12 eur opcij?


Še je bil kamion opcija.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregc1 ::

GupeM je izjavil:

gregc1 je izjavil:

ali sveti dlje na hight ft03 kot eco01? moram tasta vprašati (on je dobil eno za darilo) kako njegova deluje. moja definitivno ne deluje dobro. sem bolj zadovoljen z zanflare f1.

Saj smo ti že povedali, da ta lučka ne more dolgo svetiti na high. Namesto na high jo daj na nižjo vrednost. Zanflare F1 pa ima samo 1200 lm, ne 3000+, tako kot EC01, in se zato toliko manj greje, zato dlje časa sveti na high preden se "pregreje"

In ja, za hodit je tudi meni bolj všeč Zanflare F1, ker ima bolj flood snop in bolj rumeno svetlobo. Za na daleč posvetit, je pa EC01 boljša.

gregor je izjavil:

to je mini verzija FT03, ima manjši reflektor, torej ne more svetiti dlje kot FT03
moja deluje BP
EC01 pa ni throw lučka, z SST40 sveti nekoli dlje kot z XHP50.2, vendar kot že rečeno, to ni lučka, ki je bila razvita za dolg in ozek snop
LP

Pod dlje je verjetno mislil dlje časa. gregc je ta, ki misli da te lučke na high svetijo kar v nedogled.

sevede po dlje mislim dlje časa. vendar ne na high in ne v nedogled. zelo me moti ker dam eco01 približno na srednjo stopnjo svetilnosti, vendar po zelo kratkem času pade svetilnost na minimum . glede na to da ima 3000+ lm sem pričakoval da bo vsaj ne nekih 1500lm držala nekaj časa. mogoče imam prevelika pričakovanja. moram tasta vprašat kako njegova lučka deluje.

Zanflare F1 je dobra lučka lepo sveti in zadovoljivo močno. vendar me zajebava polnjenje. usb mini konektorja ne morem zadosti notri poriniti, ker je pregloboko. obstaja mogoče podobna lučka kot Zanflare F1 vendar na usb polnjenje?

m3k ::

gregc1 je izjavil:

...obstaja mogoče podobna lučka kot Zanflare F1 vendar na usb polnjenje?

Wurkkos FC11 + kupon: BG1128 = 22,19 USD
Mirko tipka na radirko ////

hunter01 ::

gregc1 je izjavil:


sevede po dlje mislim dlje časa. vendar ne na high in ne v nedogled. zelo me moti ker dam eco01 približno na srednjo stopnjo svetilnosti, vendar po zelo kratkem času pade svetilnost na minimum . glede na to da ima 3000+ lm sem pričakoval da bo vsaj ne nekih 1500lm držala nekaj časa. mogoče imam prevelika pričakovanja. moram tasta vprašat kako njegova lučka deluje.


Jaz sedaj nisem več siguren, če ni določeno število teh lučk mogoče res v okvari. O enakih simptomih mi govori tudi en kolega. Sam imam trenutno še 4 doma (niso še naprej šel) in pri nobeni nisem tega opazil.
Gregc, lahko to malo bolj konkretno "izmeriš". Napolni baterijo do konca. Dej na srednjo vrednost in povej po koliko časa se zmanjša svetilnost. Nekaj časa in zelo kratko je namreč precej relativen pojem. Povej v minutah vsaj. Kolega pravi, da mu gre ceo po parih sekundah na minimum (?).

gregc1 ::

hunter01 je izjavil:

gregc1 je izjavil:


sevede po dlje mislim dlje časa. vendar ne na high in ne v nedogled. zelo me moti ker dam eco01 približno na srednjo stopnjo svetilnosti, vendar po zelo kratkem času pade svetilnost na minimum . glede na to da ima 3000+ lm sem pričakoval da bo vsaj ne nekih 1500lm držala nekaj časa. mogoče imam prevelika pričakovanja. moram tasta vprašat kako njegova lučka deluje.


Jaz sedaj nisem več siguren, če ni določeno število teh lučk mogoče res v okvari. O enakih simptomih mi govori tudi en kolega. Sam imam trenutno še 4 doma (niso še naprej šel) in pri nobeni nisem tega opazil.
Gregc, lahko to malo bolj konkretno "izmeriš". Napolni baterijo do konca. Dej na srednjo vrednost in povej po koliko časa se zmanjša svetilnost. Nekaj časa in zelo kratko je namreč precej relativen pojem. Povej v minutah vsaj. Kolega pravi, da mu gre ceo po parih sekundah na minimum (?).

bom se potrudil. jaz sem 2 kupil. eno sem dal za darilo,seveda sem jo tudi testiral in nisem opazil te napake. ko sem prižgal drugo lučko sem po parih minutah opazil da nekaj ne štima.

