» »

Digitalni termometer

Digitalni termometer

marjan_h ::

Iščem kvaliteten digitalni termomter, ki se bo večinoma uporabljal za merjenje temperature vode/tekočine, pa sem našel ta model na spletu.

Zanima me njegova širša uporabnost, recimo piše da meri temperaturo zraka. Verjetno ga potem prižgeš pa nekaj časa držiš tipalo v zraku? Kolikšna je natančnost, v čem se pol razlikuje od sobnih termometrov?

Verjetno vas veliko uporablja takšne termometre, pa bi želel če mi poveste par konkretnih primerov za kakšne namene se še lahko uporablja.

Ker merilno območje je odlično, natančnost je visoka, cena pa relativno nizka.

popster ::

Predvsem im prednost da lahko meriš temperaturo na nekem zelo določenem območju, recimo v epruveti

MadMax ::

Sam imam "Ročni termometer DT-300", conradova št. izdelka 100827, cena 30EUR.
Boš prej rabil višje območje v + kot v -.
Sem primerjal 3 take, pa še kaj podobnega zraven, pa so bili vsi znotraj +/- 0.5°C, za neko laboratorijsko natančnost pa ne vidim potrebe, če si pravzaprav nisi na jasnem niti za kaj bi ga sploh uporabljal....

V glavnem, tile termometri imajo "merilni senzor" na samem vrhu konice, temu primerno ga uporabljaš.
Namen uporabe pa... Dokler nisem nabavil 122301, sem z njim meril vse kar je bilo treba, nato pa samo še temperaturo dimnih plinov peči za centralno. S temle IR pikijem brezdotično merim poleg telesne temperature tudi tekočine, če me seveda ne zanima temperatura 10cm pod gladino.
Skratka, če bi ga kupil samo zato da bi ga imel, je to malce mimo... Če pa je namen jasen, potem pa so jasne tudi zahteve.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni infrardeči termometer

Oddelek: Loža
156605 (4472) mojca
»

Termometer 100c+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10902 (747) harvey
»

Najnatančnejša meritev Avogadrove konstante (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7322613 (19879) Thomas
»

Nova anketa: segrevanje ozračja

Oddelek: Novice / Ankete
444382 (3102) Pyr0Beast
»

natančni termometri

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81852 (1743) radiator

Več podobnih tem