» »

termalna pasta

termalna pasta

matey9 ::

Nisem vedel kje naj vprašam zato bom kar tukaj.
Katero termalno pasto priporočate?
pa če ste jo že uporabljali pa kako se vam zdi.
ker mam procesor ki ma kr 45°C in se mi zdi da je to malo preveč, računalnik pa ima že 3 leta in od takrat nisem nič menjaval paste. Bi se dalo z pasto pridobit nekaj stopinj manj al je bolše kar cel hladilnik za cpu zamenjat?

hojnikb ::

45°C v loadu al idle ?
V vsakem primeru to ni kritična temparatura.
#brezpodpisa

Blinder ::

Rajši daš 20EUR za boljši hladilnik kot 20EUR za najdražjo pasto, s katero bi pridobil 0.5°C
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

49106 ::

Še razlika med top in 2nd je mislim da vsaj 1°C. Razlika med top pasto in tisto kredo, ki dobiš zraven je mislim da vsaj okoli 10°C če ne še več.

Ena pasta zadošča za kar nekaj nanosov.

galu ::

49106 je izjavil:

Še razlika med top in 2nd je mislim da vsaj 1°C. Razlika med top pasto in tisto kredo, ki dobiš zraven je mislim da vsaj okoli 10°C če ne še več.

Ena pasta zadošča za kar nekaj nanosov.


Eh, ti testi z pastami so preveč subjektivi... Človek iz Thermaltakea, bo namazal tako, da bo njihova po testih resnično boljša, človek iz Arctica, pa tako da bo njihova boljša.. To je tako kot preverjati, kako dobra je katera vrsta paradižnika po okusu.
Tako to gre.

IvoJan ::

vsekakor arctic silver 5. 12g verzije majo pri coolPC mislim da za okoli 10E. Lahko pa razmisliš o scythe mugen 2 rev.B ki ima tudi priloženo dokaj kvalitetno pasto.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

matey9 ::

hvala vsem za odgovore :D

Blinder ::

Ma 10°C razlike ne naredi niti razlike :D brez paste ali z najboljšo pasto
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

49106 ::

Zakaj ste vsi pametni brez izkušenj? :D

Test med kr eno CM in arctic ceramique



Razlika je 3,7 °C



To pa je primerjava med arctic Silver 5(ki je vsaj za stopinjo ali dve boljša KERAMIČNE) in gelid gc-1. Rezultat 5 °C v prid Gelidu. Torej iz tega sklepam, da je moja prejšnja trditev pravilna

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

NazgulRR ::

Kje v LJ majo najcenejšo Arctic Silver 5 3.5g? Z eBaya jo dobim za 6EUR skup z poštnino, ampak se mi ne da čakat :D.

Oziroma, če ima kdo še kaj svoje pa bi rad prodal, mi naj kar piše.

galu ::

49106 je izjavil:

Zakaj ste vsi pametni brez izkušenj? :D

Test med kr eno CM in arctic ceramique



Razlika je 3,7 °C



To pa je primerjava med arctic Silver 5(ki je vsaj za stopinjo ali dve boljša KERAMIČNE) in gelid gc-1. Rezultat 5 °C v prid Gelidu. Torej iz tega sklepam, da je moja prejšnja trditev pravilna


A I said... Internet is for pr0n, not for info. xD
Hec
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Skyman ::

Torej stvar je sledeca ker ze dolgo nisem zamenjal termalne paste na svojem CPU sem se odlocil da jo pocas zamenjam z novo termalno pasto pa me zanima kaj se najbol proporoca oz kaj je trenutno dobra termalna pasta kot sm ze malo okol po forumih pogledal vecina priporoca Arctic Cooling Arctic Silver 5 ali Arctic Cooling MX-3 torej prosim svetujte mi nakup dobre termalne paste.Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem

jazbec ::

mx-3 (jo uporabljam tudi sam) ali celo mx-4

mr1two ::

AS5 imam že precej časa v uporabi in deluje zadovoljivo. Zdaj sem si naročil 22g Ceramique, ker mi je AS5 škoda za manjše in manj pomembne(starejše) sisteme mazat(pa še zmanjkuje jo), pa tudi tisto stopinjo razlike lahko potrpim na ta račun.
Vzemi torej AS5, če dobiš za manjšo ceno MX2, vzemi MX2. Odvisno kolko si pripravljen dat(termalne paste so namreč pika na i na dobrem hladilnem sistemu) in pa odvisno od tega- ali si comp wiz in čaraš vsake tolk časa po kakšnem drobovju kakšnega PCja ali rabiš to zgolj za svojo uporabo na lastnem PCju.
3.5g AS5 je za vsaj 10 različnih nanosov(cpu,gpu,NB...) in zadošča lahko tudi za 2 leti ali več, če pa imaš tega več, se splača kupit večjo zadevo. Jaz vsekakor čez 5 evrov za malo tubo ne grem, ker ni smiselno za vsakdanjo rabo.

