» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
244 / 320
»»

RockyS ::

Je mogoče kakšna koda za nitecore hc30 ali hc33?

gregc1 ::

imam atrolux eco01. koliko časa bi morala delovati na high modus predno zažne nižati jakost svetilnosi? meni to počne relativno hitro. imam mogoče napačni modus vklopljen? nisem nič spreminjal.

gregor ::

Prazna baterija, tako je bilo pri merni.
Morda baterija, ki da od sebe premalo A.
Kaj imaš?

gregor ::

Če morda ne veste...
FF ima nekaj novih lučk:



https://www.ff-light.com/index.php?rout...

Izgledajo zanimivo, samo so pa kar precej drage. :'(



Kupon za 20% nižjo ceno: FFVIPCPG46

Kaj boste nabavili?

Jaz sem že vse tri. :));)

LP

bmwwww ::

@gregor vedno znova fasciniraš :D A si preštel kdaj vse svoje lučke? Koliko jih je na zalogi? :)

gregor ::

da ne bo nesporazuma, nisem naročil teh treh lučk, 250 usd pa res ne bom dal za 3 lučke

imam cca 30 lučk, dosti jih pride in gre hitro dalje k sorodnikom, sodelavcem, prijateljem..., prodam oz darila

čakam na Hank Wang-a (Emisar, Noctigon), očtino ima neko lučko v delu, ki bo imela naziv 9-3, sedaj pa se ne ve kaj to pomeni
morda throw in flood lučka (vse v enem)

LP

Okapi ::

A je kakšna svetilka (klasične valjaste oblike), ki bi imela ledico na obeh koncih?

Master_Yoda ::

Okapi isce double bladed lightsaber. S onim srebrnim mocnim ducttape-om si 2 Zenflare f1 zlepi skupaj. Samo pazi da bosta ze vklopljeni v moonlight mode, ker bos izgubil dostop do gumba za vklop. Potem pa samo menjas intenziteto z gumboma ki sta zgoraj ob strani. :D

Dobil EC-01 iz luksenburga. Sedaj se samo cakam na 21700 celico. Z 18650 dela BP. Mater konfiguracijskih za to luc je malo morje. Nisem vedel da ima tudi gumb svojo ledico.

Dovie'andi se tovya sagain.

gregor ::

In noč se bo spremenila v dan. :)

Jaz imam 3 x EC01 - črno, rjavo, zeleno.
Ko bo kaj lepše vreme, poslikam EC01 orgijo. :))

Anduril UI = Windows 10. ;)

Master_Yoda ::

Bolj GNU/LX kot W10 glede na to da je open source :D.

P.S. Kako vidim ce je noter SST40 ali XHP50.2 LED ? V user manualu pri specifikacijah pise da je XHP50.2.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

VIP58 ::

ec01, levo SST40, desno XHP50.2

 EC01

EC01

Too much of everything is just enough.

Samael ::

Na BLF je ta moment quick groupbuy za (A)STROLUX BC2 2-in-1 Type-C 21700/20700/18650 Battery Charger with Power Bank function $7.99

Naročil dva za skupno ceno $19,80 s poštnino. Tisti, ki imate XTAR PB2 Rapid Smart Phone Power Bank & Charger to zadevo že poznate, le da ta ta podpira tudi 21700 baterije in Type-C polnjenje.
Verjetno je tudi tola Astrolux zgoraj zgolj kakšna rebranded XTAR zadeva.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Na BLF je ta moment quick groupbuy za (A)STROLUX BC2 2-in-1 Type-C 21700/20700/18650 Battery Charger with Power Bank function $7.99

Naročil dva za skupno ceno $19,80 s poštnino. Tisti, ki imate XTAR PB2 Rapid Smart Phone Power Bank & Charger to zadevo že poznate, le da ta ta podpira tudi 21700 baterije in Type-C polnjenje.
Verjetno je tudi tola Astrolux zgoraj zgolj kakšna rebranded XTAR zadeva.



Men kaze US$12.99 :| za kos ...
Prebral pravilno na GROUP buy ..heh ..pardoniram..again.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

GupeM ::

Tudi jaz danes dobil EC01 iz Luxemburga. Katero 21700 baterijo priporočate? Zdaj sem jo sprobal z 18650, pa res fino dela. Ima pa skoraj preveč nastavitev ta zadeva :D

Ne morem se odločit, a mi je bolj všeč smooth ramping al stepped ramping.

