» »

Konfiguracija za gamerski komp

Konfiguracija za gamerski komp

«
1
2

Master_X ::

Torej sestavlja se gamerski komp. Budget je nekje 900-1000€ maksimalno.
Zahteve so, da je grafična Nvidia in da podpira DirectX 11. Igre so pa Battlefield 2: Bad Company, prihajajoča Mafia 2, ipd.

Zdaj zaenkrat je sestavljena naslednja konfiguracija:

matična: ASUS M4A89GTD Pro 117,60 €
procesor: AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W C3 164,40 €
pomnilnik: Corsair Dominator 4GB 1600Mhz cl7 KIT - 1.65V 140.40 €
grafična: Palit GeForce GTX 460 1GB Sonic Platinum 255,60 €
trdi disk: Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 66 €
ohišje: NZXT M59 64 €
napajalnik: Corsair TX 650W 106,80 €
ostale zadeve: optična enota, ventilatorji, etc. = 60 €

Ta konfiguracija ima torej ceno 975 €. Zdaj me pa predvsem zanimajo mnenja, če bi se dalo kaj dobiti ceneje, morda kaj boljšega za tak denar...

Pa še vprašanje, a je stock cooler na tem procesorju ob nenavijanju dovolj učinkovit ali bi bil potreben aftermarket?

Za odgovore se zahvaljujem.

bluefish ::

Kupi.

Priloženi hladilnik zadošča, odvisno od osebnih preferenc glede glasnosti,...

Meizu ::

Jst ne bi dal 255EUR za GTX460...

Samuel ::

Ohišje je taki plastik fantastik...

Master_X ::

Meizu je izjavil:

Jst ne bi dal 255EUR za GTX460...

Mogoče bi moral v prvem postu napisat, da želim argumentirana mnenja. Mogoče kakšen komentar zakaj ne te grafične? Predvsem za to ceno.

Pa če se napiše, da je ohišje plastik fantastik, se naj torej zraven za to ceno napiše ohišje, ki ni plastik fantastik oz. cena za katero se dobi po vaše kvalitetno ohišje. Prvotno mi je predvsem, da je zračno, pa če je iz plastike ali iz kevlarja ali česa pač.

bluefish ::

Za to ceno od ohišja tudi ni za pričakovati kaj veliko.

Cena grafične pa je primerljiva s tujino (mylemon + poštnina).

ShiningStar ::

Master_X priporočam ti COOLER MASTER CM 690 II Advanced PC Tower Case . Jaz se s tem ohišjem že kar nekaj časa spogledujem.(ga bom kupil čez kakšen teden) Preverjeno v tej trgovini je najceneje, lahko po lastni želji kupiš drugje. Vanj lahko namestiš 10 ventilatorjev. Pri nakupu dobiš zraven že 1x 120 mm fan, in pa 2x 140 mm fan. (spredaj in na vrhu)

youtube

IvoJan ::

zakaj nebi nabavil phenom II x6 za 30EUR več?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

worxer ::

na tvojem mestu bi js uzeu to grafo: http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...

IvoJan ::

zakaj?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BALAST ::

@worxer
saj se najdejo tudi cenejše gtx 460. :)

@tKBurek
se strinjam, da naj raje da 30EUR več za x6 procesor.

worxer ::

@ BALAST
poglej specifikacije te al pa une, ta je bol navita pa je skor za isto dnara.

IvoJan ::

res jo je problem navit ane??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Master_X ::

ShiningStar je izjavil:

Master_X priporočam ti COOLER MASTER CM 690 II Advanced PC Tower Case . Jaz se s tem ohišjem že kar nekaj časa spogledujem.(ga bom kupil čez kakšen teden) Preverjeno v tej trgovini je najceneje, lahko po lastni želji kupiš drugje. Vanj lahko namestiš 10 ventilatorjev. Pri nakupu dobiš zraven že 1x 120 mm fan, in pa 2x 140 mm fan. (spredaj in na vrhu)

youtube

To ohišje je seveda od tistega, ki sem ga podal, kar dosti boljše, ampak, ko se prišteje še poštnina, kar nekaj dražje... mogoče bi moral še omenit, da ni potrebno vrhunsko ohišje, je pa zelo zaželeno da ima ventilator spredaj ter zgoraj, ker bi naj to po kar nekaj testih zagotavljalo najbolši airflow. In če se za neko dokaj nizko ceno to da dobiti, zakaj se nebi. Bom pa o ohišju še razmislil. Hvala za dober predlog.