Samael ::

Opkow je izjavil:

@gregc1

Ne poznam ravno tvoje svetilke.
A imas mogoče Anduril UI?

Poglej pod BattCheck > Tempcheck > thermal cfg, če imaš slučajno nastavljeno drugače, kot je napram drugi po defaultu, ki dela normalno?

Ne me grdo gledat, če sem brcnil v temo. Samo naglas razmišljam. :)


Samael je izjavil:

Precej mogoče, da nisi. Tudi jaz sem razmišljal v smeri, da ni termalno kalibrirana.


Mogoče, samo mogoče... bi bilo ok, da se vseeno prebere navodila in poigra z nastavitvami?

Samael != Samuel

GupeM ::

gregc1 je izjavil:

Zanflare F1 je dobra lučka lepo sveti in zadovoljivo močno. vendar me zajebava polnjenje. usb mini konektorja ne morem zadosti notri poriniti, ker je pregloboko. obstaja mogoče podobna lučka kot Zanflare F1 vendar na usb polnjenje?

Najdi kabel, ki nima tako debele plastike okrog konektorja. Tudi jaz imam z enim kablom težave (moram priključiti, nato pa nič pipati, ker se kabel iztakne), z enim od neke Nokie se mi zdi, pa sploh ne morem polnit Zanflarke. Enostavno ne gre dovolj globoko. Z ostalimi kabli nimam problema.

Drugače pa Zanflare ima 1200 lm max. Če se segreje in malenkost pade, ne boš toliko opazil, kot pri EC01, ko s 3000 lm pade na 900 ali še manj, recimo.

Sem pa včeraj končno dobil 21700 baterije. Eno 10 A in eno 30 A. Sem stestiral samo 30 A, pa šele zdaj vidim, koliko je ta EC01 sploh sposobna dat od sebe. Sveti ko hudič. Se pa tudi krepko, krepko bolj segreje, kot se je prej. Po kakšnih dveh minutah je že zelo topla.

Bom pa danes zvečer probal še z 10 A baterijo, da vidim razliko.

Samael ::

Zgolj informativno, F1 ima tudi po 30 - 40 sekundah lep padec (na cca 550lm, kar je nekako normalna svetilnost za lučko tega formata), ampak ker že v osnovi ne sveti kaj dosti čez 1k lumnov, kot pravi @GupeM razlika očem ni tako zelo očitna.

F1


Vir.

Ec01 Cree XHP50B led (ti imaš najbrž sst40 led ki štarta pri manj lumnih, ampak vseeno, za predstavo)


Vir.

V vsakem primeru pa boš vedel, če je res defektna, šele ko se boš poigral z nastavitvami.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregc1 ::

kje naj se začnem igrati? oz. lahko malo bolj opišeš kako naj se poigram z nastavitvami?

Astrolux(R) EC01 XHP50.2 3500LM SST40 405m Anduril UI USB-C Rechargeable 18650 21700 IPX8 LED Flashlight For Camping Hunting - Black SST40 5000K

tole sem naročil. mi lahko točno poveš katera led je? malo sem zmeden, ker prva oznaka je xhp50.2 (je to led ali kaj?) potem je pa sst40 (led?)

mat xxl ::

Za začetek, bi bilo super, če bi se kdo poigral in navodila za EC01 spravil z googlom na slovenščino.

Samael ::

Povej v katerem delu navodil, ki sem jih poiskal in nalimal zate zgoraj, se ti je zataknilo. Najbž bi koristilo, če jih prej malce prebereš, pa to ;-)

Astrolux(R) EC01 XHP50.2 3500LM SST40 405m Anduril UI USB-C Rechargeable 18650 21700 IPX8 LED Flashlight For Camping Hunting - Black SST40 5000K

To si skopiral iz Banggoodovega naslova lučke, kjer sta obe opciji, kateri si pa spodaj izbral, pa veš samo ti :) Oz. najbrž lahko pogledaš v BG account, pa tudi na mail si dobil.
Samael != Samuel

Samael ::



Samael != Samuel

gregor ::

firbec je izjavil:

gregor, pa ne mi rečt, da si se končno odločil za MI10 :))


Ga imam že nekaj časa, vedno pa pozabim izklopiti Mi 10 reklamo. :)

Čez 3 dni pride ven ultra napreden Mi 11.

hunter01 ::

Samael je izjavil:





Sem poslal kolegu ta dva videa in je potrdil, da je to to. Ne znizuje se vec na minimum po par sekund, tudi segreje se, ce jo ima na max (kar prej niti ni utegnila).