BattCheck in TempCheck sta pa res zanimivi funkciji. Predvsem njun prikaz mi je zanimiv :D

Samael ::

Meni je bolj všeč stepped :)

Poglej na nkonu za 21700 od Samsunga in/ali Molicela. Obe bateriji obstajata v različici višje kapacitete in pa high drain različici.
Jaz preferiram slednjo, če že kupujem 21700 (Samsung INR21700-40T 4000mAh - 35A in Molicel INR21700-P42A 4000mAh - 45A) čeprav bo za to lučko (predvidevam, da imaš SST40 in ne bolj požrtno XHP50) čisto ok najbrž tudi Samsung INR21700-50E 4900mAh - 9.8A z večjo kapaciteto.
Samael != Samuel

GupeM ::

Ja, saj ravno to me bega. Načeloma trenutno nimam nobenega porabnika, ki bi potreboval veliko amperažo in vprašanje, če ga bom kdaj imel. Ravno zato bi raje vzel večjo kapaciteto, da se zadeva nekoliko kasneje izprazni. Saj zaradi praktičnosti bi obdržal 18650, da bi imel povsod enake, pa se mi zdi škoda ne izkoristit prostora v lučki, pa še tist tulec (kao adapter), se premika noter v lučki, pa mi gre na živec :D

Aja, SST40 je. Druge itak ni na zalogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GupeM ::

Uff... Svojo 18650 sem kupil na ebatt.si, za malo več, kot bi dobil iz tujine. V bistvu ceneje, ker ni bilo poštnine (osebni prevzem). Zdaj pa gledam to Samsung baterijo, pa je cca 15 eur na ebatt.si. Wtf???

Na nkonu je res samo 5 eur, ampak je pa poštnine precej. Ker se mi z baterijo ne mudi, me zanima, če še kdo kaj rabi, pa skupaj naročimo in si razdelimo stroške?

gregor ::

to je podatek za XHP50.2 verzijo:



SST40 - še nisem zasledil koliko A vleče
Samsung INR21700-50E 4900mAh - 9.8A - vprašanje, če je to dovolj?

jaz bi vzel Samsung INR21700-40T 4000mAh - 35A in Molicel INR21700-P42A 4000mAh - 45A...
škoda, da je clear wrap opcija 40T, na nkon že razprodana

LP

Master_Yoda ::

Tukaj pise da je max surge current 8A, tako da bi tista 9A morala biti dovolj.
Dovie'andi se tovya sagain.

GupeM ::

Tudi meni se zdi, da bi moralo biti dovolj. Če ne bo pa pač turbo mode svetil nekoliko manj, kot bi lahko.

Če bi še kdo kaj naročil z nkon, naj mi do jutri zvečer sporoči v zasebno sporočilo. Če prav razumem gregorja, bi rad zgoraj navedeni dve bateriji, ali si samo povedal, kaj bi raje vzel eno od teh dveh namesto Samsung INR21700-50E? Sem pa iz LJ, lahko pa po potrebi dostavim tudi LJ - Šenčur. Lahko grem tudi preko Domžal.

gregor ::

sem imel v mislih, da bi raje naročil 40T, P42A kot 50E
če pa res ne pije več kot 8A, potem je 50E čisto OK

je pa res, da bi moral v nkon naročiti 4 x 40t + eneloop aaa baterije, samo nisem in LJ oz okolice
pošiljanje po pošti pa bi zadeve podražilo, skompliciralo...

LP

Samael ::

gregor je izjavil:

škoda, da je clear wrap opcija 40T, na nkon že razprodana

Saj je samo prozoren shrink wrap :) Verjetno oblečejo kakšne "gole" baterije namenjene power packu ali pa kaj takšnega.

Za nekaj drobiža kupiš na ebayu ali aliju kaksen meter prozornega 21700 shrink wrapa (za univerzalne dimenzije baterij obstajajo tudi ze narezani), odvijes baterijo, jo das v shrink wrap tulec, malce segrejes naokoli s fenom, da ga zategne pa bo povsem identicno kot na nkonu.
Sicer nimam 21700 folije, če ti dam pa kakšno na novo oblečeno 18650 baterijo, boš mislil da je original :)
Samael != Samuel

gregor ::

zato ker je cenejša, zato mi je žal, drugače pa me clear wrap niti najmnaj ne moti

matobeli ::

sej maš refurb clear wrap še ceneje :P

VIP58 ::

Nkon je ukinil cenejši economic truck route shipping :(
Ostala sta samo še bistveno dražja GLS in DPD.
Poleti sem plačal za 2x 18650 in 2x 21700 okoli 4€ za cel paket.
Too much of everything is just enough.