@worxer and @BALAST
Kolikor sem bral teste je ta grafična za ta denar ena izmed boljših kar se jih dobi (vsaj pri nas, rad bi kupil vse pri istem trgovcu oz. vsaj v Sloveniji, ker se mi ni še s tem imet raznih kolobocij, zdaj in ko bo v prihodnosti kaj narobe). Po branju specifikacij ne vidim kako je tista, ki sem jo jaz podal slabša od te ki jo je linkal worxer.

Glede 6 core... Ne vem, povsod mi je bilo rečeno, da je X4 bolši za gaming... zdaj pa če ima kdo kak test ali kaj podobnega bi ga bil vesel.

worxer ::

ta, ko sm dau link od nje, ima bolj navite frekvence, procesorja, ramov, shaderji polek tega ma pa tudi bulši hladilnik, medtem kot ta, ko si ti jo omenu, ima standart frekvence.

usaj tko sm zaslediu na proizvajalcovi spletni strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: worxer ()

IvoJan ::

|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Master_X ::

worxer je izjavil:

ta, ko sm dau link od nje, ima bolj navite frekvence, procesorja, ramov, shaderji polek tega ma pa tudi bulši hladilnik, medtem kot ta, ko si ti jo omenu, ima standart frekvence.

usaj tko sm zaslediu na proizvajalcovi spletni strani.


Zdaj glede Palitove grafe ne vem ravno vseh podatkov najbolj natančno, ker očitno jim ni v interesu, da bi jih objavili na spletni strani (???) ampak v testu ima stock core clock na 800 Mhz, ShaderClock na 1600 Mhz, QDR pa 4000 Mhz. Kar se meni zdi boljše od te podane in vsekakor to niso standardne vrednosti. Glede kvalitete hladilnika pa ne bomo, ker glede na to, da je navita delala normalno na stock coolerju... je za mene dovolj dober.

worxer ::

ok, my bad, če sm našo napačne podatke o njej, sori

gruntfürmich ::

jst bi razmislil o WD sata 3, čeprav je ta zelo dober trdi disk.
pri ramih se da prišparat malo, kupiš 1333 ali 1600@cl8 corsairja.
za ohišje pa je itq škoda vsakega evra.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

klinker ::

gruntfürmich je izjavil:

jst bi razmislil o WD sata 3, čeprav je ta zelo dober trdi disk.
pri ramih se da prišparat malo, kupiš 1333 ali 1600@cl8 corsairja.
za ohišje pa je itq škoda vsakega evra.


Kaj ti bo sata 3 na navadnem HDDju??? Ohisje pa kakor za koga...ce te ne moti da mas sesalec pod mizo je skoda,ce pa dads kaj na tisino,itd pa se splaca dat malo vec,ki ohisje ni da menjavas non stop.

Galaxy ::

Kaj ti bo sata 3 na navadnem HDDju???

