» »

Najbolsi telefoni?

Najbolsi telefoni?

«
1
2

SmeskoSnezak ::

Zanima me, kateri so najbolsi telefoni trenutno na razpolago. Recimo da bi vi napisali lestvico (po proc.moci, funckionalnosti- cimvec funkcij, zdrzljivosti baterije).

Recimo ta stran ima lepo funkcijo, ki ti ob primerjavi zbolda, kateri model ej bolsi. Sam iscem eno spletno stran, kjer bi bila lestvica.

Nekateri mobiteli imajo ze tudi soncne celice za polnjenje, a jih ne najdem. Iscem nek najbolsi primerek gsm telefona, ki je mozen.

Trenutno smatram, da se za najbolse stejejo HTC modeli(android) in BB modeli (blacbery os). Mi pomagate najti najbolsi telefon? :)
@ Pusti soncu v srce... @

1nadan ::

HTC Desire, edina slaba stran je baterija. Pokuri jo v enem dnevu pri normalno uporabi. Vse ostalo pri tem telefonu je res vrhunsko.
http://1nadan.si
s kolektivnimi nakupi do neverjetnih popustov

bluefish ::

Imaš še stran gsmarena.com

SmeskoSnezak ::

bluefish je izjavil:

Imaš še stran gsmarena.com

Poznana, ampak ima to, kar iščem?

1nadan je izjavil:

HTC Desire, edina slaba stran je baterija. Pokuri jo v enem dnevu pri normalno uporabi. Vse ostalo pri tem telefonu je res vrhunsko.

A to je z vsemi "aplikacijami"(gps,bluetooth, itd.) izklopljeno? Samo da lovi signal in klices, pises sms-e? Vsaj tri dni naj zdrzi baterija, pismo ej :S
@ Pusti soncu v srce... @

1nadan ::

SmeskoSnezak je izjavil:

bluefish je izjavil:

Imaš še stran gsmarena.com

Poznana, ampak ima to, kar iščem?

1nadan je izjavil:

HTC Desire, edina slaba stran je baterija. Pokuri jo v enem dnevu pri normalno uporabi. Vse ostalo pri tem telefonu je res vrhunsko.

A to je z vsemi "aplikacijami"(gps,bluetooth, itd.) izklopljeno? Samo da lovi signal in klices, pises sms-e? Vsaj tri dni naj zdrzi baterija, pismo ej :S


Brez GPS-a in BT. Vglavnem samo periodicna sinhronizacija emailov preko 3G (na 15min) in sinhronizacija z MS exchange streznikom na 15min in normalna uporaba telefona s 3-4 klici po 5 min na dan znese tam 24ur in morda se malo. Dva dni ni teorije. Verjetno ce bi izklopil sinhronizacijo emailov bi zivel dlje, ampak kaj ti bo potem tak telefon z vsemi temi funkcijami ce imas vse izklopljeno ...
http://1nadan.si
s kolektivnimi nakupi do neverjetnih popustov

zee ::

Z enakim setom storitev moj iPhone 3Gs zdrži dlje. 8-)

Bom pa ob naslednjem nakupu telefona razmislil o Androidu. Trenutno so to razni Droidi (by Motorola), Heroti (by HTC), Desire (by HTC).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SmeskoSnezak ::

Enko, vklopis ko potrebujes?!?

Kateri telefoni pa imajo soncne celice?
@ Pusti soncu v srce... @

Likalnik ::

evo ti ga na sončne celice: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Pa Galaxy S bi trenutno tudi uvrščal med top telefone.

LapD ::

Po specifikacijah je Galaxy S verjetno celo top trenutno
web&motion designer

JaVonTech ::

Nexus One...

SmeskoSnezak ::

Puma aka Sagem? Ne, hvala. Čeprav je dober in ima tud športne funkcije. A to lahk na Androida in BB OS sam dol cukneš. Vem, da bi naj bil en SE na sončne celice pa tud nek Samsung.