LP

EDIT:
Še en koristen link, sicer malo outdated, sam lahko dobiš občutek. Verjetno obstaja tudi kakšen novejši test:
Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Pariah ::

Sam uporabljam Arctic Silver 5 in MX-2 že več let in sem z učinkovitostjo obeh zelo zadovoljen.
Če nočeš curing time-a uporabiš MX-2, drugače pa AS5.
Mal starejši, a še vedno relevanten: 80 way TIM Performance Test
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

mr1two ::

Pariah: mislim da sva dala isti test gor :D

Pariah ::

No way!:) Prov mi je, ko sem prehitro preletel temo...s še 13 odprtimi zavihki.
Great minds think alike...:))
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pariah ()

Skyman ::

aha hvala za odgovore si bom kako mx-4 kupu drugac pa na koliko casa menjate termalno pasto?

Pariah ::

Za optimalno hlajenje jo zamenjam vsake pol leta/1 leto. Odvisno tudi od paste. AS5 imam zdaj gor že slabo leto, pa še vedno prevaja toploto, kot da bi jo danes nanesel. Jo bom pa v kratkem menjal z MX-2, ko zamenjam CPU cooler.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

bedak ::

mx3 ma rok trajanja 8 let

Izi ::

Termalno pasto je NUJNO zamenjati prav vsakič ko se odstrani hladilnik in seveda najprej temeljito očistiti z alkoholom, da se spet lepo sveti preden se namaže nova pasta. Drugače pa namazana pasta drži zadovoljivo tudi 7 let in več, če nič ne premikaš hladilnika.
In ja, kot je že nekdo omenil so razlike med pastami lahko tudi večje od 10 stopinj, seveda pri višjih temperaturah tam nad 70 stopinj.
Srebrne paste so sicer dobre, ampak jih je zelo težko odstranjevati in mimogrede vse skupaj okoli čipa zasvinjaš, najhuje pri tem pa je, da so ponavadi toliko prevodne, da lahko narediš kratek stik na nogicah okoli čipa. Zaradi tega so keramične paste precej bolj priporočljive, so bele barve in precej lahko se odstranjujejo in niso popolnoma nič električno prevodne.
Tiste, paste, ki so ponavadi priložene klasičnim hladilnikom je najbolje takoj vreči v smeti. Boljši hladilniki imajo ponavadi priložene boljše paste, ampak samo za enkratno uporabo, zato je vsekakor pametno enkrat na 10 let kupiti eno dozo keramične paste, ki jo je za vsaj 10-kratni nanos.

Nanašanje paste pa je tudi cela znanost, Najbolje je nanesti zelo tenko plast po celi površino na obe strani, čip in hladilnik. Za razmaz se ponavadi uporabi kakšna "bančna" kartica ali kaj podobnega. Največja napaka, ki jo ljudje delajo je, da namažejo preveč na debelo.

Pariah ::

Največja napaka, ki jo ljudje delajo je, da namažejo preveč na debelo

+1 What he said:)
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Pyr0Beast ::

Pariah je izjavil:

Največja napaka, ki jo ljudje delajo je, da namažejo preveč na debelo

+1 What he said:)


Iztisne se ven. To ni problem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Izi ::

Pyr0Beast je izjavil:

Iztisne se ven. To ni problem.

Če res hudo pretiravaš potem jo nekaj res zleze ven pri straneh, ampak še zdaleč ne dovolj. S preveč paste dejansko narediš izolacijo, namesto, da bi naredil zadevo čim bolj toplotno prevodno :D

Paste bi v resnico moralo biti samo toliko, da zapolni razno razne morebitne mikroskopske špranje, zareze in luknjice, drugače pa se morata čip in hladilnik dotikati.

bluefish ::

Mazanje s kartico in podobne fore so le packanje. Na sredino procesorja se kapne mali kakec paste in to je to. Ob namestitvi hladilnika se pasta sama lepo razporedi po tistih miniaturnih špranjah.

