» »

Poštar krade

Poštar krade

Etwa ::

No nisem edini ki kupuje prek spleta, zato bom delil mojo izkušnjo z večimi ...
Naročil sem si novo igrico prek spletne trgovine. Cena 12,30 eure (cene so izmišljene) + poštnina 3 eure.
Ker me pač dopoldan ni doma rečem punci naj prevzame. Ona me itak praša kolk pa je ? 15,30 in grem v sluzbo.
Poštar valda pride pozvoni in pravi paket 15,85€ Punca pac ni slisala in pravi KOLK a ni 15,30 ? 15,85 spet pravi poštar.
V času ko poštar pride v 3tji štuk se cena na paketu spremeni iz 15,85 v 15,30. Na koncu je paket zgledal 15,30 (original) prečrtan ter zraven napisan 15,85, ki je bil spet prečrtan in nato zadnja cena 15,30.

Če bi bil doma jaz bi mu samo odpru plačov ter sploh nebi sprašval zakaj tistih 0,55c pač kaka čudna poštnina kaj pa veš pr pošti slovenije.

Tak, da pazite. Pa preberte kolk so dejanske poštnine ...

LeQuack ::

Mah ta Pošta skoz nekaj novega zgrunta glede plačila po povzetju. Čeprav plačaš že za poštnino vnaprej ti potem še vedno nekaj dodatnega prištejejo, ne vem pa po kaki formuli. Če se da raje drugega distributerja izberi naslednjič.
Quack !

logout ::

Že večkrat predebatirano, tudi na tem forumu. Dejstvo je:
a) Pošta si to vzame kot strošek prenašanja denarja od tebe nazaj k pošiljatelju
b) pošiljatelj bi te na to moral opozoriti, ko si izbral način plačila

L.p., Kloko

NazgulRR ::

Tako je. Drugič nakaži denar+poštnino VNAPREJ in ne bo nobenih problemov ;).

krho ::

logout je izjavil:

Že večkrat predebatirano, tudi na tem forumu. Dejstvo je:
a) Pošta si to vzame kot strošek prenašanja denarja od tebe nazaj k pošiljatelju
b) pošiljatelj bi te na to moral opozoriti, ko si izbral način plačila

L.p., Kloko

a. NI VEDNO RES! pri mimovrste recimo je končni znesek tisto, kar vidiš na naročilu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

harvey ::

pri mimovrste recimo je končni znesek tisto, kar vidiš na naročilu


Zato ker imajo pogodbo s pošto o paketni dostavi in so stroški poštimani.

Dr_M ::

Posta si vedno uzame nekaj, tudi ce ze tisti strosek za nakazilo placas skupaj s postnino.
So me pa zadnjic ociganili za 20EUR pa nekaj drobiza, za postnino + nakazilo...
Zato vedno, ce se le da, osebno v trgovini prevzamem robo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mticev ::

Mah ta Pošta skoz nekaj novega zgrunta glede plačila po povzetju. Čeprav plačaš že za poštnino vnaprej ti potem še vedno nekaj dodatnega prištejejo, ne vem pa po kaki formuli. Če se da raje drugega distributerja izberi naslednjič.


Ravno te dni sem na vezi s Pošto Slovenije....


Pri pošiljanju paketa oz. priporočenega pisma je mogoče izpolniti obrazec BN02 (položnico) in tako naslovnik pošiljke pri prevzemu pošiljke plača znesek odkupnine in vplačilo obrazca BN02 = 0,96 EUR do zneska 96 EUR, nato pa 1 % od vrednosti. Po vročitvi pošiljke naslovniku vam znesek odkupnine nakažemo na vaš transakcijski račun.

Pri pošiljanju paketa oz. priporočenega pisma je mogoče izpolniti tudi poštno nakaznico. Naslovnik pošiljke pri prevzemu paketa pz. priporočenega pisma plača znesek odkupnine in vplačilo poštne nakaznice 1,15 EUR do zneska 22,30 EUR, nad 22,30 EUR je vplačilo poštne nakaznice 5,15% od vrednosti. Po vročitvi paketa oz. priporočenega pisma naslovniku vam pismonoša opravi izpačilo poštne nakaznice na domu.



pri pošiljanju paketa oz. priporočenega pisma vi plačate naslednje:

paket do 2 kg 4,47 EUR + storitev odk 1,14 EUR = 5,61 EUR.

Pri prevzemu pošiljke naslovnik (oseba, ki prevzame vaš paket z odkupnino) plača znesek odkupnine (naprimer, da želite za poslano pošiljko 50 EUR) in vplačilo obrazca (položnice oz. poštne nakaznice) BN02 do zneska 96 EUR = 0,96 EUR oz. pri poštni nakaznici 1,15 EUR oz. 5,15 % od vrednosti. Torej bi bila kalkulacija za naslovnika, pri prevzemu pošiljke sledeča:

vaš znesek odkupnine poslane pošiljke 50 EUR + strošek vplačila BN02 oz. poštne nakaznice (0,96 EUR oz. 1,15 EUR/5,15 % od vrednosti) = 50,96 EUR oz. 52,58 EUR.


Mogoče komu prav pride kalkulator: http://diler.si/postaslovenije.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

St235 ::

Ta dodaten strošek nastane samo pri plačilu po povzetju, pri plačilih s kartico/paypalom,nazazilih tega ni. Je pa v bistvu poštnina za denar, ki mora odpotovati nazaj prodajalcu.

Predvsem pa čisto zgrešen naslov teme, ker poštar nima s tem nič, on zaračuna kolikor mu je naročeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mihec87 ::

Vse jasno,samo zakaj je potem poštar zadevo spremenil med sprehodom po parih štukih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

LeQuack ::

A poštarji izdajo račun za to storitev, ker jaz še nisem dobil računa, kjer bi bila postavka gor poštnina za vrnjen denar?
Quack !

mihec87 ::

Ponavadi to zgleda tk da un znesek prečrta pa novga napiše zravn..v glavnem ne veš ker pije ker plača..

St235 ::

PRedvsem pa tega ne črta in računa poštar ampak se to naredi na pošti. Se pa zgodi, da se poštar zmoti in prebere osnvno ceno namesto popravljene.

mihec87 ::

Se je že dogajalo pred mano da je poštar prečrtal ter neki kalkuliral in napisal drugo ceno gor..

Furbo ::


Pri pošiljanju paketa oz. priporočenega pisma je mogoče izpolniti obrazec BN02 (položnico) in tako naslovnik pošiljke pri prevzemu pošiljke plača znesek odkupnine in vplačilo obrazca BN02 = 0,96 EUR do zneska 96 EUR, nato pa 1 % od vrednosti. Po vročitvi pošiljke naslovniku vam znesek odkupnine nakažemo na vaš transakcijski račun.



To velja za firmo predvidevam. Lahko fizične osebe tudi takole naredimo ? Jaz dostikrat pošiljam kaj v vrednosti jurja ali dva, pa je bil odkup (provizija na poštno nakaznico) doslej predrag.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mticev ::

To velja za fizične osebe.

Furbo ::

Super, hvala.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23552942 (3324) starfotr
»

pošta lopovi ali ?

Oddelek: Loža
304350 (3424) Šimpanz
»

Grozi prodaja preko bolhe

Oddelek: Loža
468694 (6948) martincek1
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813786 (11206) Blinder
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910082 (9081) kitewing

Več podobnih tem