Galaxy S je kar impresivna zadevica, kolikor jo primerjam zdaj z HTC Desire in BB Bold 9700. Ko pa ga primerjam z SE X10, pa ne zgleda nič ekstra, ker imata vsak svoje prednosti in slabosti :))
@ Pusti soncu v srce... @

LuGi ::

Kako si upas primerjati X10 in Galaxy S.. To je kot dan in noc kjer ga galaxy poseka

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

SmeskoSnezak ::

Ne povisevat nekega telefona v visave, to pred odbija kot privlaci. Tehnicno gledano ima SE bolsi fotoaparat, jaz pa rad slikam. In ce ima nekaj vec funkcij in malo bolso baterijo, ga to ne naredi vsemogočnega, le bolšega. ;)
In jaz rad mal težji telefon, da ga čutiš v roki :P

Še primerjava na phoneareni.

p.s.:Sem pa zdaj opazil še SAR in se že bolj nagibam k Samsungu :))
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

To je pa tudi edina stvar poleg flasha v kateri je "boljsi".. osebno sem ciljal na: superamoled,ram,720p video,android 2.1 (+2.2 dobi).. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

SmeskoSnezak ::

bo treba oba v roke primit in sprobat, subjektivno mnenje ima najvecjo težo :P ;)
@ Pusti soncu v srce... @

LuGi ::

Hjah sam na papir pogledam in se ze odlocim za aparat :P

Ampak trenutno nebi shojdil nakup galaksije..malce predrag =)

SmeskoSnezak ::

Meni še mora biti oblikovno všeč, in nimam rad aplovske ovalnosti :P

Za 1EUR pri Mobitelu je drago? :P
@ Pusti soncu v srce... @

LuGi ::

Ah pri paketih+naj naj+vezava.. neugodno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

djordjevic ::

Mene osebno trenutno najbolj mika kombinacija hardvera in dizajna v obliki HTC Legenda. Ko se mi konec avgusta izteče pogodba, ga bom najbrž nabavil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

SmeskoSnezak ::

Morš se znajt...

Pustmo zdaj to. Zanimajo me še mobiteli, ki imajo sončne celice. Le to bi bil še en ekstra bonus, ki bi spremenil mnenje o najbolših trenutno.

Trenutna lestvica:
Samsung Galaxy S
SE x10
BB mobiteli(Bold 9700)
HTC mobiteli (Desire, al je keri bolši model?)
@ Pusti soncu v srce... @

SuperKobeD ::

Če gledamo s tehnične plati so trenutno "najboljši" Samsungovi telefoni iz Galaxy S serije.
Je pa sedaj zelo nehvaležen čas za nakup high-end telefonov ker jeseni oz. za praznike prihaja veliko vročega materiala... Windows Phone 7, Andorid 3.0, 1.5 GHz procesorji, dual-core procesorji........
>:D
[With the lights out]

SmeskoSnezak ::

Saj ne kupujem, iščem najbolše mobitele in si delam nekakšno lestvico :P
@ Pusti soncu v srce... @

gendale ::

SmeskoSnezak je izjavil:

bluefish je izjavil:

Imaš še stran gsmarena.com

Poznana, ampak ima to, kar iščem?

1nadan je izjavil:

HTC Desire, edina slaba stran je baterija. Pokuri jo v enem dnevu pri normalno uporabi. Vse ostalo pri tem telefonu je res vrhunsko.

A to je z vsemi "aplikacijami"(gps,bluetooth, itd.) izklopljeno? Samo da lovi signal in klices, pises sms-e? Vsaj tri dni naj zdrzi baterija, pismo ej :S

če izklopiš bt, wlan, sinhronizacijo in nastaviš da se povezuje samo na 2g omrežje zdrži 2 dni (oziroma tudi več, če ne kličeš veliko)

js osebno ::

gendale je izjavil:

če izklopiš bt, wlan, sinhronizacijo in nastaviš da se povezuje samo na 2g omrežje zdrži 2 dni (oziroma tudi več, če ne kličeš veliko)

Tukaj pa izgine ves čar SMARTPHONA, mar ne?;)

gendale ::

js osebno je izjavil:

gendale je izjavil:

če izklopiš bt, wlan, sinhronizacijo in nastaviš da se povezuje samo na 2g omrežje zdrži 2 dni (oziroma tudi več, če ne kličeš veliko)

Tukaj pa izgine ves čar SMARTPHONA, mar ne?;)

ja
ampak to ga je zanimalo

Jazek ::

js osebno je izjavil:

gendale je izjavil:

če izklopiš bt, wlan, sinhronizacijo in nastaviš da se povezuje samo na 2g omrežje zdrži 2 dni (oziroma tudi več, če ne kličeš veliko)

Tukaj pa izgine ves čar SMARTPHONA, mar ne?;)


v takšnem stanju meni Samsung Galaxy spica sedaj že drži 6d 14h 15min s tem da sem zadnič uporabljal cca. 20min. navigacijo in pa enih 10min wlan. uporabljam pa tudi big killer. samo kot si napisal to sploh ni čar smartphona. če pa imam skos uklopnjeno sinhronizacijo, wlan, občasno gps, igre... zdrži cca. 1 dan pa pou.

