» »

Windows 8 leta 2012, prve podobe ušle na splet

1
2
»

3p ::

Bistri007 je izjavil:

Ne vem, kakšno prednost bi centralizirana trgovina imela pred klik, download, run, klik, setup, next, next, finish. Saj imaš že zdaj CNET shareware.


Denar za lastnika trgovine. Nadzor nad tem kaj se ponuja. Zaupanje kupcev (da ni ravno vsak drug program naslan z virusi/spywareom...), itd..

Ko en res povprečno levi/ignorantski uporabnik začne nameščati (posebej na Windows) aplikacije z neta (od vsepovsod), je to le recept za katastrofo.

Machiavelli ::

Pomoje bo zadeva tudi v verziji 128Bitna :)
Nigaaazz

Bistri007 ::

3p je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

Ne vem, kakšno prednost bi centralizirana trgovina imela pred klik, download, run, klik, setup, next, next, finish. Saj imaš že zdaj CNET shareware.


Denar za lastnika trgovine. Nadzor nad tem kaj se ponuja. Zaupanje kupcev (da ni ravno vsak drug program naslan z virusi/spywareom...), itd..

Ko en res povprečno levi/ignorantski uporabnik začne nameščati (posebej na Windows) aplikacije z neta (od vsepovsod), je to le recept za katastrofo.

OK, ampak obstoječa "AppStore" CNET ima politiko "Tested spyware free". Kaj hudega se ti lahko zgodi z instalacijo programov s CNET?

Glej http://www.cnet.com/download-software-p... :
CNET Downloads software policies

In an effort to create the safest, most up-to-date, and easy-to-use downloading experience on the Web, we prohibit certain types of software and we require that publishers conduct business according to certain standards. We expect publishers to comply with these Software Policies and the spirit of our mission statement. Because software is constantly evolving, these policies are neither exhaustive nor static. We may decline or remove applications for reasons not specifically mentioned below if we determine there has been a violation of any of our policies.

* Security, privacy, and control
* Quality and content
* Access and usability
* Data integrity
* Customer service and business practices

Security, privacy, and control

We test all software products submitted to us against a comprehensive set of criteria. In addition to screening for common viruses and spyware, we also look for other threats that might interfere with our users' security, privacy, and control. We consider publisher Web sites, publisher conduct, and our own experience with a particular product.
Viruses, spyware, and malware

We will not list software that contains viruses, Trojan horses, malicious adware, spyware, or other potentially harmful components. We will not list products known to contain such items in instances outside CNET Downloads, and we may disallow products from publishers our editors feel violate the spirit of this policy.

The following are types of software we will not accept:

* Software that installs viruses, Trojan horses, malicious adware, spyware, or other malware at any point during or after installation.
o Software that installs the above items via links to other software or Web sites.
o Links on publishers' Web sites that may enable the installation of the above items.
* Software that installs without notice and the user's consent.
* Software that serves intrusive advertisements through a Web browser, a pop-up window, or Web sites outside the software's primary interface.
* Software that includes or uses surreptitious data collection.
* Software that collects and transmits information about end users or end users' computer usage without adequate prior notification.
* Software that diverts or modifies end users' default browsers, search-engine home pages, providers, security, or privacy-protection settings.
* Software that interferes with users' control and privacy.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

techfreak :) ::

Težava Windows programov je predvsem čarovnik za nameščanje ali kaj je tisto. Meni se ne ljubi 10x klikniti Next in 20x obkljukati, da ne želim Google/Yahoo toolbar in ostalega sranja.

Potrebuješ VLC na Ubuntu? apt-get install vlc

To je preprosto in program opravi vse za tebe. Še kompajlanje (./configure, make, make install) je hitrejše kot pa uporaba tistega čarovnika na Windows.

Poleg tega pa ponovni zagon? Zakaj moram za skoraj vsak nameščen software ponovno zagnati računalnik?

Rabiš .NET framework? Ponovni zagon obvezen.
Rabiš Visual Studio? Ponavadi rabiš 2 ponovna zagona.
Rabiš gonilnik za ext3? Ponovni zagon.
Rabiš gonilnik za strojno opremo? Ponovni zagon verjetno potreben.

Še celo kakšne igre potrebujejo ponovni zagon.

Bistri007 ::

Machiavelli je izjavil:

Pomoje bo zadeva tudi v verziji 128Bitna :)

Kaj je to 128-bitno? Trenutne implementacije x64 procesorjev nimajo 64-bitnega naslavljanja, ampak 48-bitno. Z 48-bitnim naslavljanjem je omejitev 256 TB pomnilnika na proces. Najprej je treba porabiti še dodatnih 16 bitov, preden bi sploh začeli sanjariti o 128-bitnem naslavljanju.

