» »

Navijanje MSI GeForce 4 Ti 4200

Navijanje MSI GeForce 4 Ti 4200

Rastafrik ::

Bok folk. Mene zanima če se da MSI Ti 4200 64MB 4X AGP flashat bios na Ti4600 in kje bi dobu bios pa navodila. Pa zanima me isto za Gigabytovo FX 5900XT 128Mb ce se da na 5900 Ultra pa kje bi si lahk to prebral.:\

DjTonic ::

Se ne splača flashat, saj razen imena ne pridobiš ničesar. Raje gf4 ti 4200 poskusi naviti na frekvence 4600-tke pa boš videl, če dela stabilno. Prvo poskusi najti maksimalne frekvence pa se potem spusti v modifikacije, saj obstaja možnost, da tvoji pomnilniški moduli nebodo prenesli 325Mhz (650 DDR).

Rastafrik ::

Ja vem jaz to, saj sem jo mel že stokrat stestirano pa dela brez panike na ti4600 tako da bi jo rad kar flahov, da mam mir, pa se leps zgleda k pise Ti4600:D

DjTonic ::

Biose najdeš tukaj Klik. Gor je kar velika zbirka biosev za nVidijine kartice. Flashaš pa lahko z winfastovim orodjem za flashat ali pa nv flashom.

Z nvflashom flashaš tako, da si narediš bootable disk in poženeš nvflash -b oldbios.bin. To ti shrani starega. V primeru, da novi ne dela vredu.

Potem pa poženeš nvflash -f newbios.bin (Namesto newbios napišeš ime fajla, ki ga želiš flashat). Če ti napiše kakšno opozorilo, lahko tudi forcaš flashanje s parametroma -p ter -u -> nvflash -p -u -f bios.bin. Za WFFLASH-a glej navodila v temi flashanje 5900 v 5950 klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Rastafrik ::

Upam da bo ratal. Grem probat.:D

bajro ::

Najprej pozdrav,mene tud neki zanima mam isto graficno sam da ma 128ddr pa da je sparkle firma in sem jonavil na 300/600 pa se je ze neki kazal k sm pognal 3d mark,po sm jo pa zdej spustu na 290/580 in je ql zanima me zakaj se slabo navija ce je mogoce kej zaradi ramov oz. zato,ker je kr ena firma.Gor mam pa iceberg04 pro,.. LP :)



Asus-a7n8x-x Athlon-2600xp GF4-Tit4200 2x256 ddr(400)viking ...

Rastafrik ::

Ja jaz ti lahko sam tolk povem da moja potegne do 320/650 MAX tako da jo brez panike flasham na 4600 sam nikjer ne dobim biosa, dobu sem dva al celo tri pa noben ne dela (noce mi sploh odprt fila). Ves kaj mozno da nimas dost dobr ohlajeno, je pa tut res da se nekatere dost slaps navijajo kot druge. Saj ce jo hoces na vsak nacin navit bol jo lahko prodas, jaz ti garantiram da se bojo stepl zanjo, pa kups za isti cash sam kako drugo firmo. Vem da so ful dobre MSI, WinFast, Gigabyt, Gainward. Saj nebos nc na zgubi, sam zamenas jo za drugo firmo, ce bos najdu kaksenga kekca ki ti bo nasel da je tvoja svinsko bolsa ker ma 128 pa 8X AGP.:\

Rastafrik ::

DjTonic!!

Daj mi prosem pomagaj dobit kak drug naslov kjer bi dobu bios, s te strani mi noce nobenga flashat.

Neki v tem smislu da ne mora odpret datoteke. Jast se ze lep' cajt ubadam stem po..... biosom pa ni efekta. Mam Winfastow flash in nvidiinga pa se z nobenim ne da, pa verjem da vem kako, ker sem vcer flashal kolegu FX5900xt pa je slo.

PROSIM POMAGI !!!!!! :( :(

TehLuco ::

a če ne vem če je moja grafa (ti4200 128) zmožna tečt na geforce 4 ti4400 al pa ti4600 pol lahko flasham? aj s tem sploh dobim? pol se sama navije al kako... vem da sm n00b v tem ampak me zanima.

DjTonic ::

Rasta poglej še malo na to stran klik. Tukaj imaš tudi kar precej bios fajlov različnih proizvajalcev.

Daj mi prosem pomagaj dobit kak drug naslov kjer bi dobu bios, s te strani mi noce nobenga flashat.
Neki v tem smislu da ne mora odpret datoteke


Pa si pravilno odzipal fajl in nato skopiral .bin ali .rom datoteko na bootable disc? No če si probaj forcat oziroma vsilit flashanje programu, saj ti verjetno ne pusti zaradi različnega Device ID-ja. Še enkrat pa ponavljam, da razen imena in višjih clockov ne boš pridobil nič drugega. Pa pripravi si kakšno PCI karto v primeru failed flasha.

a če ne vem če je moja grafa (ti4200 128) zmožna tečt na geforce 4 ti4400 al pa ti4600 pol lahko flasham?


Ne, če ne veš, da grafična dela na frekvencah hitrejšega modela odsvetujem flashanje.

kaj s tem sploh dobim? pol se sama navije al kako...


Ne ne navije se sama s flashanjem jo preobraziš v hitrejšo in ker so informacije o frekvencah shranjeje v biosu teče pri višjih clockih že privzeto, tudi v DOS-u.

mloncar ::

vprašanje če ti gre sploh na frekvence ti4600! s flešanjem ne pridoš nič, raje navij na takšne frekvenve, de bo delal brez problema in poskrbi za hlajenje!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Rastafrik ::

PIII...!!!!!!!!! Tole mi gre ze posteno na k.... Morim vsem povrst, na tren forumih hkrati, pa ce jebem se ko zmesan pa ena taka simpel stvarca ne rata. Hvala vsem za pomoč, ce se slucajno kom se da mal pogedat pol bi lepo prosu dan pogleda. Nevem zakaj mi noce odprt datoteke. Kaj je una fora z extraktanjem zipa, pa je mozno da je nvflash kaksna cudna verzija da ne prepozna biosa, ker mi skus sporoča da nemore odpret datoteke z biosom. Mi lahko kdo da link kje bi dobu flash k dela.8-O

Boki_ ::

Z neta ti more vržt .bin al pa .rom file. V kaki obliki ti tebi vrže?
I'm back

DjTonic ::

Na netu je veliko bios fajlev zipanih. Itak, da ga moraš prvo razširit pa dat na disketo potem, kot sem že omenil v prejšnjem postu.

Rastafrik ::

Men da v .bin formatu dol. Zdaj nevem ce je pol isti postopek kot pri .rom. Za rom znam flashat za bin mi pa ne rata.:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje GeForce FX5200

Oddelek: Navijanje
371703 (1348) BaRtMaN
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894266 (3179) Sami
»

FX 5900XT

Oddelek: Navijanje
131013 (871) Sami
»

TI4200 @ 4600

Oddelek: Navijanje
391734 (975) ohter
»

4200>4600

Oddelek: Navijanje
222038 (1529) fictionel

Več podobnih tem