Jazek je izjavil:

js osebno je izjavil:

gendale je izjavil:

če izklopiš bt, wlan, sinhronizacijo in nastaviš da se povezuje samo na 2g omrežje zdrži 2 dni (oziroma tudi več, če ne kličeš veliko)

Tukaj pa izgine ves čar SMARTPHONA, mar ne?;)


v takšnem stanju meni Samsung Galaxy spica sedaj že drži 6d 14h 15min s tem da sem zadnič uporabljal cca. 20min. navigacijo in pa enih 10min wlan. veliko mi pomaga big killer:D. samo kot si napisal to sploh ni čar smartphona. če pa imam skos uklopnjeno sinhronizacijo, wlan, občasno gps, igre... zdrži cca. 1 dan pa pou.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jazek ()

SmeskoSnezak ::

Kako se obnesejo drugi telefoni? SE x10, Samsung Galaxy S, HTC Desire, BB Bold 9700?

Pa na sončne celice še zdaj nisem našel modelov, zato pomagajte ;)
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Mogoče bi blo fajn tudi primerjat BB os in Android. Kakšne imate kaj izkušnje?
@ Pusti soncu v srce... @

Vajenc ::

Pa na sončne celice še zdaj nisem našel modelov, zato pomagajte ;)
Samsung ima dva modela z možnostjo napajanja na sončne celice. Boljši je Blue earth, ki pa ni čisto pravi pametni telefon. Ima GPS, Wlan in žal samo javo. Tudi sončne celice zaenkrat ne nadomestijo polnilca, omogočijo "samo" napolnitev aparata za klic ali dva.

Ima kdo SE ELM? Zanima me, če je normalno, da ekran tako slabo dela oz. stalno preklaplja med osvetlitvami tipkovnice+ekran in samo ekrana. Odvisno od položaja, kot bi imel kak senzor za svetlobo?!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

SmeskoSnezak ::

Okey, vidim, da očitno ljudje nimajo teh mobitelov, če ni odgovorov... me pa še vseeno nekaj zanima. Berem v drugih temah, da če izklopiš aplikacije, widgete in uporabljaš samo sms, klicanje, da bi naj telefoni zdržali tudi po 6 dni.

Zgoraj je nekdo omenil, da HTC Desire zdrži 2 dni v tem primeru. Moj stari K700i zdrži en dan, pa sn na internetu , pišem sms-e in kličem :D Če je tako, ta HTC odpade iz top liste... Kako je z ostalimi top modeli, o katerih razpravljamo? Namreč v text-primerjavi mi nič ne pomaga, da piše stand-by time 20 dni, če pol z redno uporabo smsanja in klicanja pade vse vkup pod 3 dni...
@ Pusti soncu v srce... @

Onlyx ::

Če je tako, ta HTC odpade iz top liste... Kako je z ostalimi top modeli, o katerih razpravljamo?


Tud Galaxy S ob veliki uporabi zdrži 1-2 dni max.

T0RN4D0 ::

Pozabi na sončne celice, popolnoma neuporabna zadeva za vsakdanjo uporabo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

SmeskoSnezak ::

Onlyx je izjavil:

Če je tako, ta HTC odpade iz top liste... Kako je z ostalimi top modeli, o katerih razpravljamo?


Tud Galaxy S ob veliki uporabi zdrži 1-2 dni max.

Kaj je zate velika uporaba? Jaz sem to dejansko definiral. Torej parkrat na net pokukat za maili, sms-anje in telefoniranje. In to ne pretirano. To je velika uporaba? Meni se ne sliši tako.

T0RN4D0 je izjavil:

Pozabi na sončne celice, popolnoma neuporabna zadeva za vsakdanjo uporabo.

Sončne celice bi ble samo dodatn feature, ne iščem nadomestila za baterijo.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Tud Galaxy S ob veliki uporabi zdrži 1-2 dni max.
Kaj je zate velika uporaba? Jaz sem to dejansko definiral. Torej parkrat na net pokukat za maili, sms-anje in telefoniranje. In to ne pretirano. To je velika uporaba? Meni se ne sliši tako.


Ne zdrzi dolgo baterija, 2-3 dni ob taksni uporabi kot si napisal. Če pa furas net preko Wifi, uporabljas bluetooth, gps..pa gre hitr po bateriji(en dan).Sam verjetn je to bolj problem aplikacij, kot pa telefona.. Jaz sem delno resil to z avtopolnilcem.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

opeter ::

Jaz imam sončne celice na telefonu. Oznaka mojega telefona je Samsung E1107.

