» »

Učenje C

Učenje C

gpc17 ::

Živjo.
Zanima me kako bi se najlažje naučil programski jezik C..
Situacija je taka da imam popravni izpit iz for zank,funkcij in struktur..
Kakšna dobra knjiga? Po možnosti še v slovenščini?
Ali pa kakšen dober inštruktor, ki bi me naučil to v 2 tednih do popravnih... ;)

Hardstyle ::

Sem ravno učil enega C++ ampak se več ne oglasi tak da ali je obupal ali pa je naredil.

Jaz imam učbenik, ki je v slovenščini. Seveda je poleg razlaga in primeri.

noraguta ::

kelly pohl - abc(a book on c) ,razloži za kaj se gre pri std knjižnici(ni v slo , so pa razlage temeljne)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Isotropic ::

fiction ::

abC je zgleda precej popularno ime za knjige oz. skripte o C-ju (tukaj je en primer v slovenščini).
Tista skripta od Fajfarja mi zgleda tudi zanimiva. Motijo med predvsem slabi zgledi varnega programiranja. Sicer je res, da je začetniku lažje, če spozna samo gets(), ampak če ni nikjer opisano, da je tisto nevarno, bo slejkoprej to uporabljal tudi za produkcijsko kodo. In potem pridemo do trivialnih buffer overflow-ov...

bluefish ::

Fajfarjeva skripta je predvsem namenjena študentom elektrotehnike, da spoznajo C v tolikšni meri, da lahko nato programirajo ARM.

Teserakt ::

Kakšna dobra knjiga? Po možnosti še v slovenščini?

The "C" Programming Language, avtorja Brian W. Kernighan in Dennis M. Ritchie(tudi avtor jezika C, ki ga je tudi oblikoval in implementiral na računalniku v okviru Unix OS).
Prevedena je v slovenščino (naslvov: Programski jezik C).

Lahko si poleg knjige naročiš rešitve za naloge, ki so v knjigi: The C Answer Book
( http://www.amazon.com/Answer-Book-2nd-C... )
Mislim pa da ni slovenskega prevoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Teserakt ()

ERGY ::

Prvo se moraš začet učit ... :D

MrBrdo ::

No za učenje programiranja moraš predvsem vložit veliko časa v probavanje in igranje z jezikom, pisanje kratkih programčkov itd. Na straneh kakšnih fakultet in srednjih šol lahko najdeš kakšne primere nalog ki jih potem lahko poskusiš reševat, za začetek, potem pa si omisliš še kakšen svoj pet project in ga poskusiš realizirat. Pri programiranju večinoma štejejo izkušnje, dobiš jih lahko samo tako da delaš. Knjig jaz osebno nikoli nisem bral, edino eno tako iz zanimanja na WCju pa tako :P Za kakšen quickstart so tudi tutoriali na netu čisto vredu. Z varnostjo se pa pomoje šele potem začni ukvarjat ko boš že malo bolj domač v jeziku, takrat je mogoče čas za kakšno konkretno knjigo prebrat kjer je tudi poudarek na tem. Kar se varnosti tiče je čist odlom tale knjiga od Microsofta: http://www.microsoft.com/learning/en/us...
Je pa zelo zelo debela. Sam če tisto vse prebereš pomoje postaneš kar precej bolj pazljiv :)
Ta moj nasvet velja seveda če se zase želiš naučit ne za kakšen test v šoli (za na fax pa kar velja ker moraš dobit te osnove drugače ne bo nič). Drugače če se učiš zate ti bo morda lažje če začneš z kakšnim C#.NET ali Javo, ki omogočata malo bolj preprosto izdelovanje grafičnih vmesnikov...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

aaaaa93 ::

gpc17 je izjavil:

Živjo.
Zanima me kako bi se najlažje naučil programski jezik C..
Situacija je taka da imam popravni izpit iz for zank,funkcij in struktur..
Kakšna dobra knjiga? Po možnosti še v slovenščini?
Ali pa kakšen dober inštruktor, ki bi me naučil to v 2 tednih do popravnih... ;)


Celo leto imaš nms omg kaj si delal saj to je vse..tabele si pozabil naštet.. ..Naučil se boš le z vajami in verjemi da 1 popravca ti ne bo uspelo narediti če se učiš 24 ur..sori ampak to je dejstvo..učit se moraš sproti,oziorma kontakteri me na email: matej15@siol.net

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aaaaa93 ()

Spura ::

MrBrdo je izjavil:

Kar se varnosti tiče je čist odlom tale knjiga od Microsofta: http://www.microsoft.com/learning/en/us...
Je pa zelo zelo debela.
800 strani je cisto povprecna dolzina za take knjige. Code Complete je isto dolga knjiga naprimer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C++ knjiga

Oddelek: Programiranje
112104 (1793) ragezor
»

Katera knjiga za učenje programskega jezika C?

Oddelek: Programiranje
111608 (1319) tony1
»

Naloge v Pythonu

Oddelek: Programiranje
252367 (1984) Isotropic
»

Učenje Cja

Oddelek: Programiranje
172502 (2054) giovanni_
»

Kje zaceti ?

Oddelek: Programiranje
192179 (1878) Blond

Več podobnih tem