» »

Računalnik deluje počasi

Računalnik deluje počasi

FCbarcelona ::

No pred leti sem kupil laptop z 2GB rama. Prej je kljub segrevanju deloval nemoteno zdaj pa vsakič počasneje. Windowsi so skoraj novi tako da je pomnilnik dokaj prost. Od 160 GB diska, je praznih približno 50 GB. Se pregreva? Naj kupim hladilnik ali je problem drug? Hvala za pomoč.

Lp!

popster ::

pogledal aktivne procese?

hojnikb ::

Prah, termalna pasta, slabi ventilatorji,virus...
Mogoče pa procesorček počasi umira (čeprav manj verjetno)
#brezpodpisa

ttommy ::

Veliko programov obstaja,ki ti porihta sistem..
SpeedUpMyPC,Registry Booster itd..
Gamer

FCbarcelona ::

Procese sm pogledal. Nepotrebne zaprem. Programe, ki pospešujejo delovanje sistema sem že naložil, pa se je čez čas spet pojavila težava.

R-S-LoVe ::

Mogoče se ti je z leti nabralo kaj praha v hladilnih režah in bi jih bilo potrebno kaj sčistiti.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

FCbarcelona ::

Lahko probam sam odpreti laptop in očistiti? Ali je bolje da odnesem na servis? Glede na to da laptopa še nisem odpiral.

Galaxy ::

Najvrjetneje bo prah kriv, saj ko je temperatura višja kot normalno se procesor downclocka (pomeni da si sam zniža frekvenco da zmanjša količino proizvedene temperature). Kot primer lahko povem da se moj laptop downclocka iz 1.7GHz na 800MHz in pridno deluje na 80C :D

P.S. Bolje je laptop odpeljati na servis, kot pa da ga sam odpiraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

BALAST ::

Ni potrebno ravno odpirat, samo s kompresorjem spihaj za minutko, pa glej da boš z zobotrebcem držal ventilator pri miru.

Drugače je pa en nov programček Soluto, ki se inštalira in ti takoj po restartu pove natančno koliko časa se zaganjajo kateri programi programi, ter jih enostavno izklopiš. Jaz sem pri sebi na Win 7 sicer prihranil samo 14sekund ob novem zagonu, pri prijateljevem sistemu na Win XP pa 45sek. Tako da verjetno bo pomagalo.

Invictus ::

Kako čiščenje prahu ti zna prcej pohitriti računalnik.

Vsaj meni ga je. Je bilo pa notri prahu kot bi čistil filter od sesalca ...

LP I.

FCbarcelona ::

Ko bom imel čas ga očistim, namestim še program, ki mi ga je priporočal BALAST in vam javim.

Hvala vsem!

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

No tudi jaz priporočam Soluto, res zanimiva zadevca - sicer sem pridobil samo 3s ampak čas je denar, pravijo ;)

FCbarcelona ::

Zaenkrat sem računalnik samo očistil. Nisem ga odpiral, le reže sem popihal. Prahu oz. umazanije ni bilo videti. Še zmeraj pa se pretirano segreva. Je še kaj kar lahko storim brez servisa?

Xserces ::

ne... racunalnik je treba spihat (hladilnike) in pa zamenat termalno pasto ce je potrebno:)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

FCbarcelona ::

Pa naj poskusim še to. Hvala vsem!

Xserces ::

ce mas mogoce garancijo ga ne odpiraj xD servis in to je to... oni so dolzni da komp deluje tako kot mora
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

andrejk ::

Jaz bi še preveril disk. Lahko, da crkuje.

kitara8 ::

Galaxy je izjavil:

No tudi jaz priporočam Soluto, res zanimiva zadevca - sicer sem pridobil samo 3s ampak čas je denar, pravijo ;)


ej brez veze ta soluto... samo dodatna šara na kompu... enostavno greš na start zaženi... not napišeš msconfig in odkljukaš odvečne programe in procese. to je isto kot ti naredi ta program le da imaš pri progframu še dodatno šaro na kompu.