Z enim polnjenjem in splošno uporabo mi zdrži več kot en teden, bližje tednu pa pol. Če skoraj nič ne telefoniram mi zdrži dobre tri tedne. Seveda pa ogromno pomaga, če ga obrnem, saj ima na hrbtu sončne celice. Čeprav v knjižici piše, da je dobro občasno izprazniti baterijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SmeskoSnezak ::

Sem naletel danes na SE Vivaz (tm)... in kolikor sem primerjal, je dejansko bolši kot X10. Le informacija, da ima Symbian OS me bega. Kako se kaj odreže ta operacijski sistem? Je kje kakšna primerjava z Androidom?
@ Pusti soncu v srce... @

amacar ::

Lahko ti povem, da si slabo primerjal. Ni vse na papirju. Zaslon je pri vivazu na pritisk, pri xperii na električne dražljaje, pa še več stvari je...

Sam sem imel galaxy s. OB uporabi malo interneta, malo igerc in malo glasbe mi je zdržal dobre 4 dni. V povprečju ob bolj zmerni uporabi (več wlana, igerc, klicev) pa od 1-2 dni. Je pa res, da sem imel svetlost ekrana v večini na najmanj, razen na soncu sem svetlost povečal.

Lonsarg ::

Jaz lahko povem za Motorola Milestone, da je z mojo uporabo zvečer na 30%:) To je wifi vedno on, če kam grem pač 3G data. pa res fuuuul prižganega ekrana, tipkanja po MSNju in branja RSS novic veliko, pa seveda miljavžnt background stvari.

Če pride dan, ko zelo malo ne MSNjam, torej da je ekran samo kako uro prižgan, pa sem zvečer na 60% in po dveh dneh(36urah) lih na nuli, torej ves šmorn v ozadju, ampak malo aktivne uporabe lih pride skozi 2 dni. Ko pa grem v tujino pa je samo prižgan, bre kakšnekoli povezave pa gre 10% na 24 ur hehe.

Nekak velja za večino Androidov.

In res ne vem kako bi ti kar lestvico delal, če je pa Mobitel čisto objektivna stvar, no ne čisto, tok kot obleka, ampak skoraj.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SmeskoSnezak ::

Lonsarg je izjavil:

In res ne vem kako bi ti kar lestvico delal, če je pa Mobitel čisto objektivna stvar, no ne čisto, tok kot obleka, ampak skoraj.

Ja, ker je objektivna stvar, delam lestvico. Čimveč ima telefon funkcij, tem bolši je. Tako enostavno.

amacar je izjavil:

Lahko ti povem, da si slabo primerjal. Ni vse na papirju. Zaslon je pri vivazu na pritisk, pri xperii na električne dražljaje, pa še več stvari je...

Razložiš to o dražljajih? Prvič slišim kaj takega.
@ Pusti soncu v srce... @

Lonsarg ::

Sory, mislil sem subjektivna stvar hehe, my bad. Mojemu bratu je ena mala tanka nokia bolša od mojega Droida., prvič, ker ga touchscreen samo moti, drugič, ker hoče majhno. kompleksen Android sistem bi bil zanga tudi slabost, ker bi moral iskat call aplikacijo, namesto da preprosto začne klicat.

Novi high end telefoni imajo skoraj vsi kapacitativen zaslon. Ta Sony Erickson Vivaz pa ima rezistiven, na katerega moraš dejansko pritisniti, medtem ko kapacitativnega se moraš samo dotakniti. Resistivni so saj ponavadi zelo manj občutljivi, moraš kar močno pritisnit, lahko potrdim za nokio 5800. Medtem ko Xperia X1 je pa imela zelo odziven rezistivni zaslon in glede uporabnosti ni kake razlike napravm kapacitativnem, ki ga uporabljam zdaj. Minimalno, ampak je to bolj izjema rezistivnih zaslonov kot pravilo.

Tvoja lestvica je kr neki. Lahko narediš top 20 high end telefonov seznam. Njih pa v lestvico ne moreš postavit, ker so preveč podobni si med sabo.

T0RN4D0 ::

"Čimveč ima telefon funkcij, tem bolši je. Tako enostavno."

Če imaš fetiš na število funkcij, ja. Sicer pa niti približno.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Lonsarg ::

Predvsem ne vem kako boš primerjal telefon, ki ima 5Mpixlov in qwerty, al pa telefon, ki ima 8Mpixlov. Torej en ima eno funkcijo boljšo, en ima pa eno funkcijo več, qwerty. Po drugi strani pa za nekoga drugega je qwerty "minus funkcija" torej raje jo nima, pač subjektivno je do neke mere.

SmeskoSnezak ::

Dobro, te pač delam svojo subjektivno lestvico ;)Ne se zdaj stepst zarad tega, hehehe...

