» »

Stereo zvok na 4 zvočnike (Soundblaster 2 ZS)

Stereo zvok na 4 zvočnike (Soundblaster 2 ZS)

dronyx ::

Imam zvočno kartico Soundblaster 2 ZS ter zvočnike Logitech Z-640. Nikakor mi ne uspe doseči, da bi se stereo zvok predvajal na vse štiri zvočnike (torej spredaj in zadaj). Kakor sem gledal nastavitve, naj bi to počela opcija CMSS 3D, kjer lahko recimo izberem možnost stereo surround. Samo učinka ni pa nobenega in je v zadnjih dveh zvočnikih tišina, kadar gre za dvokanalni vir zvoka (filmi, glasba). 5.1 zvok deluje seveda pa normalno.
  • spremenil: dronyx ()

Scorpia ::

V windowsih moreš naštimat quadraphonic,da ti predvaja na vseh štirih v stereo načinu.
////

RazzorX ::

Zakaj bi hotel stereo zvok uničiti in ga predvajati v surround?

Scorpia ::

Sej ubistvu če daš v qudraphonic, zadnja zvočnika predvajata isto kot sprednja, tako kot v avtomobilu. Tako da se stereo ne uniči.
////

dronyx ::

Ja, to pa deluje, samo je zoprno, ker moraš potem to vsakič nastaviti pod speaker setup v nadzorni plošči (XP)!? Sem pričakoval, da se da to izvesti tako, da avtomatično preklopi na quadrofonjo, ko zvočna kartica zazna stereo zvok. Drugače pa ne slišim, da bi bil zvok zaradi tega kaj popačen.

Scorpia ::

Ko enkrat nastaviš, ni več treba nastavljati. Vsaj jaz do zdej na nobenem računalniku nisem rabil.
////

RazzorX ::

Glej, glasbo, posneto v stereo je najboljše poslušat v stereo. V surround nič ne pridobiš pri glasbi, le izgubiš.

axee ::

RazzorX je izjavil:

Glej, glasbo, posneto v stereo je najboljše poslušat v stereo. V surround nič ne pridobiš pri glasbi, le izgubiš.


Večini je všeč, ker dobijo nek prostorski občutek. Za razne akustične komade in podobno v pravi kvaliteti seveda pokvari, ni več občutka, ampak ko pogledaš rock glasbo, še najbolj pa elektronsko; tam pa 2xstereo zažiga :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353348 (2878) connel
»

bass ne deluje oz. deluje ampak ne tako kot hočem

Oddelek: Zvok in slika
182818 (2112) CeSTbon
»

Ali je 5.1 sistem res samo za filme in ne za glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
306365 (5807) Arntor
»

težave s 5.1 zvočniškim sistemom

Oddelek: Zvok in slika
9987 (854) dottor
»

Surround in glasba?

Oddelek: Zvok in slika
161554 (1328) |might|

Več podobnih tem