» »

Swype v odprti beti

Swype v odprti beti

Swype na HTC Magic

vir: Swype
Swype - Swype, poseben način vnašanja besedila na mobilnih telefonih in drugih napravah, ki imajo na dotik občutljive zaslone, se je že znašel na določenih mobilnih telefonih, npr. Samsungovi Omnii II. Za to so poskrbeli sami proizvajalci, ki so sodelovali s podjetjem Swype, medtem ko je bil večini javnosti Swype dostopen le prek videoposnetkov na spletu. Nič več, vsaj če si lastite mobilni telefon z Androidom. Swype je namreč vstopil v javno beto, kjer se morate le registrirati na njihovi strani, čemur sledijo navodila za namestitev.

Zaenkrat je vnos nekoliko omejen s slovarji, ki Swype pravzaprav naredijo uporaben. Na voljo so le v angleškem, španskem in italijanskem jeziku, a razvijalci obljubljajo, da bo v prihodnosti na voljo še več jezikov. Ni odvisen od ločljivosti, torej deluje tako na zaslonih z ločljivostjo 320 x 480 ter 480 x 800 pik (ter ostalimi podobnimi ločljivostmi), vsaj v primeru pokončne tipkovnice pa močno olajša in pohitri vnos besedila. Swype je namreč mnogo bolj odporen na napake, vsaj če ima podporo slovarja. Slovenščine seveda še ni, a lahko sčasoma mobilni telefon naučite slovenskih besed tako, da besedo enostavno vtipkate po starem načinu.

Odprta beta bo najverjetneje na voljo le nekaj dni ter ne bo imela popolnoma uradne podpore, saj bodo zanjo poskrbeli le na uradnem forumu.

17 komentarjev

js osebno ::

Dodamo še, da za to funkcijo že obstaja program SlideIT, in sicer za Symbian, Android in Windows Mobile. Podpira 21 jezikov, med njimi pa žal ne najdemo slovenščine.

nejc1337 ::

Zakaj ne dela na HTC Desire? Ko kliknem tisti link za download, mi napiše, da to ni Android telefon o.O

Bananovec ::

Uh, hvala za to novico. Dela perfektno na Samsung Galaxy Spica (2.1; JE4).

Khamul ::

A ni nekaj podobnega že obstajalo? ... In je zadeva propadla?

PrimozR ::

nejc1337 je izjavil:

Zakaj ne dela na HTC Desire? Ko kliknem tisti link za download, mi napiše, da to ni Android telefon o.O

Dela, preverjeno.

mtosev ::

hmm... ta swyping se mi ne zdi najboljsi nacin za pisanje/vnasanje podatkov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bananovec ::

mtosev je izjavil:

hmm... ta swyping se mi ne zdi najboljsi nacin za pisanje/vnasanje podatkov.

Zakaj pa bi s tem vnašač podatke? To je za take stvari, ki se jih prej že vsaj 1x omeni in se jih redno piše. Za SMSanje in chatanje je to dovolj.

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

hmm... ta swyping se mi ne zdi najboljsi nacin za pisanje/vnasanje podatkov.

Testiraj in nato govori.

yohnzy ::

nejc1337 je izjavil:

Zakaj ne dela na HTC Desire? Ko kliknem tisti link za download, mi napiše, da to ni Android telefon o.O


men tut napiše enak :( in ja imam HTC Desire :D čudn...

EDIT: nism meu obklukan v nastavitvah "Mobile View" tak da zdj dela =) tko da tut ostali k vm ne dela to naredte in pol bo vm delal ;)
www.v-gen.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yohnzy ()

yohnzy ::

ewo zdj dela: rešitev nism meu obklukan v nastavitvah "Mobile View" tak da zdj dela =) tko da tut ostali k vm ne dela to naredte in pol bo vm delal ;)

in pardon za double post ;-)
www.v-gen.org

nejc1337 ::

Hvala =)

fiction ::

Ok, sej verjamem da je uporabniška izkušnja pri swypu boljša, ampak ne razumem pa vseh tistih videov, ki "testirajo" kako je ena metoda hitrejša od druge. A ni to vse isto kot T9? Pač uporaba nekega slovarja zato, da lahko hitreje dobiš besede (plus qwerty tipkovnica). Zakaj je hitreje, če rišeš črto po ekranu kot pa če klikaš po tipkah (ker moraš dvigovati in spuščati prst? :) ) Druga zadeva je potem še TikiNotes. To se mi zdi samo malo bolj dodelan GUI s predlogi besed. No je pa res, da zadev še nisem sprobal.

PrimozR ::

Ker je tole precej bolj 'natančno'. Oz. ne zahteva tolikšne natančnosti in dopušča večje napake.

Shuli ::

Vmesna stopnja med fizičnim in miselnim vnašanjem besedila.:)

tigrr ::

T9 tipkas lahko slepo na 4x3, če si navajen na slovar, pri drsenju (swypanju) morš pa skoraj na pamet poznat qwerty tipkovnico, ker ne vidiš črk pod prstom. -1 od mene.

HeMan ::

Na računalniku potem gledaš v tipke ko tipkaš?

PrimozR ::

tigrr je izjavil:

T9 tipkas lahko slepo na 4x3, če si navajen na slovar, pri drsenju (swypanju) morš pa skoraj na pamet poznat qwerty tipkovnico, ker ne vidiš črk pod prstom. -1 od mene.

S T9 je slepo skoraj nemogoče, pri običnem 3x4 pa đabe.

HeMan je izjavil:

Na računalniku potem gledaš v tipke ko tipkaš?

Na zaslonu ne čutiš posameznih tipk, big difference,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel iOS 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9736047 (30054) duque
»

Applove novosti z začetka WWDC - iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3918331 (16187) PrimozR
»

Googlova prireditev začasno odpovedana, malha novosti poka po šivih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7116883 (12913) PrimozR
»

Nokia C7 (N8) Slovenski Swype

Oddelek: Mobilne tehnologije
313706 (2129) Fuks
»

Preizkusili smo: Galaxy Tab

Oddelek: Novice / Nova vsebina
4711516 (8189) kopernik

Več podobnih tem