» »

Nov programer

Nov programer

Rias Gremory ::

Jst sm v smeri programiranja čist nov, ampak ker bo čez poletje veliko brezdelja sm se odloču d bi naredu kkšn program d vidm kako mi kj gre.
Ker sm popolnoma nov, nevem v katerem jeziku se to dela in v katerih programih...skratka čisti novinec sem! ;((
Pa za začetk sm mislu d bi naredu programčk k bi rcimo menju barve k bi bas udaru al pa kj tazga z musko povezan, dobrodošli so predlogi :D
Že vnaprej hvala za pomoč! ;)

popster ::

izberi tak programski jezik ki ima veliko knjižic za muziko..

Rias Gremory ::

popster je izjavil:

izberi tak programski jezik ki ima veliko knjižic za muziko..

Mi jih lahko prosim nekaj našteješ ker sem čist nov in potem poguglam? :)

mn ::

Jaz bi ti predlagal C#. Zdi se mi precej lahek programski jezik. Poleg tega MS zastonj ponuja odličen IDE: Microsoft Visual Studio Express. Če se vsaj malce znajdeš boš tudi na internetu našel ogromno tutorialov.

Ko boš dojel osnove jezika pa priporočam, da si pogledaš XNA. Jo je sicer framework za izdelavo iger, ampak mislim da boš tudi zase kaj našel.

Rias Gremory ::

mn je izjavil:

Jaz bi ti predlagal C#. Zdi se mi precej lahek programski jezik. Poleg tega MS zastonj ponuja odličen IDE: Microsoft Visual Studio Express. Če se vsaj malce znajdeš boš tudi na internetu našel ogromno tutorialov.

Ko boš dojel osnove jezika pa priporočam, da si pogledaš XNA. Jo je sicer framework za izdelavo iger, ampak mislim da boš tudi zase kaj našel.

Okej hvala, bom šu še kej poguglat, pa mau pogledat linke k si mi jih dou.
Hvala za pomoč!:D

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

C#.NET je fajn. Lahko pogledaš tudi Python ali Ruby, oba sta brezplačna jezika in z obemi se da delat tudi spletne strani (prav tako kot z C#.NET).
Za odprtokodne jezike (kot sta Ruby in Python) je ponavadi nekoliko lažje delat v Linux okolju, seveda pa deluje tudi na Windows.
Za Windows desktop aplikacije (z okenčkom itd) pa sigurno priporočam predvsem C#.NET.
MrBrdo

Arto ::

Python je luštn za učit se.

Rias Gremory ::

Uhuhu, tole mi je pa mau ušeč postal :))
Sm šu delat po tutorialu od MS in mi je uspel nrdit en un prikazovalnik za slike (proud xD )
Dobra stran je d se bom nauču angleščino, slaba pa je d mi bo vlik živcov požrl in mau si bom uči pokvaru:D
Am pa eno vprašanje, če sm prou upazu je teh kod malo morje in kako nj se jst tega naučim. Jutr bom šu nrdit še neki tutorialov, kaj pa pol?? Ker tole mi je res zanimiu! :D

popster ::

Potem se lahko lotiš svojega programa, kakega vtičnika za firefox, ali pa kako bash skripto. Najboljše če najdeš open source projekt in se pridružiš.

Rias Gremory ::

popster je izjavil:

Potem se lahko lotiš svojega programa, kakega vtičnika za firefox, ali pa kako bash skripto. Najboljše če najdeš open source projekt in se pridružiš.

Okej! :D
Hvala za vso pomoč!

phyro ::

če se boš učil tako površno da boš preskočil osnove boš dober v izdelovanju gui aplikacij in klicanja funkcij iz knjižnic, sam po sebi pa ne boš znal nič napisat. Jaz ti priporočam da prvo pogledaš osnove se pravi (variables, arrays, for, while, if, switch itd.) se preseravaš s kombinacijami vseh teh nekaj časa dokler jih nimaš v mezincu (mogoče celo probaš kakšno konzolno aplikacijo nardit), pol recimo objektno programiranje, pol pa mogoče počasi na grafične aplikacije.

MrBrdo ::

Ni čisto res jaz sem začel z GUI aplikacijami pa si upam trdit da osnove precej dobro obvladam, je pa tudi res da sem začel kakšnih 10 let nazaj. Je tudi res da se nisem nikoli prav zagrizeno ukvarjal z kakšnimi kompliciranimi algoritmi. Vendar osnove še vedno dobiš, poanta zakaj začet z GUI aplikacijami je v tem, da je bolj zabavno in zato več verjetnosti da bo programer nadaljeval z "izobraževanjem", drugače se lahko zgodi da te vse skupaj hitro mine...
MrBrdo

Rias Gremory ::

ma kdo link do kakšnega dobrega tutoriala? :)
Lp

extr3m3 ::

Recimo:

Pixel2Life.com
GeekPedia.com

sta zelo zanimivi strani.
o_O

Rias Gremory ::

extr3m3 je izjavil:

Recimo:

Pixel2Life.com
GeekPedia.com

sta zelo zanimivi strani.

hvala za odgovor! :D

MrBrdo ::

Drugače tudi google seveda, pri kakšnih težavah pa se da pomoč hitro dobit na StackOverflow.
MrBrdo

maxipin ::

In v kateri jezik si sedaj zagrizel ??

Isotropic ::

in ti je kaj ratalo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri programski jeziki za razvoj spletnih aplikacij?

Oddelek: Programiranje
71425 (1156) kr?en
»

(Go/python) za cross platform programje?

Oddelek: Programiranje
193545 (3153) ragezor
»

Raspberry PI razvojna orodja

Oddelek: Programiranje
72037 (1707) GnuceLee
»

Velikost internetne strani

Oddelek: Programiranje
142868 (2425) RockyS
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
639986 (8297) steee

Več podobnih tem