» »

Računalnik ne deluje tekoče

Računalnik ne deluje tekoče

barossa45 ::

Zdravo
Uporabljam visto in zadnje čase računalnik začne štekat, čeprav nimam odprt noben zahteven program.
Naprimer, surfam po spletu (google crom) pogledam koliko procentov procesorja je dejavnih
in kaže 99% ter več kot 2Gb rama. Kje začnem iskati napako ? Najprej sem ga preveril z anitivirusnim programom(program od amisa), kateri ne pokaže nobenega virusa. Kaj naprej ?
l.p.

amigo_no1 ::

Kateri proces kuri 99% cpu ?

technolog ::

Ziher kak Inactive System Process :)

ST-777 ::

@barossa45, če se ne motim, je na slo-tech.com nekdo enkrat že omenil, da Win XP in Vista po določenem času delujeta precej počasneje, kot ob prvi naložitvi, Win 7 pa imaš lahko naložen precej dalj časa in ni teh težav. To so tudi moje izkušnje, Win 7 imam naložen več kot eno leto in bi rekel, da ni počasnejši.

Rešitev za tvojo težavo je ponovna namestitev Viste, oziroma še bolje od tega, nakup Win 7.

krentam ::

Zamenjaj operacijski sistem, saj ti drugega v prihodnih letih tako ali tako ne preostane...
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

barossa45 ::

Imam kupljeno različico viste oz je bila že pri kupljenem računalniku. Se jo da šeenkrat naložiti ?
Do sedaj nisem imel še nobene težave z njo pa lahko rečete kar hočete ;)

krentam ::

seveda se jo da, samo moraš pač piratsko verzijo naložit če nimaš pri sebi original keya ...
no edino če boš kupil na novo..
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

barossa45 ::

krentam je izjavil:

seveda se jo da, samo moraš pač piratsko verzijo naložit če nimaš pri sebi original keya ...
no edino če boš kupil na novo..

A ni key tista cifra katera je nalimana na kišti računalnika (PTMKM-E......) ?

BorutK-73 ::

barossa45 je izjavil:

A ni key tista cifra katera je nalimana na kišti računalnika (PTMKM-E......) ?


Je ja.
Pa tudi piše zraven za katero verzijo windowsov.
Lahko pa tudi očistiš windowse nesnage:
CCleaner,Defragler...
http://www.filehippo.com/

barossa45 ::

BorutK-73 je izjavil:

barossa45 je izjavil:

A ni key tista cifra katera je nalimana na kišti računalnika (PTMKM-E......) ?


Je ja.
Pa tudi piše zraven za katero verzijo windowsov.
Lahko pa tudi očistiš windowse nesnage:
CCleaner,Defragler...
http://www.filehippo.com/

Oboje se izvaja redno. Zadnje 2-3 dni kar dela brez večjih težav. Mogoče je imel slab teden :'D

BorutK-73 ::

A imaš Service pack naložen? Ker osnovna Vista je zelo nagajala, po popravkih se je malo izboljšalo samo še vedno daleč od 7-ke. Tako da čimprej na Win 7.

barossa45 ::

Service pack 1 je.
Kako kaže pa z win 8-ko ?

BorutK-73 ::

Mislim da z 8ko ne bo nič, vsaj pri meni ne. 8 je mišljen kot sistem za vse - od tablic, pc-jev, htpc...

Win 7 je trenutno naj izbira za PC-je.

Bananovec ::

Namesti Soluto in odpravil boš en kup težav. Je zelo uporabno orodje, ki ga namestiš na računalnik, do vmesnika pa dostopaš preko interneta.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

whitefish ::

Bananovec je izjavil:

Namesti Soluto in odpravil boš en kup težav. Je zelo uporabno orodje, ki ga namestiš na računalnik, do vmesnika pa dostopaš preko interneta.

In kaj vse pridobiš s Solutom? Sprašujem ker bi ga jaz inštaliral :)

bluefish ::

Primarno je namenjen ugotavljanju, katere aplikacije si ob zagonu vzamejo največ časa ter katere najbolj obremenjujejo CPU.
Za vse ostalo pa imaš na strani programa opisano.

barossa45 ::

Sem inštaliral program. In sedaj mi ga noče odpreti? Samo zahteva geslo od administratorja in ko ga napišem se ne zgodi popolnoma nič.
Čeprav, ko sem naslednji(prvič) prižgal računalnik je pisalo spodaj da preučuje delovanje, po tistem pa nič več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: barossa45 ()

mihibo5 ::

barossa45 je izjavil:

Kako kaže pa z win 8-ko ?


Windows 8 naj ne bi bil v prosti prodaji, zato pa naj bi bila možnja nadgradnja če imaš originalen Windows Vista/7 na Windows 8 Pro za slabih 37€. Tako da raje obdrži original in počakaj do oktobra ali kupi sedemko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi ob novi namestitvi

Oddelek: Pomoč in nasveti
385136 (3861) kixs
»

Nujno potrebni programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
152533 (1933) amigo_no1
»

Izginilo namizje, ikone, start meni prazen

Oddelek: Operacijski sistemi
328861 (8146) k4vz0024
»

Windows 7 - počasen zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
335911 (5477) Tine:)
»

Katere programe bi moral imeti vsak uporabnik računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
203791 (3053) energetik

Več podobnih tem