» »

Postavitev omrežja

Postavitev omrežja

Company ::

Pozdravljeni.
Razmišljam o postavitvi majhnega sistema, ki naj bi omogočal naslednje:
- server z Windows SBS Server 2008
- priklop 2 namiznih računalnikov z Windows 7 64 bit
- priklop PS2
- wireless laptopi
- pa kakšen telefon in podobno.
Zdaj se uporablja Linksys wrt54GL. Razmišljam, ali bi bilo pametno odklopiti DHCP na routerju ter ga vklučiti na serverju, ker bi se tole uporabljalo tudi za VPN priklop na server. Server bo stalno Vem, da je tole za doma preveč, bi se pa rad stvari naučil izvajati, ker pač vsako znanje nekaj velja. Torej, server bo za file sharing, email, mogoče Exchange. Kakšna je praksa, se to dela na tak način? Na routerju bi bil načeloma vklopljen le firewall ter forwardiranje portov.
Prosim, ne mi ponujati Linux, ker o tem sploh ne razmišljam.
Hvala za vsak nasvet, kako se zadeve lotiti, da bi bilo podobno postavitvi v kakšnih manjših firmah.
LP!

Invictus ::

Nasveti za tvoje podjetje se pač plačajo :).

Drugače pa Google ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

Mogoče namesto dragega serverja in drage programske opreme zanj poglej raje za boljšimi NAS napravami recimo proizvajalca Netgear, sicer res delajo na Linuxu, samo upravljaš jih preko www.ja , uporabljajo pa odprtokodne rešitve in omogočajo veliko stvari, kar omogočajo pravi serverji, tuneling, www server, mail server, bit torent odjemalec ...........in še mnogo odprtokodnih rešitev kar kliče po uporabi ......

Zadevo uporabljam 14 dni sicer bolj za backup podatkov, samo, ko sem testiral ostale opcije sem samo gledal in se čudil, ker se pa 7 let staremu serverju izteka doba uporabe bom pa sigurno šel na eno tako varianto sicer ne z obstoječim, ki je za vsemi zidovi in je le za backupe, ampak z drugim, z drugačnimi nastavitvami.

tony1 ::

Exchange in NAS? Ne se hecati... :P

noraguta ::

ja ni panike tole, kar začni postavljat. dhcp pa dns bosta pa na serverju itak tuki nimaš kaj kolebat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Invictus ::

Email lahko vedno hostaš nekje zunaj. Pa še ceneje bo.

To da rabiš za majhno firmo svoj server, je samo ena velika nategancija "IT stručkotov".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

noraguta ::

Invictus je izjavil:

Email lahko vedno hostaš nekje zunaj. Pa še ceneje bo.

To da rabiš za majhno firmo svoj server, je samo ena velika nategancija "IT stručkotov".

mislim , da je poanta te postavitve učenje. pa tudi konec koncev je exchange več kot zgolj mail server. tudi glede varnosti komunikacije znotraj samega podjetja ni vedno vseeno ali je zadeva zunaj ali znotraj podjetja. vsekakor pa dostikrat ni smotrno komplicirati z lokalnim mail serverjem. ampak mislim , da poba stvari ne postavlja zaradi smotra.

po drugi strani se meni zdijo različni soho NASi kraljevski nateg. sploh če jih primerjam z takilime kišticami http://www.ebay.co.uk/itm/Dell-PowerEdg...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Invictus ::

Malo draga šola je to, če upoštevaš licence in strošek hardwara. Razen če je bil softver "sposojen" na internetu.

Fora teh SOHO NASov je ponavadi v lični škatlici in malo tišjem delovanju kot teh industrijskih serverjev. Ti se res derejo ... Ga ne bi hotel imeti v pisarni. Je pa res da so postali poceni ... Skoraj ne moreš verjeti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

pustimo to kje dobi licence mogoče v šoli , mogoče prek BizSpark-a(al kaj so še tiste ponudbe) , mogoče jih bo nabavil , mogoče jih bo ...

glede soho nasov pa , kar praviš je res ampak zadeva je omejena, precej omejena ko enkrat začneš prilagajat svojim potrebam.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Company ::

Kot si eni prav razlagate, cilj je, da se naučim postavljati in konfigurirati tako omrežje. Klinc, več človek ve, večjo plačo bo lahko dobil. Probal bom čim več delati v skladu z dokumentacijo za MS certifikate. NASi ne pridejo v poštev, hočem se naučiti administracije MS Serverja.
Ne, nimam firme, niti še ne kaže v to smer. Licence so večinoma kupljene z računalnikom (razen serverja, ta je zaenkrat še preizkusni). Hvala vsem, ki ste bili toliko prijazni, da ste mi kaj svetovali.
LP!

mat xxl ::

tony1 je izjavil:

Exchange in NAS? Ne se hecati... :P



Se ne hecam, nisem sicer nič konkretno gledal a Netgeari znajo in ljudje po forumih pišejo, da delajo tudi to, nekje sem zasledil, da nekdo tako upravlja celo z 4 domenami, skupno z ene 150 mail naslovi na eni taki napravi .... http://www.readynas.com/

Nobenega ne prepričujem, sam sem 7 let nazaj postavil in sestavil svoj server, ki je delal in dela do danes samo z posegom menjave redundantnega napajalnika in prav nič drugega ni padlo, so pa ventilatorji uležajeni ...... in ker ga leta dajejo čeprav ga še niti ni povsem povozil čas, sem ko sem nabavljal NAS za izključno backupe začel razmišljati v to smer ....

Sicer se pa strinjam z Invictusom, ker končno lahko tudi lastno domeno ugodno hostaš na Gmailu pa še antispam zaščita je tam VRHUNSKA.... razni IT oddelki pa radi prodajo jahto, čeprav vedo, da imaš samo malo večji bazen doma .....

Invictus ::

žal imajo firme v Sloveniji še vedno preveč denarja za IT. V tujini skoraj vse firme pod 100 ljudi uporabljajo Gmail ali kak Exchange hosting. Sploh nočejo imeti dela s svojimi škatlami. Preveč stane (prostor, elektrika, klima, vzdrževalne pogodbe, ljudje, itn ...).

Da ne govorimo o izpadih škatel. Nočejo se ukvarjat s tem. Hočejo imeti storitev in je to to.

Ti se pa kar nauči kaj o MS strežnikih. Ne bo škodilo :). Čeprav niso najbolj plačana znanja. Bo bolje če boš naredil certifikati. Seveda v tujini. Pri nas certifikat pomeni konkurenco tvojemu nadrejenemu, ki je prelen ali preneumen da bi ga naredil. S svetlimi izjemami kot ponavadi ... 8-).

Če bi se rad ukvarjal z administracijo strežnikov, se obvezno nauči še kak skriptni jezik. Ne vem kaj se točno uporablja na Windowsih. Windows 2008 lahko teče brez grafičnega vmesnika ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
486845 (5550) tony1
»

Program za mailing kampanije

Oddelek: Programska oprema
132053 (1635) MartinKrpan
»

najem exchange serverjev

Oddelek: Omrežja in internet
242357 (1976) SkIDiver
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515507 (12602) ta-mau
»

SERVER za FULL DENARJA

Oddelek: Kaj kupiti
482096 (1430) Brane2

Več podobnih tem