» »

Vozniški izpit

Vozniški izpit

«
1
2

zelenjava ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje za siguro da vem.

23.7 2008 sem opravil vozniški izpit v petek smo bili 23.7 2010, kar pomeni da je že dve leti, od kar sem opravil izpit. Letos 28 maja sem bil star 21, in me zanima če sem še vedno voznik začetnik ali ne.

Hvala za odgovor.

whatever ::

Nisi več voznik začetnik. Voznik začetnik si ALI do dopolnjenega 21. leta ALI 2 leti od prvega opravljanja vozniškega izpita.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Good Guy ::

ti lepo piše na vozniški kdaj ti poteče.. in od takrat naprej nisi več mladi voznik
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

;-) ::

whatever je izjavil:

Nisi več voznik začetnik. Voznik začetnik si ALI do dopolnjenega 21. leta ALI 2 leti od prvega opravljanja vozniškega izpita.

Ni res, jaz imam izpit že 2 leti in pol in bom mlad voznik še pol leta (takrat bom 21).

Moraš imeti izpit 2 leti IN dopolnjenih 21 let.

IceBoX ::

Če si opravljal izpit ko si bil star 18 let, si voznik začetnik do 21. leta, če pa si izpit opravljal recimo ko si imel 19,20 ali več let, pa si voznik začetnik 2 leti od izpita.

MonkeyHead ::

delete pls.

Zgodovina sprememb…

madog ::

Voznik začetnik nisi več od dopolnjenega 21 leta in/ali moraš imeti izpit dve leti. Se pravi da ti nisi začetnik z dnem 23.7 2010.

če bi delel izpit pri 23 letih si voznik začetnik do 25 leta.

Relanium ::

Lepo vse piše na dokumentu, sam pogledat je treba (tam kjer piše do kdaj velja)

zelenjava ::

Ali kdo ve, kje bi se dalo pogledati kakšne bodo spet nove kazni. Namreč jeseni naj bi bile spet nove, pa nikjer ne najdem kakšne bodo.Hvala za pomoč.

whatever ::

A že kalkuliraš, kako boš kršil predpise?:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

PacificBlue ::

@zelenjava

http://www.rtvslo.si/slovenija/pijani-v...

edit: predlogi zakona so linkani na zgornjem linku.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Pozoren bodi edino, da voznik začetnik za policijo ni enako kot za zavarovalnico.

LeXani ::

Men tud ni čist vse jasn glede tega..tko da bi prosu če mi kdo pove kako je s tem. Rojen sem 23.5.1989, izpit naredil 26.11.2007. Vozniško dovoljenje imam prvo, preteče mi 23.5.2069. Kazen (dve kazenski) sem kasiral 4.4.2008. Torej voznik začetnik nisem več? Kaj pa mlad voznik? Izbris kazenskih?
Pa še to, da ne bom odpiral nove teme..kdaj lahko začnem opravljati izpit za motor (650ccm bom vozil). Pri 24?
hvala, lp
Čas prve prijave 04.11.2005

šernk ::

LeXani je izjavil:

Men tud ni čist vse jasn glede tega..tko da bi prosu če mi kdo pove kako je s tem. Rojen sem 23.5.1989, izpit naredil 26.11.2007. Vozniško dovoljenje imam prvo, preteče mi 23.5.2069. Kazen (dve kazenski) sem kasiral 4.4.2008. Torej voznik začetnik nisem več? Kaj pa mlad voznik? Izbris kazenskih?
Pa še to, da ne bom odpiral nove teme..kdaj lahko začnem opravljati izpit za motor (650ccm bom vozil). Pri 24?
hvala, lp


nemogoče da imaš še vedno prvo vozniško dovoljenje. izpit sem namreč naredil dobre 6 mesecev pred tabo in vsi ki so ga naredili pol leta prej in 1 leto zadaj imajo vozniško, katero jim velja do 21. rojstnega dne. nova vozniška (kartice) pa veljajo 10 let. veljavnost izpita in vozniškega sta 2 različna pojma. če se ne motim se kazenske brišejo če nisi 2 leti kaznovan, ali nekaj podobnega? za motor pa pojma nimam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LeXani ::

Potem sem fenomen če te prav razumem? Tako vozniško sem dobil ko SEM naredil izpit.



