» »

Buffalo router skurjen port

Buffalo router skurjen port

#000000 ::

Med zadnjo nevihto je nekam blizu usekala strela in mi zgleda skurila po en port na Buffalo routerju in T-2 modemu. Za Modem se mi ne gre ker ga tko ali tko zastonj zamenjajo, za router pa mi je malo žal, zdej ali ponavadi samo prekuri kak kontakt ali crkne kaj bolj konkretnega ? Ker router dela BP in tudi ko ga prižgem zazna kabel v portu ampak ko se router postavi se lučka ugasne.

Imam pa še eno težavo, router je v garanciji, ampak jest sem namestil nanj Tomato firmware, tko pa baje zgubiš garancijo, je možno nazaj instalirat original firmware ?

jan01 ::

Ja lahko vrneš na originalen firmware. Kater model? ->originalni firmwari http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php...

#000000 ::

Model je whr-hp-g54

misek ::

To pa res ne spada pod garancijo. Sicer pa kateri port je skurilo? Verjetno WAN? Morda se ga da prestaviti na enega od preostalih?

#000000 ::

Ne zakurlo mi je en LAN port, za wifi pa niti ne vem ker še nism probal, no ja če bojo dobre volje bi mogoče še šlo na garancijo.

joze67 ::

@misek: Močno dvomim. Router ima dvoje vrat, WAN in LAN. Če ena gredo, ne moreš vsega delati na drugih vratih.

@000000: se pač odpoveš enim LAN vratom. Ali pa dopolniš vgrajeni switch z namenskim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

jest10 ::

joze67 je izjavil:

@misek: Močno dvomim. Router ima dvoje vrat, WAN in LAN. Če ena gredo, ne moreš vsega delati na drugih vratih.

Pri nekaterih se da izbirati. Ponekod samo funkcijo WAN porta(ali je WAN ali LAN), pri kakšnih dražjih bi se veretno dalo tudi "prestaviti" WAN

jan01 ::

Pri vseh se da nastavit(vsaj vsi s opensource firmwari!) kaj je lan, wan. Saj je vse isto(vgrajen en switch, programsko pa routanje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252878 (1481) SaXsIm
»

Strela skurila modem in en LAN port routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142917 (2408) BorutK-73
»

WI-FI kolobocija

Oddelek: Kaj kupiti
131875 (1453) Machete
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
233057 (2442) NeMeTko
»

Multi WAN Router

Oddelek: Omrežja in internet
71216 (1097) b

Več podobnih tem