» »

Thunderbird 3.1 je tu

Thunderbird 3.1 je tu

Mozilla.org - Le nekaj dni po izidu manjše različice Thunderbirda, ki je bila velikega pomena za uporabnike slovenskega jezika, je izšla nova velika različica - Thunderbird 3.1. Mozilla Messaging brezplačni in odprtokodni poštni odjemalec za Windows, Mac OS X in Linux ponuja v 46 jezikih, med katerimi je tudi slovenščina.



Glavne novosti so hitrejše iskanje, preprostejša uporaba v poslovnih okoljih ter boljša izkušnja pri nadgradnjah iz starejših različic Thunderbirda in ostalih poštnih odjemalcev (Outlook, Outlook Express, Windows Mail). Nov je namreč poseben čarovnik, ki uporabnikom pomaga pri uvozu pošte, adresarjev in nastavitev iz programov, ki so jih uporabljali pred Thunderbirdom 3.1.

Na voljo je tudi nova orodna vrstica za hitro filtriranje, iskanje in razvrščanje sporočil ter stikov s pomočjo ključnih besed, zvezdic, priponk itd. Za boljši nadzor in lažje upravljanje priponk, ki smo jih preneseli na računalnik, pa odslej skrbi namenski upravitelj shranjenih datotek, ki spominja na podobno orodje v Firefoxu.

Namestite Thunderbird 3.1.

23 komentarjev

uio ::

Kaj nej rečem končno.

eee ::

Glede na to kakšno štalo mi je verzija 3.0 naredila iz emailov, ga sploh ne upam inštalirat. Naj nekdo potrdi, da je lahko upgrejdov iz v. 2.0.0.24 na 3.1, ter ohranil goro emailov, email folderjev, message rules in email accounts oz se ni nič zjebalo, ter vse dela kot bi moralo. Zadnjič sem probaval na treh računalnikih z različnimi OSi,pa niti na enemu potem ni deloval gumb 'Get Mail'. Skratka nisem imel druge izbire, kot da grem nazaj na v.2 z uporabo backupa.

ThinMan ::

@eee:

Vse je ostalo. Dela ko šus.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

eee ::

Kul. Bom zbral pogum danes zvečer in upgrejdov

Furbo ::

Evo namestil, prehod brez težav, Slovenski prevod je pa zelo zelo lesen, brezveze sem čakal nanj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

k4vz0024 ::

Pa se da instalirati poleg 2?

Icematxyz ::

Pri TB sem že malo pozabil. Ampak če se ne motim za backup shraniš na varno lokacijo le vsebino prave Thunderbird mape. In to je to? Se popolnoma vse ohrani tudi pri prenosu med različnimi računalniki?

Osebno mi je dokaj všeč pri TB 3+ "user interface".

uros_m ::

Jaz grem na Outlook.

gokky ::

Ali je na TB31 popravljena bliznjica za vpogled izvora maila nazaj na Ctrl+U? Ctrl+O je namrec definirana dvakrat.

T-Majo ::

Jaz sem šel pa na Office10, kjer morem izredno pohvalit novi PowerPoint in Word (Excela še nisem nekaj sprobaval), vendar Outlook mi je pa 07 dosti boljši, v novem namreč ne najdem;

-kje se barva maile po kategorijah
-ne najdem nastavitve, da bi mi zapiskalo ob novi pošti in pokazalo ikono z zaprto pošto v Start vrstici

In moti me še, da mi skozi vsiljuje neke dodatne mape, kot da imam 2 računa odprta naenkrat.

Sn0wMaN ::

Pred leti sem še uporabljal Thunderbird, potem pa ga je zamenjal gmail. Vse kar potrebujem je na gmailu (adressar, vsi maili, filtri, mape, pošiljanje z drugih mailov, prejemanje z drugih mailov)... Email klienti so mi upočasnili, zabasali računalnik in so vezani le na en računalnik.

Zanima me, od vas: kaj je prednost email klienta (thunderbirda v tem primeru) v primerjavi z verzijo gmaila na internetu?

fosil ::

Prva prednost je v tem, da imaš pri sebi na disku kopije vseh mailov.

Druga prednost zame je v tem, da lahko hkrati pogledaš več mail predalov naenkrat.

Tretja prednost je hitrost. Web vmesnik je kljub vsemu precej počasnejši.
Tako je!