FCbarcelona ::

kitara8 je izjavil:

Galaxy je izjavil:

No tudi jaz priporočam Soluto, res zanimiva zadevca - sicer sem pridobil samo 3s ampak čas je denar, pravijo ;)


ej brez veze ta soluto... samo dodatna šara na kompu... enostavno greš na start zaženi... not napišeš msconfig in odkljukaš odvečne programe in procese. to je isto kot ti naredi ta program le da imaš pri progframu še dodatno šaro na kompu.


Program je velik le nekaj MB, zato me ne moti, če imam program več na računalniku.

Se splača kupiti hladilnik za laptopa? In katerega mi priporočate.

kitara8 ::

vseekakor se splača, občutno pomaga. jes mam hladilnik zalman in laptop 15.4" lahko vam prodam hladilnik za 30EUR deluje brezhibno je črne barve in ima kovinsko ploščo zgoraj kar omogoča boljše hlajenje. razlika pa je občutna pranosnik neha ropotati manj se segreva prenosnikov vent manj hitro obratuje ker ne rabi saj ga hladi hladilnik. ima tudi 2 usb- enega porabi za napajanje preko prenosnika eden pa nadomesti izgubljenega na prenosniku.

če ste zainterisirani da ga odkupite se lahko zmeniva na [Odstranjeno na željo avtorja --moderator] ali zs. hladilnika res več ne potrebujm ker prodajam prenosnika. tako da vam ga prodam za 30EUR .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

FCbarcelona ::

O hladilniku moram še premisliti. Drugače pa imam 17" prenosnik, pa je vaš hladilnik premajhen. Gledal sem cene, novi hladilniki stanejo od 20 EUR naprej.

Galaxy ::

kitara8 je izjavil:

Galaxy je izjavil:

No tudi jaz priporočam Soluto, res zanimiva zadevca - sicer sem pridobil samo 3s ampak čas je denar, pravijo ;)


ej brez veze ta soluto... samo dodatna šara na kompu... enostavno greš na start zaženi... not napišeš msconfig in odkljukaš odvečne programe in procese. to je isto kot ti naredi ta program le da imaš pri progframu še dodatno šaro na kompu.

Se vidi da nimaš pojma in da programa nisi nikoli niti inštaliral ter probal. Program ti ne samo onemogoča procese in programe ob zago ampak je z njim možno tudi delay-ati procese, tako da se naložijo kadar je računalnik neaktiven.

FC: si ga nesel na servis?

FCbarcelona ::

Danes ga bova s prijateljem ( serviser ) temeljito pregledala :) še sporočim, kaj bi lahko bilo narobe.

FCbarcelona ::

No računalnik sva pošteno očistila ( s kompresorjem ), ne segreva se več in deluje normalno.

Hvala!

Bananovec ::

Pozdravljeni!
Kot prvo, se opravičujem za prisvojitev teme (:)).Tokrat vam vam pišem spet zaradi težav z računalniku.
Problem je v tem, da računalnik >>crkavle. Nekaj časa dela, potem pa se nenadoma ugasne. Potem, če ne izklopi računalnik iz štroma in ne pusti nekaj časa na miru, se več ne vžge. Če to naredi, ga lahko po nekaj časa normalno vžge.
Uporabnica oz. whatewa you call her pravi, da se ne pokaže BSoD.
Torej lahko sumim na pregrevanje, viruse in ali zanič napajalnik?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Xserces ::

:/ pregrevanje, napajalnik ... najprej izkluc pregrevanje
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne deluje tekoče

Oddelek: Pomoč in nasveti
172592 (2085) mihibo5
»

Čiščenje sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
142501 (2011) Tear_DR0P
»

Windows 7 - počasen zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
335889 (5455) Tine:)
»

Zagon Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
121135 (950) Goody
»

koliko hitro se vam prižge komp(za foro pač) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
657744 (6506) BlaY0

Več podobnih tem