Glede zahtevnih računskih operacij pa je bolje uporabiti SSE 128-bitne oziroma 256+ bitne AVX ukaze. Ampak tam se ne dela izračunov s 128-256+ števili, ampak so not spakiranih več manjših integerjev ali floatov.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Spock83 ::

To prepoznavanje obrazov je zelo zanimiva reč za kakšen FBI, CIA... Si predstavljate, da zaprežejo enega trojanca z sliko Bin Ladena v kodi. :D (Ajde, če bi slušajno uporabljal windows.) :D

Mavrik ::


Rabiš .NET framework? Ponovni zagon obvezen.
Rabiš Visual Studio? Ponavadi rabiš 2 ponovna zagona.
Rabiš gonilnik za ext3? Ponovni zagon.
Rabiš gonilnik za strojno opremo? Ponovni zagon verjetno potreben.

Še celo kakšne igre potrebujejo ponovni zagon.


Če si nazadnje uporabljal Windows 95 potem prosim se ne vključuj v debato o novih lastnosih operacijskega sistema.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Windows 7 uporabljam.

Jst ::

Mene motijo prisiljeni restarti. Torej, računalnik pustiš, da dela, ko pa prideš nazaj, te pa čaka obvestilo, da se je resetiral zaradi updejta.

V Sedmici je CPU Schdeluder končno na dostojni ravni. Upam, da bodo v novem kernelu spolirali še I/O Schdeluder. Seveda v navezi, upam da, novega file system-a, ki bo zasnovan za SSD.


ps: Screenshoti so pa največja bedarija za ocenjevanje operacijskega sistema.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Spc ::

Z Windows Server 2003/ XP lahko naredim vse kaj mi Win7 ponuja.
Tako, da tudi na Win8 ne bom menjal ker se mi zdi brezveze vsako leto menjavat OS v katerega ne vključijo nič novega.
 

bluefish ::

Mene motijo prisiljeni restarti. Torej, računalnik pustiš, da dela, ko pa prideš nazaj, te pa čaka obvestilo, da se je resetiral zaradi updejta.
Zanimivo, še nisem doživel.

techfreak :) ::

bluefish je izjavil:

Mene motijo prisiljeni restarti. Torej, računalnik pustiš, da dela, ko pa prideš nazaj, te pa čaka obvestilo, da se je resetiral zaradi updejta.
Zanimivo, še nisem doživel.

Zaženi Windows Update in posodobi sistem. Z malo sreče se ti bo po posodobitvi resetiral. Lahko podaljšaš, vendar samo za 4 ure. Poleg tega moraš po skoraj vsaki posodobitvi ponovno zagnati OS, na Linuxu pa samo pri nekaterih.

bluefish ::

Imam redno posodobljen sistem. Pri nekaterih popravkih me seveda pozove po restartu, vendar ga lahko prelagam v nedogled. Po 4 urah pač spet podaljšam za toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

KaRkY ::

Lahko pa delaš tako kot jaz vsaki večer izklopiš računalnik in nimaš teh problemov, ker se ti sistem posodobi takrat ko ga vgasneš.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

techfreak :) ::

bluefish je izjavil:

Imam redno posodobljen sistem. Pri nekaterih popravkih me seveda pozove po restartu, vendar ga lahko prelagam v nedogled. Po 4 urah pač spet podaljšam za toliko.

Ampak to je nadležno. Je res tako težko na tisto okno dodati še gumb "Don't care" ali pa "STFU"?

bluefish ::

Ja, s tem se strinjam + gumb za potrditev naj ne bi bil privzeto označen oz. okno ne aktivno. Tako se mi je že zgodilo, da sem ravno pritisnil Enter v momentu, ko je bilo nameščanje popravkov fertik.

vorantz ::

bluefish je izjavil:

Mene motijo prisiljeni restarti. Torej, računalnik pustiš, da dela, ko pa prideš nazaj, te pa čaka obvestilo, da se je resetiral zaradi updejta.
Zanimivo, še nisem doživel.


To se zgodi samo, če imaš nastavljeno da ti sam dela update (pa še to ne vedno)
Če pa maš¸"počaki da ti rečem da lahko" pa nimaš tega (kar večina ponavadi ma)

darkolord ::

(Lahko pa seveda nastaviš, da ti teži, restarta pa ne avtomatsko)

Jst ::

Imam redno posodobljen sistem. Pri nekaterih popravkih me seveda pozove po restartu, vendar ga lahko prelagam v nedogled. Po 4 urah pač spet podaljšam za toliko.