Drugič pa povejte po domače, da mislite rezistivni in kapacitivni zaslon. Saj nisem z lune pado :P
@ Pusti soncu v srce... @

denabiker ::

Lonsarg je izjavil:

Sory, mislil sem subjektivna stvar hehe, my bad. Mojemu bratu je ena mala tanka nokia bolša od mojega Droida., prvič, ker ga touchscreen samo moti, drugič, ker hoče majhno. kompleksen Android sistem bi bil zanga tudi slabost, ker bi moral iskat call aplikacijo, namesto da preprosto začne klicat.

Novi high end telefoni imajo skoraj vsi kapacitativen zaslon. Ta Sony Erickson Vivaz pa ima rezistiven, na katerega moraš dejansko pritisniti, medtem ko kapacitativnega se moraš samo dotakniti. Resistivni so saj ponavadi zelo manj občutljivi, moraš kar močno pritisnit, lahko potrdim za nokio 5800. Medtem ko Xperia X1 je pa imela zelo odziven rezistivni zaslon in glede uporabnosti ni kake razlike napravm kapacitativnem, ki ga uporabljam zdaj. Minimalno, ampak je to bolj izjema rezistivnih zaslonov kot pravilo.

Tvoja lestvica je kr neki. Lahko narediš top 20 high end telefonov seznam. Njih pa v lestvico ne moreš postavit, ker so preveč podobni si med sabo.


če imaš nokio 5800 ne moreš kar posploševat. Imam nokio TS 5800 in še eno drugo, imam tudi samsung omnio II in je razlika kot dan in noč. Pri samsungu še lahko nastelas občuljivost in ti povem da je super. Te nizkocenovne nokije so res boge.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Kdo je kje posploševal? Napisal sem, da sem osebno od rezistivnih sprobal 5800(pri prijatelju), ter Xperia X1(sem imel sam) in da je X1 imela zelo odziven zaslon, povsem primerljiv z mojim trenutno kapacitativnem zaslonom, medtem ko 5800 si dejansko moral malo pritisniti. Torej se moje in tvoje izkušnje potrjujejo. Ampak za high end tlefon, ki je 400EUR pa nima kaj biti rezistiven, z tem ciljam na Vivaz. Ta naj kar lepo roma dol iz tvoje lestvice SmeškoSnezak.

js osebno ::

Pustiš si malce daljše nohte (v mejah normale, seveda), pa nimaš z upravljanjem rezistivnih zaslonov nobenih problemov.. Meni je ubistvu še bolj všeč ker na kapacitivnemu zaslonu ne moreš biti nevem kako natančen..

Edit: Multitouch je možen tudi na rezistivnem ekranu..

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Za mene osebno je "najbolš" telefon tak ko ma solidno baterijo (vsaj kake 3 dni) pa da se ga da čim bol customsajzat (custom romi, nastavitve, aplikacije), ni mi pa važn kak fotoaparat ma in če ma fizično tipkovnico.
Tud kvaliteta toucscreena je važna.
Kar ni glih primer mojga zdajšnega telefona (Omnia, zanič touch screen, že dvakrat menjan, batrija je zdaj z kombinacijo doberga phone parta pa roma solidna, stavar je včasih nestabilna, redno ugašanje....)
Stvar posameznika, i guess.
#brezpodpisa

SmeskoSnezak ::

Lonsarg je izjavil:

Kdo je kje posploševal?

Bilo je mišljeno tebi oz. amacarju, ki ni znal zapisati skovank rezistiven in kapacitiven ;)

Le da osebno ne bi preferiral enega ali drugega, ker še nobenega od njiju nisem sprobal in me zato zanima lestvica bolj iz tehničnega vidika. Oboje je "touchscreen", zato mi je vseeno :PP
@ Pusti soncu v srce... @

koro13 ::

Pri nikiah baterijazdrži veliko dlje, imel sem žeskoraj vse mogoče telefone in vam predlagam Nokia - lahka za uporaba, GPS, wlan, symbian, mnogo aplikacij, emulatorji....
Potek pa iphone lahko za 30 evrov naročih sončne celice, ko se na soncu polni 1 uro, deluje 100 minut bonusa + jailbreak & odklep - zastonj aplikacije, GPS, wlan, zabava....

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
448999 (7448) MajorM
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714279 (11842) Thunder wave
»

kateri mobitel bi imeli?

Oddelek: Mobilne tehnologije
222908 (2319) RejZoR
»

Dvojedrniki na voljo za mobilne telefone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5615552 (13738) smash

Več podobnih tem