» »

Zalman Multiconector

Zalman Multiconector

PALOMINO ::

Zanima me, če kdo od Vas uporablja Zalman multikonektor?



Namreč v svojega Chiefteca sem vgradil 4 ventilatorje Zalman ZM-F1, da se mrcina ne bo preveč grela...

Ta multikonektor ima dva priključka 12V dva pa 5V...problem pa je sledeč ali lahko tudi na 5V priključka "navesim" ventilatorja?

Pa še to, Zalman ZM-F1 ventilator ima dodan zraven uporček-ali je smiselno nameščati uporček, če se ventilator preko Zalman multikonektorja priključi direktno na napajalnik?

In pa še čisto informativno vprašanje:
Obstaja kakšen poceni konektor, ki ima tudi tako funkcijo, da se da ventilatorje po potrebi izključiti?

Hvala vsem za nasvete in pomoč.

Thanatos ::

ja itq, sej če daš ZMF1 na upor ki pride zraven, pride do venta tudi samo okoli 5V.

PALOMINO ::

Najlepša hvala za odgovor.

PALOMINO ::

Še nekaj me zanima, serviserji v Mlacomu pravijo da brez upora Zalman ZMF1 pokuri samo 5V štroma, tako da natikanje upora ni smiselno, če se vent priključi preko Zalman multikonektorja direktno na napajalnik.

Vaše morebitne izkušnje morda?

Matek ::

Ne, če nimaš gor upora porabi 12V če pa maš upor pol pa 5V, sam itak ostalo prabi upor tak da poraba ni manjša, ker upor v bistvu tud porabi tok, sam pazi da ne boš dal ventilatorja na 5V na tistem multikonektorju pa še pol upora gor, ker te bo pa res premalo napetosti in se ne bo vrtelo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564602 (3377) nuclear
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292303 (1623) WinsuckeR
»

Priklop ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171596 (1267) steev
»

vec ventilatorjev na molex

Oddelek: Strojna oprema
61107 (1006) Azrael
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352353 (1757) tigrr

Več podobnih tem