In če te ni zraven, se zadeva resetira...

darko: Kako? (To se ne dogaja pri vseh updejtih, by the way)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

techfreak :) ::

Jst je izjavil:

(To se ne dogaja pri vseh updejtih, by the way)

Mogoče je pa to samo pri pomembnih (npr. zakrpanje varnostne luknje)?

Bistri007 ::

Control Panel | Windows Update | Change Settings ;)

Jst, kaj drugega pa bi bilo lahko še???
Jaz imam nastavljeno za "Download updates but let me choose whether to install them". Potem se ti na mestu, kjer je ikonca za ugasniti računalnik pokaže klicaj, da se ti bodo instalirale posodobitve, če klikneš na to ikono.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

techfreak :) ::

Da, ampak ko jih namestiš ti potem začne težiti s ponovnim zagonom.

IceBoX ::

Zato jih jaz nikoli ne namestim takrat, ampak ko ugasnem računalnik. Če se ti updati samo poberejo, ti ne bo težilo za inštalacijo, oz. veliko manj. Če pa jih inštaliraš, ti začne vsakih 5 min. težit da moraš restartirat ;((

darkolord ::

Local Group Policy Editor -> Local Computer Policy -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> No auto-restart with logged on users for scheduled automatic updates installation

cingulingu ::

No... Mene pa bolj zanima če bodo resnično kaj ukrenili s samim kernel-om.
Namreč to je M$ naj šibkejša točka. Da ne govorimo o NTFS-ju. Kateri po funkcionalnosti,stabilnosti,hitrosti,... zaostaja svetlobna leta za ostalimi.

Mavrik ::

Kaj je narobe z NT kernelom? Kaj je narobe z NTFSom? Pa kdo so ostali (ZFS?)?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

techfreak :) ::

Mavrik je izjavil:

Kaj je narobe z NT kernelom?

Ni dovolj ločen od GUIja?

Mavrik ::

Kateri elementi GUIja pa so del kernela?
The truth is rarely pure and never simple.

Bistri007 ::

techfreak :) je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Kaj je narobe z NT kernelom?

Ni dovolj ločen od GUIja?

???
A si ti že slišal za Server Core?
Windows Server 2008 @ Wikipedia

vir: Wikipedia

Ukazna vrstica ti je baš neki GUI.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

techfreak :) ::

Sem že slišal, zanimiva zadeva. Ampak tole ti še vseeno lepo izriše okno in ozadje. Prijavno okno je tudi grafično, saj je enako ostalim Windows Server različicam.

Tero ::

Mogoče ve kdo kaj se kaj dogaja z WinFS ?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Bistri007 ::

techfreak, pa kaj te to moti? Tega sicer ne uporabljam, ampak razen Notepad, ne moreš uporabljati grafičnih aplikacij. Še Save As ne deluje.

Je pa koristno, če slučajno zafrkneš kaj na mreži, in se lahko lokalno prijaviš na računalnik.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

techfreak :) ::

Moti me ne, ampak se mi vseeno zdi, da porabi več resourcov kot Linuxova konzola. Res pa je, da natančnih podatkov o tem ne vem.

Bistri007 ::

TF, za na sodobnem x86/x64 računalniku s 4GB+ RAM, za katere je namenjen ta OS, ne boš opazil razlike. Sicer pa ni naložen ogromni ATI/nVidia driver, pač pa osnovni VGA. Od grafičnih programov imaš pa samo Notepad in Control Panel - pa še to brez Help in pogovornih oken.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Looooooka ::

Prakticno nic ne porabi.Ce laufas gor virtualke je cisti win.

flbroker ::

windows 8 hahhaha jaz pa še kar uporabljam XP-je :D

Mavrik ::

Tero je izjavil:

Mogoče ve kdo kaj se kaj dogaja z WinFS ?


WinFS je bil odpovedan že pred izdajo Viste in ekipa razpuščena. Izkazalo se je da se NTFS čist dobro drži v primerjavi z ext4 in ostalo konkurenco na linux platformi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Jst ::

Ideje za WinFS se bodo pomoje implementirale, ko bojo SSDji standard.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft se je omehčal, podpora za Skylake podaljšana za leto dni

Oddelek: Novice / Procesorji
135414 (4498) D3m
»

Nove procesorje bo podpiral le najnovejši Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13145548 (39966) jest10
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013431 (11171) boolsheat
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062948 (46881) HupChup
»

Windows 8 neuradno drugo leto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8321937 (18959) darkolord

Več podobnih tem