Pyr0Beast ::


Če res hudo pretiravaš potem jo nekaj res zleze ven pri straneh, ampak še zdaleč ne dovolj.


Ker pasta, ko jo enkrat daš gor se magično spremeni v beton ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mr1two ::

@Pariah : zgleda tako ja :)
Jaz ponavadi malo sukam hladilno telo levo desno, da se zadeva resnično razporedi po celotni površini- dejansko dobiš tako najbolj tanek možen nanos.
Nanašam jo pa kar z dozirko, delam majcene(res majhne) kaplice(tako da se pokrije celotna površina čipa), da je že v štartu čimbolj enakomerno porazdeljena čez vse.
Vglavnem pa je bistvo to: namazana je celotna površina čipa, ki se stika s hladilnim telesom, brez mrtvih točk- boljše je malo debelejši nanos, pa da je povsod, kot pa da na enem delu ni ničesar- lahko se kaj "skuri".

LP

KTr1sk ::

NazgulRR je izjavil:

Kje v LJ majo najcenejšo Arctic Silver 5 3.5g? Z eBaya jo dobim za 6EUR skup z poštnino, ampak se mi ne da čakat :D.

Oziroma, če ima kdo še kaj svoje pa bi rad prodal, mi naj kar piše.

Kje kaj iščete po ebayu za paste, na ebay.de?
Gledal sem Arctic Silver 5 3.5g za 6,24€ z poštnino, to je vredu cena?
http://cgi.ebay.de/Arctic-Silver-5-3-5g...

Mx-2 pa sem iskal pa nč pametnega, če je recimo 5€ pasta je poštnina 20€ zraven kr neki, če ima kdo Arctic Silver 5 3.5g ali Mx-2 in je iz okolice Celja in če posodi za 1x namazat mu ponudim 2€ ;).

Kaj pa mx-3, in 4 je boljša ali slabša od mx-2?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mr1two ::

Zakaj si delate probleme z naročanjem prek ebaya za take malenkosti? Nebi reku, če bi tukaj stale 2x tolko, ampak... cool-pc.org
sestavi.si
in še bi se kje kaj našlo

Pa pod opombe napiši, da ti pošljejo v majhni kuverti, enostavno pakiranje, da ti ne nabijajo 3 evre za poštnino na tak mali paketek.

MX si sledijo po vrsti: 2ka najstarejša, 3 vmes 4 na koncu. Mislim, da je 4ka najboljša, ampak je že mx3 superduper.

Skyman ::

jz osebno sm zadovoljen z mx-4 kupil pri bratu namestil zbil 15-18 stopinj(prej imel tovarnisko termalno pasto na stock coolerju od intela ki ga je kupil pred dnevi) torej moj glas za mx-4 dobil sm jo v slo trgovini po 8€ drugje so okol 11-13€

KTr1sk ::

Skyman je izjavil:

torej moj glas za mx-4 dobil sm jo v slo trgovini po 8€ drugje so okol 11-13€

v kateri slo trgovini?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

RejZoR ::

bluefish je izjavil:

Mazanje s kartico in podobne fore so le packanje. Na sredino procesorja se kapne mali kakec paste in to je to. Ob namestitvi hladilnika se pasta sama lepo razporedi po tistih miniaturnih špranjah.


Kar ne velja za npr Collaboratory Liquid Pro. Pa tud sicer se vse paste lepo na zelo tanko razmažejo s ploščatim izvijačem. Nobene packarije pa še hitro gre.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Skyman ::

KTr1sk je izjavil:

Skyman je izjavil:

torej moj glas za mx-4 dobil sm jo v slo trgovini po 8€ drugje so okol 11-13€

v kateri slo trgovini?

http://www.gsracunalniki.com/termalna-p...

KTr1sk ::

Skyman je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Skyman je izjavil:

torej moj glas za mx-4 dobil sm jo v slo trgovini po 8€ drugje so okol 11-13€

v kateri slo trgovini?

http://www.gsracunalniki.com/termalna-p...


Vredu cena, sam ko nisem iz gorenjske, sem hodil po Celju in nikjer našel nobene arctic paste, tako da pride v poštev samo preko nakup preko interneta.

mr1two je izjavil:

Zakaj si delate probleme z naročanjem prek ebaya za take malenkosti? Nebi reku, če bi tukaj stale 2x tolko, ampak... cool-pc.org
sestavi.si
in še bi se kje kaj našlo

Pa pod opombe napiši, da ti pošljejo v majhni kuverti, enostavno pakiranje, da ti ne nabijajo 3 evre za poštnino na tak mali paketek.