Naredil sem še eden prekršek, stacionarni radar. Na srečo ne z svojim avtom tako da je brat kasiral. Ni bil vesel.
Čas prve prijave 04.11.2005

telexdell ::

Kazenske pike se ti brišejo po dveh letih od pridobitve. Če torej 1.1.2010 dobim 5 kazenskih pik in 1.4. 2010 2 kazenski piki se mi 1.1.2012 izbriše 5 pik in 1.4.2012 2. piki. Če neki trenutek skupna vsota pik preseže 18 (9 za mladega voznika) dovoljenje za vožnjo preneha veljati.
Drugače pa si za policijo mladi voznik 2. leti za zavarovalnico pa 3, kar vpliva predvsem na dodatno zavarovanje za mladega voznika.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

49106 ::

A ni da se kazenske ne brišejo več same, in je treba hodit na neke seminarje?

šernk ::

LeXani je izjavil:

Potem sem fenomen če te prav razumem? Tako vozniško sem dobil ko SEM naredil izpit.



Naredil sem še eden prekršek, stacionarni radar. Na srečo ne z svojim avtom tako da je brat kasiral. Ni bil vesel.


vsekakor, sam sem imel veljavnost do 2010 (in vsi ostali ki jih poznam tudi), potem pa so mi avtomatsko ko sem šel delat novo podaljšali do 2069, vendar kartica velja le do 2020...potem moram it znova podaljšat
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

Kazenske pike se ti brišejo po dveh letih od pridobitve. Če torej 1.1.2010 dobim 5 kazenskih pik in 1.4. 2010 2 kazenski piki se mi 1.1.2012 izbriše 5 pik in 1.4.2012 2. piki. Če neki trenutek skupna vsota pik preseže 18 (9 za mladega voznika) dovoljenje za vožnjo preneha veljati.
Drugače pa si za policijo mladi voznik 2. leti za zavarovalnico pa 3, kar vpliva predvsem na dodatno zavarovanje za mladega voznika.

7 ne 9.

St235 ::

Pike se same brišejo po 2 letih, če prideš vmes na 14 pik, greš lahko na semirak kjer si jih nekaj predčasno zbrišeš. To seveda ne velja za mladega voznika.

Voznik začetnik za policijo si dve leti od opravljenega izpita IN dopolnjenega 21 leta starosti.
Primer:
Rojen sem 23.5.1989, izpit naredil 26.11.2007. Dve leti od izpita 26.11.2009, 21 let 23.5.2010. Voznik začetnik nisi več od 23.5.2010.

Mladi voznik za zavarovalnico si trei leta od opravljenega izpita ne glede na starost. Pri prejšnjem primeru bo to 26.11.2010.

LeXani ::

To sem hotel slišat! Najlepša hvala.
Čas prve prijave 04.11.2005

Relanium ::

No kakorkoli, dejstvo je da če mlad voznik pelje čez rdečo, ode vozniško

;-) ::

To vsekakor ni res. Rdeča luč je 250EUR in nisem dobil nič pik.

šernk ::

;-) je izjavil:

To vsekakor ni res. Rdeča luč je 250EUR in nisem dobil nič pik.


bi lahko že vedel, da tebe med voznike ne štejemo več, ker imaš izkušnje z vsemi mogočimi in nemogočimi stvarmi na cesti. No ja nekdo mora polnit blagajno države tudi iz kazni :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Rdeča luč je 250 EUR in 0 pik.