RockyS ::

Samael je izjavil:

Na BLF je ta moment quick groupbuy za (A)STROLUX BC2 2-in-1 Type-C 21700/20700/18650 Battery Charger with Power Bank function $7.99

Naročil dva za skupno ceno $19,80 s poštnino. Tisti, ki imate XTAR PB2 Rapid Smart Phone Power Bank & Charger to zadevo že poznate, le da ta ta podpira tudi 21700 baterije in Type-C polnjenje.
Verjetno je tudi tola Astrolux zgoraj zgolj kakšna rebranded XTAR zadeva.


Upam da še dobim! Hvala.

Proda kdo čelko, za do 40€ ? Super če bi imela usb (katerokoli usb pač) polnjenje.

49106 ::

VIP58 je izjavil:

Nkon je ukinil cenejši economic truck route shipping :(
Ostala sta samo še bistveno dražja GLS in DPD.
Poleti sem plačal za 2x 18650 in 2x 21700 okoli 4€ za cel paket.


Ja, več kot mesec dni sem čakal baterije, nažalost zaman. Pošiljke namenjene v Slovenijo so vrnili nazaj na Nizozemsko, bojda zato, ker pošta po novem potuje z letali.

gregc1 ::

gregor je izjavil:

Prazna baterija, tako je bilo pri merni.
Morda baterija, ki da od sebe premalo A.
Kaj imaš?

imam baterijo Molicel INR21700-P42A. ena lučka dela ok. druga pa zajebava. baterije enake. načeloma nebi smela biti prazna. sem jo izklopil iz polnilnika in šel na sprehod.

koyotee ::

Probaj malo zatisniti navoje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregc1 ::

koyotee je izjavil:

Probaj malo zatisniti navoje.

katere navoje imaš v mislih?

Gregor5816 ::

gregc1 je izjavil:

gregor je izjavil:

Prazna baterija, tako je bilo pri merni.
Morda baterija, ki da od sebe premalo A.
Kaj imaš?

imam baterijo Molicel INR21700-P42A. ena lučka dela ok. druga pa zajebava. baterije enake. načeloma nebi smela biti prazna. sem jo izklopil iz polnilnika in šel na sprehod.

Če trikrat pritisneš na gumb, vidiš kako polno baterijo imaš. Pri meni se lučka ni polnila s polnilcem od Pixla, od Huawei pa normalno.

GupeM ::

Gregor5816 je izjavil:

Če trikrat pritisneš na gumb, vidiš kako polno baterijo imaš. Pri meni se lučka ni polnila s polnilcem od Pixla, od Huawei pa normalno.

Zanimivo. Pri meni pa se s polnilcem od Pixla polni, ne polni je pa 65 W polnilec od prenosnika. Medtem ko mi polnilec od prenosnika normalno polni Pixla. Verjetno se lučka in polnilec od prenosnika ne znata zmenit, da bi dal večji tok od sebe?

gregc1 ::

sem probal drugi polnilec in baterija se polni že dve uri pa še ni polna. mogoče je pa res polnile. se mi zdi da sem uporabil od samsunga, nisem pa ziher :)

gregc1 ::

gregc1 je izjavil:

sem probal drugi polnilec in baterija se polni že dve uri pa še ni polna. mogoče je pa res polnile. se mi zdi da sem uporabil od samsunga, nisem pa ziher :)

nč ni bolje. po parih minutah neha greti v roke :) če prav razumem bi morala lučka na high mode držati dokler se ne izprazne baterija. danes je bilo 0 stopinj celzij, ko sem šel en krog. tako da dvomim da se pregreva. lučka je nova, baterija prav tako. bom probal še tretji polnilec. ha

Gregor5816 ::

Trikrat pritisni na gumb, da vidiš ali je baterija polna. Prvič utripne 2x-4x, drugič 0x-9x. To zaporedje se potem nekajkrat ponovi. To predstavlja volte, če je kje okoli 2.9V-3.1V, potem je baterija prazna, okoli 4.0V je baterija polna. Meni tole deluje kot prazna baterija.

