» »

Čuden problem z grafično

Čuden problem z grafično

Trdi ::

Računalnik:
C 433
ABIT BE6 II
64 mb / 128 /192 rama

Kupil sem rabljeno grafično Hercules GF 2 GTS. Preizkušal sem jo na vse možne načine (različen ram, izključil vse razen grafične in rama, nonstop sem izklapljal elektriko, vkljucil default BIOS, resetiral CMOS, preverjal stike...) Kartica se noče zagnati, niti enkrat. Pri vsakem takem poizkusu sem v ploščo vtaknil še staro GF 2 MX in vedno je v prvo zalaufala.
Rad bi še povedal, da naj se predpostavi, da je kartica v redu, delala je še včeraj v računalniku prodajalca (probavala sva skupaj)

Evo, to mi rešte, častim pivo. Obupan sem, ker ne vidim v čem je problem. Hvala.
Trdota d.o.o.

Trdi ::

Težko, a? Ga ni junaka, ki bi mi odgovoril?

Med brskanjem po netu sem našel tipa s popolnoma isto plato, popolnoma isto kartico in popolnoma istim problemom. Tole je napisal:

"I found an old newsgroup post mentioning faulty capacitors on the BE6-II mobo. (My previous BE6-II had several of its caps die, as did the BP6 before that!) The post didn't provide enough information for me to replace the supposedly-faulty cap."


Kakšna ideja... pravzaprav sploh ne vem, kaj je povedal.
Trdota d.o.o.

Mlchk ::

Jaz nimam pojma kaj bi lahko bilo :\
Sem pa jaz tisti prodajalec....in kartica
je bila še včeraj v mojem računalniku..
delovala je brezhibno!
Tako, da tudi meni ni jasno zakaj Trdemu ne dela.
Če ne bo noben pomagal, Trdi..tule je link..
kjer boš pomoje našel odgovor:

Computing.net

Senitel ::

Katerega MX-a si imel prej in kolk močan napajalnik imaš?

SkIDiver ::

Heh. Dobr da sm post pogledu, ker mam tut jz BE6 II da vem kaj ne smem nabavt. Po moje boš mogu graf drugo dat notr. Nove ti pač ne bo potegnilo. Po moje je kaka napaka v strukturi grafa-plošča, da se ne štekajo. Enkrat je bil primer med eno abit ploščo pa eno zvočno kartico. Tud zvočna ni nobenmu delovala na tisti določeni plošči. Se pač dogaja.

Dejta še enkrat probat grafo v njenem prejšnem računalniku, kjer je domovala preden si jo kupil. Bosta vidla, če bo tam delovala. Pa poročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Mlchk ::

Jest mam Abit BX 133 Raid...in meni dela!
Mislim pa, da bi morala tud Trdemu na Be6.

SkIDiver ::

Jz raje ne bom omenjene grafe kupoval za mojo be6 II

Trdi ::

Nikakor ne deluje. Dobil sem nekaj namigov. Očitno plošča ne zmore dostaviti dovolj moči kartici. Se da v Biosu kakorkoli nastaviti, koliko moči dobi AGP vodilo?
Trdota d.o.o.

Buggy ::

Trdi: Imam Abit BH6 V1.0 leto 1998 in GF4 Ti 4200 deluje na moji kofiguraciji. Verjetno je tvoja tudi teh let, pa se gf4 je tudi zelo pozresen glede stroma, tako da ne vem. Kontakte si verjetno spucal in preveril.

Trdi ::

Kantakti na kartici so v redu, na plošči pa se nisem toliko ukvarjal z njimi, ker stara GF 2 dela brez problema. Se da kako povečati moč na agpju? Napetost verjetno, al kaj?

BTW, dobil sem že dva tipa, ki imata POPOLNOMA enak problem z isto ploščo in isto grafično.
Trdota d.o.o.

Trdi ::

Aja, kaj je sploh fora s temi različnimi agpji? Kako vidiš, kolikšno hitrost agpja uporabljaš (ko maš 2x in 4x hitrost)?
Trdota d.o.o.

Senitel ::

Kolk močan napajalnik maš no?

XsenO ::

Za moje pojme je tudi kriv napajalnik, glede na starost matične bi reku da je v rangu 200-230V probaj dat notri 300V napajalc. Aja ali si probal updejtat bios?
1 + 1 = 1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rabljena plata za tualatina ?

Oddelek: Kaj kupiti
9915 (779) Spajky
»

Be6 - 2 in Inno Gf4 Ti 4200

Oddelek: Strojna oprema
251536 (1174) the_unborn
»

Pentium 3 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121131 (901) Pisk
»

Nasveti pri nakupu racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
201329 (1094) Tommy
»

Agp 4x problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271326 (971) VASkO

Več podobnih tem