;-) ::

Tako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

flekec ::

klko jaz vem si voznik začetnik 3 leta, kazenske se brišejo tudi po treh letih, ne dveh

MrBrdo ::

šernk je izjavil:

nemogoče da imaš še vedno prvo vozniško dovoljenje. izpit sem namreč naredil dobre 6 mesecev pred tabo in vsi ki so ga naredili pol leta prej in 1 leto zadaj imajo vozniško, katero jim velja do 21. rojstnega dne. nova vozniška (kartice) pa veljajo 10 let. veljavnost izpita in vozniškega sta 2 različna pojma. če se ne motim se kazenske brišejo če nisi 2 leti kaznovan, ali nekaj podobnega? za motor pa pojma nimam.

to za kartico tudi ni res, jaz imam kartico pa mi velja do 2069 (nisem pa več začetnik, že ko sem jo dobil nisem bil - odvzem)
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

šernk ::

MrBrdo je izjavil:

šernk je izjavil:

nemogoče da imaš še vedno prvo vozniško dovoljenje. izpit sem namreč naredil dobre 6 mesecev pred tabo in vsi ki so ga naredili pol leta prej in 1 leto zadaj imajo vozniško, katero jim velja do 21. rojstnega dne. nova vozniška (kartice) pa veljajo 10 let. veljavnost izpita in vozniškega sta 2 različna pojma. če se ne motim se kazenske brišejo če nisi 2 leti kaznovan, ali nekaj podobnega? za motor pa pojma nimam.

to za kartico tudi ni res, jaz imam kartico pa mi velja do 2069 (nisem pa več začetnik, že ko sem jo dobil nisem bil - odvzem)



na prednji strani poglej pod 4b :)
4a je datum izdaje: 22.02.2010
4b je velja do: 22.02.2020
zadaj mi pa piše pod številko 11: velja do: 20.02.2069
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

marnit ::

Tko nekak, ja. Vse z namenom poljenja proračuna (kartice je treba obnavljat na 10 let), pod pretvezo, da bodo slike na vozniški ažurirane... :/

vanesa19 ::

živjo. jaz mam pa eno vprašanje.
zdaj bom začela delati izpit. naredila sem zdravniški pregled. in sem se danes dobila prvič z mojim inštruktorom. dala sem mu zdravniško potrdilo, in sma se zmenla za vožnjo v četrtek zjutraj. nimam pa opravlenega cpp pa nič. kaj lahko sploh voziš pred opravlenim cpp?
lp

zelenjava ::

Po logiki nebi smela.

M@73Y ::

Po pravilu nebi smela, po logiki avtošole pa lahko, saj bo s tem plačala več ur in AŠ bo imela več denarja od nje. V tem primeru bi šlo samo za korist AŠ da povleče še več denarja od voznika. Predlagam da najprej opraviš CPP da se seznaniš z znaki, določenimi pravili, nato pa na cesto.
..jump into psytrance tunnel..

krucymucy ::

flekec je izjavil:

klko jaz vem si voznik začetnik 3 leta, kazenske se brišejo tudi po treh letih, ne dveh

Voznik začetnik si dve leti, kazenske se brišejo po treh, nekdaj so se resda po dveh.

krispe ::

Si bom malo sposodil temo..

Včeraj mi je dedek povedal, da me je že prijavil pri eni avtošoli in zdaj bi jaz naj hodil vsak teden na predavanja(jaz se s tem ne strinjam ker želim uživat počitnice :D) Zanima me, če so ta predavanja obvezna, ker je na internetu precej tega materiala in se bi lahko doma precej naučil.

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

amigo_no1 ::

Škoditi ne morejo.

D3m ::

Še bolje, ni ti treba iti. Upri se dedku. Počitnice so tvoja PRAVICA.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

krucymucy je izjavil:

flekec je izjavil:

klko jaz vem si voznik začetnik 3 leta, kazenske se brišejo tudi po treh letih, ne dveh

Voznik začetnik si dve leti, kazenske se brišejo po treh, nekdaj so se resda po dveh.