Moje naročilo z EU priority line so preklicali (oz. so ponudili možnost alternativnega pošiljanja) zaradi omejitev skladišča/logističnega centra.

GupeM ::

Kaj pomeni po par minutah? 5?

Če malo poračunava. Recimo, da lučka vleče 10A na max, to pomeni, da se ti bo 5000mAh baterija izpraznila v 30 minutah, če bi ves čas vlekla 10 A. Ker bateriji napetost z izpraznjenostjo pada, se zmanjša tudi tok, posledično baterija tudi na "max" zdrži dlje. Vendar v resnici LEDica ne sveti z vso močjo. Zato ne proizvede več toliko toplote, in zato te ne greje v roko.

High ni namenjen, da ti bo ves čas svetil. Za to se uporablja nižje nastavitve. High vključiš samo kadar rabiš nekaj na daleč videti. Piše tudi v navodilih.

Drugače se pa polnjenje baterije pokaže s tem, da ti gumb za vklop sveti rdeče. Ko je baterija polna, posveti zeleno.

Aja: Pa še dva grafa:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gregc1 ::

Gregor5816 je izjavil:

Trikrat pritisni na gumb, da vidiš ali je baterija polna. Prvič utripne 2x-4x, drugič 0x-9x. To zaporedje se potem nekajkrat ponovi. To predstavlja volte, če je kje okoli 2.9V-3.1V, potem je baterija prazna, okoli 4.0V je baterija polna. Meni tole deluje kot prazna baterija.

Moje naročilo z EU priority line so preklicali (oz. so ponudili možnost alternativnega pošiljanja) zaradi omejitev skladišča/logističnega centra.

sem jo napolnil z nitecore d2 (upam da se tako imenuje polnilec). sem šel en sprehod z lučko. svetilnost ponovno pade po parih minutah. sprehajal sem se cca 15 min. sem baterijo vzel ven iz lučke jo ponovno vstavil v polnilec. baterija je skoraj polna. ima malo nad 4v. mi gre pa resnično na živce, ker svetilnost pada. ali naj jo reklamiram oz. obstja garancija. lučko sem mogoče prižgal tretjič.

msms ::

Za na kluče je to to ali se dobi kaj boljšega?

https://www.aliexpress.com/item/4000527...

gregc1 ::

GupeM je izjavil:

Kaj pomeni po par minutah? 5?

Če malo poračunava. Recimo, da lučka vleče 10A na max, to pomeni, da se ti bo 5000mAh baterija izpraznila v 30 minutah, če bi ves čas vlekla 10 A. Ker bateriji napetost z izpraznjenostjo pada, se zmanjša tudi tok, posledično baterija tudi na "max" zdrži dlje. Vendar v resnici LEDica ne sveti z vso močjo. Zato ne proizvede več toliko toplote, in zato te ne greje v roko.

High ni namenjen, da ti bo ves čas svetil. Za to se uporablja nižje nastavitve. High vključiš samo kadar rabiš nekaj na daleč videti. Piše tudi v navodilih.

Drugače se pa polnjenje baterije pokaže s tem, da ti gumb za vklop sveti rdeče. Ko je baterija polna, posveti zeleno.

Aja: Pa še dva grafa:


razumem. naročil sem dve lučki in dve baterije. ena lučka dela normalno po pričakovanjih. druga lučka pa niža svetilnost. če počakaš cca 10min ali manj je svetilnost skoraj na minimum.

gregor ::

gregc1 je izjavil:

Gregor5816 je izjavil:

Trikrat pritisni na gumb, da vidiš ali je baterija polna. Prvič utripne 2x-4x, drugič 0x-9x. To zaporedje se potem nekajkrat ponovi. To predstavlja volte, če je kje okoli 2.9V-3.1V, potem je baterija prazna, okoli 4.0V je baterija polna. Meni tole deluje kot prazna baterija.