Hvala za pomoc! :)

mare85slo ::

Če na Banggood-u naročim več stvari v eni košarici - pridejo vse v enem paketu ali obravnavajo vsak izdelek kot posebej pošiljko?

Common sense mi pravi bolj prvo, pa vseeno.

Božiček je sicer že mimo, sam ok :D

radmannsdorf ::

Za lampe je božič vsak dan! :)

Okapi ::

mare85slo je izjavil:

Če na Banggood-u naročim več stvari v eni košarici - pridejo vse v enem paketu ali obravnavajo vsak izdelek kot posebej pošiljko?

Common sense mi pravi bolj prvo, pa vseeno.

Božiček je sicer že mimo, sam ok :D

Včasih pride v enem paketu, tudi če naročiš v več košaricah.

49106 ::

Iz banggood?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Meni se ni to še nikoli zgodilo, kar se poznanih (BG, GB ...) trgovin tiče, pa sem velikokrat tudi po pet, šest, več... enakih artiklov kupil v zaporedju minut.
Mislim, da v tako velikem sistemu z milijoni naročil dnevno to tudi sicer skorajda ni mogoče oz. za njih praktično, ker v teh trgovinah vsako naročilo dobi svojo številko (order number) in so tudi v primeru support requesta, refunda, itd ... zelo striktni da vneseš konkreten order number in rešujejo tudi če gre za identična naročila vsakega posebej pod svojo številko naročila.
Spomnim se, ko smo pri daljših zamujanjih v nekem obdobju težili za Zanflare F1, ki smo jih takrat tudi po več na dan naročili in smo morali za vsako naročilo posebej support request odpreti / je support ticket reševal vsako zadevo posebej.

Mogoče pa kdaj z alija ali ebaya kaksne screen protectorje ali pa kaj takšnega, ampak tako zelo redko, da niti v spominu nimam specifične situacije.

hunter01 je izjavil:

Sem poslal kolegu ta dva videa in je potrdil, da je to to. Ne znizuje se vec na minimum po par sekund, tudi segreje se, ce jo ima na max (kar prej niti ni utegnila).
Hvala za pomoc! :)

O super, pa tudi koristnen feedback za nas ostale, ker tako vemo, da lučke niso defektne, ampak je treba zgolj preveriti/urediti termalno kalibracijo.
Zahvala gre tudi @Killer-ju, ki se je prvi spomnil oz. čutil vredno omeniti.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mare85slo ::

Super, hvala vsem za informacije.

Se pa priporočam za sodelovanje pri nakupu 18650 baterije in nekaj Lithium nepolnilih Energizer AAA baterij pri Nkon-u, če bi kdo želel delit poštnino oz. če kdo namerava kaj naročat v januarju ipd.

daki1 ::

Master_Yoda je izjavil:

Kdo kaj narocal iz nkon.nl v zadnjem casu ? Ze 1 mesec cakam na ene baterije.

Da. Jaz sem po enem mesecu napisal mail in so mi po GLS poslali naročilo še enkrat. Pa sem zopet čakal več kot en teden. Ampak sem dobil.
Prvi paket baterij pa še vedno ni prispel.
Naročil sem 3.11.2020, po gls pa sem potem dobil 7.12.2020

49106 ::

Samael je izjavil:

Meni se ni to še nikoli zgodilo, kar se poznanih (BG, GB ...) trgovin tiče, pa sem velikokrat tudi po pet, šest, več... enakih artiklov kupil v zaporedju minut.


Se mi je zdelo, da se je okapi podlo zlagal.

Samael ::

lol, daj nehi :)
Na aliju pri milijonih malih trgovinic in trgovcev se ti komot zgodi kaj takšnega, na BGju pa bolj malo verjetno, če sploh. Tam so tečni že če odpreš en support ticket za dve naročili in vztrajajo, da rešujejo samo enega, za drugega pa predlagajo, da odpri novi ticket.
Samael != Samuel
««
247 / 318
»»