» »

Računačnik iz pleksija

Računačnik iz pleksija

Rok 93 ::

Pozdravljeni!

Našel sem nek oglas, kjer je tip računalnik spravil v pleksi piramido.
Odločil sem se da tudi jaz naredim to pleksi piramido, seveda pa se je malo ustavilo. Zanima me če ma gdo kakršen koli načrt, oz. materjale, ki jih potrebujem.
Recimo nikjer ne najdem pleksi "pantov" in podobnih stvari kot so aluminjasti nosilci...

Tukaj je slika, da si predstavljate sicer pa pomojem že usi to poznate ker je že kar staro: http://24ur.com/novice/it/racunalnik-ko...

Zahvaljujem se za kakršno koli pomoč

Lp

popster ::

a pleksi steklo gori? pri kateri temperaturi se začne topit?

lahko z svedrom menda vrtaš notr, tko da lahko daš katerikoli nosilc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

treker ::

kaj pa prah? izgleda že lepo, samo čez čas?

Rok 93 ::

hmmm....

Nevem kam vidma ciljata ampak me nsta dobro razumela rabim kakršen koli načrt oz kateri materjali so prisebni pri recimo stranjicah kovinskih in KJE bi to lahko dobil.

Nevem kakšno vezo ima če pleksi steklo gori ker je logočno da gori in se stali pri okoli 100°C in vem da dam lahko nosilec notri ampak ni mi pa jasn kaj sio ti s prahom hotel povedatiS:S

popster ::

Ja prah se v vsakem ohišju nabere.

Lahko kar zvrtaš luknjo v pleksi in pritrdiš matično z originalnimi "nosilci"

Za načrt pa dobro poglej slike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

Hardstyle ::

V bistvu ne rabiš nič kaj dosti kovinskega.

Stranice so zlepljene, razen ene (zadnje, ki je obrnjena proti steni), kjer namestiš dva tečaja (za vrata).

Na spodnjo stranico (kvadrat) prilepiš (estetsko) manjše nogice (0,5mm višine) iz plexija, na te nogice namestiš nosilec za matično ploščo, ki ga dobiš iz kakega starega ohišja(pazi da se matična prilega) in tako boš dobil izgled kot da matična plošča lebdi.

Na matično namečeš kar pač spada gor.
Ko dobiš višino (itak prej preizkusiš/premeriš) dodaš še eno "nadstropje" iz plexi, mogoče malo debelejše zaradi teže diska,optične enote itd...

Nosilce za posamezno enoto pravtako narediš iz plexi vendar poleg prilepi tudi silikonske "nogice", ki bodo zmanjšale hrup in tresljaje. Večinoma jih najdeš pri kakih steklenih vratih na pohištvu.

Za pretočnost zraka bi spodaj namestil 120mm ventilator, ki skrbi da bi se topli zrak kar se da hitro pomikal navzgor, izpuh hladilnika na grafični kartici preuredi tako, da ga s plexi podaljšaš in prilagodiš stranici piramide (pod kotom) in v stranico izrežeš "okno" za ta hladilnik, da nebo še dodatno grel vsega skupaj. Zgoraj v "špicu" pa bi ti predlagal da preizkusiš kaj bi se najbolje obneslo, majhne luknje v špicu, ena stranica špica odprta (tista ki gleda proti steni)... pač probaš pa vidiš temprature.

Če imaš čas,voljo,material bi piramida v tednu dni mogla stat.

Rok 93 ::

jah kakšno lepilo pa je to da zlepi kovino in pleksi steklo skupaj??
Meni se zdi da je bolj prišraufano skupaj.

nosilec za matično ploščo, če si opazij je na 2gem nivoju in je v zraku verjetno je pritrjen na stranski kovinski nosilec kar bi bilo dokaj lahko.

hvala za informacije bile so koristne:D

SSAmo še zanima me kaj bi lahko dal na vrhu piramide ki je neke vrste pol pleksi in pol kovinska...

lp

Hardstyle ::

In zakaj bi naredil 1:1 kopijo tega v članku? Nimaš domišljije oz. svoje vizije? Za lepilo idi v merkur,bauhaus, obi tam ti bojo znali svetovat. Vzemi pa transparentnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblikovanje pleksija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
137406 (6479) boogie_xlr
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134489 (4094) Misty
»

Pleksi okno v stranici

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281870 (1335) Boeing
»

Home made ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482879 (1999) segi
»

Home made ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352100 (1618) sekundek

Več podobnih tem