Moje naročilo z EU priority line so preklicali (oz. so ponudili možnost alternativnega pošiljanja) zaradi omejitev skladišča/logističnega centra.

sem jo napolnil z nitecore d2 (upam da se tako imenuje polnilec). sem šel en sprehod z lučko. svetilnost ponovno pade po parih minutah. sprehajal sem se cca 15 min. sem baterijo vzel ven iz lučke jo ponovno vstavil v polnilec. baterija je skoraj polna. ima malo nad 4v. mi gre pa resnično na živce, ker svetilnost pada. ali naj jo reklamiram oz. obstja garancija. lučko sem mogoče prižgal tretjič.


reklamiraj, najprej prijazno, če bodo komplicirali pa omeni paypal dispute itd...
običajno popustijo in ti vrnejo denar, morda pa boš moral poslat lučko v njihov EU center za garancije, ne vem sicer točno katera trgovina ima to, sem pozabil

še bolj bi bilo, če bi lahko naredil kratek video in jim ga poslal, ali link do njega, najrej daš baterijo v eno lučko ki dela, nato v lučko ki ne deluje pravilno

jaz sem tako naredil tako za lučko, ki je bila DOA (že več let nazaj) in mi niso nič težili, je pa seveda bilo veliko lažje posneti video z lučko, ki sploh ni delovala

LP

Sycroft ::

msms je izjavil:

Za na kluče je to to ali se dobi kaj boljšega?

https://www.aliexpress.com/item/4000527...


jaz sem dobil priporočilo tu, kupil. in sem navdušen še danes:) top

Opkow ::

@gregc1

Ne poznam ravno tvoje svetilke.
A imas mogoče Anduril UI?

Poglej pod BattCheck > Tempcheck > thermal cfg, če imaš slučajno nastavljeno drugače, kot je napram drugi po defaultu, ki dela normalno?

Ne me grdo gledat, če sem brcnil v temo. Samo naglas razmišljam. :)

Samael ::

Precej mogoče, da nisi. Tudi jaz sem razmišljal v smeri, da ni termalno kalibrirana.
Samael != Samuel

Samael ::

msms je izjavil:

Za na kluče je to to ali se dobi kaj boljšega?

https://www.aliexpress.com/item/4000527...

Če koda BG1128 še vedno deluje, bi jo znal dobiti še za kakšno malenkost ($15,36 + poštnina) ceneje na banggoodu, vsekakor pa hitreje. Aliexpress economic shipping te mesece potrebuje tudi po 3+ mesece.

Link.
Samael != Samuel

radmannsdorf ::

Koda meni ne deluje več. Coupon is only used in special collection list and valid on over the specific value.
Ko pa bo kakšna spet, naročim. :)

GupeM ::

Samael je izjavil:

msms je izjavil:

Za na kluče je to to ali se dobi kaj boljšega?

https://www.aliexpress.com/item/4000527...

Če koda BG1128 še vedno deluje, bi jo znal dobiti še za kakšno malenkost ($15,36 + poštnina) ceneje na banggoodu, vsekakor pa hitreje. Aliexpress economic shipping te mesece potrebuje tudi po 3+ mesece.

Link.

Jaz sem dve na Banggood naročil 24. 10., pa ju sploh še odposlali niso.

Edit: Lažem. Na Gearbestu sem naročal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

firbec ::

Gearbest je itak ratal sekret ;(

Samael ::

radmannsdorf je izjavil:

Koda meni ne deluje več. Coupon is only used in special collection list and valid on over the specific value.
Ko pa bo kakšna spet, naročim. :)

Sem zdajle poskusil in deluje. V košarico sem dal to, ki je direktno linkana (mislim da je LE verzija) drugih nisem testiral.

Samael != Samuel

radmannsdorf ::

O pa res, sem se prej s CZ hecal. Koda deluje samo na CN skladišče. Sem vzel kar TIKI GITD, iz 23€ na 17,50€ s kodo. Hvala obema!

gregc1 ::

Opkow je izjavil:

@gregc1

Ne poznam ravno tvoje svetilke.
A imas mogoče Anduril UI?

Poglej pod BattCheck > Tempcheck > thermal cfg, če imaš slučajno nastavljeno drugače, kot je napram drugi po defaultu, ki dela normalno?

Ne me grdo gledat, če sem brcnil v temo. Samo naglas razmišljam. :)


ja mislim da ima aduril ui. gre se pa za astrolux ec01. priklopim na računalnik ali kako to pogledam?

dones sem štopal. po 4ih minutah svetilnost pade tako da se opazi z prostim očesom. nekje po 2 minutah pade svetilnost tako da moraš biti pozoren da opaziš.
seveda bi mogla držati dlje kot 4 minute na high. ali se motim?
druge lučke nimam več ker sem jo dal kot darilo.
««
244 / 320
»»