Sn0wMaN ::

Ja, to da imam vse maile pri sebi ima dobre in slabe lastnosti; požre veliko prostora, ja, so dosegljivi offline - ampak kako pogosto se znajdete brez interneta okoli sebe? Jaz osebno, če sem že brez interneta okoli sebe sem ponavadi tudi brez računalnika/mobitela kar pomeni da mi maili v tem primeru ne pomagajo.

Ja, lahko gledam več mailov h krati - res pa je da z malo drugačno foro - imam dodaten zavihek.

Hitrost; ja, ne dvomno je počasneje preko interneta, tudi gledanje priponk vzame malo več časa, vendar zaradi tega jaz osebno ne bi zamenjal gmaila. Preprosto kljub ne najhitrejši pipci (4/1) mi hitrost ne ustvarja problema.

Furbo ::

Tudi sam uporabljam gmail ,ker je super.

- ne bom se pa zato zanašal, da bo storitev večno dostopna brezplačno
- ne bom brez varnostne kopije na mojem računalniku
- ne bom se zanašal, da bo sam internet deloval 100% časa ( dostop do arhiva )
- morda bo internet predrag - tujina in prenos podatkov ( dostop do arhiva )
- morda bo dostop do storitve omejen zaradi političnih vzrokov ( denarja lačna država - primer Turčija )
- nekatere maile brišem iz Googla, ker ne zaupam slepo vseh podatkov tujcem
- ...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

haiku ::

fosil je izjavil:

Prva prednost je v tem, da imaš pri sebi na disku kopije vseh mailov.

Druga prednost zame je v tem, da lahko hkrati pogledaš več mail predalov naenkrat.

Tretja prednost je hitrost. Web vmesnik je kljub vsemu precej počasnejši.

Tudi na gmailu se da pogledati več mail predalov hkrati. Vsaj jaz jih lahko...

Je pa res, da je dobro imeti pomembna email sporočila hranjena tudi lokalno. Lokalnih klientov pa ne maram zaradi tega, ker je je 90% mailov spam, od tega spama pa je 90% raznih filmčkov in powerpointov, ki jih nekateri še vedno radi pošiljajo v priponki. Vsaj kar se tega tiče, je spletni klient meni osebno veliko boljši, ker lahko na hitro pobrišem razne fore, brez da bi obremenjeval bandwidth. Sicer za kliente obstaja možnost, da najprej preneseš samo headerje sporočil, ampak kaj pa vem... Stvar okusa.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Karlos ::

fosil je izjavil:

Prva prednost je v tem, da imaš pri sebi na disku kopije vseh mailov.


Že zelo dolgo obstaja offline možnost ... https://mail.google.com/mail/#settings/...
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

gokky ::

Gmail je res dosegljiv od povsod, hkrati pa tudi od nikjer, če nimaš možnosti internetne povezave. Odzivnost lokalnih programov je še vedno veliko višja, kot odzivnost spletnih. Za svoj arhiv e-pošte sem pripravljen darovati tistih nekaj GiB (arhiv z vsemi SPAMi od leta 2000 dalje).

Še vedno pa uporabljam spletne servise za dostop do e-pošte, kadar nisem ravno na svojem računalniku.

Furbo ::

Če uporabljaš gmail + tbird združiš najbolje obeh svetov, za spam in relativno zanesljiv arhiv poskrbi gmail, za ostalo pa še vseeno sam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

fosil ::

Tudi na gmailu se da pogledati več mail predalov hkrati. Vsaj jaz jih lahko...

Nam lahko izdaš kako?
Tako je!

No Can Do ::

Settings

This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

fosil ::

Ampak to verjetno potem v en inbox dobivaš pošto iz vseh računov?
Tako je!

JayKay ::

nardiš filter in label pa maš isto kot folderje v TB ali Outlook

Sn0wMaN ::

Ja, tako kot pri thuderbirdu, vednar lahko v procesu nastavljanja dodtanega pop3 račna (mislim da lahko tudi imap, ne vem točno) nastaviš, da se vsi maili prejeti s tistega računa avtomatično vržejo v eno mapo (label). Lahko narediš da preskočijo inbox ipd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thunderbird spet v slovenščini

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4310592 (8984) ToniT
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699752 (7177) [BISI]
»

Firefox 2.0 in Gecko 1.8 se poslavljata

Oddelek: Novice / Brskalniki
114294 (3281) krho

Več podobnih tem