Ne razumem pomena tvojega vprašanja. On je najvrjetneje mislil nove diske WD, ki imajo SATA3 prikluček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Master_X ::

Hvala vsem za mnenja in komentarje. Smo se v bistvu kar odločli, da bodo ostale te komponente... Menjalo se bo samo ohišje in sicer se bo vzel Thermaltake V3, ki je cca. 20 € cenejši od tega, ki je prvotno bil mišljen, pa morda celo boljši (kot sem že rekel, se ne rabi neko super ohišje) ter Dominatorje se bo vzelo Cl8, tako da se je cena še nekoliko znižala in mislim, da je to dokaj solidna sestava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Master_X ()

IvoJan ::

dej vzemi 6 core no. da ti ne bo kasneje žal.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

IvoJan je izjavil:

dej vzemi 6 core no. da ti ne bo kasneje žal.


hahah ga mors se prost al kaj?:D sej se ne bos ti zajebu... se bo un
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

maš res :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

namest dominatorjev uzem faking 6 core... pa uzem neke ki so cnej... ker v ramih se ne pozna veliko...

Galaxy je izjavil:

Kaj ti bo sata 3 na navadnem HDDju???

Ne razumem pomena tvojega vprašanja. On je najvrjetneje mislil nove diske WD, ki imajo SATA3 prikluček.



to se sploh ne splaca BTW ... max bandwidth od diskov je ~140? v RAID 0 ~300
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Master_X ::

Glejta bomo vzeli x6, čeprav nimam blage veze, kaj bo to pomagalo pri igrah. Ampak rečmo, da je še fajn met dva cora zraven za teh 35 €.

Glede RAMov pa, ja najboljše da dam Transcende not, samo da bo mel komp 2 cora več. Ker od normalnih firm nimaš 4GB kita pod 110-120 €.

Xserces ::

ma pomagal ti bo povsod... multitasking, converterji.... povsod... drgac pa rami dominator ti ne rabs... in nebom nc argumenteru ker se mi neda
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

IvoJan ::

|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

IvoJan je izjavil:

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

teli so cheap in dobri


in tut ni treba da so CL8 lah tut 9 uzams...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Master_X ::

Ja saj Dominatori, ki jih bom kupil pa pridejo 14 € več... tako da ni neke velike razlike. V glavnem pride torej X6 1055T. Čeprav še vedno ne vem kaj to koristi v igrah, glede na to, da uporabljajo/bodo uporabljale (še nekaj časa) največ 3 core. Bolj je nastal problem, ker je iz ponudbe izginila grafična, bomo vidli kaj se bo dalo naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

49106 ::

Mogoče matična z SLI?

Master_X ::

49106 je izjavil:

Mogoče matična z SLI?

Ja, se je pogovarjalo tudi o tem, ampak zdaj je bila plata, ki je omogočala povezavo dveh grafik, pa ni dočakala uporabe. Ponavadi je do takrat, ko je potreba po boljši grafiki, na trgu že povsem nova zmogljivejša generacija grafičnih, tako da po moje ni nujno.

gregor ::

zakaj želiš imet nvida grafo, kakšen poseben razlog?

lp

worxer ::

za cca 250EUR je ta grafična najbolša po benchmarkih

Meizu ::

A kaj ko dodaš ubogih 40EUR in imaš HD5850...

worxer ::

js nvm kuk je model prpravlen dat za pc

Meizu ::

Če že ima 1000EUR mu tistih 40EUR ni problem napraskat nekje?

cinkaCR7 ::

Zahteve so, da je grafična Nvidia in da podpira DirectX 11

worxer ::

al pa če bi vzeu pol gtx 480, ka pa tistih 250EUR polek, malenkost :)

Meizu ::

worxer je izjavil:

al pa če bi vzeu pol gtx 480, ka pa tistih 250EUR polek, malenkost :)


ni treba pretiravat.

cinkaCR7 je izjavil:

Zahteve so, da je grafična Nvidia in da podpira DirectX 11


Ni pa navedel vzroka zakaj potrebuje nvidio. Če jo potrebuje le zato ker je nvidia potem je to ena neumnost. Če pa dejansko potrebuje CUDA in podobne zadeve potem pa ja, gtx460.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

st0jko ::

Pa kaj, če ima človek preference. GTX460 je itak zmaga...
keks?

Master_X ::

Ne se preveč razburjat glede Nvidie :) Ja taka je pač preferenca, CUDA, PhysX... Vem, da bi bil nakup Radeonke morda bolj racionalna odločitev, ampak tako pač je.

