» »

Merilnik porabe električne energije

Merilnik porabe električne energije

fish555 ::

Kupil bi si omenjeno napravo in me zanima kje bi se jo dalo dobiti ugodno in kvalitetno.

Gledal sem Energy Check 3000 pa me zanima če ta prikazuje tudi navidezno moč in cos (fi) naprave, pa če mi kdo priporoča še kaj drugega?
  • spremenil: fish555 ()

MadMax ::

Ne prikazuje.
Priporočam pa, da sežeš malce globje v žep in si omisliš EnergyMonitor3000 (Št. izdelka: 125331, 45.95EUR), kateri pa ga prikazuje (tudi kaže ali na L ali na C stran).

V točnosti sicer ni omembe vredne razlike, je pa tale Monitor pomoje price/performance, sem sprobal vse iz Conradove ponudbe.

Kje? Conrad in nekaj trgovim po SLO, ki držijo tudi njihove izdelke.
Če kupiš direkt pri Conrad Grosuplje imaš (če si) kot član AMZS 5% popusta, če ti kaj pomeni. Se pa moraš prej "prijavit" kot član, da ti dodelijo št. kupca in popust. Če si blizu da greš osebno prevzet, je najcenejša varianta.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nightbird ::

Ima kdo izkušnje z http://www.mimovrste.com/artikel/354005...

Iščem namreč poceni in zanesljiv merilec porabe električne energije. Rad bi recimo izmeril porabo računalnika v idle, full load, kakšnih gospodinjskih aparatov ipd. Kaj priporočate za neko normalno ceno?

lp

francek1 ::

Tako meritev se komot izvede z univerzalnim instrumentom, saj je jalove energije pri računalniku malo, pa še nepomembna je, saj jo računajo le industrijskim porabnikom. Meriš pač tok, ki ga nato zmnožiš z napetostjo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Elektrika - Kje je tokrat catch?

Oddelek: Loža
335427 (1500) tlozej
»

Poraba elektrike računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610894 (8805) Spajky
»

Koliko elektrike mi žre računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
354806 (3508) steev
»

Merilec porabe električne energije + razdelici

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3616730 (8056) mihecpegec
»

Piskanje PC

Oddelek: Strojna oprema
131825 (1628) AngelOfDeath

Več podobnih tem