» »

Raspberry PI razvojna orodja

Raspberry PI razvojna orodja

cikopero ::

Pa sem tudi jaz prišel do svojega Raspberry PIja. Trenutno spoznavam osnove Linuxa, med tem pa že tudi iščem pravo razvojno orodje. Želim namreč narediti GUI aplikacijo in ni mi še uspelo najti razvojnega orodja, ki bi me prepričal. Do sedaj sem veliko delal z mikrokontrolerji (C) in Visual Studiom (C#), Linux pa je zame nekaj čisto novega. Moj cilj je, da najprej naredim dovolj kompleksno GUI aplikacijo, klasično "service" aplikacijo (ip strežnik, zbiranje podatkov preko TCP/IP, web strežnik, ...), na koncu pa aplikacijo, ki bi delovala samostojno neodvisno od OSa (upam da ni to prevelika želja).

Kaj priporočate? V katero stran se naj obrnem?

Hvala za informacije.

napsy ::

cikopero je izjavil:

Do sedaj sem veliko delal z mikrokontrolerji (C) in Visual Studiom (C#),

Pogej si Mono (.net framework za Linux) in Monodevelop (IDE za .net jezike)
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

techfreak :) ::

GUI aplikacije na racunalniku niso vec "in" saj gre vse v smeri spletnih in mobilnih aplikacij.

Na RPi oz. Linuxu deluje C# bolj tko tko, dolocene stvari (npr. SerialPort) so precej nedokoncane v nasprotju s stanjem na Windows platformi.

Pri RPi community imam obcutek da sta Python in Node.js precej popularna in pri obeh je mogoce najti podporo ce bos imel kaksne tezave, vprasanja, ...

epicVoid ::

QT 5.2 in c++ ? Je ogromno literature.

technolog ::

Ni zastonj.

PaX_MaN ::

QT je tudi GPL in LGPL.
Pomoje je to dovolj zastonj.

cikopero ::

Hvala za nasvete.

napsy je izjavil:


Pogej si Mono (.net framework za Linux) in Monodevelop (IDE za .net jezike)

Mono sem pregledal, je enostaven za uporabo, samo se bojim glede zanesljivosti delovanja tako kot je omenil techfreak :).

techfreak :) je izjavil:


Pri RPi community imam obcutek da sta Python in Node.js precej popularna in pri obeh je mogoce najti podporo ce bos imel kaksne tezave, vprasanja, ...

Python sem bežno pregledal, naredil nekaj testov, pa me ni nekako prepričal. Sem pa tudi sam opazil, da je Python vedno bolj popularen.

epicVoid je izjavil:

QT 5.2 in c++ ? Je ogromno literature.

Si že nameščam...

techfreak :) je izjavil:

GUI aplikacije na racunalniku niso vec "in" saj gre vse v smeri spletnih in mobilnih aplikacij.

Morda poznaš kak dober in enostaven primer, na kateremu se bi lahko učil in ga nadgradil? Se popolnoma strinjam, da je to prihodnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cikopero ()

GnuceLee ::

Meni na RPiju čisto lepo teče Tomcat, aplikacije pa pišem v Javi (Eclipse).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(Go/python) za cross platform programje?

Oddelek: Programiranje
193545 (3153) ragezor
»

Kaj prvo PHP ali Javascript (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
779271 (7879) HardFu
»

Razlika med JavaScript in php

Oddelek: Izdelava spletišč
254073 (3103) technolog
»

nadomestni programi - linux

Oddelek: Programska oprema
61374 (1226) MTm2H37rqt7B

Več podobnih tem