MX si sledijo po vrsti: 2ka najstarejša, 3 vmes 4 na koncu. Mislim, da je 4ka najboljša, ampak je že mx3 superduper.


Sem pa vseeno našel najcenje za 7€ s poštnino vred :) (že naročil), ceneje kot iz Slovenije, mudi se mi pa ne..
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?...


Kako pa vi namažete, jaz sem vedno samo piko naredil, kot tukaj v opisu



http://www.test-ing.com/index.php/testi...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ameba ::

A ni tko da je najbol zanesljiv X namaz ?

KTr1sk ::

ameba je izjavil:

A ni tko da je najbol zanesljiv X namaz ?

Tole je zanimiv test, čisto na koncu sem videl X namaz in je bilo lepo prikazano da je čez celo namazano, samo prej bi rekel da je preveč namazano ampak zgleda da ni
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

blackbfm ::

Skyman je izjavil:

jz osebno sm zadovoljen z mx-4 kupil pri bratu namestil zbil 15-18 stopinj(prej imel tovarnisko termalno pasto na stock coolerju od intela ki ga je kupil pred dnevi) torej moj glas za mx-4 dobil sm jo v slo trgovini po 8€ drugje so okol 11-13€

Bolj verjetno je da cooler prvič ni bil pravilno montiran.

A ni tko da je najbol zanesljiv X namaz ?

Ni neke hude teorije tukaj. Važno da je nekaj paste, ne premalo, ne preveč..nevem zakaj ljudje tok radi komplicirajo z nanosom.

ameba ::

Evo najbolša trgovina, z najcenejšo robo

http://www.ekwaterblocks.com/shop/acces...

Tm sm šou iskat Arctic MX-2 za 5€ :-)

Skyman ::

blackbfm je izjavil:

Skyman je izjavil:

jz osebno sm zadovoljen z mx-4 kupil pri bratu namestil zbil 15-18 stopinj(prej imel tovarnisko termalno pasto na stock coolerju od intela ki ga je kupil pred dnevi) torej moj glas za mx-4 dobil sm jo v slo trgovini po 8€ drugje so okol 11-13€

Bolj verjetno je da cooler prvič ni bil pravilno montiran.

A ni tko da je najbol zanesljiv X namaz ?

Ni neke hude teorije tukaj. Važno da je nekaj paste, ne premalo, ne preveč..nevem zakaj ljudje tok radi komplicirajo z nanosom.


ne hladilnik je bil vredu namontiran ker sm pri svojem pa ga nism dobro pritrdil coolerja pa je blo max 10 stopinj razlike razlika je samo v pasti ker una stock pasta nima pravega ucinka takoj ko das cooler gor mx-4 ima takojsen ucinek

blackbfm ::

Imaš prav da nima takoj pravega učinka, samo to je še vedno v rangu par stopinj, pri 15 stopinjah je bil sigurno cooler narobe montiran, sploh ni druge opcije.

KTr1sk ::

blackbfm je izjavil:

Imaš prav da nima takoj pravega učinka, samo to je še vedno v rangu par stopinj, pri 15 stopinjah je bil sigurno cooler narobe montiran, sploh ni druge opcije.

Jaz bi skoraj mu verjel, ker ravnokar sem menjal pasto in sem namazal z mx-4, prej je bila max temp 59°C zdaj je pa 52°C :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pyr0Beast ::

tudi temperatura je pala
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fosil ::

Ko zamenjaš pasto ponavadi še hladilnik spihaš. In kakšna stopinja se pozna tudi zaradi tega.
Tako je!

ameba ::

No sam sporočam HLADILNIK Noctua NH-C12P, ter pasta AC MX-2 na procesrju i5 2500k, mi je zbila temperaturo za 5°C. Baje je MX-4 bolša ( vendar samo za 1 stopinjo ), bom nekoč probal.
Namazal sem pa v obliki X.

flipr ::

Če kdo potrebuje termalno pasto Arctic Cooling MX-4 4g pakiranje za 6,9€

Lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera termalna paste je najboljša??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
244172 (2515) boolsheat
»

Kateri cheap CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
393472 (2618) m0LN4r
»

Katera termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264729 (4238) SuperVeloce
»

Termalna pasta

Oddelek: Kaj kupiti
192792 (2531) AlienRR
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
494955 (4117) bond007

Več podobnih tem