Sicer je pa konfiguracija že naročena, grafične žal trenutno v Sloveniji ni mogoče dobiti, zato se bo vzela 470ka. Tako da hvala vsem za mnenja in nasvete.

IvoJan ::

GTX470 je super :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

worxer ::

Master_X je izjavil:

Ne se preveč razburjat glede Nvidie :) Ja taka je pač preferenca, CUDA, PhysX... Vem, da bi bil nakup Radeonke morda bolj racionalna odločitev, ampak tako pač je.

Sicer je pa konfiguracija že naročena, grafične žal trenutno v Sloveniji ni mogoče dobiti, zato se bo vzela 470ka. Tako da hvala vsem za mnenja in nasvete.

Všeč mi je :D

Meizu ::

Meni pa ne. Za 30EUR manj dobiš HD5870, ki pa GTX470 povozi kot za burek.

Ampak jebiga, če rabiš cudo, rabiš cudo :)

worxer ::

@Meizu
to si se pa mal zmoto, HD5870 nj kr na polici ostane :D
http://www.videocardbenchmark.net/high_...

mihco ::

worxer je izjavil:

@Meizu
to si se pa mal zmoto, HD5870 nj kr na polici ostane :D
http://www.videocardbenchmark.net/high_...


Graf do katerega si linkal je smesn in se zdalec ne prikazuje realnega stanja...

Meizu ::

lol@benchmark (benchmark... lol)...

Raje glej real life situacije, da ti ne bojo benchmarki kaj preveč v glavo udarili...

Sicer nisem že nekaj časa sledil razvoju driverjev obeh taborov, vendar vem da so HD5870 vedno primerjali z GTX480.

Bitka je tam tesna, GTX480 zmore držat avg fpsje malce višje kot HD5870 drugo je pa dokaj tesno... Sploh pa treba vedet, da je GTX480 celih 200EUR dražja od HD5870.

HD5870vsGTX470 - HD5870 v večini primerov naščije GTX470. V edinem primeru, kjer so GTX470ke skoraj izenačene s HD5870 po performansu je v nekaterih (povdarek na nekaterih) DX11 špilih, kjer je tesselation bolj intenziven in ga nvidia lažje procesira zaradi cude. Drugače pa je HD5870 v ospredju za manjšo ceno. Če pa že gremo potem GTX480 primerjat... - za tisto ceno dobiš že HD5970, ki pa naščije GTX480 naokoli in počez.

Xserces ::

Meizu je izjavil:

lol@benchmark (benchmark... lol)...

Raje glej real life situacije, da ti ne bojo benchmarki kaj preveč v glavo udarili...

Sicer nisem že nekaj časa sledil razvoju driverjev obeh taborov, vendar vem da so HD5870 vedno primerjali z GTX480.

Bitka je tam tesna, GTX480 zmore držat avg fpsje malce višje kot HD5870 drugo je pa dokaj tesno... Sploh pa treba vedet, da je GTX480 celih 200EUR dražja od HD5870.

HD5870vsGTX470 - HD5870 v večini primerov naščije GTX470. V edinem primeru, kjer so GTX470ke skoraj izenačene s HD5870 po performansu je v nekaterih (povdarek na nekaterih) DX11 špilih, kjer je tesselation bolj intenziven in ga nvidia lažje procesira zaradi cude. Drugače pa je HD5870 v ospredju za manjšo ceno. Če pa že gremo potem GTX480 primerjat... - za tisto ceno dobiš že HD5970, ki pa naščije GTX480 naokoli in počez.


+1 z moje strani
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bigbang BOF sharksi7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6110524 (9269) klinker
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255197 (4900) fr4nc
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833440 (29136) bedak

Računalnik do 2000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10620643 (19297) M-XXXX
»

AMD je največji proizvajalec grafičnih čipov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
227806 (7221) PrimozR

Več podobnih tem