Za policijo si voznik začetnik 2 leti, za zavarovalnice pa 3 leta. Laično rečeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

balocom ::

St235 je izjavil:

Pike se same brišejo po 2 letih, če prideš vmes na 14 pik, greš lahko na semirak kjer si jih nekaj predčasno zbrišeš. To seveda ne velja za mladega voznika.


Kot je meni znano se pike brišejo po treh letih če vmes ne dobiš nobene druge.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

M-XXXX ::

Za policijo si voznik začetnik 2 leti, za zavarovalnice pa 3 leta. Laično rečeno.

Voznik začetnik ne sme pit alkohola, to pa traja 3 leta oziroma do 21 rojstnega dne...

Good Guy ::

M-XXXX je izjavil:

Za policijo si voznik začetnik 2 leti, za zavarovalnice pa 3 leta. Laično rečeno.

Voznik začetnik ne sme pit alkohola, to pa traja 3 leta oziroma do 21 rojstnega dne...


pije ga lahko, samo napihati ne sme

prav tako traja ta doba ne do 21 leta, ampak 3 leta če si naredil izpit pri 18 letih in 2 leti če si ga naredil po 18 letu.

balocom ::

Good Guy je izjavil:


prav tako traja ta doba ne do 21 leta, ampak 3 leta če si naredil izpit pri 18 letih


Kar je enakovredno do 21ga leta.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Good Guy ::

balocom je izjavil:

Good Guy je izjavil:


prav tako traja ta doba ne do 21 leta, ampak 3 leta če si naredil izpit pri 18 letih


Kar je enakovredno do 21ga leta.


haha jao :))

in če nekdo izpit naredi pri 22 letih? po vaše ni več mladi voznik

balocom ::

Potem je pa voznik začetnik 2 leti :)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Good Guy ::

balocom je izjavil:

Potem je pa voznik začetnik 2 leti :)


a bejž

šernk ::

čakte a zdej po novem se točke brišejo po 3 letih? a ni bilo rečeno, da naj se sploh ne bi več brisale?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

CleanPower ::

Pozdrav!
Da ne odpiram nove bom kar tukaj vprašal.
S prvim julijem so začela veljati neka nova pravila oz. kako se pride do izpita.
Prosil bi vas da mi razložite, če kdo ve, vse korake ki jih moram narediti da pridem do izpita. Prvo pomoč in zdravniški pregled imam že opravljeno, kaj moram storiti sedaj? ali je cpp tečaj še potreben, ali se moram sedaj prijaviti na občinske teste, ali pa naj kar začnem voziti?

balocom ::

Prvo se prijavi v avto šolo, pojdi na cpp-je ter naredi republiške, nato pa lahko začneš vozit (šolske pole so ukinel ker so brezveze ble in jih je naredil vsakdo, tako ali drugače). Ko bo inštruktor predvideval da znaš dovolj dobro vozit se pa lahko počasi prijaviš na izpitno vožnjo.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

krispe ::

CleanPower je izjavil:

Pozdrav!
S prvim julijem so začela veljati neka nova pravila oz. kako se pride do izpita.


Kakšna pa so ta pravila?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

balocom ::

Kot je meni znano je največja sprememba ukinitev šolskih testov cpp ter "malce" drugače gre zdravniški če si izgubil izpit zaradi vožnje pod vplivom alkohola in delaš izpit ponovno.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831007 (17828) Twixz
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018472 (15527) Zajec123
»

Kategorije voznikov B kategorije po veljavni zakodonodaji

Oddelek: Loža
101369 (1126) St235
»

Voznik začetnik

Oddelek: Loža
397364 (6586) St235
»

Zavarovanje avtomobila mladega voznika

Oddelek: Problemi človeštva
2910199 (9645) flipflop

Več podobnih tem